عملکرد کلمات کلیدی در گوگل ادز

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
عملکرد کلمات کلیدی

کلمات کلیدی در گوگل ادز چگونه عمل می کنند؟

کلمات کلیدی نقش اصلی را در تبلیغات گوگل، برای جذب مشتری ایفا می کنند. پس قبل از شروع کار با گوگل ادوردز باید شناخت کامل از عملکرد کلمات کلیدی داشته باشید تا از تبلیغات گوگل نتیجه مطبلون را دریافت کنید.

کلمات کلیدی عباراتی می باشند که کاملا مرتبط با کسب و کار شما بوده و راه یافتن شما توسط مشتری، این عبارات می باشد. به عنوان مثال کسب و کار شما تعمیر لوازم خانگی می باشد، کلمات کلیدی که باید تعریف کنید می تواند گزینه های زیر باشد (این کلمات ساده ترین نوع کلمات کلیدی می باشند که در ادامه انواع مختلف آنها را توضیح خواهیم داد).

 • تعمیر لوازم خانگی
 • تعمیر ماشین لباسشویی
 • تعمیر کولر گازی
 • نمایندگی ماشین ظرفشویی
 • و …

اطلاعات و پایه مزایده در گوگل ادز کلمات کلیدی و قیمت کلمات کلیدی می باشد. به عنوان مثال وقتی فردی کلمه “تعمیر لوازم خانگی” را جستجو می کند، گوگل تمامی کسب و کارهایی که کلمه “تعمیر لوازم خانگی” جز کلمات کلیدی آنها هست را در کنار یکدیگر قرار می دهد و هرسایتی که قیمت بالاتر و کیفیت بهتری داشته باشه را بالاتر از بقیه نمایش خواهد داد. رتبه تبلیغ ارتباط مستقیم با امیتاز کیفیت تبلیغات گوگل دارد. نمونه ای کلمات کلیدی را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

کلمات کلیدی گوگل ادز

اهمیت کلمات کلیدی چه مقدار می باشد؟

پیشنهاد میکنم قبل از خواندن از پاراگراف حتما مقاله انواع کلمات کلیدی که در بالا  لینک شده است، را مطالعه کنید. کلمه کلیدی بسیار اهمیت دارد چون ارتباط مستقیم با میزان سود یا ضرر کمپین شما دارد، بنابراین در انتخاب کلمه ها باید بسیار دقت کرد و کلماتی را انتخاب کنید که بیشترین جستجو در گوگل و بیشترین ارتباط را با تبلیغ شما داشته باشد. به طور مثال در کسب و کار فرضی بالا، اگر کلمه “لوازم خانگی” را تعریف کنید کسانیکه که عباراتی همچون “فروش لوازم خانگی” و “خرید لوازم خانگی” را جستجو کنند، تبلیغ شما را خواهند دید که دو حالت ممکن است رخ دهد:

1-  اگر وارد سایت شما شوند که فایده ای برای شما نخواهد داشت و صرفا هزینه می باشد.

2- اگر وارد سایت نشوند موجب کاهش امتیاز کیفیت تبلیغ خواهند شد که نتیجه ی آن گرانتر شدن هزینه ی هر کلیک برای شماست.

عدم گروه بندی کلمات کلیدی یک اشتباه بزرگ!!!

عدم گروهبندی کلیدواژه ها یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که شرکتها و اشخاص مرتکب می شوند. اجازه بدید کاملا شفاف برای شما توضیح بدهم، اگر خاطرتان باشد در قبلا ساختار گوگل ادز را برای شما معرفی نموده ایم. هنگامی که استراتژی های پرداخت گوگل ادز، تنظیم زمان نمایش تبلیغ،  نمایش گوگل ادز در دستگاه های مختلف محصولات شما یکسان است ولی دسته بندی آنها با هم فرق می کند، باید از چند گروه آگهی در یک کمپین استفاده کنید.

به عنوان مثال تاپ ادورت می خواهد تبلیغ کند، چهار دسته خدمات ساخت اکانت ادوردز، شارز اکانت ادوردز، مدیریت اکانت گوگل ادوردز و تبلیغات در بینگ را می خواهیم ارائه دهیم. در اینجا ما باید از چهار گروه آگهی مختلف استفاده کنید و کلیدواژه مربوط به هر دسته خدمات را درون آن گروه اگهی قرار دهید.

افزایش گروه آگهی موجب افزایش امتیاز کیفیت می شود که نتیجه ی آن افزایش امتیاز کیفیت تبلیغ گوگل و کاهش هزینه های تبلیغات در گوگل می باشد. توجه داشته باشید که ویزگی تبلیغاتی محصولات باید یکی باشد به عنوان مثال اگر زمان نمایش مختلف باشد، باید در کمپین های جداگانه ساخته شود.
عدم گروه بندی کلمات کلیدی گوگل ادز

با وجود این اشتباه چیزی که اتفاق می افتد این است که، محصولات و خدماتی به کاربر نمایش داده می شود که شاید مقصود و هدف او برای خرید آنها نباشد. کمپین های تبلیغاتی جهت نظم دادن به مجموعۀ تبلیغات های شما ارائه شده اند. باید توجه داشت که وقتی برای هر دسته از محصولات یا خدماتتان یک کمپین تبلیغاتی جدا تعریف می کنید، مدیریت این کمپین ها و گروههای تبلیغاتی و کلید واژه های مربوط به آنها  هم باید به صورت مجزا صورت گیرد.

راهکار مناسب برای گروه بندی کلیدواژه

از گروه های تبلیغاتی حتما استفاده نمایید زیرا در این صورت تبلیغ هایی از سایت شما به کاربر نشان داده می شود که آن را جستجو کرده اند و همچنین برای مدیریت اکانت بسیار مفید است زیرا دارای دسته بندی مناسب است و می توانید دقیق تر آمار را تحلیل نمایید. این کار علاوه بر کاهش هزینه، افزایش نرخ تبدیل (نسبت کلیک به میزان نمایش)  را نیز برای شما به دنبال خواهد داشت.

ساخت گروه آگهی و کلمات کلیدی در گوگل ادز

در این مقاله توضیحات کامل در مورد ساخت گروه تبلیغاتی را خواهید خواند.

در این بخش سه اطلاعات باید وارد کنید:

 • نام گروه آگهی
 • هزینه کلیک پیش فرض
 • کلمات کلیدی مد نظر خودتون

گروه آگهی گوگل ادز

بعد از پرکردن اطلاعات لازم است تا برروی دکمه SAVE AND CONTINUE کلیک کنید. اگر نیاز به گروه آگهی های بیشتری داشته باشید کافیست بر روی NEW AD GROUP کلیک کنید و گروه آگهی های مورد نظر خود را اضافه کنید. حال نوبت می رسد به نوشتن آگهی که در مقاله های بعدی می توانید مطالعه کنید.

آموزش مرحله قبلساخت کمپین گوگل ادز

آموزش مرحله بعد – ساخت تبلیغ گوگل ادز

 

کلمات کلیدی گوگل ادوردز

مهم ترین بخش در گوگل ادوردز (تبلیغات گوگل) که مشتری های بالقوه را جذب می کند، کلمات کلیدی گوگل ادوردز می باشد. کاربران فضای اینترنتی با سرچ عبارات مختلف به سایت ها و فروشگاه های مورد نظر خود می رسند، پس ضروری است تا با استفاده از کلمات کلیدی در گوگل ادز بتوانید مشتریان بی شمار خود را در فضای تبلیغات اینترنتی، جذب کنید. بهترین و هدفمند ترین تبلیغات اینترنتی، تبلیغات در گوگل می باشد که با استفاده از آن می توانید مشتریانی که به دنبال محصولات و خدمات شما می باشند را جذب کنید.

وضعیت های مختلف کلمات کلیدی گوگل ادوردز

در تنطیمات گوگل ادوردز، هر کلمه کلیدی می تواند وضعیت های مختلفی داشته باشد که در این مقاله آن ها را شرح می دهیم. برای مشاهده وضعیت کلمات کلیدی گوگل ادوردز ابتدا وارد اکانت گوگل ادوردز خود شوید و مانند تصویر زیر بر روی  keyword کلیک کنید. حال مانند تصویر زیر وضعیت هر یک از کلمات کلیدی گوگل ادوردز را میتوان در مقابل آن و در ستون status، مشاهده کنید.

کلمه کلیدی گوگل ادز

1- Campaign paused

این حالت زمانی رخ می دهد که کمپینی که کلمه کلیدی زیر مجموعه ی آن می باشد، متوقف شده باشد. متوقف یا فعال کردن کمپین های گوگل ادوردز دست خود شما می باشد.

2- Campaign pending

کلمات کلیدی غیرفعال هستند زیرا کمپین شما برنامه ریزی شده است که از یک تاریخ در آینده شروع شود و هنوز تبلیغات را نشان نمی دهد.

3- Campaign removed

کلمات کلیدی غیرفعال هستند زیرا شما کمپینی را که حاوی این کلمات کلیدی است را حذف کرده اید.

4- Campaign ended

کلمات کلیدی گوگل ادوردز غیرفعال هستند، زیرا کمپین شما از تاریخ برنامه ریزی شده گذشته و غیر فعال شده است.

5- Ad group paused

کلمات کلیدی غیرفعال هستند زیرا شما گروه آگهی خود را متوقف کرده اید. اگر گروه آگهی خود را متوقف کنید، سپس کلمات کلیدی در آن گروه آگهی، متوقف خواهد شد.

6- Ad group removed

کلمات کلیدی غیرفعال هستند زیرا شما گروه تبلیغاتی خود را حذف کرده اید. اگر گروه تبلیغی خود را حذف کنید، پس کلیدواژه در آن غیرفعال خواهد شد.

7- Paused

کلید واژه غیر فعال است چرا که شما آن را متوقف کرده اید. توقف موقت کلمات کلیدی به این معنی است که تبلیغات مربوط به آن کلمه کلیدی را نشان نمی دهد و یا هزینه های جدید را تجمع نمی کنند تا زمانی که دوباره راه اندازی شوند.

8- Removed

کلید واژه غیر فعال است زیرا شما آن را حذف کرده اید. حذف یک کلمه کلیدی به معنای آن است که تبلیغات مربوط به آن کلمه کلیدی گوگل ادوردز را نشان نمی دهد.

9- Approved

کلید واژه بررسی شده است و واجد شرایط برای نشان دادن تبلیغات آن است.

10- Eligible

کلمه کلیدی فعال است و می تواند تبلیغات را نشان دهد. در بعضی موارد، کلمه کلیدی شما ممکن است به عنوان مناسب باشد، حتی اگر در حال حاضر تبلیغ شما را نشان نمی دهد به این دلیل است که امتیاز کیفی تبلیغ گوگل پایین است.

11- Under review

سایت گوگل در حال بررسی برای تایید تبلیغ گوگل می باشد.

12- Below first page bid estimate

میزان cpc (پرداخت کلیکی) پایین تر از حدی است که تبلیغ در صفحه اول گوگل نمایش داده شود.

13- Disapproved

تبلیغ مورد تایید گوگل قرار نگرفته است.

14- Site suspended

کلید واژه غیرفعال است و تبلیغات را نشان نمی دهد چرا که تبلیغات در گروه آگهی کلیدی به یک سایت اشاره می کنند که یک یا چند خط مشی تبلیغاتی گوگل را نقض کرده است.

15- Low search volume

کلمات کلیدی دارای میزان سرچ پایینی در گوگل می باشند.

16- Rarely shown due to low quality score

کلمه کلیدی برای نمایش تبلیغات به دلیل کم بودن امتیاز کیفیت تبلیغ گوگل، واجد شرایط نیست.

17- Few page matches

کلمه کلیدی به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است زیرا با تعداد بسیار کمی صفحات منطبق است و نشان می دهد که این عبارت در محتوای Display Network رایج نیست.

فیلم آموزشی ساخت گروه آگهی و معرفی کلمات کلیدی

فیلم آموزشی بخش ادگروپ

مقالات آموزشی

2 پاسخ

 1. سلام
  اگه کلمات کلیدی همپوشانی داشته باشن مشکلی وجود داره؟ یعنی امتیاز تبلیغ پایین میاد

  1. همپوشانی کلمات کلیدی موجب می شود تا خودتان رقیب خودتان شوید. یعنی دو کلمه یکسان تعریف کرده اید که باهم در رقابت هست و موجب افزایش هزینه های شما خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آموزش رایگان
 • مقالات آموزشی گوگل ادوردز
 • ویدئوهای آموزشی گوگل ادوردز
 • مقالات آموزشی سئو