افزونه تماس در تبلیغ گوگل

افزونه تماس

چگونه به تبلیغ گوگل افزونه تماس اضافه کنیم؟

افزایش امتیاز کیفی تبلیغ باعث کاهش هزینه و افزایش رتبه تبلیغ گوگل ادز خواهد شد. یکی از موثرترین راهکارها برای افزایش این امتیاز، استفاده از انواع افزونه‌های تبلیغ است. افزونه تماس تبلیغات در گوگل یا Call extension یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین افزونه‌ها است. با استفاده از این افزونه می‌توانید شماره تماس ثابت یا همراه خود را کنار متن تبلیغ خود اضافه کنید. اما استفاده از این افزونه تماس در ایران بدلیل تحریم‌ها با موانعی رو به رو است و برای استفاده از آن باید از ترفندهای خاصی استفاده شود که در این مقاله به آن اشاره شده است.

تنظیمات نمایش شماره تلفن ایران در تبلیغات گوگل ادوردز

۱٫ از نوار بالا گزینه TOOLS را انتخاب کنید. (آیکون آچار)

۲٫ در زیربرگ باز شده بر روی Scripts کلیک کنید.

افزونه تماس گوگل ادز

 

۳٫ بر روی آیکون Add کلیک کنید.

اسکریپت

 

 

۴٫ در کادر موجود تمامی کدهارا پاک کنید و کد افزونه تماس (در زیر برایتان قرار داده ایم) را وارد نمایید. در مقابل فلش اول باید شماره تماس را وارد کرد، دقت کنید که شماره تماس حتما باید ۱۱ رقمی باشد. در مقابل فلش دوم true برای نمایش در موبایل و false برای عدم نمایش در موبایل می باشد. سپس بر روی Preview کلیک می کنیم. (کمی باید صبر کرد)

افزونه تماس گوگل ادز

 

کد اسکریپت لازم برای افزونه

 

۵٫ یک نوار زرد رنگ در پایین صفحه نمایان می شود که باید بر روی AUTHORIZE کلیک کنید تا بتوانید ایمیل را تایید کنید.

افزونه تبلیغ گوگل

در صفحه باز شده ایمیل خود را انتخاب کنید و بر روی ALLOW کلیک کنید.

 

۶٫ حال در پایین صفحه و در قسمت راست بر روی RUN کلیک کنید. در صفحه جدید باز شده منتظر بمانید تا عبارت Finished successfully در ستون Status باشید.

 

اسکریپت افزونه تماس

حال کد اسکریپت افزونه تماس آماده می باشد و حالا باید به سراغ اضافه کردن افزونه تماس برویم.

 

۷٫ در قسمت جستجو در نوار بالا عبارت campaign را بنویسید و وارد کمپین بشوید.

گوگل ادز

 

۸٫ از نوار کناری ads & extension را انتخاب کنید و در صفحه جدید از نوار بالا گزینه EXTENSION را انتخاب کنید و بروی آیکون آبی رنگ + کلیک کنید. حال گزینه Call extension را انتخاب کنید.

call extension

 

تنطیمات را مطابق شکل انجام داده و SAVE را بزنید. (هر کد اسکریپتی که بنویسید یک شماره به شماره های بالا اضافه میشه که باید شماره مورد نظر خودتون را در اینجا انتخاب کنید.). در اینجا افزونه تماس شما بعد از تبلیغ گوگل فعال می شود.

 

 

آموزش گوگل ادوردز به صورت نوشته

آموزش تبلیغات گوگل به صورت فیلم

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

 

هادی حبیبی
هادی حبیبی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. علاقه من در زمینه های تبلیغات اینترنتی و روش های نوین بازاریابی است.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با ما