گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز ( تبلیغات گوگل ) یک سیستم تبلیغاتی در گوگل می باشد که به صورت هدفمند عمل می کند، یعنی هرکس می تواند با تبلیغات گوگل مشتریان بالقوه ی خود را جذب کند که این کار با معرفی چند کلمه کلیدی (keywords) صورت می گیرد. عملکرد کلمات کلیدی به این صورت است که هنگامی که کاربران اینترنتی کلمات کلیدی معرفی شده در گوگل ادوردز را در گوگل جستجو کنند، به طرف آگهی گوگل ادوردز هدایت خواهند شد که با کلیک بر روی آن به یک صفحه از سایت و یا یکی از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، هدایت خواهند شد. با گوگل ادوزدز شما می توانید بهینه ترین جایگاه را برای خود در گوگل به دست آورید. پرداخت در تبلیغات گوگل به صورت پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) می باشد یعنی شما به ازای هر کلیکی که از سوی کاربران اینترنتی دریافت می کنید باید هزینه اندکی بپردازید. برای اطلاعات بیشتر در مورد پرداخت، مقاله پرداخت کلیکی را مطالعه کنید. حال تعریف گوگل ادوردز را به صورت تصویری برای شما عزیزان شرح می دهیم:

معرفی گوگل ادوردز

در معرفی گوگل ادوردز به شما خواهیم آموخت که چگونه مشتریان خود را با گوگل ادوردز (تبلیغات گوگل) پیدا خواهید کرد.

تبلیغ گوگل در کجا نشان داده خواهد شد؟

تبلیغ گوگل قابلیت نمایش در سایت گوگل، یوتیوب و سایت های مرتبط با گوگل را دارد.

چه چیزهایی را میتوان در گوگل تبلیغ کرد؟

تمامی سایت ها ( به جز سایت هایی با دامنه ir – به دلیل تحریم)،وبلاگ ها، کانال های تلگرام، صفحه اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر را میتوان در گوگل تبلیغ کرد.

تبلیغ گوگل در کجا نشان داده خواهد شد؟

تبلیغ گوگل (گوگل ادوردز) در نتایج جستجو گوگل نشان داده خواهد شد و با توجه به امتیاز کیفیت تبلیغ گوگل می تواند در لینک اول در صفحه اول گوگل باشد. یعنی تبلیغ شما می تواند بالاتر از تمامی سایت های دیگر برای مخاطبینتان نمایش داده شود.

گوگل ادوردز چگونه کار می کند؟

روند کار گوگل ادوردز را با یک مثال برای شما عزیزان شرح می دهیم تا به راحتی با روند آن آشنا شوید و نسبت به چند برابر شدن مشتریان خود اقدام کنید.

فارنا می خواهد محصولات خود که گل است را بفروشد و قصد دارد این کار را از طریق گوگل ادوردز انجام دهد.

در اول کار او هدف خود را فروش گل در فضای مجازی قرار می دهد.

گوگل ادوردز چیست

 

سپس مشتریان خود را انتخاب می کند که از قشر جوان جامعه هستند.

تبلیغ گوگل

 

حال او با توجه به درآمد حاصل از فروش هر گل، بودجه ای که میخواهد در هر روز صرف کند را تعیین می کند. یعنی اینکه برای بدست آوردن مشتری هر روز به چه میزان هزینه خواهد کرد.

بودجه کمپین

 

فارنا تبلیغ خود که کاملا مرتبط به کسب و کار او است را می سازد و آن را فعال می کند تا مشتریانی که به دنبال گل هستند، تبلیغ او را ببینند.

تبلیغ در گوگل

 

سپس مشتریان هدف خود را افراد بین ۲۰ تا ۳۰ سال قرار می دهد که در اطراف فروشگاه او ساکن هستند.

هدفمندی تبلیغات گوگل

 

فارنا دوست دارد تا کسانی که از موبایل استفاده می کنند تبلیغ او را بیشتر ببینند، پس تنطیمات مربوط به آن را انجام می دهد.

افزونه تبلیغ گوگل

 

مشتریان جوان با جستجو گل و کلمات کلیدی مرتبط با گل، تبلیغ فارنا را می بینند و از او خرید می کنند.

خرید اکانت گوگل ادوردز

 

مزیت های تبلیغ در گوگل (گوگل ادوردز)

اهمیت گوگل ادوردز

فرق تبلیغ در گوگل و سئو

آیا واقعا گوگل ادوردز مفید می باشد؟

با توجه به اینکه سیستم تبلیغات گوگل یک سیستم پرداخت هزینه به ازای هر کلیک می باشد، تنها زمانی هزینه پرداخت خواهید نمود که مشتری وارد سایت و یا شبکه های اجتماعی شما شده باشد که این مورد نقطه قوت بزرگی برای گوگل ادوردز می باشد. همچنین می توانید برای تبلیغات زمان تعریف کنید و …. که تمامی مزیت ها را می توانید در مقاله مزیت های گوگل ادوردز مطالعه کنید.

اما نکته ی بسیار مهم در مورد کسب و کارهای نوپا:

گوگل ادوردز یک پیشنهاد بی نظیر و عالی برای کسانی می باشد که کسب و کار خود را تازه شروع کرده اند و همچنین کسانی که سایت خود را تازه راه اندازی کرده اند و جایگاهی در صفحه ی اول گوگل ندارند. آنها تنها با هزینه ی اندک به راحتی می توانند جایگاهی مناسب در صفحه ی اول گوگل برای خود بدست آورند. لازم به ذکر است که اگر مایل به طراحی سایت نباشید می توانید از کانال تلگرام و یا هر شبکه ی اجتماعی دیگر برای تبلیغ در گوگل استفاده نمایید.

با عضویت در کانال تلگرام تاپ ادروت از آخرین اخبار و مقالات باخبر شوید.

عضویت

 

هادی حبیبی
هادی حبیبی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. علاقه من در زمینه های تبلیغات اینترنتی و روش های نوین بازاریابی است.

دیدگاه ها بسته شده است

02166402942