افزایش ترافیک سایت – داخل سایت

افزایش ترافیک سایت- داخل سایت

ترافیک سایت چیست؟

ترافیک سایت در واقع تعداد کاربران اینترنت می باشد که از سایت شما بازدید می کنند. امروزه دغدغه ی هر مدیر سایتی افزایش ترافیک سایت خود می باشد زیرا این کار باعث افزایش رتبه سایت می شود و همچنین رتبه الکسا سایت را بهبود می بخشد.

روش های افزایش ترافیک سایت:

این روش های افزایش ، ترافیک سایتتان را به مرور زمان بالا می برند و به وقت نیاز دارد. اگر وقت کافی ندارید با گوگل ادوردز یا تبلیغات در گوگل در کمترین زمان ترافیک سایت خود را بالا ببرید.

در زمینه ی افزایش ترافیک سایت معمولا مقالات به سه دسته تقسیم می شوند:

۱٫ سایت مورد نظر

۲٫ سایت های دیگر (بعد از مورد اول اولویت دارد)

۳٫ شبکه های اجتماعی

در این مقاله ما به معرفی بخش اول از دسته های افزایش ترافیک سایت می پردازیم و بخش های بعدی را در مقاله افزایش ترافیک سایت – خارج از سایت، بحث شده است.

ترافیک سایت

نکات مهم در افزایش ترافیک سایت

۱٫ ایجاد محتوای جدید و ابتکاری

دیگر نمی توان با مطلب تکراری، ترافیک سایت را افزایش داد. آن دوران دیگر تمام شده است و همچنین موتورهای جستجو به کپی خیلی حساس می باشند. جریمه سایت هایی که مطالب کپی انتشار می کنند، کاهش رتبه آنها و کاهش بازدیدکنندهایشان می باشد. پس سعی کنید مطلبی که انتشار می دهید، کاملا خلاقانه و جدید باشد تا هم بازدیدکنندگان جذب شوند و هم رتبه سایت در موتورهای جستجو بهتر شود. سعی کنید بند اول را به گونه ای بنویسید که خواننده را مجاب به خواندن ادامه ی مطلب کند. همچنین از غلط های املایی کاملا پرهیز کنید.

۲٫ طراحی حرفه ای و جذاب داشته باشید

سعی کنید تا محیط و شکل کلی مطلب طوری باشد که خواننده را جذب کند. برای اینکار نکته های زیر را رعایت کنید:

۱٫ از تصاویر مربوط به نوشته استفاده کنید.

۲٫ تصاویر نه خیلی کم کیفیت باشد و نه خیلی باکیفیت که لود کردن آن زمان ببرد.

۳٫ اندازه ی تصویر مناسب نوشته باشد.

۴٫ از ابزارهای مختلف در صفحه استفاده کنید.

۵٫ تبلیغ های اضافی را در صفحه قرار ندهید.

۶٫ از CSS3 استفاده کنید.

۳٫ خبرنامه داشته باشید

بازدیدکننده مشتاق این است که خبرهای جدید سایت و مطالب جدید برای او ایمیل زده شود لذا این کار باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.

۴٫مانند مخاطبان خود فکر کنید

زمانی که بازدیدکننده نوشته را بخواند و احساس کند که یک فرد مثل خودش این مطلب را نوشته، تاثیر زیادی در وی دارد. این نکته در علم روانشناسی نیز ثابت شده است پس سعی کنید مطالب شما مورد اعتماد عموم اجتماع باشد و مردم آن را تایید کنند.

۵٫ از وبلاگ استفاده کنید

کابران وبلاگ را دوست دارند، چون همه چی کوتاه و کامل است و معمولا وجود آن سبب افزایش ترافیک می شود.

۶٫ دسته بندی و فهرست مناسبی داشته باشید

فهرست مناسبی داشته باشید تا کاربر به راحتی بتواند به مطالب مختلفی که می خواهد دست یاید و همچنین ذسته بندی شما مشخص، واضح، در دسترس، و کامل باشد. این موضوع تاثیر بسیار فراوانی در افزایش ترافیک سایت خواهد داشت.

۷٫ از آمار گوگل آنالیتیکس استفاده کنید

استفاده از آمار های گوگل آنالیتیکس باعث می شود که نقاط ضعف و قوت سایت خود را پیدا کنید و نقاط ضعف را برطرف کنید.

۸٫ از لینک های داخلی استفاده کنید

در مطالب و نوشته های خود از لینک های داخلی استفاده کنید، یعنی اگر کلمه یا عبارتی در نوشته به کار برده اید که در مورد آن، در صفحه ای دیگر از سایت مطلب دارید، آن کلمه و یا عبارت را به آن صفحه (که در مورد آن کلمه یا عبارت است) لینک کنید.


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.