روش های کاهش رتبه الکسا

روش های کاهش رتبه الکسا

تعریف الکسا

قبل از آنکه روش های کاهش رتبه الکسا را برای شما بگوییم لازم است تا تعریفی از الکسا و رتبه الکسا خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. الکسا شرکتی می باشد که داده های مربوط به وب سایت های مختلف را نگه می دارد و کار اصلی آن تعیین رتبه سایت ها می باشد. رتبه سایت نیز نسبت محبوببت وب سایت به وب سایت های دیگر می باشد.

الکسا تعداد بازدیدکننده و صفحات بازدید شده را برای هر سایت در سه ماه اخیر تخمین می زند و از ترکیب این دو به سایت مورد نظر رتبه الکسا را می دهد پس برای کاهش رتبه الکسا باید کاری کنیم که تعداد بازدیدکننده از سایت و صفحات بازدید شده از سایت بالا رود. برای اینکه رتبه ی دقیقی از الکسا بتوانید دریافت کنید باید معیارهای خود را در الکسا تصدیق کنید.

مزیت های رتبه الکسای پایین تر (بهتر)

هر چقدر که وب سایت شما دارای رتبه سایت پایین تر (بهتری) باشد وب سایت شما ترافیک بیشتری را جذب خود خواهد کرد و همچنین در سیستم گوگل ادوردز شما به ازای هر کلیک دریافتی مبلغ کمتری را پرداخت خواهید نمود. لذا استفاده از روش های کاهش رتبه الکسا به بهبود شرایط شما و افزایش سوددهی وب سایت شما کمک خواهد کرد.

کاهش رتبه الکسا

اهمیت حضور در صفحه اول جستجو

همه ی ما اهمیت حضور داشتن در صفحه اول گوگل را می دانیم و بدیهی است که هر سایتی برای به دست آوردن بازدیدکننده ی بیشتر باید دارای رتبه ی بهتری باشد. هنگامی که بر روی وب سایت خود کار می کنید می توانید با دیدن رتبه الکسا مربوط به وب سایت خود عملکرد خود را بسنجید و معلوم شود که در طول زمان چه مقدار پیشرفت کرده اید و همچنین می توانید پیوسته رتبه وب سایت رقیبانتان را ببینید و سرعت کار گروه آنها را بیابید تا سرعت خود را برای پیشی گرفتن از رقیبانتان تنظیم کنید. در اول مقاله یک تعریفی از الکسا برای شما ارائه می دهیم و ادامه راهکارهای بهبود رتبه الکسا را بیان می کنیم.

مورد هایی که روی کاهش رتبه الکسا شما تاثیر دارد چیست؟

1. تعداد بازدید از صفحات وب سایت.

2. تعداد صفحات بازدید شده از وب سایت.

3. ترافیک ناشی از کاربرانی که از تولبار الکسا استقاده می کنند.

4. نرخ کلیک CRT.

5. کیفیت بازدیدها از وب سایت.(زمان بازدیدها)

6. سرعت بارگذاری وب سایت

7. بونس ریت Bounce Rate.

8. تنوع بازدیدها از وب سایت.

9. تعداد لینک های وب سایت.

10. استفاده از شبکه های اجتماعی و تعداد لایک و کامنت ها.

رابطه ی سئو و الکسا چیست؟

سایتی دارای رتبه الکسای پایین می باشد که ترافیک زیادی را دارا باشد و از طرف سایتی دارای ترافیک زیاد می باشد که سئوی خوبی داشته باشد پس در نتیجه رابطه ی سئو و الکسا مستقیم می باشد و بدیهی است که برای کاهش رتبه الکسا باید وب سایت سئوی خوبی داشته باشد.

مقاله مرتبط : آموزش بهینه سازی سایت (سئو)

برخی از رتبه های الکسا و میزان بازدید صفحه ی وب سایت مربوط به آنها:

مهم ترین مورد برای رتبه الکسا نصب تولبار الکسا روی مرورگر می باشد. یعنی در آمار افرادی ثبت می شوند که دارای تولبار الکسا باشند.

1. رتبه 100000 : 100 الی 150 بازدید کننده در هر روز

2. رتبه 50000   : 250 الی 300 بازدیدکننده در هر روز

3. رتبه 20000   : 400 الی 500 بازدیدکننده در هر روز

4. رتبه 10000   : 700 الی 800 بازدیدکننده در هر روز

5. رتبه 5000     : 1400 الی 1600 بازدیدکننده در هر روز

روش های قدیمی کاهش رتبه الکسا چیست؟

1. نصب تولبار الکسا

2. ایجاد مطلب های خاص و رشد خوب سئو

3. ارسال مکرر و پیوسته پست در وبلاگ

4. نوشتن نقد دقیق در الکسا

5. ثبت اطلاعات وب سایت در الکسا

البته دو روش آخر دیگر در روش های کاهش رتبه الکسا استفاده نمی شود.

روش های نوین و کارای کاهش رتبه الکسا چیست؟

1. مطلب هایی بنویسید که کاربران را جذب خود کند.

2. از طریق سئو سایت خود را بهینه کنید.این راه نقش مهمی در کاهش رتبه الکسا دارد.(خودتان اگر وقت نداشته و یا توانایی لازمه رو نداشتید به یک موسسه واگذار کنید)

3. در همه ی محیط ها و شبکه های اجتماعی مطالب خود را به اشتراک بگذارید.

4. در صورت نیاز از گوگل ادوردز استفاده کنید تا مطالب شما دیده شود.

5. تولبار الکسا را در مرورگرهای مختلف نصب کنید.

6. به یکی از VPN های موجود متصل شوید.

7. در هر یک از مرورگرهای خود به قسمت PageReboot رفته و وب سایت خود را وارد کنید و 60 ثانیه را به عنوان زمان رفرش وارد کنید.

8. حال 15 الی 20 دقیقه صبر کنید.

9. با خرید یکی از پلن های الکسا صفحات خود را تصدیق کنید.

10. اگر زمان کافی ندارید با استخدام کردن افراد متخصص که توانایی لازم این کار را دارند رتبه جعلی برای خود بخرید.

11. از سرویس های موجود در پاپ آپ استفاده کنید برای کاهش رتبه الکسا.

البته رو روش آخر روش های دور زدن الکسا می باشد که برای کاهش رتبه الکسا زیاد رایج نمی باشد. امیدواریم که با استفاده از این مقاله به راحتی بتوانید موجب کاهش رتبه الکسا وب سایت خود شوید.

1. پیدا کردن سایت های بیشتر که به سایت شما لینک بدهند:

اگر سایت هایی که به درستی کار خود را انجام می دهند و شناخته شده باشند، به سایت شما لینک بدهند، باعث افزایش اعتماد و کیفیت سایت شما می شود و به موتورهای جستجو کمک می کند تا حیطه ی کاری شما را معرفی کنند. این روش باید با تولید مطالب اصیل و تعاملی با یکدیگر پشتیبانی شود زیرا کاربران به دنبال چنین مطالبی می گردند. و همچنین لینک های داخلی نیز وجود دارد که صفحاتی از سایت شما را به صفحات دیگر از سایت شما مربوط می کند. این کار نیز مفید است زیرا کاربر را بیشتر با سایت شما  اشنا می کند و موجب می شود که کاربر بیشتر در سایت شما بماند. این کار سبب بهبود زیاد رتبه الکسا شما می شود.

2.ایجاد محتوای اصیل و تعاملی:

منظور از محتوای اصیل و تعاملی محتوایی می باشد که مکرر بروزرسانی شود. این محتوا یا نوشته برای مخاطب شما جذاب بوده و موجب می شود که مخاطبانتان شما را پیوسته دنبال کنند زمانی که نوشته ی مورد علاقه ای پیدا کنند به سایر صفحات که به اشتراک گذاشته شده اند نیز می روند و موجب افزایش بازدیدکنندگان شما می شود. این کار نیز توسط موتورهای جستجو تایید شده و پاداش از طرف آنها دریافت می کند.

3. یافتن کلمات کلیدی رقیبانتان که ترافیک زیادی را جذب می کند:

با یافتن این کلمات که رتبه الکسا رقیبانتان را بهبود داده است، شما نیز می توانید روی آنها سرمایه گذاری کنید و حتی PPC برای آنها خریداری کنید( از این کلمات با گوگل ادوردز، ترافیک به سمت خود جذب کنید).

4. استراتژی بازاریابی رقیبانتان را بیابید:

ببینید رقیبانتان با چه کارهایی به موفقیت و جذب مشتری رسیده اند شما نیز با آن کارها و حتی بهبود آن ها و سپس استفاده از آنها نسبت به بهبود وضعیت خود اقدام کنید. (به طور مثال یکی از رقیبانتان با استفاده از شبکه های اجتماعی توانسته ترافیک قابل توجهی جذب کند، در نتیجه شما هم برای بهتر شدن باید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید).

5. روش های مختلف سئو را بر روی سایت خود امتحان کنید:

سئو مهم ترین روشی است که زمان و توجه زیادی می خواهد و بیشترین نتیجه را برای کاهش رتبه الکسا دارد سئو علاوه بر افزایش رتبه الکسا به جذب مشتریان دائمی و نگه داشتن آنها را نیز به ثمر می آورد.

پیشنهاد تاپ ادورت جهت بهبود رتبه الکسا چیست؟

پیشنهاد تاپ ادورت برای بهبود رتبه الکسا این است که پیوسته برروی وب سایت خود کار کنید و سعی کنید تمامی کلمات کلیدی مربوط به کارتان را در مطالب خود استفاده کنید و در ضمن حتما از گوگل ادوردز و سئو استفاده کنید زیرا مهمترین نقش را در بهبود رتبه الکسا دارد.

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

2 دیدگاه ها

  1. کیهان گفت:

    ممنون از مطالب مفید و دسته بندی شده شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خط ویژه پشتیبانی
۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
تیم پشتیبانی زنده تاپ ادورت

موقعیت مکانی شرکت در گوگل مپ