افزایش کلیک در تبلیغات گوگل

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
افزایش کلیک در تبلیغات گوگل
فهرست محتوی

افزایش کلیک با بهینه سازی کمپین

ممکن است حس کنید که مشتری کمی از سیستم تبلیغات گوگل دریافت می کنید و می خواهید نسبت به افزایش کلیک اقدام نمایید. این موضوع می تواند دو عامل مهم داشته باشد:

  • انتخاب کلمات نادرست
  • تعداد کلیک کم

موضوع اول اگر از طرف تاپ ادورت تنطیم شده باشد، تیم متخصص تاپ ادورت بهترین نوع کلمات را برای شما انتخاب خواهد کرد و اگر خودتان کلمات را انتخاب کرده باشید می توانید از مشاوران ما استفاده نمایید و کلمات بهینه را انتخاب کنید.

و موضوع دوم را باید با افزایش کلیک برطرف کرد که راه های مختلفی پیش روی شما خواهد بود. در این مقاله راه های متفاوت افزایش کلیک را برای شما شرح خواهیم داد.

روش های افزایش کلیک در تنطیمات کمپین

روش هایی که در این مقاله گفته می شود مربوط به تنظیمات داخلی کمپین می باشد. این روش ها بر روی تبلیغات گوگل اعمال می شود. روش های دیگری نیز وجود دارد که بر روی تبلیغات گوگل اعمال نمی شود ولی بر روی افزایش مشتری تاثیر خواهد گذاشت که در دو مقاله زیر بحث شده است.

1- افزایش بودجه کمپین

هنگامی که به میزان بودجه روزانه اکانت مصرف کند به صورت اتوماتیک تبلیغات متوقف خواهد شد و دیگر تبلیغات نمایش نخواهد داشت، در نتیجه دیگر سایت ورودی نخواهد داشت. برای افزایش کلیک در این مواقع باید میزان بودجه زورانه را افزایش داد تا کلیک های بیشتری را بتوان دریافت کرد. بدیهی است که افزایش کلیک براثر افزایش بودجه روزانه موجب افزایش مشتری خواهد شد و هیچ جای نگرانی نخواهد بود. هر چه تعداد کلیک ها بیشتر، تعداد مشتری های جذب شده بیشتر خواهد شد و در نتیجه درآمد نیز افزایش خواهد یافت. اگر قبلا بودجه ی روزانه ی خود را هدف قرار داده اید، بدون اضافه کردن کلمه کلیدی جدید، شما می توانید با افزایش بودجه خود، کلیک های دریافتی را افزایش دهید. به طور ساده تر یعنی اینکه میزان بودجه را افزایش دهید، تا کلمات کلیدی به بهترین شکل برای شما جذب مشتری کنند. پیغام مربوط به اتمام بودجه روزانه را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید. در برخی مواقع ممکن است تا دوبرابر بودجه نیز مصرف شود.

افزایش کلیک گوگل ادز

2- افزایش هزینه کلمات کلیدی

بدیهی است که سایت هایی که در رتبه های بالاتر در موتور جستجو ی گوگل باشند، تعداد بازدید بیشتری خواهند داشت. در نتیجه اگر مشاهده می کنید که تعداد کلیک کمی از سمت تبلیغات گوگل دریافت می کنید، می توانید هزینه ی کلمات کلیدی را افزایش دهید تا در نتایج جستجو بالاتر نمایش داشته باشید. دقت کنید که هر چقدر رتبه ی بالاتری بخواهید باید بیشتر برای هرکلیک، هزینه کنید.

3- افزودن تعداد کلمات کلیدی

ممکن گاهی لینک اول باشید و از نظر بودجه مشکلی نباشد ولی تعداد کلیک مورد نظر خود را دریافت نکنید و هنوز مشتری های شما کم است. در این مواقع باید تعداد کلمات کلیدی را افزایش بدید تا دایره جذب مشتری گسترده تر شود. به عنوان مثال برای کلمات هم معنی کلمات خود هم تبلیغ دهید. به عنوان مثال یک کلمه عمل بینی تعریف کرده اید، می توانید کلمات جراحی بیتی، کوچک کردن بینی هم اضافه کنید تا مشتری های بیشتری را جذب کنید.

4- تعویض نوع کلمه

تعویض نوع کلمه کلیدی می تواند دامنه ی جذب مشتری را افزایش دهد. به عنوان مثال در تصویر با زیر فریز کردن کلمه ثبت شرکت، می توان افرادی که مرکز ثبت شرکت و … عباراتی که قبل یا بعد شرکت شرکت عبارتی باشد، را جذب کرد.

افزایش کلیک کلمات ادز

5- بهبود افزایش امتیاز کیفیت تبلیغ

بهبود امتیاز کیفیت تبلیغ موجب می شود که با هزینه ی کمتری کلیک دریافت کنید و در کل با بودجه ی یکسان موجب افزایش کلیک در پنل شما خواهد شد. راه های متعددی برای افزایش امتیاز کیفیت وجود دارد مانند: استفاده از افزونه های تبلیغاتی، نوشتن متن تبلیغ مناسب و … .

6- افزایش ساعات نمایش تبلیغ

بعد از آنکه از محدوده ساعت نمایش تعریف شده عبور کنید، تبلیغ دیگر نمایش نخواهد داشت. به عنوان مثال تعریف کرده اید از 8 صبح تا 6 غروب نمایش داشته باشید. برای افزایش کلیک اگر ارائه ی خدمات در ساعات دیگر برای شما مقدور بود می توانید محدوده ی ساعات نمایش را افزایش دهید. در تصویر زیر می توانید خطای عدم نمایش به دلیل بازه ی زمانی را مشاهده نمایید.پ

بازه ی زمانی گوگل ادز

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفر باش که امتیاز میده به این مقاله)
Loading…

مقالات آموزشی
4
دیدگاه بگذارید
avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
Notify of
رحیم شعبانی
کاربر مهمان
رحیم شعبانی

آیا صرفا افزایش کلیک به این معنی هست که من مشتریان بیشتری خواهم داشت؟ یعنی هرچی کلیک بیشتر ، مشتری بیشتر ؟!

لیلا سرابی
Editor

سلام، خیر اصلا اینطور نیست. شما به ازای کلمات کلیدی درست باید کلیک داشته باشید. حتما کلمات کلیدی ای که وارد سایت شما شدن رو در نظر بگیرید ، کلماتی که مطلوب نیستن رو حذف کنید و تمرکز خودتون رو بر روی کلمه کلیدی های مهم قرار بدید

مریم عشقی زاده
کاربر مهمان
مریم عشقی زاده

ما قبلا تبلیغات گوگل انجام می‌دادیم اما نمایش تبلیغ خیلی کم صورت می‌گرفت. دلیلش چی بود؟

مریم داورزنی
Admin

با توجه به روشهایی که در این مقاله ذکر شد، می توانید برای افزایش بازدهی کمپین تبلیغات در گوگل خودتان اقدام نمایید. به عنوان مثال با بهبود نمره کیفیت صفحات فرود خود، می توانید این کار را انجام دهید.