افزایش کلیک در تبلیغات گوگل

افزایش کلیک در تبلیغات گوگل

افزایش کلیک با بهینه سازی کمپین

ممکن است حس کنید که مشتری کمی از سیستم تبلیغات گوگل دریافت می کنید و می خواهید نسبت به افزایش کلیک اقدام نمایید. این موضوع می تواند دو عامل مهم داشته باشد:

  • انتخاب کلمات نادرست
  • تعداد کلیک کم

موضوع اول اگر از طرف تاپ ادورت تنطیم شده باشد، تیم متخصص تاپ ادورت بهترین نوع کلمات را برای شما انتخاب خواهد کرد و اگر خودتان کلمات را انتخاب کرده باشید می توانید از مشاوران ما استفاده نمایید و کلمات بهینه را انتخاب کنید.

 

و موضوع دوم را باید با افزایش کلیک برطرف کرد که راه های مختلفی پیش روی شما خواهد بود. در این مقاله راه های متفاوت افزایش کلیک را برای شما شرح خواهیم داد.

روش های افزایش کلیک در تنطیمات کمپین

روش هایی که در این مقاله گفته می شود مربوط به تنظیمات داخلی کمپین می باشد. این روش ها بر روی تبلیغات گوگل اعمال می شود. روش های دیگری نیز وجود دارد که بر روی تبلیغات گوگل اعمال نمی شود ولی بر روی افزایش مشتری تاثیر خواهد گذاشت که در دو مقاله زیر بحث شده است.

 

۱- افزایش بودجه کمپین

هنگامی که به میزان بودجه روزانه اکانت مصرف کند به صورت اتوماتیک تبلیغات متوقف خواهد شد و دیگر تبلیغات نمایش نخواهد داشت، در نتیجه دیگر سایت ورودی نخواهد داشت. برای افزایش کلیک در این مواقع باید میزان بودجه زورانه را افزایش داد تا کلیک های بیشتری را بتوان دریافت کرد. بدیهی است که افزایش کلیک براثر افزایش بودجه روزانه موجب افزایش مشتری خواهد شد و هیچ جای نگرانی نخواهد بود. هر چه تعداد کلیک ها بیشتر، تعداد مشتری های جذب شده بیشتر خواهد شد و در نتیجه درآمد نیز افزایش خواهد یافت. اگر قبلا بودجه ی روزانه ی خود را هدف قرار داده اید، بدون اضافه کردن کلمه کلیدی جدید، شما می توانید با افزایش بودجه خود، کلیک های دریافتی را افزایش دهید. به طور ساده تر یعنی اینکه میزان بودجه را افزایش دهید، تا کلمات کلیدی به بهترین شکل برای شما جذب مشتری کنند. پیغام مربوط به اتمام بودجه روزانه را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید. در برخی مواقع ممکن است تا دوبرابر بودجه نیز مصرف شود.

افزایش کلیک گوگل ادز

۲- افزایش هزینه کلمات کلیدی

بدیهی است که سایت هایی که در رتبه های بالاتر در موتور جستجو ی گوگل باشند، تعداد بازدید بیشتری خواهند داشت. در نتیجه اگر مشاهده می کنید که تعداد کلیک کمی از سمت تبلیغات گوگل دریافت می کنید، می توانید هزینه ی کلمات کلیدی را افزایش دهید تا در نتایج جستجو بالاتر نمایش داشته باشید. دقت کنید که هر چقدر رتبه ی بالاتری بخواهید باید بیشتر برای هرکلیک، هزینه کنید.

۳- افزودن تعداد کلمات کلیدی

ممکن گاهی لینک اول باشید و از نظر بودجه مشکلی نباشد ولی تعداد کلیک مورد نظر خود را دریافت نکنید و هنوز مشتری های شما کم است. در این مواقع باید تعداد کلمات کلیدی را افزایش بدید تا دایره جذب مشتری گسترده تر شود. به عنوان مثال برای کلمات هم معنی کلمات خود هم تبلیغ دهید. به عنوان مثال یک کلمه عمل بینی تعریف کرده اید، می توانید کلمات جراحی بیتی، کوچک کردن بینی هم اضافه کنید تا مشتری های بیشتری را جذب کنید.

 

۴- تعویض نوع کلمه

تعویض نوع کلمه کلیدی می تواند دامنه ی جذب مشتری را افزایش دهد. به عنوان مثال در تصویر با زیر فریز کردن کلمه ثبت شرکت، می توان افرادی که مرکز ثبت شرکت و … عباراتی که قبل یا بعد شرکت شرکت عبارتی باشد، را جذب کرد.

افزایش کلیک کلمات ادز

۵- بهبود افزایش امتیاز کیفیت تبلیغ

بهبود امتیاز کیفیت تبلیغ موجب می شود که با هزینه ی کمتری کلیک دریافت کنید و در کل با بودجه ی یکسان موجب افزایش کلیک در پنل شما خواهد شد. راه های متعددی برای افزایش امتیاز کیفیت وجود دارد مانند: استفاده از افزونه های تبلیغاتی، نوشتن متن تبلیغ مناسب و … .

 

۶- افزایش ساعات نمایش تبلیغ

بعد از آنکه از محدوده ساعت نمایش تعریف شده عبور کنید، تبلیغ دیگر نمایش نخواهد داشت. به عنوان مثال تعریف کرده اید از ۸ صبح تا ۶ غروب نمایش داشته باشید. برای افزایش کلیک اگر ارائه ی خدمات در ساعات دیگر برای شما مقدور بود می توانید محدوده ی ساعات نمایش را افزایش دهید. در تصویر زیر می توانید خطای عدم نمایش به دلیل بازه ی زمانی را مشاهده نمایید.پ

بازه ی زمانی گوگل ادز

 

 

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.