تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

انواع تبلیغات اینترنتی

فهرست عناوین

صرف نظر از نوع و اندازه تجارت، اکثر کسب و کارهای موفق در جهان به دلیل اینکه ارزان ترین راه برای رسیدن به میلیون‌ها بازار هدف است از تبلیغات اینترنتی استفاده می‌کنند. حال در این مقاله خواهیم دید که اساساً تبلیغات اینترنتی چیست، چگونه می‌توان از آن استفاده کرد و چه انواعی دارد.

تبلیغ اینترنتی یکی از راه‌های ایجاد محتوا برای کاربران از طریق کانال‌های اینترنتی و سایر شبکه‌های آنلاین می‌باشد. شبکه‌های اجتماعی، ایمیل ها، موتورهای جستجو، اپلیکیشن‌های موبایل، برنامه‌ها و وبسایت‌های دیگر این چنینی، این تبلیغات را نمایش می‌دهند و پیام مورد نظر را به مشتری می‌رسانند.

تبلیغات اینترنتی همچنین، بازاریابی آنلاین نیز تعریف می‌شود، این فرایند تبلیغ برند، محصولات یا خدمات از طریق اینترنت است. دامنه وسیع آن شامل ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی، تبلیغات در گوگل (گوگل ادوردز)، مدیریت ارتباط با مشتری و فعالیت‌های تبلیغاتی است که از طریق رسانه‌های بی سیم انجام می‌شود. همچنین جنبه‌های فنی و خلاقانه شبکه جهانی وب مانند تبلیغات، طراحی، توسعه و فروش را ترکیب می‌کند. علاوه بر این، بازاریابی اینترنتی همچنین با ایجاد و قرار دادن تبلیغات در مراحل مختلف چرخه مشارکت، مشتری را جذب می‌کند.

اهمیت تبلیغات اینترنتی چیست؟

اینترنت قدرت اتصال میلیون‌ها نفر از سراسر جهان را دارد. بنابراین، این نوع از تبلیغات توانایی شناساندن کسب و کار به میلیون‌ها نفر را دارد. کم هزینه بودن تبلیغات آنلاین موجب شده است تا این روش به بهترین نوع تبلیغات تبدیل شود. علاوه بر این، کارایی تبلیغ و بازگشت سرمایه و همچنین میزان سود را برای شما نشان می‌دهد.

تاریخچه تبلیغات در اینترنت

یکی از تبلیغات بنری در 27 اکتبر سال 1994، در سایت HotWired.com ظاهر شد و صنعت تبلیغات متوجه شد که تا چه حد به تبلیغ اینترنتی نیاز است. بنر تبلیغ سایز 468*60 px داشت که روی آن نوشته بود: “آیا تابحال با موس روی این قسمت کلیک کرده اید؟ قطعا این کار را خواهید کرد.” تبلیغ برای AT&AMP بود. T بیانگر یک تور مسابقه ای از موزه‌های هنری جهان می‌باشد. طبق صحبت‌های جو مک کمبلی که روی این تبلیغ کار کرده است، توانسته است نرخ کلیک 44 درصدی دریافت کند.

با آزاد شدن تبلیغات گوگل در سال 2000، ادسنس گوگل در سال 2003 و فیسبوک در سال 2007، صنعت تبلیغ اینترنتی با جست و خیزهایی روبرو بوده است. ثبت، بهینه سازی و کنترل تبلیغات برای صاحبان تجارت با سایز کوچک یا مدیوم فراهم شد و تبلیغات اینترنتی در سال 2019 برای بالا بردن ترافیک وبسایت ها، هدایت تبلیغات، آگاهی دادن نسبت به برند، رهبری کردن، متعهد بودن و افزایش فروش استفاده می‌شود.

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.

انواع تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی یا تبلیغات آنلاین به یک بخش روزانه در زندگی همه تبدیل شده است. شاید این موضوع برای بازاریابان، کمی پیچیده به نظر برسد زیرا انواع مختلف و متنوعی از آنها در دسترس می‌باشد. به همین دلیل در این مقاله در مورد انواع تبلیغات اینترنتی توضیح میدهیم و در مورد تبلیغات آنلاین توضیح خواهیم داد.

تبلیغات در گوگل ادوردز  یا همان تبلیغات گوگل ادز

گوگل ادوردز چیست؟ گوگل ادوردز یا همون گوگل ادز (تبلیغات گوگل) یک سیستم تبلیغاتی است که کمپانی گوگل از سال 2007 در اختیار دارندگان صاحبان کسب و کار قرار داد تا با استفاده از آن افراد دارای کسب و کار بتوانند مشتریان خود را پیدا و جذب نمایند. این نوع از تبلیغات از نوع پرداخت به ازای کلیک (ppc) بوده و این بدان معناست که شما به ازای نمایش تبلیغ هیچ هزینه ای پرداخت نخواهید کرد و هزینه تنها زمانی پرداخت خواهد شد که بر روی تبلیغ شما کلیک شده و کاربر وارد وب سایت شما شود.

در حقیقت در گوگل ادز شما در ابتدا یک اکانت ساخته و تنظیمات آن را انجام می‌دهند. در ادامه کلمات کلیدی و وب سایت و یا شبکه اجتماعی خودتان را به آن معرفی می‌کنید و زمانی که کاربران کلمه کلیدی مورد نظر شما را در گوگل جست و جو کنند، تبلیغ شما را مشاهده خواهند نمود. با کلیک بر روی تبلیغ شما وارد وب سایت شما خواهند شد. به عنوان یک نکته مهم همانطور که بیان شد تنها به ازای ورود هر مشتری هزینه از حساب کسر خواهد شد که این هزینه بستگی به رقبا و جایگاه دارد. در ادامه راجب هزینه تبلیغات گوگل adwords توضیحات کاملی خواهیم داد.

تبلیغ گوگل (گوگل ادوردز) گونه ای از تبلیغات اینترنتی و یکی از امکانات فوق العاده گوگل است که می‌توانید با استفاده از آن در سریع ترین زمان جزء سایت‌های بالا در موتور جستجو گوگل باشید. زمانی در حدود یک ساعت!!!

تاپ ادورت به صورت تخصصی در زمینه “تبلیغات در گوگل” خدمت رسانی می‌کند.

تبلیغات PPC یا همان پرداخت هزینه به ازای کلیک:
این دسته از تبلیغات در واقع تبلیغاتی هستند که هزینه آنها بر اساس هر کلیک روی آنها محاسبه می‌شود. تبلیغات ادوردز و بینگ، هر دو از حالت پرداخت کلیکی استفاده می‌کنند.

تبلیغات نمایشی:
تبلیغات نمایشی در وهله اول از متن و عکس‌ها استفاده می‌کنند و روی یک سوم وبسایت‌ها ظاهر می‌شوند که معمولا به موتورهای جستجو و دیگر شبکه‌ها مربوط می‌گردند. بسیاری از وبسایت‌ها تبلیغات نمایشی میزبان دارند. رایج ترین انواع تبلیغات نمایشی، تبلیغات تصویری، موبایلی، متنی، بنری، پاپ آپ‌ها و تبلیغات ویدئویی هستند. در این نوع از تبلیغات هزینه به ازای تعداد نمایش مشخص خواهد شد.

تبلیغات جستجوی گوگل (Google Search Ads)

تبلیغات جستجوی گوگل، تبلیغات آنلاینی هستند که در صفحه نتایج موتور جستجو دیده می‌شوند، دقیقا زمانی که یک کلمه کلیدی را در گوگل سرچ می‌کنید. این تبلیغات PPC یا پرداختی بر اساس هر کلیک هستند، یعنی تبلیغ کنندگان برای هر کلیکی که روی تبلیغ می‌شود، هزینه پرداخت می‌کنند. تبلیغات کلیکی گوگل توسط پلتفرم تبلیغی گوگل ادوردز Google AdWords مدیریت می‌شوند که به تبلیغ کنندگان اجازه می‌دهد تا کلمات کلیدی را به مزایده بگذارند. در این قسمت به ساخت حساب گوگل ادوردز نیاز است.

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

شرایط شبکه های اجتماعی در کشور ایران به گونه ای رقم خوده که افراد زمان زیادی را در طول روز صرف استفاده از این شبکه های اجتماعی میکنند. شبکه هایی همچون تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام و مواردی از این قبیل. اینستاگرام به عنوان محلی که حجم بسیار بالایی از کاربران را در خود جای داده است می تواند محل بسیار مناسبی برای انجام تبلیغات باشد. در واقع خود این شبکه های اجتماعی مهم نیستند، بلکه مهم تعداد کاربرانی هستند که در این محیط وجود دارند و در نتیجه تبلیغات در صفحاتی که بازدیدکنندگان زیادی دارند می توانید مخاطبین بسیار بالایی را به خود جذب کنید.

اینکه افرادی مشهور در حوزه های مختلف تبلیغات محصول شما را انجام دهند به نوعی استفاده شما از سیستم اینفلوئنسر مارکتینگ را میسر ساخته اند. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه میکنیم حتما مقاله “اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و اینفلوئنسر کیست؟” را مطالعه کنید.

تبلیغات بینگ(Bing Ads)

تبلیغات بینگ شبیه به تبلیغات گوگل هستند که در این موتور جست و جوگر نیز هزینه تبلیغ بر اساس هر کلیک می‌باشد. تبلیغ کنندگان می‌توانند تبلیغات خود را در سرویس تبلیغاتی بینگ مدیریت کنند که به ادسنتر یا مرکز تبلیغ مایکروسافت معروف است.

متاسفانه در این مورد نیز به دلیل وجود تحریم ها امکان استفاده از تبلیغات بینگ برای کشور ایران وجود ندارد. البته این نوع از تبلیغات نیز حساسیت بالایی نسبت به شرایط پرداخت های مالی دارند.

تبلیغات در بینگ

تبلیغات فیسبوک(Facebook Ads)

تبلیغات فیسبوک در فرم‌های بسیار مختلف وجود دارد، که هر کدام فواید و معایب مخصوص خود را برای تبلیغ کنندگانی دارند که به دنبال بازاریابی در فیسبوک هستند. تبلیغات فیسبوک در سایدبار وبسایت فیسبوک همراه با یک عنوان، کپی و یک تصویر نمایان می‌شوند. پست‌های پروموت شده فیسبوک آن دسته از تبلیغات فیسبوکی هستند که به تبلیغ کنندگان اجازه میدهند در ازای پرداخت مبلغی، پستی را در صفحه تجاری فیسبوک خود پروموت کنند. پست‌های پروموت شده یا تبلیغاتی معمولا بیشتر مورد توجه قرار میگرد و طرفداران بیشتری پیدا میکنند.

تبلیغات در فیسبوک

Sponsored Stories، تعامل کاربر با یک صفحه تبلیغ یا محصول را به دوستان کاربر و شبکه بزرگتر نشان می‌دهد. Sponsored Stories همچنین یکی از فرم‌های تبلیغات فیس بوک است که می‌تواند در newsfeed کاربر ظاهر شود.

Sponsored Stories

FBX یا Facebook Exchange تبلیغات فیسبوکی هستند که نوعی بازاریابی را پیاده سازی می‌کنند. این تبلیغات اطلاعات تاریخچه گشت و گذار در وب کاربر را میگیرد و به تبلیغ کننده اجازه می‌دهند تا تبلیغات خود را به کاربرانی که قبلا در جستجوی خدمات مشابه آنها بودند، نشان دهند.
Facebook Exchange

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم مقاله “0 تا 100 انجام تبلیغات در فیسبوک” را مطالعه نمایید.

تبلیغات توئیتر (Twitter Ads)

برندها در توییتر، میتوانند در ازای پرداخت مبلغی توییت‌های خود را پروموت کنند تا بیشتر در این شبکه اجتماعی دیده شوند. همچنین می‌توانند از این تبلیغات برای پروموت کردن یک هشتگ یا افزایش دنبال کننده‌های خود (follower)، استفاده کنند. توییت‌های پروموت شده این امکان را به تبلیغ کنندگان می‌دهد تا توییت‌های خود را در قسمت home feed تعداد بیشتری از کاربران به نمایش درآورند و همچنین گزینه‌های هدف و فیلترگزاری مناسبی نیز در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. تبلیغات توییتری شامل پروموت کردن حساب‌های توییتری نیز می‌شود که باعث می‌شود حساب توییتری تبلیغ کنندگان، بیشتر در قسمت پیشنهاد فالو کردن نمایش داده شوند. ترند‌های پروموت شده، هشتگ‌های سفارشی شما را در نوار ترند‌ها نمایش خواهد داد که باعث جلب توجه بیشتری نسبت به دیگر جایگاه‌های توییتری می‌شود.

تبلیغات توئیتر

 

تبلیغات تامبلر (Tumblr Ads)

تبلیغات تامبلر فرمت‌های مختلفی دارد. رادار تامبلر و اسپات لایت تبلیغ کنندگان را در جایگاه ویژه حساب‌ها و محتواهای خاص نمایش می‌دهد. در تامبلر 54 میلیون کاربر روزانه 70 پست قرار می‌دهند و بیش از نیم میلیارد بازدید در روز انجام می‌شود. اتحادیه مربوط به تامبلر یکی از فعال ترین‌ها در این زمینه می‌باشد.

تامبلر همچنین تبلیغات پست وب اسپانسردار را پیشنهاد می‌دهد که بخشی از محتوای تامبلر می‌باشد و تبلیغ در قسمت داشبورد اصلی کاربران ظاهر می‌شود. این تبلیغات تامبلر علائم کوچکی از دلار دارند که نشان دهنده تبلیغاتی بودن محتوای آنها است. برای پست کردن آنلاین تبلیغات روی پلتفرم تامبلر، می‌توانید به یک اسپانسر تامبلر تبدیل شوید.

تبلیغات در تامبلر

تبلیغات بنری (Banner Ads)

تبلیغات بنری، تبلیغاتی بر اساس تصویر هستند که اغلب در کنار، بالا و بخش زیر وبسایت نشان داده می‌شوند. مفاهیم، سایز، طراحی و عملکرد آنها طیف وسیعی دارد و معمولا در همه انواع وبسایت‌های خبری، بلاگ‌ها و اتحادیه‌های مختلف وب یافت می‌شود. بسیاری از تبلیغ‌ها مانند شبکه نمایش گوگل، تبادل انجام می‌دهند و بسیاری از وب سایت‌ها با تبلیغات مبادله ای مانند شبکه نمایش گوگل، تبلیغات خود را انجام میدهند، همچنین می‌توان مانند یک تبلیغ روزنامه ای، آن‌ها را خریداری کرد.

تبلیغات بنری

تبلیغات نمایشی گوگل (Google Display Ads)

تبلیغات نمایشی گوگل، نوعی از تبلیغات بنری فضاسازی شده هستند که در شبکه نمایش گوگل نمایش داده می‌شوند. کالکشن یا مجموعه سایت‌های شبکه ای گوگل، میزبان این تبلیغات نمایشی است. شبکه نمایش گوگل همچنین شامل یوتیوب، جی میل، بلاگر و … است. تبلیغات نمایشی گوگل می‌توانند تکست، تصویر یا حتی ویدئویی باشند. برای انجام تبلیغات آنلاین در شبکه نمایشی گوگل، باید از استفاده از گوگل ادوردز شروع کنید.

تبلیغات ریتارگتینگ (s) یا بازاریابی مجدد (Remarketing یا Retargeting Ad)

آیا تابحال شده که محصولی را در آمازون چک کنید و بعدا زمانی که در حال بازدید از شبکه اجتماعی خود هستید، ناگهان آن محصول را دوباره ببینید؟ به این پروسه ریمارکتینگ یا بازاریابی مجدد می‌گویند. نام دیگر آن ریتارگتینگ یا هدف گزاری مجدد است که از کوکی‌ها برای دنبال کردن وب شما استفاده می‌کند. هر پلتفرم اصلی مربوط به رسانه اجتماعی مثل گوگل، هم اکنون ویژگی بازاریابی مجدد را پیشنهاد می‌کند.

تبلیغات ریتارگتینگ، توجه کاربر را برای بازدید از یک سایت جلب می‌کند و این کار را از طریق هیستوری یا تاریخچه وب کاربر انجام می‌دهد. زمانی که کاربر وبسایتی را بازدید می‌کند یک کوکی کمپین ریتارگتینگ به آن متصل میشود که می‌تواند از صفحات و محصولاتی که کاربر هنگام مرور سایت آن‌ها را مشاهده میکند، نوت برداری کند.

تبلیغات ریتارگتینگ یا ریمارکتینگ

زمانی که کاربر سایت تبلیغ کننده را ترک می‌کند و شروع به بازدید از وبسایت‌های دیگر می‌کند، تبلیغات ریتارگتینگ در فضاهای تبلیغ مشخصی ساخته میشوند که آنچه را که کاربر در سایت تبلیغ کننده در ابتدا جستجو می‌کرد، نشان می‌دهند. تبلیغات ریتارگتینگ به طور چشمگیری بهتر از تبلیغات معمولی بنری عمل میکنند و نرخ کلیک و تبدیل بیشتری نیز دارند.

تبلیغات فلش (Flash Ads)

تبلیغات فلش، تبلیغات بنری هستند که از دیزاین فلش استفاده می‌کنند، اغلب دارای عوامل تعاملی با کاربری هستند که توجه کاربر به آن جلب می‌شود. در حالیکه فلش هنوز هم در تبلیغات نمایشی خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما محبوبیت آن‌ها در سال‌های گذشته بیشتر بوده است.

تبلیغات ردیت (Reddit Ads)

تبلیغات ردیت، تبلیغاتی هستند که دارای عنوان، URL مقصد و یک عکس انتخابی می‌باشند. تبلیغات ردیت روی سیستم‌هایی بر پایه مزایده کار می‌کنند که در آن، تبلیغ کنندگان می‌توانند بودجه‌هایی را برای کمپین تنظیم کنند و انتخاب کنند که چقدر می‌خواهند کمپین خود را فعال نگه دارند. تبلیغات ردیت گزینه‌های فیلترینگ و هدف گزاری مناسبی در اختیار تبلیغ کنندگان قرار می‌دهد و معمولا تبلیغات ارزانی محسوب می‌شوند.

تبلیغات ردیت

چیزی که واقعا تبلیغات ردیت را خاص می‌کند، کامنت‌ها و رای دادن‌ها است. ممکن است که کاربران رای مثبت یا منفی به تبلیغ شما بدهند. در نتیجه تبلیغ کنندگان میتوانند بفهمند که تبلیغ آن‌ها موردپسند کاربران بوده است یا خیر. هر تبلیغ مانند همه پست‌های دیگر در ردیت، یک بخش مربوط به کامنت دارد. این بخش برای تبلیغ کنندگان بسیار کاربردی است زیرا به کاربران اجازه می‌دهد که فیدبک یا بازخورد مستقیم دریافت کنند. بهترین تبلیغات ردیت باعث می‌شود که مخاطبان درگیرش شوند. ردیت به طور برجسته ای مخاطبان جوان، علاقمند به تکنولوژی و مخصوصا آقایان را به خود جلب می‌کند.

اتحادیه ردیت به طور کل یک راه مناسب برای بازاریابی است. بنابراین قرار دادن یک پست تبلیغاتی در ردیت کمی باز با آتش است. اما اگر به درستی انجام شود میتواند توجه زیادی را با صرف هزینه ای ناچیز، به ارمغان آورد. شما نیز می‌توانید برای وبسایت خود روی ردیت تبلیغ کنید.

تبلیغات موبایلی (Mobile Ads)

تبلیغات موبایلی تبلیغاتی است که در تلفن‌های هوشمند، رایانه لوحی و هر دستگاه تلفن همراه دیگری ظاهر می‌شود. بسیاری از سیستم عامل ها، وب سایت‌ها و برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی گزینه‌های منحصر به فرد تبلیغ موبایلی خود را ارائه می‌دهند. اگر در Google AdWords تبلیغ می‌کنید، می‌توانید با استفاده از کمپین‌های پیشرفته، در دستگاه‌های تلفن همراه تبلیغ کنید.

تبلیغات داخل بازی (In-Game Ads)

تبلیغات درون بازی تبلیغاتی است که در یا بازی‌های ویدیویی یا کامپیوتری وجود دارد. یکی از متداول ترین نمونه تبلیغات درون بازی، بیلبوردهای تبلیغاتی است که در بازی‌های ورزشی ظاهر میبینیم. تبلیغات درون بازی ممکن است به عنوان محصولی مانند تفنگ ها، ماشین‌ها یا لباس یا سمبل‌های بازی همرا با نام یک برند ظاهر شوند.

تبلیغات درون بازی

تبلیغات AdMob

تبلیغات AdMob تبلیغاتی هستند که در برنامه‌های تلفن همراه ظاهر می‌شوند. AdMob خود پلتفرم تبلیغاتی تلفن همراه گوگل است و به سازندگان برنامه این امکان را می‌دهد تا با ارائه فضای تبلیغاتی، از بازی‌های رایگان درآمد کسب کنند و به تبلیغ کنندگان نیز این امکان را می‌دهد که در محبوب ترین بازی‌ها و برنامه‌های تلفن همراه، برند، محصول یا خدمات خود را معرفی کنند. تبلیغات AdMob می‌تواند به عنوان تبلیغات متنی بهینه شده، تبلیغات بنری مبتنی بر تصویر یا حتی تبلیغات بینابینی، که از HTML5 استفاده می‌کنند، ظاهر شوند.

تبلیغات Admob

تبلیغات ایمیلی (Email Ads)

تبلیغات ایمیلی، تبلیغاتی هستند که از طریق پست الکترونیک به کاربران فرستاده می‌شوند. تبلیغات ایمیلی می‌توانند با هدف اطلاع رسانی از تخفیف ها، ارتقاها، یا حتی ویژگی‌های جدید به مشترکان ارسال شوند.

بیشتر تبلیغات ایمیلی، دارای یک تصویر بزرگ با کمترین میزان متن هستند.کاربران وقت زیادی را برای خواندن ایمیل تبلیغاتی تلف نمی‌کنند، بنابراین مهم است که پیام خود را تا حد امکان روشن و مختصر بیان کنید. در تبلیغات ایمیلی اطمینان از این که ایمیل شما توسط افراد باز میشود یا خیر بستگی به نوشتن یک موضوع خوب و جذاب دارد .

تبلیغات ایمیلی

ایمیل مارکتینگ

تبلیغات Gmail

تبلیغات Gmail در سرویس آنلاین Google، تبلیغات متنی است که توسط یک فرآیند خودکار ایجاد می‌شود و ایمیل‌های کاربر را برای کشف علایق و موضوعات مرتبط با کاربر اسکن می‌کند. اگر کاربر در حال نوشتن و دریافت ایمیل‌های زیادی درباره سیستم‌های تهویه مطبوع باشد، ممکن است کاربر آگهی‌هایی مربوط به شرایط هوا در پنل Gmail خود مشاهده کند. در حالی که طرفداران حفظ حریم خصوصی نسبت به چنین رویه‌هایی مردد هستند، تبلیغات Gmail کاملاً خودکار است و گوگل ادعا می‌کند که هیچ انسانی ایمیل‌های کاربر را نمی‌خواند، و این کار توسط ربات‌ها انجام می‌شود.

تبلیغات Gmail

تبلیغات ویدئویی (Video Ads)

با بهبود سرعت اینترنت و آسان شدن تماشای ویدئو در بستر وب، تبلیغات ویدئویی نیز در حال پیشرفت هستند. موفقیت آمیزترین تبلیغات ویدیویی، آنهایی هستند که از تبلیغات واضح و آشکار پرهیز می‌کنند و در عوض پیشنهاد محصول خود را با محتوای آموزشی، که به طور طبیعی برای کاربران جذاب است، ادغام می‌کنند. تبلیغات ویدئویی خنده دار نیز عملکرد خوبی دارند، به طوری که برخی از کمپین‌های تبلیغاتی، تبلیغاتی ویدیویی خنده دار موفقیت عظیمی پیدا می‌کنند، به خصوص وقتی عنصری تعاملی به تبلیغ اضافه شده باشد.

تبلیغات ویدئویی

تبلیغات یوتیوب

تبلیغات YouTube تبلیغاتی است که در سایت اشتراک ویدیو Google ظاهر می‌شود. از زمانی که Google مالکیت YouTube را بدست آورد، تبلیغات در YouTube تقریباً به آسانی و قابل تنظیم با تبلیغات در AdWords تبدیل شده است.

تبلیغات YouTube تعدادی گزینه فیلتر و هدف گذاری و چندین قالب مختلف تبلیغ را ارائه می‌دهد. تبلیغات YouTube می‌تواند به عنوان آگهی بنری، تبلیغات پوششی درون ویدئویی، تبلیغات ویدیویی در جریان (که تبلیغات ویدیویی است که قبل یا در طول یک فیلم YouTube دیگر ظاهر می‌شود)، و همچنین چندین تنظیم دیگر ظاهر شود.

تبلیغ در یوتیوب

تبلیغ در youtube

 

تبلیغات در یوتیوب

تبلیغات پینترست (Pinterest Ads)

تبلیغات Pinterest قطعاتی از مطالب است که به سادگی توسط برندها و تبلیغ کنندگان پین شده اند. هنگام بازاریابی کالایی خاص، بازاریابان با افزودن یک علامت دلار قبل از مبلغ قیمت در توضیحات، تبلیغات پینترست را ایجاد می‌کنند. این به Pinterest می‌گوید که این کالا با همان قیمت برای فروش است. سپس بازاریابان Pinterest می‌توانند کالای پین شده را به صفحه محصول رسمی لینک کنند تا ترافیک خرده فروشی را هدایت کنند. برخی از بازاریابان نیز با میزبانی رقابت هایی، قالب خود را از تبلیغات Pinterest پیاده سازی می‌کنند. اگرچه این امر به فروش مستقیم منجر نمی‌شود، اما بسته به نحوه برگزاری، رقابت بهترین راه برای جلب توجه کاربران، تعامل و افزایش ترافیک سایت است.

توجه داشته باشید که اگر میخواهید برای ایجاد تبلیغات مجبور به پرداخت هزینه ای پینترست نباشید، باید برای ایجاد تبلیغات آنلاین زیبا، وقت و تلاش زیادی صرف کنید تا خریداران را در Pinterest جذب کنید. توجه داشته باشید که تبلیغات Pinterest روی محصولات فیزیکی به بهترین وجه کار می‌کند.

تبلیغات Pinterest

تبلیغات پاپ آپ

ناپسندترین مورد از انواع تبلیغات اینترنتی پاپ آپ می‌باشد. زمانی نشان داده می‌شود که افراد صفحات وب را باز یا می‌بندند. می‌توان این تبلیغات را از تنظیمات مرورگرها غیر فعال نمود.

تبادل بین سایت

دو سایت با هم توافق می‌کنند تا هرکدام تبلیغ سایت مقابل زا در سایت خود نشان دهد. این مورد نوعی بک لینک می‌باشد.

تبلیغات در سایدبار سایت‌ها یا حاشیه

در اطراف مطلب‌های سایت‌های مختلف وجود دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تبلیغات چه جایگاهی در کسب و کار دارد؟

بعد از تعریف تبلیغات اینترنتی به اهمیت کلی تبلیغات در کسب و کار میپردازیم. صرف نظر از نوع، جنس، ابعاد و … کالای شما و یا هر نوع خدماتی که ارائه می‌دهید، برای فروش و ارائه خدمات شما نیاز به این موضوع دارید که کالا و خدماتتان را به مشتریان بالقوه ای که دارید معرفی کنید. یعنی برای اینکه کالایی بفروشید باید به مردم بگویید که ما این کالا را می‌فروشیم و یا اگر خدماتی ارائه می‌دهید باید به مردم بگویید که ما این خدمات را ارائه می‌دهیم تا مردم کسب و کار شما و خدماتی که ارائه می‌دهید را بشناسند.

کسب و کار اینترنتی در ایران

کسب و کار در ایران و جهان به دو صورت حضوری و اینترنتی صورت می‌گیرد: حضوری به این صورت می‌باشد که شما برای کسب و کار دارای محیط کار، دفتر یا شرکتی هستید که به طور مستقیم با مشتری در ارتباط می‌باشید. کسب و کار اینترنتی به صورتی می‌باشد که تمامی مراحل فروش و ارائه خدمات توسط اینترنت انجام می‌شود.

با توجه به سنتی و حضوری بودن اکثر کسب و کار‌ها در ایران، مشاغل اینترنتی در مرحله اولیه خود می‌باشد و رشد خود را به طور فزاینده ای آغاز کرده است لذا با حضور در دنیای کار اینترنتی جز نخستین افراد استفاده کننده در این کسب و کار پرسود خواهید بود در نتیجه با هزینه کمتر از مقدار معمول به پیشرفتی باورنکردنی خواهید رسید. مانند دیجی کالا که از بزرگان کسب و کار اینترنتی در ایران می‌باشد.

مزایای کسب و کار اینترنتی

در ادامه این مقاله 13 دلیل آورده شده است که افراد را مجاب به راه اندازی کسب و کار اینترنتی می‌نماید. این دلایل همان مزیت‌ها و برتری‌های مشاغل اینترنتی بر مشاغل حضوری می‌باشد.

1. نیاز به سرمایه اولیه اندک: در شروع کار با توجه به اینکه کسب و کار شما اینترنتی است نیاز به شرکت، فروشگاه و یا مغازه را نخواهید داشت و صرفا هزینه اندک راه اندازی سایت را خواهید داشت.

2. نیاز به نیروی انسانی کم: چون کسب و کار شما اینترنتی است پس نسبت به کسب و کار حضوری تعداد افراد کمتری نیاز دارید و همچنین در اول کار صرفا حضور خودتان کافی است.

3. مدیریت کامل: تمامی قسمت‌های وب سایت و کسب و کارتان را به راحتی می‌توانید با بازدهی بالا مدیریت کنید و روز به روز پیشرفت کسب و کارتان را مشاهده نمایید.

4. مشتریان شما در هر نقطه می‌توانند باشند: در کار اینترنتی دیگر محل مغازه یا فروشگاه معنی ندارد زیرا مشتریان شما می‌توانند از سراسر ایران و جهان باشند و هیچگونه محدودیت مکانی برای پیدا کردن مشتری نخواهید داشت. در کار اینترنتی باید جایگاه مناسبی در موتورهای جستجوگر داشته باشید.

5. زمان کار شما در هر لحظه ای می‌تواند باشد: شما در هر لحظه از روز می‌توانید کار کنید زیرا اصلا تایم کاری ثابتی ندارد و می‌توانید حتی بیشتر از تایم کاری بر روی کار اینترنتی خود کار کنید.

6. نبود محدودیت در روز کاری: کسب و کار اینترنتی را در تمامی روزها حتی روزهای تعطیل می‌توان انجام داد و محدودیتی در روزهای کاری شما نمی‌باشد.

7. نظارات بر تمامی قسمت ها: شما به عنوان مدیر می‌توانید بر تمامی قسمت‌های شغل‌های اینترنتی نظارت داشته باشید و عملکرد قسمت‌های مختلف را با آمار دقیقی که می‌توانید از سایت به دست آورید، بسنجید و با توجه به آمار روز به روز در کسب و کار خود پیشرفت کنید. وب مستر (webmaster) یک ابزار عالی در تحلیل صفحات سایت است که با استفاده از این ابزار میتوان تحلیل‌های بسیار خوبی از سایت بدست آورد.

8. سرعت بالای انجام کار: با توجه به عدم محدودیت‌های گفته شده در مشاغل اینترنتی سرعت انجام و پیشرفت کار بسیار بالا می‌باشد و در اندک زمانی می‌توانید صاحب کسب و کاری بزرگ در بازار باشید.

9. ارتباط مستقیم با مشتری: در مشاغل اینترنتی شما به طور مستقیم با مشتریان خود در ارتباط هستید و می‌توانید علاوه بر فروش و ارائه خدمات دیگر نیازهای آن‌ها را شناسایی کنید و محدوده کاری خود را بهینه کنید.

10. حذف واسطه: در کسب و کارهای اینترنتی ما دیگر واسطه نداریم لذا این مورد هم به سود مشتری و هم به سود شما خواهد بود زیرا قیمت‌ها بهینه می‌باشد و شما با قیمت بالاتری نسبت به کسب و کار حضوری فروش خواهید داشت و مشتری نیز با قیمتی پایین تر از کسب و کار حضوری خرید خواهد کرد.

11. رشد تقاضای روزافزون اینترنت: طبق آمار هر روز تعداد کاربران اینترنت به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد و در نتیجه اهمیت کار اینترنتی روز به روز بیشتر از قبل می‌شود.

12. سود فراوان: با توجه به اینکه در کار اینترنتی هزنیه پایین است و فروش بالا در نیتجه شما جذب سود بیشتری نسبت به مشاغل حضوری خواهید داشت.

13. تبلیغات ارزان: در کار اینترنتی شما برای فروش و ارائه خدمات بالا نیازمند تبلیغات اینترنتی و جایگاه خوبی در موتورهای جستجوگر می‌باشید زیرا طبق آمار %91 کاربران تنها در صفحه اول گوگل به دنبال نیاز خود هستند لذا حضور در صفحه اول گوگل تضمینی برای سود بالای مشاغل اینترنتی شما می‌باشد. به این دلیل حضور در صفحه اول گوگل مطرح شد که %88 کاربران اینترنت از موتور جستجو گوگل استفاده می‌کنند در نتیجه به صرفه می‌باشد که کار خود را در گوگل ادامه دهید.

رشد کسب و کار اینترنتی

حضور در صفحه اول گوگل از دو راه امکان پذیر است:

 1. سئو
 2. گوگل ادوردز

تاپ ادورت استفاده از گوگل ادوردز را به شما پیشنهاد می‌کند زیرا در ده دقیقه شما به لینک اول در صفحه اول خواهید رسید و با هزینه اندک و سود بالا کسب وکار خود را شروع خواهید کرد.

نقطه قوت گوگل ادوردز این مورد است که شما در ازای هر مشتری که وارد سایت شما می‌شود مبلغ اندکی به گوگل پرداخت خواهید نمود.

نکات مهم در استفاده از تبلیغات اینترنتی چیست؟

همانطور که با مفاهیم و فرمت‌های تبلیغ اینترنتی آشنا شدیم، در این قسمت به پنج بخش وارد می‌شویم که به ما کمک می‌کند تا اطلاعات خود را در مورد جنبه‌های اصلی تبلیغ اینترنتی افزایش دهیم.

استانداردهای تبلیغ اینترنتی

“ثبت بازاریابی یک مورد فرهنگی است و فرقی ندارد که در چه کمپینی باشید. فرقی ندارد که تحلیلگر باشید یا بر اساس دیتا فعالیت کنید، یا با فکر خود پیش بروید. در هر صورت افرادی که با حرص و طمع در این راه قدم برمی دارند، اشتباه می‌کنند.”استورات مک دونالد”

استانداردها به شما کمک می‌کند تا در مورد مراحل بعدی با قطعیت تصمیم گیری کنید. در این بخش به پنح مورد از استانداردهای تبلیغ اینترنتی که باید موردتوجه فرار گیرند، نگاهی می‌اندازیم.

نکته:این معیارها مربوط به هیچ وب سایت خاصی نیستند و با صرف نظر از قالب یا نوع کمپین تبلیغاتی دیجیتال، در حالت کلی مفید هستند.

1- دسترسی و نمایش

 • ‘Reach’ یا دسترسی نشانگر افرادی است که قادر هستند تبلیغ شما را ببینند.
 • ‘Impressions’ نشانگر تعداد دفعاتی است که تبلیغ شما نمایش داده می‌شود. همانطور که یک تبلیغ می‌تواند برای یک فرد خاص بیشتر از دوبار نشان داده شود، تعداد واکنش‌ها نیز ممکن است بیشتر از دسترسی برای هر فرد باشد.

2- نرخ کلیک یا ctr

نرخ کلیک یا (CRT)، درصد کلیک‌ها و نمایش‌ها می­باشد. بنابراین اگر برای هر 100 نمایش، دو کلیک دریافت کردید، CTR شما برابر با 2 درصد می‌باشد. می­توانید از این استاندارد برای فهم اثرپذیری کمپین­های تبلیغی مختلف استفاده کنید. به طور مثال؛ اگر تعداد یکسانی از نمایش را روی دو کمپین مختلف دریافت می­کنید، کمپین با کلیک­های بیشتر، یک CTR بهتر خواهد داشت و بنابراین اجرای آن بهتر پیش خواهد رفت.

3- conversion یا تبدیل

‘Conversion’ برابر با تعداد افرادی است که از طریق کلیک روی تبلیغ و نوتیفیکیشن فعالیت‌های شما یا CTA کامل می‌شوند. این فعالیت می­تواند از طریق دانلود یک کتاب الکتریکی، خرید یک محصول یا ثبت نام کردن در خدمات باشد.

4- هزینه هر فراگیری

هزینه هر فراگیری یا CPA هزینه کلی را برای پرداخت مشتری اندازه گیری می­کند. همچنین می­تواند از طریق تقسیم هزینه کلی به وسیله تعداد conversion اندازه گیری شود.

5- برگشت روی سرمایه گزاری

برگشت روی سرمایه گزاری یا RIO یک استاندارد گسترده برای ارزیابی اثرپذیری کمپین است. همچنین به عنوان برگشت روی خرج تبلیغ یا ROAS شناخته می‌شود. RIO میزان هزینه‌های تولید شده کمپین را در مقایسه با هزینه مورد نیاز برای پیش بردن کمپین اندازه گیری می‌کند.

بهترین تمرین‌ها برای تبلیغ اینترنتی چیست

“اینکه مشتریان تصمیم می­گیرند چیزی را از شما بخرند یا نخرند، به محتوای شما بستگی دارد، نه فرم “دیوید اوگیلوی”

در این قسمت پنج مورد از بهترین تمرین‌های اساسی معرفی می­کنیم که به شما کمک میکند کمپین تبلیغاتی بعدی خود را آغاز کنید.

1- یک اعلام خبر یا نوتیفیکیشن قوی داشته باشید

CTA‌ها یک اشاره سطحی برای مخاطب شما محسوب می‌شود. زمانی که افعالی مثل “اکنون دانلود کنید”، “اکنون بخرید”، “بیشتر بدانید” یا “الان ثبت نام کنید” به کار می‌برید، باعث می‌شود که مخاطب شما مرحله بعدی را در این پروسه طی کند.

2- همه چیز را ساده بگیرید.

ترجیح کیفیت بر کمیت در مورد تبلیغ اینترنتی کاملا صدق می­کند. مخاطب شما همیشه زمان ندارد تا در پی تبلیغ متنی بلند و سنگین بگردد؛ بنابراین هیچ نیازی برای تکراری بودن یا اضافه گویی وجود ندارد. هرچقدر که تبلیغ ساده تر باشد، اثرگزاری آن بیشتر خواهد بود.

3- پاسخ دهی کانال

مشتریان شما راه­‌های زیادی برای ارتباط دارند، کانال‌های چندگانه دارند؛ سازندگان تبلیغ فقط نباید به دنبال سایز تصویر یا ظاهر در موبایل، لپ تاپ، دسکتاپ، تبلت باشند، بلکه باید به پلتفرم و مدیوم نیز توجه کنند. یک تبلیغ طراحی شده برای تلویزیون روی اینترنت یا روی موبایل کار نمی‌کند.

4- راهنماهای برند را دنبال کنید.

برند نشان دهنده تفاوت‌ها از ادامه پکیج شما می‌باشد. برای اینکه مطمئن شوید که تبلیغ شما سازنده است، همیشه باید هویت برند خود را با استراتژی تبلیغات خودتان ایجاد کنید.

5- تست، تست و تست

آزمایش 1 و 2 به طور گسترده ای از طریق بازاریابان و تبلیغ کنندگان برای فهم اینکه چه چیزهایی مخاطب آنها را به وجد می‌آورد، انجام می­‌شود. پس باید همیشه در حال آزمایش کردن و تست تبلیغات خود باشید تا ببینید که بهترین آنها کدام است و سپس روی آن تمرکز کنید و همچنین باید آپدیت باشید و پلتفرم­های متنوع را به کار بگیرید و نوآوری داشته باشید.

کلاهبرداری­ در تبلیغات اینترنتی

با تمام فوایدی که برای تبلیغ اینترنتی در مورد برند­ها وجود دارد اما استفاده از این صنعت متاسفانه در فعالیت­های غیرقانونی زیاد شده است. هکر­ها و کلاهبرداران از برندهای شما سوء استفاده می‌کنند و گاهی اوقات بودجه شما را نیز می‌دزدند. پیش­بینی شده است که کلاه­برداری تبلیغاتی حدود 44 میلیارد دلار برای برندهای مختلف در سال 2022 خسارت خواهد داشت. این عدد در سال 2018 برابر با 23 میلیارد دلار بوده است.

در این قسمت 5 نمونه به شما معرفی می‌کنیم که در سال 2019 اتفاق افتاده است:

1- ربات ها

انتشار دهندگان کلاهبردار از ربات‌های گروهی استفاده می‌کنند تا حجم بالای ترافیک را در دست بگیرند و روی وب سایت‌هایی که انتشار کنندگان در آن هزینه می­کنند، کلیک کنند اما معمولاً هیچ هدف تبلیغاتی ندارند. ربات‌ها همچنین قادر هستند که روی سرویس DoS تاثیر بگذارند. به این صورت که به سرور وب حمله می‌­کنند و وبسایت را برای مخاطبان مورد هدف غیر قابل دسترس می‌­نمایند. انسان‌ها نیز مانند ربات‌ها عمل می­‌کنند. آنها لزوماً از منابع کم هزینه استفاده می­‌کنند و کارشان این است که روی تبلیغات کلیک کنند، بدون اینکه هیچ فایده ای برای تبلیغ کننده داشته باشند.

2- پیکسل استافینگ یا انباشتن پیکسل

این عبارت مربوط به سوء استفاده قرار دادن تبلیغات می­باشد که سایز پیکسل یک در یک است. یعنی برای چشم غیرمسلح واضح نمی­‌باشد. بنابراین واکنشی که نسبت به آن برای هر بازدید از صفحه داده می‌شود، کاملا تقلبی است زیرا ممکن است که بازدید کننده اصلا تبلیغ را ندیده باشد. در واقع تبلیغ کننده در چنین مواردی برای کاری که عملاً انجام نشده است، پول پرداخت می­کند.

3- پاپ آندر

وب سایت‌هایی هستند که به طور گسترده از این ویژگی استفاده می‌­کنند که کاملاً برعکس پنجره­های پاپ-آپ می‌باشد. پاپ آندر دقیقا زیر پنجره اصلی به جای بالای آن ظاهر می‌شود. همچنین ممکن است واکنشی که نسبت به آنها ثبت و ضبط شده است، اصلاً از وجود تبلیغ آگاهی نداشته باشد. اگرچه که پاپ آندر­ها کلاهبرداری نیستند اما هیچ ارزشی برای تبلیغ کنندگان قائل نمی‌­باشند.

4- حقه قملرویی

حقه قلمرویی باعث می‌شود که تبلیغ کننده باور کند تبلیغ او روی وب سایت مرتبط و مورد نظر ظاهر شده است اما در واقعیت اصلاً چنین چیزی وجود ندارد. حقه قلمرویی از انواع مختلفی از تکنیک­ها استفاده می­‌کند تا تبلیغ کننده و بازدیدکنندگان را گول بزند و فقط خودش از این کلاهبرداری سود خواهد برد.

5- تبلیغ انباشته

انباشته شدن تبلیغ یکی از راه حل‌های ساده برای پاپ آندر می­‌باشد. این حقه باعث می­‌شود که تبلیغات روی یکدیگر انباشته شوند و در اصل فقط یک تبلیغ در دسترس می‌­باشد اما واکنش­ها همچنان برای هر تبلیغ ثبت می‌­شوند. در چنین شرایطی کاربر هرگز تبلیغ­های دیگر را نمی­بیند. در نتیجه ساخت تبلیغات جدید برای تبلیغ کننده کاملاً بدون معنی خواهد بود و هیچ نتیجه ای در پی نخواهد داشت.

چالش‌های تبلیغ اینترنتی

“کار تبلیغ فقط زمانی تمام می­‌شود که شما نتوانید برای پاک کردن آن، گزینه ای را مشاهده کنید. “رابرت فلیگ”

در مورد کلاهبرداری تبلیغی، پنج چالش زیر وجود دارد که تبلیغ کنندگان و انتشار دهندگان اینترنتی با آن روبرو هستند:

1- مسدودکنندگان تبلیغ

مسدود کنندگان تبلیغ، تبلیغاتی که روی وب سایت یا اپلیکیشن­های موبایل ایجاد می‌­شوند را مسدود می‌کنند. هدف آنها بهبود تجربه کاربری برای بازدیدکنندگان است اما روی فعالیت تبلیغ کنندگان اثر منفی می‌گذارند. منتشران به این نتیجه رسیده‌اند که باید از تبلیغ بومی استفاده کنند، زیرا تبلیغات بومی بخشی از وب سایت محسوب می‌شود و احتمال اینکه توسط مسدود کنندگان مسدود گردد، بسیار کم می‌باشد.

2- هزینه‌های افزایش یافته تبلیغ

فضای تبلیغ رسانه­‌های اجتماعی و تبلیغات SEM تقریبا هزینه بالایی دارند. اگر چه برندهای بزرگتر پول بیشتری برای بودجه تبلیغات خود در نظر می­‌گیرند.

3- کمبود شفافیت

شفافیت یکی از نکات اصلی برای مکالمات در تبلیغ اینترنتی می­باشد و باعث می‌شود که کلاهبردارها به دلیل کمبود استانداردها سوء استفاده کنند و روابط بین تبلیغ­ کنندگان و مشتریان را دچار مشکل کند.

4- کورکورانه بودن تبلیغ

خریداران این روزها بسیار باهوش هستند و تبلیغاتی که با آن‌ها ارتباطی نداشته باشد ،نادیده می‌گیرند. گزارشات تحقیقاتی توسط گوگل نشان می‌دهد که 56 درصد از تبلیغات توسط کاربران اینترنت مشاهده نمی‌شوند.

5- GPDR

معرفی تنظیم سازی محافظت از اطلاعات عمومی یا GPDR در کشورهای اروپایی باعث شده است که کاربران زیادی روی اطلاعات شخصی کنترل داشته باشند. این مقررات باعث می‌شود تبلیغ کنندگان و انتشاردهندگان کمی عقب بمانند. مقررات مشابه و یکسان در کشورهای آمریکا و دیگر کشورهای آسیایی نیز اجرا می‌شوند. تبلیغات برنامه ای پس از عقب نشینی در ماه‌های اولیه پس از GPDR، قادر به بازیابی بود. با این حال، با توجه به برندهایی که در حال حاضر مشغول تبلیغات متنی و بازاریابی با influencer هستند، تبلیغات دیجیتالی قرار است دگرگونی را طی کنند.

ترندهای تبلیغ اینترنتی

تبلیغات اینترنتی با وجو کلاهبرداری اینترنتی و چالش­های موجود، همچنان جایگاه خود را حفظ کرده است. در این قسمت 5 ترند تبلیغات اینترنتی را به شما نشان می‌دهیم که مربوط به سال 2019 می‌باشد.

ترندهای تبلیغات اینترنتی

1- ترقی تبلیغ ویدئویی

تبلیغات ویدئویی از سال 2017 پیشرفت خود را آغاز کرده و تا سال 2018 به بیشترین میزان محبوبیت رسید. با توجه به آمار‌ها میتون گفت این روند صعودی در این نوع تبلیغات همچنان ادامه خواهد داشت. ترندهای جدید مانند ویدئوهای زنده و 360 درجه باعث شده است تا بازاریابان بتوانند مشارکت‌های جدید ایجاد کنند.

دسترسی آسان به تجهیزات مربوط به ضبط ویدئو، راه را برای تاجران راحت تر کرده و باعث می‌شود که به چنین تبلیغاتی علاقه بیشتری داشته باشند. مهم­تر از همه اینکه توانایی اضافه کردن متن یا همان کپشن به ویدئوها باعث شده است که امکان جستجو افزایش پیدا کند و در واقع سئو بهتر انجام بگیرد.

2- تبلیغ بومی

همانطور که قبلاً هم گفتیم، تبلیغ بومی باعث می­‌شود که ما بتوانیم محتوای صفحه را با تبلیغات ترکیب کنیم. به جای اینکه مستقیماً به برند اشاره کنیم، می­توانیم از محتوای تبلیغ بومی ای استفاده کنیم که با چیزی که کاربر در حال خواندن آن می­باشد، مرتبط است در نتیجه بدون آشفته کردن تجربه کاربر، ارزش را برای او ایجاد می­کند.

3- استفاده از میکرو مومنت ها

میکرو مومنت‌ها نمونه­‌های خاصی هستند که در آن، کاربر برای به دست آوردن اطلاعات به موبایل هوشمند خود رجوع می‌کند و در آن سرچ کرده و چیزی را خریداری می‌کند. جوانان حدود سه ساعت و 35 دقیقه را به طور روزانه پای گوشی همراه خود سپری می­کنند .در سال 2019، صرف زمان پای تلویزیون کاهش چشمگیری داشته است. کمپین‌های مارکتینگ سعی دارند که از این فرصت استفاده کنند و اطلاعات خود را به روز نگه دارند تا بتوانند در سال 2020 بیشتر از تلویزیون مخاطب داشته باشند.

4- AR یک واقعیت شده است.

Pokémon GO در سال 2016 انقلاب به پا کرد. این بازی بر اساس حقیقت و لوکیشن، باعث می‌­شود که طرفدار پوکمن، به بازی­های شبیه به آن رو بیاورند. لنزهای گوگل و اپل، فرصت­های زیادی را برای تبلیغ کنندگان فراهم می‌کند تا بتوانند واقعیت مجازی تبلیغات خود را نشان دهند.

5- اجازه دهید که صداها شنیده شوند.

با ظهور تجارت مکالمه ای و پذیرش دستیاران دیجیتال در مقیاس گسترده، دیگز نمیتوان جستجوی صوتی زا نادیده گرفت. در سال 2020 نیمی از جستجوها جستجوهای صوتی خواهند بود. بنابراین، لازم است با بهینه سازی کمپین‌های SEM فعلی خود برای جستجوی صوتی، موفقیت در این تبلیغات را پایه گذاری کنید.

جمع بندی و نتیجه گیری

در نهایت می توان بیان کرد که هدف از انجام تبلیغات 2 مورد مختلف می تواند باشد. یکی تبلیغات برای انجام برند سازی که در این صورت شما می بایستی محل هایی که بیشترین میزان جمعیت در آن حضور دارد را انتخاب کرده و تبلیغات خود را داخل آن نمایش دهید. تبلیغات بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر و همچنین تبلیغات تلوزیونی در این دسته قرار می گیرند.

دسته دوم تبلیغات به دلیل انجام فروش است که شما باید در محیط هایی تبلیغات خود را انجام دهید که بیشترین تعداد مشتریان بلقوه شما در آن حضور داشته باشد. یکی از بهترین انتخاب های ممکن استفاده از تبلیغات گوگل ادز در محیط گوگل است. چراکه تنها زمانی افراد شما را مشاهده خواهند کرد که به دنبال شما می گردند!!!! سایرین شما را مشاهده نخواهند نمود.


منبع مقاله : martechadvisor و Wordstream

2 دیدگاه دربارهٔ «انواع تبلیغات اینترنتی»

 1. فکر میکنم پر بازده ترین تبلیغ در حال حاضر همون تبلیفات گوگل باشه درسته ؟ چطور میتونم اینکارو انجام بدم؟

  پاسخ
  • سلام خدمت شما کاربر گرامی، جناب رضایی بازدهی تبلیغات کاملا به دید شما بستگی داره، اما طبق روند استفاده مردم از اینترنت و اعتمادی که وجود داره، این روز ها سرمایه گذاری بر روی تبلیغات اینترنتی قطعا میتونه بازده خوبی داشته باشه. برای ساخت اکانت ادوردز میتونید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید تا راهنماییتون کنیم.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید