انواع تبلیغات اینترنتی

انواع تبلیغات اینترنتی

تعریف تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی گونه ای از تبلیغات می باشد که در فضای اینترنت انجام می گیرد. این نوع تبلیغات قابلیت بی نظیری در پیدا کردن مشتریان بالقوه دارد به گونه ای که بالاترین نرخ بازگشت را برای شما بوجود می آورد. تبلیغات اینترنتی پر سود ترین تبلیغ از انواع تبلیغات می باشد زیرا در قبال هزینه ی کم سود فراوانی بدست خواهید آورد.

تبلیغات اینترنتی از بین انواع تبلیغات دارای کاربرد بیشتری است زیرا به دلیل قیمت مناسب برای تجارت های نوپا موثر است و به دلیل طیف وسیع تبلیغات برای تجارت های قدیمی و مشهور موثر است.

پیشنهاد ویژه دی ماه
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.


انواع تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی یا تبلیغات آنلاین به یک بخش روزانه در زندگی همه تبدیل شده است. شاید این موضوع برای بازاریابان، کمی پیچیده به نظر برسد زیرا انواع مختلف و متنوعی از آنها در دسترس می باشد.

به همین دلیل در این مقاله در مورد انواع تبلیغات اینترنتی توضیح میدهیم و در مورد تبلیغات آنلاین توضیح خواهیم داد.

تبلیغات جستجوی گوگل (Google Search Ads)

تبلیغات جستجوی گوگل، تبلیغات آنلاینی هستند که در صفحه نتایج موتور جستجو دیده می شوند، دقیقا زمانی که یک کلمه کلیدی را در گوگل سرچ می کنید.

این تبلیغات PPC یا پرداختی بر اساس هر کلیک هستند، یعنی تبلیغ کنندگان برای هر کلیکی که روی تبلیغ می شود، هزینه پرداخت می کنند. تبلیغات کلیکی گوگل توسط پلتفرم تبلیغی گوگل ادوردز Google AdWords مدیریت می شوند که به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تا کلمات کلیدی را به مزایده بگذارند. در این قسمت به ساخت حساب گوگل ادوردز نیاز است.

تبلیغات جستجوی گوگل

تبلیغات ادوردز (AdWords Ads)

تبلیغات ادوردز

تبلیغات ادوردز، تبلیغات آنلاینی هستند که در پلتفرم تبلیغی ادوردز گوگل ایجاد می شوند و شبیه به تبلیغات جستجوی گوگل می باشند.

این تبلیغات بسیار هدفمند است و تنها مشتریان بالقوه ی شما را مورد توجه قرار می دهد و در هد لحظه میزان بازدید و بازگشت سرمایه را برای شما نشان می دهد. تاپ ادورت به صورت تخصصی در زمینه تبلیغات در گوگل خدمت رسانی می کند.

تبلیغات PPC

تبلیغات PPC، تبلیغاتی هستند که هزینه آنها بر اساس هر کلیک روی آنها محاسبه می شود. تبلیغات ادوردز و بینگ، هر دو از حالت پرداخت کلیکی استفاده می کنند.

تبلیغات بینگ(Bing Ads)

تبلیغات بینگ شبیه به تبلیغات گوگل هستند که در آن ها هم هزینه تبلیغ بر اساس هر کلیک می باشد. تبلیغ کنندگان می توانند تبلیغات خود را در سرویس تبلیغاتی بینگ مدیریت کنند که به ادسنتر یا مرکز تبلیغ مایکروسافت معروف است.

می توان این کار را از ایجاد تبلیغات بینگ انجام داد، البته برای این کار باید یک حساب تبلیغات بینگ داشته باشید.

تبلیغات در بینگ

تبلیغات فیسبوک(Facebook Ads)

تبلیغات فیسبوک
تبلیغات فیسبوک در فرم های بسیار مختلف وجود دارد، که هر کدام فواید و معایب مخصوص خود را برای تبلیغ کنندگانی دارند که به دنبال بازاریابی در فیسبوک هستند.

تبلیغات فیسبوک در سایدبار وبسایت فیسبوک همراه با یک عنوان، کپی و یک تصویر نمایان می شوند.

پست های پروموت شده فیسبوک آن دسته از تبلیغات فیسبوکی هستند که به تبلیغ کنندگان اجازه میدهند در ازای پرداخت مبلغی، پستی را در صفحه تجاری فیسبوک خود پروموت کنند. پست های پروموت شده یا تبلیغاتی معمولا بیشتر مورد توجه قرار میگرد و طرفداران بیشتری پیدا میکنند.

تبلیغات در فیسبوک

Sponsored Stories، تعامل کاربر با یک صفحه تبلیغ یا محصول را به دوستان کاربر و شبکه بزرگتر نشان می دهد. Sponsored Stories همچنین یکی از فرم های تبلیغات فیس بوک است که می تواند در newsfeed کاربر ظاهر شود.

Sponsored Stories

FBX یا Facebook Exchange تبلیغات فیسبوکی هستند که نوعی بازاریابی را پیاده سازی می کنند. این تبلیغات اطلاعات تاریخچه گشت و گذار در وب کاربر را میگیرد و به تبلیغ کننده اجازه می دهند تا تبلیغات خود را به کاربرانی که قبلا در جستجوی خدمات مشابه آنها بودند، نشان دهند.

Facebook Exchange

تبلیغات توئیتر (Twitter Ads)

برندها در توییتر، میتوانند در ازای پرداخت مبلغی توییت های خود را پروموت کنند تا بیشتر در این شبکه اجتماعی دیده شوند. همچنین میتوانند از این تبلیغات برای پروموت کردن یک هشتگ یا افزایش دنبال کننده های خود (follower) ، استفاده کنند.

تبلیغات توئیتر

توییت های پروموت شده این امکان را به تبلیغ کنندگان می دهد تا توییت های خود را در قسمت home feed تعداد بیشتری از کاربران به نمایش درآورند و همچنین گزینه های هدف و فیلترگزاری مناسبی نیز در اختیار آن ها قرار می دهد.

تبلیغات توییتری شامل پروموت کردن حساب های توییتری نیز میشود که باعث میشود حساب توییتری تبلیغ کنندگان، بیشتر در قسمت پیشنهاد فالو کردن نمایش داده شوند.

ترند های پروموت شده، هشتگ های سفارشی شما را در نوار ترند ها نمایش خواهد داد که باعث جلب توجه بیشتری نسبت به دیگر جایگاه های توییتری می شود.

پروموت هشتگ در توییتر

تبلیغات تامبلر (Tumblr Ads)

تبلیغات تامبلر فرمت های مختلفی دارد. رادار تامبلر و اسپات لایت تبلیغ کنندگان را در جایگاه ویژه حساب ها و محتواهای خاص نمایش می دهد. در تامبلر 54 میلیون کاربر روزانه 70 پست قرار می دهند و بیش از نیم میلیارد بازدید در روز انجام می شود. اتحادیه مربوط به تامبلر یکی از فعال ترین ها در این زمینه می باشد.

تامبلر همچنین تبلیغات پست وب اسپانسردار را پیشنهاد می دهد که بخشی از محتوای تامبلر می باشد و تبلیغ در قسمت داشبورد اصلی کاربران ظاهر می شود. این تبلیغات تامبلر علائم کوچکی از دلار دارند که نشان دهنده تبلیغاتی بودن محتوای آنها است.

برای پست کردن آنلاین تبلیغات روی پلتفرم تامبلر، می توانید به یک اسپانسر تامبلر تبدیل شوید.

تبلیغات بنری (Banner Ads)

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری، تبلیغاتی بر اساس تصویر هستند که اغلب در کنار، بالا و بخش زیر وبسایت نشان داده می شوند. مفاهیم، سایز، طراحی و عملکرد آنها طیف وسیعی دارد و معمولا در همه انواع وبسایت های خبری، بلاگ ها و اتحادیه های مختلف وب یافت می شود.

بسیاری از تبلیغ ها مانند شبکه نمایش گوگل، تبادل انجام می دهند و بسیاری از وب سایت ها با تبلیغات مبادله ای مانند شبکه نمایش گوگل ، تبلیغات خود را انجام میدهند ، همچنین می توان مانند یک تبلیغ روزنامه ای، آن ها را خریداری کرد.

تبلیغات نمایشی گوگل (Google Display Ads)

تبلیغات نمایشی گوگل، نوعی از تبلیغات بنری فضاسازی شده هستند که در شبکه نمایش گوگل نمایش داده می شوند. کالکشن یا مجموعه سایت های شبکه ای گوگل، میزبان این تبلیغات نمایشی است.

شبکه نمایش گوگل همچنین شامل یوتیوب، جی میل، بلاگر و … است. تبلیغات نمایشی گوگل می توانند تکست، تصویر یا حتی ویدئویی باشند. برای انجام تبلیغات آنلاین در شبکه نمایشی گوگل، باید از استفاده از گوگل ادوردز شروع کنید.

Google Display Ads

تبیغات نمایشی در گوگل

تبلیغات ریتارگتینگ (Retargeting Ads)

تبلیغات ریتارگتینگ، توجه کاربر را برای بازدید از یک سایت جلب می کند و این کار را از طریق هیستوری یا تاریخچه وب کاربر انجام می دهد.

زمانی که کاربر وبسایتی را بازدید می کند یک کوکی کمپین ریتارگتینگ به آن متصل میشود که می تواند از صفحات و محصولاتی که کاربر هنگام مرور سایت آن ها را مشاهده میکند، نوت برداری کند.

تبلیغات ریتارگتینگ یا ریمارکتینگ

زمانی که کاربر سایت تبلیغ کننده را ترک می کند و شروع به بازدید از وبسایت های دیگر می کند، تبلیغات ریتارگتینگ در فضاهای تبلیغ مشخصی ساخته میشوند که آنچه را که کاربر در سایت تبلیغ کننده در ابتدا جستجو می کرد ، نشان می دهند.

تبلیغات ریتارگتینگ به طور چشمگیری بهتر از تبلیغات معمولی بنری عمل میکنند و نرخ کلیک و تبدیل بیشتری نیز دارند.

تبلیغات فلش (Flash Ads)

تبلیغات فلش

تبلیغات فلش، تبلیغات بنری هستند که از دیزاین فلش استفاده می کنند، اغلب دارای عوامل تعاملی با کاربری هستند که توجه کاربر به آن جلب می شود. در حالیکه فلش هنوز هم در تبلیغات نمایشی خاصی مورد استفاده قرار می گیرد، اما محبوبیت آن ها در سال های گذشته بیشتر بوده است.

تبلیغات ردیت (Reddit Ads)

تبلیغات ردیت، تبلیغاتی هستند که دارای عنوان، URL مقصد و یک عکس انتخابی می باشند. تبلیغات ردیت روی سیستم هایی بر پایه مزایده کار می کنند که در آن، تبلیغ کنندگان می توانند بودجه هایی را برای کمپین تنظیم کنند و انتخاب کنند که چقدر می خواهند کمپین خود را فعال نگه دارند.

تبلیغات ردیت گزینه های فیلترینگ و هدف گزاری مناسبی در اختیار تبلیغ کنندگان قرار می دهد و معمولا تبلیغات ارزانی محسوب می شوند.

تبلیغات ردیت

چیزی که واقعا تبلیغات ردیت را خاص می کند، کامنت ها و رای دادن ها است. ممکن است که کاربران رای مثبت یا منفی به تبلیغ شما بدهند. در نتیجه تبلیغ کنندگان میتوانند بفهمند که تبلیغ آن ها موردپسند کاربران بوده است یا خیر.

هر تبلیغ مانند همه پست های دیگر در ردیت، یک بخش مربوط به کامنت دارد. این بخش برای تبلیغ کنندگان بسیار کاربردی است زیرا به کاربران اجازه می دهد که فیدبک یا بازخورد مستقیم دریافت کنند.

بهترین تبلیغات ردیت باعث می شود که مخاطبان درگیرش شوند. ردیت به طور برجسته ای مخاطبان جوان، علاقمند به تکنولوژی و مخصوصا آقایان را به خود جلب می کند.

اتحادیه ردیت به طور کل یک راه مناسب برای بازاریابی است. بنابراین قرار دادن یک پست تبلیغاتی در ردیت کمی باز با آتش است. اما اگر به درستی انجام شود میتواند توجه زیادی را لا صرف هزنه ای ناچیز، به ارمغان آورد. شما نیز می توانید برای وبسایت خود روی ردیت تبلیغ کنید.

تبلیغات موبایلی (Mobile Ads)

تبلیغات موبایلی تبلیغاتی است که در تلفن های هوشمند ، رایانه لوحی و هر دستگاه تلفن همراه دیگری ظاهر می شود. بسیاری از سیستم عامل ها ، وب سایت ها و برنامه های رسانه های اجتماعی گزینه های منحصر به فرد تبلیغ موبایلی خود را ارائه می دهند.

اگر در Google AdWords تبلیغ می کنید ، می توانید با استفاده از کمپین های پیشرفته ، در دستگاه های تلفن همراه تبلیغ کنید.

تبلیغات در موبایل

تبلیغات موبایلی

تبلیغات داخل بازی (In-Game Ads)

تبلیغات درون بازی تبلیغاتی است که در یا بازی های ویدیویی یا کامپیوتری وجود دارد. یکی از متداول ترین نمونه تبلیغات درون بازی ، بیلبوردهای تبلیغاتی است که در بازی های ورزشی ظاهر میبینیم. تبلیغات درون بازی ممکن است به عنوان محصولی مانند تفنگ ها، ماشین ها یا لباس یا سمبل های بازی همرا با نام یک برند ظاهر شوند.

تبلیغات درون بازی

تبلیغات AdMob

تبلیغات AdMob تبلیغاتی هستند که در برنامه های تلفن همراه ظاهر می شوند. AdMob خود پلتفرم تبلیغاتی تلفن همراه گوگل است و به سازندگان برنامه این امکان را می دهد تا با ارائه فضای تبلیغاتی ، از بازی های رایگان درآمد کسب کنند و به تبلیغ کنندگان نیز این امکان را می دهد که در محبوب ترین بازی ها و برنامه های تلفن همراه ، برند، محصول یا خدمات خود را معرفی کنند.

تبلیغات AdMob می تواند به عنوان تبلیغات متنی بهینه شده، تبلیغات بنری مبتنی بر تصویر یا حتی تبلیغات بینابینی ، که از HTML5 استفاده می کنند ، ظاهر شوند.

تبلیغات Admob

تبلیغات ایمیلی (Email Ads)

تبلیغات ایمیلی، تبلیغاتی هستند که از طریق پست الکترونیک به کاربران فرستاده می شوند. تبلیغات ایمیلی می توانند با هدف اطلاع رسانی از تخفیف ها، ارتقاها، یا حتی ویژگی های جدید به مشترکان ارسال شوند.

بیشتر تبلیغات ایمیلی، دارای یک تصویر بزرگ با کمترین میزان متن هستند.کاربران وقت زیادی را برای خواندن ایمیل تبلیغاتی تلف نمی کنند ، بنابراین مهم است که پیام خود را تا حد امکان روشن و مختصر بیان کنید. در تبلیغات ایمیلی اطمینان از این که ایمیل شما توسط افراد باز میشود یا خیر بستگی به نوشتن یک موضوع خوب و جذاب دارد .

تبلیغات ایمیلی

ایمیل مارکتینگ

تبلیغات Gmail

تبلیغات Gmail در سرویس آنلاین Google ، تبلیغات متنی است که توسط یک فرآیند خودکار ایجاد می شود و ایمیل های کاربر را برای کشف علایق و موضوعات مرتبط با کاربر اسکن می کند. اگر کاربر در حال نوشتن و دریافت ایمیل های زیادی درباره سیستم های تهویه مطبوع باشد ، ممکن است کاربر آگهی هایی مربوط به شرایط هوا در پنل Gmail خود مشاهده کند.

در حالی که طرفداران حفظ حریم خصوصی نسبت به چنین رویه هایی مردد هستند ، تبلیغات Gmail کاملاً خودکار است و گوگل ادعا می کند که هیچ انسانی ایمیل های کاربر را نمی خواند ، و این کار توسط ربات ها انجام می شود.

تبلیغات Gmail

تبلیغات ویدئویی (Video Ads)

با بهبود سرعت اینترنت و آسان شدن تماشای ویدئو در بستر وب ، تبلیغات ویدئویی نیز در حال پیشرفت هستند.

موفقیت آمیزترین تبلیغات ویدیویی ، آنهایی هستند که از تبلیغات واضح و آشکار پرهیز می کنند و در عوض پیشنهاد محصول خود را با محتوای آموزشی، که به طور طبیعی برای کاربران جذاب است، ادغام می کنند.

تبلیغات ویدئویی خنده دار نیز عملکرد خوبی دارند ، به طوری که برخی از کمپین های تبلیغاتی تبلیغاتی ویدیویی خنده دار موفقیت عظیمی پیدا می کنند ، به خصوص وقتی عنصری تعاملی به تبلیغ اضافه شده باشد.

تبلیغات ویدئویی

تبلیغات یوتیوب

تبلیغات YouTube تبلیغاتی است که در سایت اشتراک ویدیو Google ظاهر می شود. از زمانی که Google مالکیت YouTube را بدست آورد ، تبلیغات در YouTube تقریباً به آسانی و قابل تنظیم با تبلیغات در AdWords تبدیل شده است.

تبلیغات YouTube تعدادی گزینه فیلتر و هدف گذاری و چندین قالب مختلف تبلیغ را ارائه می دهد. تبلیغات YouTube می تواند به عنوان آگهی بنری ، تبلیغات پوششی درون ویدئویی ، تبلیغات ویدیویی در جریان (که تبلیغات ویدیویی است که قبل یا در طول یک فیلم YouTube دیگر ظاهر می شود) ، و همچنین چندین تنظیم دیگر ظاهر شود.

تبلیغ در یوتیوب

تبلیغ در youtube

youtube ads

تبلیغات در یوتیوب

تبلیغات پینترست (Pinterest Ads)

تبلیغات Pinterest قطعاتی از مطالب است که به سادگی توسط برندها و تبلیغ کنندگان پین شده اند. هنگام بازاریابی کالایی خاص ، بازاریابان با افزودن یک علامت دلار قبل از مبلغ قیمت در توضیحات ، تبلیغات پینترست را ایجاد می کنند.

این به Pinterest می گوید که این کالا با همان قیمت برای فروش است. سپس بازاریابان Pinterest می توانند کالای پین شده را به صفحه محصول رسمی لینک کنند تا ترافیک خرده فروشی را هدایت کنند.

برخی از بازاریابان نیز با میزبانی رقابت هایی، قالب خود را از تبلیغات Pinterest پیاده سازی می کنند. اگرچه این امر به فروش مستقیم منجر نمی شود ، اما بسته به نحوه برگزاری، رقابت بهترین راه برای جلب توجه کاربران ، تعامل و افزایش ترافیک سایت است.

توجه داشته باشید که اگر میخواهید برای ایجاد تبلیغات مجبور به پرداخت هزینه ای پینترست نباشید ، باید برای ایجاد تبلیغات آنلاین زیبا ، وقت و تلاش زیادی صرف کنید تا خریداران را در Pinterest جذب کنید. توجه داشته باشید که تبلیغات Pinterest روی محصولات فیزیکی به بهترین وجه کار می کند.

تبلیغات Pinterest

تبلیغات پاپ آپ

ناپسندترین مورد از انواع تبلیغات اینترنتی پاپ آپ می باشد. زمانی نشان داده می شود که افراد صفحات وب را باز یا می بندند. می توان این تبلیغات را از تنظیمات مرورگرها غیر فعال نمود.

تبادل بین سایت

دو سایت با هم توافق می کنند تا هرکدام تبلیغ سایت مقابل زا در سایت خود نشان دهد. این مورد نوعی بک لینک می باشد.

تبلیغات در سایدبار سایت ها یا حاشیه

در اطراف مطلب های سایت های مختلف وجود دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع مقاله: Wordstream

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک
Notify of
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
عباس رضایی
عباس رضایی
2020-03-03 7:00 ب.ظ

فکر میکنم پر بازده ترین تبلیغ در حال حاضر همون تبلیفات گوگل باشه درسته ؟ چطور میتونم اینکارو انجام بدم؟

مریم داورزنی
مریم داورزنی
2020-03-04 7:51 ب.ظ

سلام خدمت شما کاربر گرامی، جناب رضایی بازدهی تبلیغات کاملا به دید شما بستگی داره، اما طبق روند استفاده مردم از اینترنت و اعتمادی که وجود داره، این روز ها سرمایه گذاری بر روی تبلیغات اینترنتی قطعا میتونه بازده خوبی داشته باشه. برای ساخت اکانت ادوردز میتونید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید تا راهنماییتون کنیم.