انواع کلمات کلیدی

انواع کلمات کلیدی

کلمات کلیدی:(keywords)

مهم ترین بخش گوگل ادوردز کلمات کلیدی می باشد، چون ترافیک را کلمات کلیدی به سمت سایت شما هدایت می کند، پس شناخت انواع کلمات کلیدی مهم و ضروری می باشد. لذا ما در این مطلب به معرفی انواع مختلف کلمات کلیدی پرداخته ایم.

انواع کلمات کلیدی:

کلمات کلیدی از نظر انطباقشان به پنج دسته ی زیر تقسیم می شوند:

۱٫ کلمه کلیدی Broad Match (انطباق گسترده)

۲٫ کلمات کلیدی Modified Broad Match (انظباق گسترده اصلاح گر)

۳٫ کلمات کلیدی Phrase Match (انطباق عبارت)

۴٫ کلمات کلیدی Exact Match (انطباق دقیق)

۵٫کلمات کلیدی Negative Keywords ( انطباق منفی )

حال به معرفی تک تک این موارد می پردازیم و نحوه ی عملکرد آنها را شرح می دهیم.

۱٫کلمه کلیدی Broad Match (انطباق گسترده)

این نوع انطباق، وسیع ترین دامنه ی کلمات کلیدی می باشد و گوگل به صورت پیش فرض این حالت را برای کلمه کلیدی در نظر می گیرد. وقتی یک کلمه ی کلیدی به عنوان Broad Match تعریف می کنید، گوگل کلمات نزدیک به کلمه ی کلیدی شما را هم به سمت سایت شما هدایت می کند، از جمله مترادف ها، هجی های نادرست و عبارت هایی که کلمات شما در آن وجود دارد (بدون رعایت ترتیب).

برای مثال، اگر برای کلمه کلیدی بافت مردانهاز Broad Match استفاده کنید، تبلیغ شما برای کاربرانی که عبارات بافت زنانه یا  پوشاک مردانه“ را جستجو می کنند نیز نمایش داده می شود. به علاوه، ممکن است گوگل، تبلیغ‌تان را برای جستجوهای مشابه نیز به نمایش بگذارد. به طور مثال اگر کسی دنبال جستجوی عبارت “بافت چیست؟“ باشد ممکن است که تبلیغ شما به او نمایش داده شود، در حالیکه این کلمه در کلمات کلیدی شما نیست.

این حالتل، ترافیک زیادی را به سمت سایت شما هدایت می کند در حالی که مقدار کمی از آنها تبدیل به سفارش یا خرید می شود، این یعنی آنکه هزینه زیاد در مقابل سود کم.

۲٫ کلمات کلیدی Modified Broad Match (انطباق گسترده اصلاح گر)

نوع دوم از انواع کلمات کلیدی Modified Broad Match، می باشد که این حالت از حالت قبل محدودتر می باشد و به همراه + در اول هر کلمه تعریف می شود. کلمه ی دقیق و عبارت های خیلی نزدیک به کلمه را به سمت سایت شما هدایت می کند. در این حالت نیز ترتیب مهم نیست.

مانند: +موبایل+کارکرده

عبارت های موبایل لمسی کارکرده، موبایل کارکرده، موبایل کارکرد و … را به سمت سایت شما هدایت می کند.

انواع کلمات کلیدی

۳٫کلمات کلیدی Phrase Match (انطباق عبارت)

نوع سوم از انواع کلمات کلیدی، Phrase Match است که این حالت با گذاشتن نقل قول در طرفین کلمه ی کلیدی ایجاد می شود مانند: “موبایل کارکرده” . در این حالت سایر کلمات مورد جستجو اگر قبل و بعد از کلمه ی کلیدی قرار بگیرد افراد را به سمت سایت شما هدایت می کند.

برای مثال اگر در متن تبلیغ خود از کلمه کلیدی بلیط قطار استفاده بکنید، تبلیغ شما برای کوئری‌های جستجوی خرید بلیط قطار یا   بلیط قطار رجا نشان داده خواهد شد. با این حال اگر کوئری جستجویی شامل کلمات  “بلیطیا  “قطار باشند، اما ترتیب قرار گیری‌شان متفاوت باشد تبلیغ، نمایش داده نخواهد شد.

انواع کلمات کلیدی

۴٫ کلمات کلیدی Exact Match (انطباق دقیق)

نوع چهارم از انواع کلمات کلیدی انطباق دقیق می باشد که در این حالت جستجو کنندگان باید کلمه کلیدی مورد نظر را جستجو کنند تا به سایت شما هدایت شوند، ولی باز هم تغییرات خیلی کوچک را گوگل لحاظ نخواهد کرد. اگر کلمه کلیدی مورد نظر “موبایل کارکرده” باشد تبلیغ شما برای کوئری های “موبایل کار کرده” و “موبایل کارکرد” نمایش داده می شود، در این حالت با گذاشتن براکت اطراف کلمه ی کلیدی، فقط کلمه کلیدی جستجو شده نمایش داده می شود[موبایل کارکرده].

۵٫Negative Keywords (کلمات کلیدی منفی)

مورد پنجم، کلمات کلیدی منفی است که فوق العاده دارای اهمیت فراوانی است، که با استفاده از آن می توانید طیفی از کاربرانی که هدف شما نیستند به سایت شما دسترسی پیدا نکنند. به طور کلی می توان کلمات کلیدی منفی را به عنوان یک فیلتر کاربر تلقی نمود.

کلمات کلیدی منفی سه نوع می باشد که شامل:

Negative Exact: تنها زمانی نمایش داده نمی‌شود که کلمه کلیدی انتخابی، همان کوئری جستجو باشد.

Negative Phrase: تنها زمانی نمایش داده نمی‌شود که کلمه کلیدی انتخابی با ترتیب مورد نظر در کوئری جستجو وجود داشته باشد.

Negative Broad: زمانی نمایش داده نمی‌شود که عبارت کلیدی مورد نظر با هر ترتیبی در کوئری جستجو وجود داشته باشد.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.