اهمیت تبلیغات در گوگل

اهمیت تبلیغات در گوگل

پیش از گفتن اهمیت تبلیغات در گوگل ، ابتدا تعریفی از آن ارائه می دهیم تا در ابتدا با آن آشنا شوید. تبلیغ در گوگل ابزاری است که تحت عنوان گوگل ادوردز وارد عرصه تبلیغات اینترنتی شده. با استفاده از آن می توانید مشتریان بالقوه ی خود را با حضور در صفحه اول گوگل دست آورید و بدین ترتیب درآمد اینترنی خود را با افزایش رتبه سایت بالا ببرید. شاید از خود بپرسید که چگونه ممکن است؟؟!! اجازه دهید با ذکر یک مثال توضیح دهیم.

فرض کنید یکی از لوازم خانگی منزل شما خراب شده و نیاز به تعمیر دارد.برای یافتن تعمیرکار راحت، سریع و ارزان ترین راه جستجو در گوگل است. وقتی در گوگل کلمه کلیدی تعمیر کار ماشین ظرفشویی را وارد می کنید بیش از ده سایت برای شما نمایش داده خواهد شد. طبیعتا برروی یکی از لینک های بالا کلیک کرده و سفارش خواهید داد. سایت هایی که در ابتدای صفحه اول گوگل حضور دارند با استفاده از تبلیغات گوگل و یا پشتیبانی ماهانه سئو توانسته اند اقدام به افزایش رتبه سایت خود کنند.

عملکرد تبلیغات گوگل به صورت پرداخت به ازای کلیک (پرداخت کلیکی) است، یعنی به ازای هر کاربری که وارد سایت شود، از شارژ اکانت ادوردز که در ابتدای شروع تبلیغات، مبلغی با پرداخت دلار حواله‌ ای صورت گرفته است کسر می گردد. با تکرار ورود کاربران به سایت از شارژ اولیه همچنان کسر شده تا صفر شود. پس از آن اکانت گوگل ادوردز مورد نظر مجددا شارژ می شود. این ابزار موجب افزایش چشمگیر مشتریان و همچنین شناخته شدن کسب و کار در میان آنها خواهد شد.

گوگل ادوردز برای استفادۀ تقریباً تمامی تجارت ها (چه بزرگ و چه کوچک) مناسب است. تجارت های کوچک را بر بستر گسترده تبلیغات اینترنتی به بازار معرفی می کند و موجب کسب درآمد اینترنتی برای آنها می شود. گوگل ادوردز همچنین برای تجارت های بزرگ نیز کارایی دارد، زیرا متواند آنها را به سود مضاعف برساند.

اهمیت تبلیغات در گوگل:

حضور در صفحه ی اول گوگل مهم است زیرا طبق آمار بیش از ۹۰ درصد بازدیدها مربوط به سایت هایی است که در صفحه ی اول حضور دارند. بدیهی است سایتی که بیشترین بازدید را داشته باشد، پتانسیل جذب بیشترین مشتری را خواهد داشت، حتی اگر محصولات و خدمات دیگر سایت ها از نظر قیمت و کیفیت مناسب تر باشد. لذا یکی از روش های کاربردی برای بهبود کسب و کار، حضور در صفحه ی اول گوگل خواهد بود و برای رسیدن به آن می توانید از گوگل ادوردز و یا به عبارتی دیگر تبلیغ در گوگل استفاده نمایید.

اهمیت تبلیغات در گوگل

چرا باید از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

اگر تجارت نوپایی داریم و میخواهیم که سریعا به سوددهی برسیم باید از ابزاری استفاده کنیم که هر چه سریع تر ما را به صفحه ی اول گوگل برساند. این موضوع اهمیت تبلیغات در گوگل را دو چندان می کند زیرا سریع ترین ابزاری که وب سایت یا صفحه ای از وب سایت را بدون خطر اسپم شدن به صفحه ی اول می رساند تبلیغات در گوگل است و در حال حاضر راهی سریع تر و امن تر از این ابزار وجود ندارد.

مزایای تبلیغات در گوگل:

  • تعداد کلمات کلیدی نامحدود
  • زمان نمایش دلخواه با امکان ارائه جدول نمایش تبلیغ
  • کنترل کامل بر هزینه و قابلیت قراردادن بودجه روزانه و…
  • امکان بهینه سازی و کاهش هزینه های تبلیغات
  • استفاده از افزونه های کاربردی تبلیغات گوگل ادورز
  • تماس مستقیم مشتری ها با تبلیغ دهنده
  • امکان نمایش بر روی فقط موبایل، فقط رایانه و یا هر دوی آنها
  • فعال و غیر فعالسازی سریع
  • امکان تنطیم برای نمایش در نواحی جغرافیایی مورد نظر (فعلا ایران تحریم است)
پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: ۲۰ مزیت باورنکردنی گوگل ادز

اهمیت تبلیغات در گوگل

آیا همیشه استفاده از تبلیغات گوگل برای ما مفید خواهد بود؟

آیا برای همه ی کسب و کار ها می توان از آن استفاده کرد؟

تبلیغ در گوگل همواره می تواند کارساز باشد، ولی در ابتدای امر و در شروع فعالیت سایت و زمانی که تجارت شما نوپا است، نقش به سزایی در سوددهی و شناخته شدن آن خواهد داشت. با حضور در صفحه اول گوگل اولا شما صاحب بخشی از بازار خواهید شد. ثانیاً بواسطه حضور در صفحه اول گوگل تجارت شما صاحب اعتبار و به تدریج معروف می شود.

 تاپ ادورت با پایینرتین تعرفه خدمات تبلیغات ادوردز را ارائه خواهد کرد.


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.