بازاریابی

بازاریابی

تعریف لغوی بازاریابی

در ابتدا تعریف لغوی بازاریابی را خدمت شما معرفی می کنیم. طبق گفته ی فیلیپ کاتلر پدر بازاریابی مدرن، بازاریابی فعالیتی انسانی در جهت ارضای نیازها و خواسته ها از طریق فرآیند مبادله می باشد. مبادله تصمیم یک نفر برای برطرف کردن نیازهایش از یک راه خاص می باشد. تولید و محصول زاییده نیاز بشر است یعنی نیاز موجب می شود تا محصولی تولید شود. در اصل محصولاتی که تولید می شوند یا خدماتی که ارائه می شود نیاز افراد دیگر است در غیر اینصورت محصول تولید نخواهد شد زیرا بازدهی اقتصادی نخواهد داشت.

بازاریابی

انواع رفع نیاز در جامعه

1. خود نیاز خود را برطرف کند. یعنی اگر به محصولی نیاز دارید خودتان به طور کامل آن را تولید کنید.

2. به کمک دیگران نیاز خود را برطرف کنید. یعنی اگر به محصولی نیاز دارید با کمک دیگران آن محصول را تولید کنید.

3. با اعمال زور نیاز خود را برطرف کنید. یعنی اگر به محصولی نیاز دارید به زور آن محصول را بدست آورید.

4. با مبادله نیاز خود را برطرف کنید. یعنی اگر به محصولی نیاز دارید در ازای دادن محصولی در سطح محصول مورد نیازتان به فردی دیگر، محصول مورد نیازتان را از وی دریافت کنید. حال این محصول واسطه می تواند پول باشد.

لزوم بازاریابی

این طور فرض کنید که ما یک فروشگاه تلفن همراه می خواهیم راه اندازی کنیم، بدیعی است که هدف ما کسب درآمد است و این کسب درآمد از طریق مشتری حاصل می شود. به دست آوردن مشتری های بالقوه که در اطراف شما و یا مناطق دور از شما هستند را بازاریابی می نامند. بازاریابی انواع مختلفی دارد ولی یکی از انواع مختلف بازاریابی، بازاریابی اینترنتی (تبلیغات اینترنتی) می باشد.

بازاریابی اینترنتی

حال فرض کنید ما فروشگاه تلفن همراه فرضی را راه انداخته ایم اگر کاری به دنیای اینترنت نداشته باشیم نهایت مردم آن خیابان یا در سطح بزرگتر نهایت مردم شهرک و یا شهر از ما خرید خواهند کرد که این موضوع مربوط به محل فروشگاه ما می باشد و برای اینکه کل شهر ما را بشناسند باید در محلی مناسب که دارای قیمت زیادی برای خرید و یا اجاره ی فروشکاه است،اقدام به تهیه محل فروشگاه می کنیم. این موضوع رویکرد اول برای تشکیل فروشگاه بود، روشکرد دوم این است که ما در هر محلی فروشگاه خود را تشکیل می دهیم و از طریق اینترنت مشتری جذب می کنیم. مزایای رویکرد دوم نسبت به رویکرد اول:

1. هزینه شروع کم

2. عدم نیاز به فروشگاه

3. نیاز به محصولات اولیه فروش کمتر

4. تبلیغات گسترده تر

5. مشتریان بالقوه ی بیشتری شما را خواهند شناخت

6. فروش بیشتر

7. درآمد بیشتر

8. سود بیشتر

9. مشتری نامحدود (یعنی مشتری ها می توانند از شهرهای دیگر باشند و حتی در کسب و کارهای بزرگتر می توانند از کشورها و قاره های دیگر باشند)

10. مشتریان ثابت و فروش پیوسته

بازاریابی

بهینه ترین بازاریابی اینترنتی

در بازار یابی اینترنتی  از موتور جستجو گوگل استفاده می شود چرا که گوگل موتور جستجو رایج در ایران است و همچنین %91  مشتریان فقط در صفحه اول گوگل به دنبال محصول مورد نیاز خود هستند. برای حضور در صفحه اول گوگل دو راهکار کلی وجود دارد:

1. بهینه سازی سایت (سئو): در طولاتی مدت به صفحه اول می رسید. حضور در صفحه اول رایگان است و پایدار.

بیشتر بخوانید: تعرفه خدمات سئو

2. تبلیغات در گوگل (گوگل ادوردز): در کمتر از یک ساعت به صفحه اول می رسید ولی برای حضور در صفحه اول گوگل به ازای هر نفری که وارد سایت شما شود مبلیغی اندکی به گوگل پرداخت خواهید کرد و مادامی که هزینه کنید در صفحه اول گوگل خواهید بود.

خدمات تاپ ادورت

در بازاریابی شرکت های نوپا و شرکت های بزرگی که یک خدمات و محصول تازه ای و یا به مدت محدود ارائه می کنند استفاده از تبلیغات گوگل توصیه می شود زیرا در کمترین زمان ممکن کسب و کار را به عموم مشتریان می می شناساند و همچنین به ازای هر نفری که وارد سایت شود از حساب مبلغ کمی کاسته می شود که این نوع تبلیغات کاملا هدفمند است و در ازای پیدا کردن مشتری خود هزینه خواهید کرد.

پیشنهاد تاپ ادورت

پیشنهاد تاپ ادورت این است که از دو سرویس سئو و تبلیغات در گوگل به طور همزمان استفاده شود تا در اوایل کار فروش خوبی داشته باشید و سود فراوان کسب کنید و همچنین به مرور زمان سایت رشد خوبی داشته باشد و در آینده ای نزدیک از تبلیغات در گوگل تا حد زیادی بی نیاز شوید و بدون هزینه در سفحه اول گوگل باقی بمانید.

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خط ویژه پشتیبانی
۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
تیم پشتیبانی زنده تاپ ادورت

موقعیت مکانی شرکت در گوگل مپ