نکته های سئو – داخل سایت

نکته های سئو- داخل سایت

بهینه سازی سایت چیست؟

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو، به مجموعه عملیات هایی گفته می شود که برای افزایش رتبه ی سایت انجام می گیرد تا ترافیک بیشتری سمت وب سایت هدایت شود. اگر شما وب سایت خوبی با محتویات عالی داشته باشید، ولی روی بهینه سازی آن مانور ندهید، وب سایت شما مطلوب نخواهد بود، زیرا ترافیک مناسبی را به سمت شما هدایت نمی کند.

نکته های سئو- داخل سایت

نکات مورد توجه بهینه سازی در داخل سایت

۱٫ دقت داشته باشید کلیدواژه ی کانونی مناسبی انتخاب کنید که کاملا مرتبط به موضوعتان باشد، این موضوع به ماندن کاربران در سایت شما بستگی دارد چون اگر مطلب با موضوع مورد جستجو فرق داشته باشد سریعا وب سایت شما را ترک خواهند کرد و این به ضرر شما خواهد بود.

۲٫ دقت داشته باشید که کلیدواژه ی کانونی یا همان کلمه ی کلیدی شما تکراری نباشد. موارد تکراری تاثیر خوبی در بهینه سازی سایت شما نخواهند گذاشت.

۳٫ کلیدواژه ی کانونی خود را در ابتدای عنوان مطلب خود بگذارید، زیرا تاثیر آن در رشد سئو مطلب زیاد است.

۴٫ حتما در نوشته ی خود با عنوان شروع کنید و در طول نوشته چند عنوان داشته باشید، سعی کنید مطلب حالت صرفا نوشتاری نداشته باشد و برای خواننده جذابیت داشته باشد که مجاب شود مطلب های دیگر وب سایتتان را مطالعه کند.

۵٫ در بند اول نوشته حتما کلیدواژه ی کانونی را بیاورید تا خواننده در ابتدا به کلیدواژه ی شما برخورد کند تا مطمئن شود که درست وارد شده است و به خواندن مطلب ادامه دهد.

۶٫ از دسته بندی های مختلف برای موضوعتان استفاده کنید تا نوشته هر چه بیشتر جذاب تر شود.

۷٫ در نوشته ی خود حتما از تصاویر استفاده کنید تا نوشته حالت صرفا نوشتاری به خود پیدا نکند، این مورد تاثیر زیادی در بهینه سازی سایت شما دارد.

۸٫ دقت داشته باشید تصاویری که در نوشته های خود استفاده می کنید دارای متن جایگزین باشد تا در بهینه سازی سایت شما نقش خود را ایفا کند، یعنی در ویرایش تصویر در قسمت متن جایگزین کلیدواژه ی کانونی مربوط به آن صفحه را وارد کنید.

۹٫ از کلیدواژه ی کانونی به چگالی مجاز در نوشته استفاده کنید، بیش از آن موجب کاهش سئو سایت و بدبینی کاربر از وب سایت شما می شود. چگالی مجاز معمولا بین ۲ تا ۳ درصد می باشد.

۱۰٫ در نوشته حتما از پیوندهای داخلی استفاده کنید یعنی در هر نوشته به کلماتی که مطلبی درمورد آنها در وب سایت خود دارید، آن مطلب ها را پیوند دهید تا کاربر مجاب شود که به آن مطلب ها نیز سر بزند و آنها را مطالعه کند. این کار موجب بیشتر ماندن کاربر در وب سایت شما می شود.

۱۱٫ سعی کنید تعداد کلمه ی نوشتتان بیشتر از ۳۰۰ کلمه باشد و همچنین به طور مناسبی نوشته شود، خوانا و کاملا دقیق زیرا رابطه ی نزدیکی با رشد سئو دارد.

بهینه سازی سایت

۱۲٫ متای توضیحات را در ویرایش اسنیپت طوری معرفی کنید که علاوه بر طول کافی محتوای خوبی نیز داشته باشد، چون در قسمت نتیجه ی سرچ موتورهای جستجو این متا به عنوان توضیح مطلب شما می باشد و کاربر بت خواندن ان باید بتواند ابعاد کلی مطلب شما را درک کند.

۱۳٫ در قسمت آدرس URL نوشته ی خود حتما کلیدواژه ی کانونی را بیاورید چون تاثیر زیادی در رشد سئو ی شما دارد.

۱۴٫ عنوان در قسمت اسنیپت را حتما به تعداد کلمه کافی بنویسید و در اول آن حتما از کلیدواژه ی کانونی نوشته ی خود استفاده کنید.

۱۵٫ پیشنهاد تاپ ادورت این است که اسم سایت خود را در آخر عنوان خود بیاورید.

۱۶٫ نکته ی دیگر در بهینه سازی سایت این است که سعی کنید در ابتدای نوشته حتما از تیتر ۱ استفاده کنید و به ترتیب و براساس اهمیت بندها اندازه ی تیترها را کاهش دهید طوری که نوشته خوانایی خوبی داشته باشد و بازدیدکننده را جذب خود کند و او را مجاب به خواندن نوشته کند.

۱۷٫ سرعت سایت را بالا ببرید تا بازدیدکننده بعد از کلیک بر روی صفحه ای از سایت سریعا محتوای صفحه را ببیند یعنی زمانی طول نکشد که تصاویر صفحه لود شوند. این کار موجب می شود تا بازدید کننده سریعا سایت شما را ترک نکند و از صفحات دیگر سایت شما بازدید کند. این امر موجب رشد سئوی سایت شما می شود.

۱۸٫ مورد بعدی در بهینه سازی سایت استفاده از عناوین جذاب است به طوری که کاربر اینترنت با دیدن آن مجاب به کلیک بر روی آن شود. به طور مثال شما سایت فروش کلاه دارید، به جای عبارت کلاه، پرطرفدارترین کلاه سال را اگر مورد استفاده قرار دهید به طور یقین با افزایش ترافیک بیشتری واجه خواهید شد.

۱۹٫ در نکات بهینه سازی سایت این نکته اهمیت زیادی دارد که یک نوشته هر چه طولانی تر باشد، نمره ی سئوی سایت را بیشتر افزایش می دهد ولی توجه داشته باشید که طولانی شدن نوشته موجب دور شدن نوشته از موضع اصلی نشود، زیرا دور شدن ار موضوع موجب آزار بازدیدکننده می شود و او سریعا سایت را ترک خواهد کرد.

—————-

 

بهینه سازی سایت چیست؟

 

چرا بهینه سازی سایت مهم است؟

منظور از سئو سایت چیست؟

آیا بهینه سازی سایت همان سئو سایت است؟

بهینه سازی سایت از چه مرحله ای باید شروع شود؟

فاکتورهای لازم برای بهینه سازی سایت چه چیزهایی هستند؟

بررسی سرعت سایت

بررسی ساختار کد سایت

بررسی تگ بندی های داخل سایت

 

چرا باید بهینه سازی سایت انجام شود؟

 

سوالات متداول

1آیا بهینه سازی سایت همان سئو است؟ منظور شما از بهینه سازی سایت چیست؟
قطعا باید بگوییم خیر ! منظور از بهینه سازی سایت علاوه بر انجام فعالیت های سئو بهینه سازی گرافیکی سایت و همچنین بهینه سازی سایت برای موبایل ها نیز می باشد. قسمت اعظمی مطمئنا فعالیت های سئو است ، اما همه ی آن خیر
2چقدر زمان میبره سایت من در گوگل بالا بیاد و بیاد صفحه اول گوگل؟
واقعیت رو میخواید ؟! کاملا بستگی به رقبای شما داره ! یعنی اگه رقبای شما فعالیتشون زیاد باشه زمان زیادی می بره تا به صفحه اول برسید ، شاید یک یا دو سال ، اما اگر رقبای شما ضعیف تر فعالیت کنن میتونید 2-3 ماهه هم به صفحه اول گوگل برسید.
3میشه یک روزه اومد صفحه اول گوگل؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بله !!!! با استفاده از تبلیغات در گوگل ادوردز شما می تونید وب سایت خودتون رو در عرض چند ساعت در صفحه و حتی لینک اول گوگل ببینید!!!
4خدمات شما برای بهینه سازی سایت چیه ؟
خدمات ما سئو وب سایت ، تولید محتوی متنی و گرافیکی و صوتی، بهینه سازی کدهای سایت، اصلاح ساختار وب سایت ، طراحی وب سایت ، تبلیغات در گوگل ، انجام تبلیغات کلیکی ، بررسی ساختار لینک های شما ، بررسی محتوی تکراری شما و ...
5آیا شما تضمین می کنید که پس از انجام سئو وضعیت سایت من بهبود پیدا کند؟
بله ، این موضوع را تضمین می کنیم. گواهی این مدعا مشتریان بسیاری است که در این حوزه با مجموعه تاپ ادورت همکاری می کنند.
6چطور میتونم از انجام دادن کار توسط شما مطمئن بشم؟
گروه تاپ ادورت به منظور جلب اعتماد مشتریان خود با استفاده از آنالیزورهای معتبر و ارائه گزارش ماهانه تمامی فعالیت های خود را برای مشتریان گرامی راستی آزمایی می کند. برای شما به عدد !!! اثبات خواهیم نمود.
 
رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


خط ویژه پشتیبانی
۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
تیم پشتیبانی زنده تاپ ادورت

موقعیت مکانی شرکت در گوگل مپ
پشتیبانی زنده تاپ ادورت