نکته های سئو – داخل سایت

نکته های سئو- داخل سایت

بهینه سازی سایت چیست؟

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو، به مجموعه عملیات هایی گفته می شود که برای افزایش رتبه ی سایت انجام می گیرد تا ترافیک بیشتری سمت وب سایت هدایت شود. اگر شما وب سایت خوبی با محتویات عالی داشته باشید، ولی روی بهینه سازی آن مانور ندهید، وب سایت شما مطلوب نخواهد بود، زیرا ترافیک مناسبی را به سمت شما هدایت نمی کند.

نکته های سئو- داخل سایت

نکات مورد توجه بهینه سازی در داخل سایت

۱٫ دقت داشته باشید کلیدواژه ی کانونی مناسبی انتخاب کنید که کاملا مرتبط به موضوعتان باشد، این موضوع به ماندن کاربران در سایت شما بستگی دارد چون اگر مطلب با موضوع مورد جستجو فرق داشته باشد سریعا وب سایت شما را ترک خواهند کرد و این به ضرر شما خواهد بود.

۲٫ دقت داشته باشید که کلیدواژه ی کانونی یا همان کلمه ی کلیدی شما تکراری نباشد. موارد تکراری تاثیر خوبی در بهینه سازی سایت شما نخواهند گذاشت.

۳٫ کلیدواژه ی کانونی خود را در ابتدای عنوان مطلب خود بگذارید، زیرا تاثیر آن در رشد سئو مطلب زیاد است.

۴٫ حتما در نوشته ی خود با عنوان شروع کنید و در طول نوشته چند عنوان داشته باشید، سعی کنید مطلب حالت صرفا نوشتاری نداشته باشد و برای خواننده جذابیت داشته باشد که مجاب شود مطلب های دیگر وب سایتتان را مطالعه کند.

۵٫ در بند اول نوشته حتما کلیدواژه ی کانونی را بیاورید تا خواننده در ابتدا به کلیدواژه ی شما برخورد کند تا مطمئن شود که درست وارد شده است و به خواندن مطلب ادامه دهد.

۶٫ از دسته بندی های مختلف برای موضوعتان استفاده کنید تا نوشته هر چه بیشتر جذاب تر شود.

۷٫ در نوشته ی خود حتما از تصاویر استفاده کنید تا نوشته حالت صرفا نوشتاری به خود پیدا نکند، این مورد تاثیر زیادی در بهینه سازی سایت شما دارد.

۸٫ دقت داشته باشید تصاویری که در نوشته های خود استفاده می کنید دارای متن جایگزین باشد تا در بهینه سازی سایت شما نقش خود را ایفا کند، یعنی در ویرایش تصویر در قسمت متن جایگزین کلیدواژه ی کانونی مربوط به آن صفحه را وارد کنید.

۹٫ از کلیدواژه ی کانونی به چگالی مجاز در نوشته استفاده کنید، بیش از آن موجب کاهش سئو سایت و بدبینی کاربر از وب سایت شما می شود. چگالی مجاز معمولا بین ۲ تا ۳ درصد می باشد.

۱۰٫ در نوشته حتما از پیوندهای داخلی استفاده کنید یعنی در هر نوشته به کلماتی که مطلبی درمورد آنها در وب سایت خود دارید، آن مطلب ها را پیوند دهید تا کاربر مجاب شود که به آن مطلب ها نیز سر بزند و آنها را مطالعه کند. این کار موجب بیشتر ماندن کاربر در وب سایت شما می شود.

۱۱٫ سعی کنید تعداد کلمه ی نوشتتان بیشتر از ۳۰۰ کلمه باشد و همچنین به طور مناسبی نوشته شود، خوانا و کاملا دقیق زیرا رابطه ی نزدیکی با رشد سئو دارد.

بهینه سازی سایت

۱۲٫ متای توضیحات را در ویرایش اسنیپت طوری معرفی کنید که علاوه بر طول کافی محتوای خوبی نیز داشته باشد، چون در قسمت نتیجه ی سرچ موتورهای جستجو این متا به عنوان توضیح مطلب شما می باشد و کاربر بت خواندن ان باید بتواند ابعاد کلی مطلب شما را درک کند.

۱۳٫ در قسمت آدرس URL نوشته ی خود حتما کلیدواژه ی کانونی را بیاورید چون تاثیر زیادی در رشد سئو ی شما دارد.

۱۴٫ عنوان در قسمت اسنیپت را حتما به تعداد کلمه کافی بنویسید و در اول آن حتما از کلیدواژه ی کانونی نوشته ی خود استفاده کنید.

۱۵٫ پیشنهاد تاپ ادورت این است که اسم سایت خود را در آخر عنوان خود بیاورید.

۱۶٫ نکته ی دیگر در بهینه سازی سایت این است که سعی کنید در ابتدای نوشته حتما از تیتر ۱ استفاده کنید و به ترتیب و براساس اهمیت بندها اندازه ی تیترها را کاهش دهید طوری که نوشته خوانایی خوبی داشته باشد و بازدیدکننده را جذب خود کند و او را مجاب به خواندن نوشته کند.

۱۷٫ سرعت سایت را بالا ببرید تا بازدیدکننده بعد از کلیک بر روی صفحه ای از سایت سریعا محتوای صفحه را ببیند یعنی زمانی طول نکشد که تصاویر صفحه لود شوند. این کار موجب می شود تا بازدید کننده سریعا سایت شما را ترک نکند و از صفحات دیگر سایت شما بازدید کند. این امر موجب رشد سئوی سایت شما می شود.

۱۸٫ مورد بعدی در بهینه سازی سایت استفاده از عناوین جذاب است به طوری که کاربر اینترنت با دیدن آن مجاب به کلیک بر روی آن شود. به طور مثال شما سایت فروش کلاه دارید، به جای عبارت کلاه، پرطرفدارترین کلاه سال را اگر مورد استفاده قرار دهید به طور یقین با افزایش ترافیک بیشتری واجه خواهید شد.

۱۹٫ در نکات بهینه سازی سایت این نکته اهمیت زیادی دارد که یک نوشته هر چه طولانی تر باشد، نمره ی سئوی سایت را بیشتر افزایش می دهد ولی توجه داشته باشید که طولانی شدن نوشته موجب دور شدن نوشته از موضع اصلی نشود، زیرا دور شدن ار موضوع موجب آزار بازدیدکننده می شود و او سریعا سایت را ترک خواهد کرد.

نکته های سئو – خارج از سایت


رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.