برند خودمان نیاز به تبلیغات کلیکی گوگل دارد؟

برند خودمان نیاز به تبلیغ در گوگل دارد؟

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

تبلیغات کلیکی گوگل تحت عنوان تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز فعالیت میکند. پرداخت کلیکی ادورز با استراتژی مزایده ای عمل می کند. یعنی به ازای هر کاربری که روی آگهی در صفحه اول گوگل کلیک کرده و وارد سایت شود، از شارژ اکانت ادوردز مبلغی کسر می شود. تبلیغ کلیکی گوگل یکی از ابزارهای کاربردی با سازوکار مناسب برای انواع کسب و کار است که شرکت گوگل چند سالی است این سرویس را به منظور انجام تبلیغات اینترنتی برای تجارتهای مختلف ارائه داده است. در این مقاله به بررسی دلایل استفاده از تبلیغات گوگل با کلیدواژه برند خودمان و جلوگیری از کاهش درآمد اینترنتی  ناشی از سواستفاده از نام و اعتبار برندمان خواهیم پرداخت.

آیا تبلیغ کلیکی گوگل برای هر برندی مناسب است؟

برند ها و کسب و کارهای مختلف از نظر شهرت به دو دسته تقسیم می شوند که در برای تبلیغ در گوگل هر کدام از آنها عملکرد مشخصی دارند.

برندهای شناخته شده

این برندها به دلیل اعتباری که در سالیان متمادی کسب کرده اند، مشتریان خود را دارند و در پی گسترش کسب و کار خود هستند. در نتیجه مشتریان برای ورود به سایت آنها، نام آنها را سرچ کرده و اولین گزینه ظاهر شده در صفحه اول گوگل را انتخاب می کنند. این یک اتفاق معمول است که برای برندهای بزرگ ممکن است هزاران بار در روز رخ بدهد. نکته حائز اهمیت در این سناریو سوء استفاده از نام واعتبار برندهای شناخته شده است. به این صورت که برندهای کوچک با استفاده از  گوگل ادوردز و کلیدواژه نام برند بزرگ بالاتر از نتایج طبیعی گوگل (سئو) قرار گرفته و مشتریان را به نوعی فریب میدهند و آنها را راهی سایت خود میکنند.

حال راه حل چیست؟ برای جلوگیری از این موضوع این برندها که از لحاظ تامین مالی مشکلی نخواهند داشت و ریسک مالی کمتری انجام خواهند داد، اقدام به تبلیغ نام خود در گوگل خواهند کردو به این ترتیب خسارت ناشی از فریب مشتریان قدیمی خود توسط رقبای کوچکتر تا حدی تقلیل میابد.

تبلیغ کلیکی گوگل

برندهای ناشناخته

برندهای نوپا که تازه قدم به بازار اینترنتی گذاشته اند برای راهیابی به بازارهای بزرگ و رقابت با رقبا نیازمند تبلیغات و شناخته شدن هستند. بدیهی است که وقتی در جایگاه های طبیعی گوگل جایی ندارند، نیازمند جذب مشتریان اینترنتی، از طریق تبلیغات گوگل هستند.

اما مشکلی که برندهای بزرگ بابت سوء استفاده از نام خود توسط برخی کسب و کارهای نوپا دارند متوجه عموما متوجه آنها نخواهد بود. زیرا آنها ماهیتاً بزرگ و معتبر نشده اند و خطری برای نام آنها فعلا وجود ندارد. اما در مجموع  استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل برای آنها بسیار ضروری است. زیرا در کمترین زمان به صفحه اول گوگل می روند و به کاربران معرفی می شوند. همچنین در ابتدای تجارتشان مشتریان متعددی را جذب می کنند که سبب تسریع در امر رشد برندشان می شود.

توصیه: در بسیاری از موارد مشاهده شده است که بیشترین نرخ تبلیغ در گوگل (google adwords) شامل برند خودتان می باشد. دلیلش هم این است که افرادی که برند شما را جستجو کرده اند، بیشترین احتمال برای خرید را دارند. با این وجود چنانچه بخواهید در برند خودتان اولین باشید، مجبور خواهید بود هزینه زیادی صرف کنید.


پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: آموزش گوگل ادوردز

کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.