تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغ کلیکی گوگل یا ppc مخفف کلمه Pay Per Click به معنی "پرداخت در ازای کلیک"، همان تبلیغات در گوگل و مدلی از تبلیغات اینترنتی است.

در این مدل تبلیغات، هزینه تبلیغ بر اساس قیمت کلیک محاسبه می شود. به طوری که شما به ازای هر کاربری که وارد سایت شده و از وب سایت شما بازدید کند، مبلغ اندکی پرداخت می کنید تا گوگل سایت شما را در صفحه اول گوگل نمایش دهد.

با تبلیغ کلیکی می توانید تعداد مشتری بیشتری جذب کنید و سود زیادی را به سمت کسب و کار خود هدایت کنید. در واقع این ویژگی که به ازای هر مشتری مبلغی پرداخت کنید، موجب شده است تا تبلیغ کلیکی جایگاه ویژه ای در دنیای تبلیغات به دست آورد و صاحبان کسب و کار را به سمت خود جذب کند.

تبلیغات کلیکی در گوگل

مزایای ویژه تبلغات کلیکی در گوگل

انتخاب خیلی دقیق مشتری !

شما فقط به ازای کلمه کلیدی که میدونید فقط مشتریان شما سرچ میکنن ، اون هم فقط زمانی که وارد وب سایت شما بشن پول پرداخت میکنید. به عبارتی شما پول الکی در این نوع تبلیغات خرج نمیکنید.

کلمات کلیدی مثبت و منفی

شما برای هر کلمه ای که دلتون بخواد میتونید از تبلیغات کلیکی گوگل ادز استفاده کنید و یا به گوگل بگید شمارو حتما نشون نده !!! مثلا اگه کسی سرچ کرد آموزشگاه شیراز ، تبلیغ شمارو که در تهران هستید نبینه.

زمان بندی نمایش تبلیغ

شما در تبلیغات کلیکی گوگل می تونید مشخص کنید که تبلیغات شما در چه ساعاتی از شبانه روز نمایش داشته باشه و یا در چه ساعاتی متوقف بشه و در هزینه هاتون صرفه جویی کنید.

نکته تجربی برای تبلیغ کلیکی مؤثرتر


نوشتن متن مناسب برای تبلیغ و در نتیجه داشتن تبلیغ کلیکی مؤثر در گوگل بیش از اینکه یک دانش باشد، یک هنر است. حتی بازاریاب هایی که استعداد بازی با کلمات را دارند، گاهی‌اوقات هنگامی که به دنبال یک متن عالی برای تبلیغ می‌گردند به بن‌بست می‌خورند. با صبر، تمرین و آزمایش شما می‌توانید تبلیغ کلیکی خود را سریعتر و راحت‌تر بنویسید.
از آنها نتایج واقعی گرفته و در شارژ اکانت گوگل ادوردز خود صرفه جویی کنید. از این نکات کاربردی برای انجام تبلیغات مؤثر در تبلیغات کلیکی گوگل به عنوان متن الهام‌بخش برای تبلیغات بعدی خود استفاده کنید. با این کار از واکنش مثبت و خوب مخاطبانتان، شگفت‌زده خواهید شد.

قیمت تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز

شارژ تبلیغات کلیکی گوگل ادز در تاپ ادورت با استفاده از ارزهای دلار آمریکا و درهم امارات بسته به انتخاب مشتری انجام می گردد.
کارمزدهای مقادیر مختلف شارژ تبلیغات کلیکی به صورت پلکانی کاهش پیدا می کنند.

قیمت لحظه ای دلار: 52,823

شارژ اکانت ادوردز با درهم

قیمت لحظه ای درهم: 0 تومان
بودجه تبلیغات قیمت شارژ قیمت شارژ و مدیریت خرید
100 درهم کارمزد شارژ: 12%
قیمت: [tprice2 dolar=100 darsad=12] تومان
__
200 درهم کارمزد شارژ: 10%
قیمت: [tprice2 dolar=200 darsad=10] تومان
شارژ + مدیریت: 20%
قیمت: [tprice2 dolar=200 darsad=20] تومان
300 درهم کارمزد شارژ: 8%
قیمت: [tprice2 dolar=300 darsad=8] تومان
__
500 درهم کارمزد شارژ: 7%
قیمت: [tprice2 dolar=500 darsad=7] تومان
شارژ + مدیریت: 17%
قیمت: [tprice2 dolar=500 darsad=17] تومان
1000 درهم کارمزد شارژ: 6%
قیمت: [tprice2 dolar=1000 darsad=6] تومان
شارژ + مدیریت: 15%
قیمت: [tprice2 dolar=1000 darsad=15] تومان
2000 درهم کارمزد شارژ: 4%
قیمت: [tprice2 dolar=2000 darsad=4] تومان
شارژ + مدیریت: 12%
قیمت: [tprice2 dolar=2000 darsad=12] تومان
3500 درهم کارمزد شارژ: 3%
قیمت: [tprice2 dolar=3500 darsad=3] تومان
شارژ + مدیریت: 10%
قیمت: [tprice2 dolar=3500 darsad=10] تومان
5000 درهم کارمزد شارژ: 2/5%
قیمت: [tprice2 dolar=5000 darsad=2.5] تومان
شارژ + مدیریت: 8/5%
قیمت: [tprice2 dolar=5000 darsad=8.5] تومان
7500 درهم کارمزد شارژ: 2%
قیمت: [tprice2 dolar=7500 darsad=2] تومان
__
10000 درهم کارمزد شارژ: 2%
قیمت: [tprice2 dolar=10000 darsad=2] تومان
شارژ + مدیریت: 7%
قیمت: [tprice2 dolar=10000 darsad=7] تومان

شارژ اکانت ادوردز با دلار

قیمت لحظه ای دلار: 52,823 تومان
بودجه تبلیغات قیمت شارژ قیمت شارژ و مدیریت خرید
20 دلار کارمزد شارژ: 12%
قیمت: [tprice dolar=20 darsad=12] تومان
__
50 دلار کارمزد شارژ: 10%
قیمت: [tprice dolar=50 darsad=10] تومان
شارژ + مدیریت: 20%
قیمت: [tprice dolar=50 darsad=20] تومان
100 دلار کارمزد شارژ: 8%
قیمت: [tprice dolar=100 darsad=8] تومان
شارژ + مدیریت: 18%
قیمت: [tprice dolar=100 darsad=18] تومان
150 دلار کارمزد شارژ: 7/5%
قیمت: [tprice dolar=150 darsad=7.5] تومان
__
200 دلار کارمزد شارژ: 7%
قیمت: [tprice dolar=200 darsad=7] تومان
شارژ + مدیریت: 16%
قیمت: [tprice dolar=200 darsad=16] تومان
300 دلار کارمزد شارژ: 6%
قیمت: [tprice dolar=300 darsad=6] تومان
شارژ + مدیریت: 14%
قیمت: [tprice dolar=300 darsad=14] تومان
500 دلار کارمزد شارژ: 5%
قیمت: [tprice dolar=500 darsad=5] تومان
شارژ + مدیریت: 12%
قیمت: [tprice dolar=500 darsad=12] تومان
750 دلار کارمزد شارژ: 4%
قیمت: [tprice dolar=750 darsad=4] تومان
شارژ + مدیریت: 11%
قیمت: [tprice dolar=750 darsad=11] تومان
800 دلار کارمزد شارژ: 4%
قیمت: [tprice dolar=800 darsad=4] تومان
__
1000 دلار کارمزد شارژ: 3%
قیمت: [tprice dolar=1000 darsad=3] تومان
شارژ + مدیریت: 10%
قیمت: [tprice dolar=1000 darsad=10] تومان
1500 دلار کارمزد شارژ: 2/5%
قیمت: [tprice dolar=1500 darsad=2.5] تومان
__
2000 دلار کارمزد شارژ: 2%
قیمت: [tprice dolar=2000 darsad=2] تومان
شارژ + مدیریت: 8%
قیمت: [tprice dolar=2000 darsad=8] تومان
تبلیغات کلیکی

مزیت های تبلیغات کلیکی گوگل نسبت به سایر تبلیغات کلیکی؟

حتما میدونید که رقبای تبلیغات کلیکی گوگل، بیلبوردهای تبلیغاتی، تبلیغات رادیویی تلویزیونی، تبلیغات محیطی، تبلیغات روزنامه و چاپی، پیامک های انبوه تبلیغاتی، پیام های انبوه تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی، تبلیغات بنری ثابت در سایت ها و … هستند.
اما همانطور که گفته شد تبلیغات کلیکی گوگل ادز امکانات بی نهایت ارزشمندی دارد که با استفاده از آن یافتن مشتری هدف برای شما ساده تر و با هزینه پایین تر انجام میشه. به طور مثال شما با استفاده از انتخاب کلمات کلیدی مناسب و همچنین کلمات کلیدی منفی میتونید که مشتریان هدف خودتون رو هرچه سریع تر پیدا کنید.

نکته خیلی خیلی مهمی که وجود داره اینه که شما به ازای نمایش تبلیغات خودتون هیچ هزینه ای پرداخت نمیکنید بلکه تنها زمانی هزینه از حساب شما کسر میشه که بر روی تبلیغات شما کلیک بشه و بازدیدکننده وارد وب سایت شما بشه.
حالا اگه وب سایت شما جذاب باشه و مشتری از اون خوشش بیاد حتما خریدش رو از شما انجام میده. این موضوع خیلی مهمه چون اگه بازدید کننده از وب سایت شما خوشش نیاد و یا چیزی رو که میخواد به سادگی پیدا نکنه مطمئنا از شما خرید انجام نمیده و به سراغ شخص دیگه ای میره.

تبلیغات کلیکی گوگل چیست ؟ (پرداخت به ازای هر کلیک یا PPC)

در تبلیغات کلیکی گوگل که نوعی تبلیغ با پرداخت کلیکی است، کاربر تا هنگامی که تبلیغ شما را مشاهده نکرده و بر روی تبلیغ شما کلیک نکند و وارد سایت نشود، هیچ هزینه ای از شما کسر نخواهد شد. در اصطلاح کلیکی بر روی تبلیغ شما نشده است.

هزینه ای که شما به ازای هر کلیک پرداخت می‌کنید، براساس کلمات کلیدی (keywords) که شما در تبلیغات معرفی کرده اید، تعیین می‌شود. هزینه تبلیغات کلیکی گوگل بر اساس اندازه ای که آن کلمه در گوگل مورد جستجو قرار می‌گیرد، تعیین می‌گردد. به عبارت دیگر شما فقط برای تعداد کلیک هایی که دریافت کرده اید، پول پرداخت می‌کنید. در تبلیغات کلیکی گوگل اگر کاربری روی لینک شما کلیک نکند، مبلغ در حساب گوگل ادز شما باقی می‌ماند.

نکته قابل توجه این است که بازه زمانی خاصی برای مصرف میزان شارژ اکانت گوگل ادز شما تعریف نشده است.

می توان برای ارتقاء موقعیت تبلیغ و حضور در لینک‌های بالای صفحه نتایج جستجوی گوگل، بر روی کلمات کلیدی مناسب سرمایه گذاری کرد. برای این منظور پیشنهاد میکنیم که حتما با کارشناسان تاپ ادورت در تماس باشید تا با دریافت مشاوره رایگان پیرامون این موضوع بتوانید گام درستی را در مسیر رشد کسب و کار خود بردارید.

به عنوان یک نکته مهم لازم به توضیح است که هر چه امتیاز کیفیت تبلیغ و همچنین کیفیت سایت بالاتر باشد، هزینه تبلیغات کاهش یافته و در نتیجه به ازای هزینه برابر با رقبا، جایگاه شما بالاتر بوده و کاربران بیشتری وارد سایت شما خواهند شد.

آیا تبلیغات کلیکی گوگل برای هر برندی مناسب است؟

برندها و کسب و کارهای مختلف از نظر شهرت به دو دسته تقسیم می‌شوند که برای تبلیغ در گوگل هر کدام از آنها عملکرد مشخصی دارند.

برندهای شناخته شده

این برندها به دلیل اعتباری که در سالیان متمادی کسب کرده اند، مشتریان خود را دارند و در پی گسترش کسب و کار خود هستند. در نتیجه مشتریان برای ورود به وب سایت این کسب و کارها، نام آنها را جست و جو کرده و اولین گزینه ظاهر شده در صفحه اول گوگل را انتخاب می‌کنند. نکته حائز اهمیت در این سناریو سوء استفاده از نام و اعتبار برندهای شناخته شده است. به این صورت که برندهای کوچک با استفاده از گوگل ادز و کلیدواژه نام برند بزرگتر، بالاتر از نتایج طبیعی گوگل (سئو) قرار گرفته و مشتریان را به نوعی فریب میدهند و آنها را راهی سایت خود می‌کنند.

حال راه حل چیست؟

برای جلوگیری از این موضوع این برندها که از لحاظ تامین مالی مشکلی نخواهند داشت و ریسک مالی کمتری دارند، اقدام به تبلیغ نام خود در گوگل خواهند کرد و به این ترتیب خسارت ناشی از فریب مشتریان قدیمی خود توسط رقبای کوچکتر تا حدی تقلیل می‌یابد.

از طرفی ممکن است این برندها در برخی کیوردهای مهم صاحب جایگاه‌های بالایی نباشند، در نتیجه به ازای این کیوردها از تبلیغات گوگل ادز استفاده می‌کنند تا زمانیکه از نظر سئویی برای این کلمات به جایگاه مناسبی برسند.

برندهای ناشناخته

برندهای نوپا که تازه قدم به بازار اینترنتی گذاشته اند برای راهیابی به بازارهای بزرگ و رقابت با رقبا نیازمند تبلیغات و شناخته شدن هستند. بدیهی است که وقتی در جایگاه‌های طبیعی گوگل جایی ندارند، نیازمند جذب مشتریان اینترنتی، از طریق تبلیغات گوگل هستند.

اما مشکلی که برندهای بزرگ بابت سوء استفاده از نام خود توسط برخی کسب و کارهای نوپا دارند، عموماً متوجه آنها نخواهند بود. زیرا آنها ماهیتاً بزرگ و معتبر نشده اند و خطری برای نام آنها فعلا وجود ندارد. اما در مجموع استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل برای آنها بسیار ضروری است. زیرا در کمترین زمان به صفحه اول گوگل رسیده و به کاربران معرفی می‌شوند. همچنین در ابتدای تجارتشان مشتریان متعددی را جذب می‌کنند که سبب تسریع در امر رشد برندشان می‌شود.

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که بیشترین نرخ تبلیغ در گوگل (google adwords) شامل برند خودتان می‌باشد. دلیل این است که افرادی که برند شما را جستجو کرده اند، بیشترین احتمال برای خرید را دارند. با این وجود چنانچه بخواهید در برند خودتان اولین باشید، مجبور خواهید بود هزینه زیادی صرف کنید.

شناخت رقبا در تبلیغات کلیکی گوگل

اگر بخواهیم بازاریابی مؤثری در تبلیغات اینترنتی داشته و درآمد اینترنتی مناسبی کسب کنیم باید به تحلیل رقبا و تحقیقات مناسب در مورد آن ها بپردازیم. در واقع تجزیه و تحلیل رقبا در بازاریابی و مدیریت استراتژیک به عنوان یک ارزیابی از نقاط ضعف و قوت رقبای فعلی شما در حوزه دیجیتال مارکتینگ می‌باشد. توسط این اطلاعات به راحتی می‌توانید فرصت‌ها و تهدید را شناسایی کنید.

تجزیه و تحلیل رقیبان خود بخش مهمی از طرح بازاریابی به شمار می‌رود که از طریق آن می‌توانید فروش خود را افزایش داده و مشتری‌های جدیدی جذب کنید. در نتیجه درک و شناخت رقبا می‌تواند خطر شکست کسب و کار را کاهش دهد.

برای شناخت هر چه بهتر رقیبان، شما باید جواب سؤال‌های زیر را به طور کامل و دقیق بدانید:

 • باید بدانید رقبای اصلی تبلیغات گوگل (google adwords) شما در بازار چه کسانی هستند؟
 • استراتژی فعلی آنها چیست؟ و چگونه تبلیغ می­ کنند؟
 • در حال حاضر صفحات آنها چگونه ظاهری دارد؟
 • از چه کلمات کلیدی استفاده می­ کنند؟ نقاط قوت و ضعف هر یک چیست؟
 • رقیبان فعلی شما در حوزه دیجیتال مارکتینگ چه فرصت‌های بالقوه ای را می‌توانند در اختیارتان قرار دهند؟

به عنوان مثال خود را جای مشتری قرار دهید و بینید کدام تبلیغ بیشترین کلیک را می­ خورد. سپس سایت رقبا را بررسی کنید و با سایت خودتان مقایسه نمایید تا متوجه شوید چه تفاوتی با آنها دارید.

 • کدام صفحه جذاب­ تر است؟
 • اگر جای مشتری بودید کدامیک را انتخاب می‌کردید؟

چند یادداشت تهیه کنید و آنچه را که با آنها می­ توانید صفحات خود را بهبود بخشید، کشف کنید.

 • این که آیا باید تغییراتی دراکانت ادوردز داده شود؟
 • ساختار کمپین ­ها و گروه‌های تبلیغاتی خود را درست کنید؟
 • به طراحی بهتری برای سایت نیاز دارید؟
 • در انتخاب کلیدواژه‌های مناسب برای تبلیغ ضعف دارید؟
 • بسنجید که در کدام زمینه ضعیف و در چه جاهایی قوی­ تر هستید؟

با ایجاد این اصلاحات می‌توانید تبلیغات کلیکی در گوگل خود را تقویت کرده و در بازار موفق ­تر از قبل ظاهر شوید.

اهمیت شناخت رقبا در تبلیغ کلیکی

دلیل اهمیت بسیار زیاد شناخت رقبا این است که تبلیغات کلیکی در گوگل به صورت مزایده ای عمل می‌کند، به این معنی که شما و رقیبانتان در یک مزایده اینترنتی شرکت کرده اید و هر تبلیغ که رتبه تبلیغ گوگل بالاتر کسب کند جایگاه بالاتری نسبت به سایرین پیدا خواهد کرد. در این مزایده قیمت‌ها و نحوه عملکرد رقبا بسیار مهم است. اگر شما رقیبی نداشته باشید با پایین ترین نرخ به ازای هر کلیک به راحتی به جایگاه اول می‌رسید ولی اگر رقبای زیادی داشته باشید قیمت پیشنهادی شما برای هر کلیک افزایش خواهد یافت و باید آن را بهینه و مدیریت کنید.

بنابر آنچه در بالا بیان شد تجزیه و تحلیل رقبا به دو صورت شکل می‌گیرد:

 • به دست آوردن اطلاعات مهم در مورد رقبا
 • پیش بینی رفتار رقبا با استفاده از اطلاعات به دست آمده

در هر جایگاه و زمانی باید همیشه حواستان به رقبای خود باشد و آنها را زیر نظر داشته باشید. این کار بسیار ساده است اما شما باید برای آن زمان بگذارید، اندازه گیری کنید و برای مقابله با آن‌ها استراتژی‌های مناسبی را اتخاذ کنید.


منبع مقاله از wordstream.com

سوالات متداول

برای دامنه IR میتوانم تبلیغات انجام دهم؟

متاسفانه خیر ، تقریبا از آگوست 2020 مجددا دامنه IR به لیست تحریم های گوگل اضافه شد و نمیتوان تبلیغات گوگل ادز را برای آن ران کرد. برای حل این موضوع می توانید از پارک دامنه و یا تبدیل به دامنه جدید برای وب سایت خودتان استفاده کنید. برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشد.

تبلیغات من چقدر نمایش دارد؟

این موضوع کاملا بستگی به رقبای شما و میزان هزینه شما برای هر کلیک دارد. شما سیم کارت اعتباری تلفن همراه را در نظر بگیرید. به هر میزان که از این سیم کارت بیشتر استفاده کنید شارژ سیم کارت شما زودتر به اتمام خواهد رسید.

چه مقدار طول ميکشه تا تبلیغات من فعال بشه؟

خیلی کم ، ساخت و شارژ اکانت تبلیغات کلیکی شما در حدود نیم ساعت زمان خواهد برد و بعد از تایید گوگل بلافاصله نمایش خواهید داشت.

به ازای پول پرداختی چندتا کلیک دریافت میکنم؟

عملکرد تبلیغات کلیکی گوگل به صورت مزایده ایست یعنی هرکه قیمت بالاتری پیشنهاد دهد ، تبلیغاتش نمایش خواهد داشت. حال بسته به زمینه کاری شما اگر میزان میانگین هزینه رقبا کم باشد ، قاعدتا شما تعداد کلیک بیشتری دریافت میکنید و اگر هزینه کلیک رقبا بیشتر باشد شما تعداد کلیک کمتری دریافت خواهید کرد. برای مشاوره رایگان با کارشناسان تاپ ادورت در تماس باشید.

آیا دسترسی مستقیم به اکانت گوگل ادز خواهم داشت؟

بله ، شما در تمامی خدمات مجموعه تاپ ادورت دسترسی کامل به خدمات گوگل ادز خواهید داشت.

مهم ترین مقالات آموزش تصویری گوگل ادز

چگونه در گوگل تبلیغ کنیم؟

در قسمت اول خواهیم دید تبلیغات گوگل به چه معناست و چگونه در گوگل تبلیغ کنیم؟ بررسی میکنیم که هزینه تبلیغات در گوگل چه مقدار است و چگونه می‌توان این هزینه را کاهش داد؟ مشخص خواهیم کرد که تبلیغات من در گوگل ادز در کجا نمایش داده خواهد شد؟

چگونه در گوگل تبلیغ کنیم

افزایش کلیک گوگل در سئو و گوگل ادز

نرخ کلیک یا همان CTR چیست؟ نرخ کلیک یا CTR به چه عواملی بستگی دارد؟ راه حل افزایش نرخ CTR چیست؟ چطور تعداد کلیک‌های بازدیدکنندگان را بر روی تبلیغات گوگل خودمان افزایش دهیم؟

افزایش کلیک گوگل

پرسش و پاسخ

4 دیدگاه دربارهٔ «تبلیغات کلیکی گوگل»

 1. امکانش هست که تبلیغاتمون رو بصورت سفارش کلیک گوگل شروع کنیم؟؟؟؟ یعنی از ابتدا هزینه یک تعداد مشخص کلیک رو پرداخت کنیم.

  پاسخ
  • با توجه به شناور بودن قیمت تبلیغات گوگل ادز و همچنین برگزاری مزایده برای هر تبلیغ چنین موضوع به صورت دقیق نمیتونه که مشخص بشه ، چنانچه هر فردی به شما میگه که با این قیمت این تعداد کلیک رو تضمین میکنم به صداقت گفتارش شک کنید.

   پاسخ
  • این دوتا ، دو مورد کاملا متفاوت هستن دوست عزیز ، گوگل ادوردز سامانه تبلیغاتی گوگل هستش که شما میتونید با استفاده از اون در محیط های مختلفی مثل محیط سرچ ، یوتیوب ، گوگل پلی و … تبلیغ کنید ، ولی گوگل ادسنس سیستمی هست که شما ثبت نام میکنید و گوگل به ازای تبلیغات پولی که در سایت شما انجام میشه به شما پول میده ، برای مطالعه بیشتر مقاله گوگل ادسنس چیست؟ و مقاله گوگل ادوردز چیست؟ و مطالعه کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید