فرق گوگل ادوردز و سئو

فرق گوگل ادوردز و سئو

حضور در صفحه اول گوگل

پیش از گفتن تفاوت های تبلیغ در گوگل و سئو باید بدانید که در کسب و کار اینترنتی، برای دیده شدن و حضور در صفحه اول گوگل دو راه پیش روی خود دارید.

۱٫ تبلیغ در گوگل (گوگل ادوردز)

۲٫ سئو (بهینه سازی سایت در موتورهای جستحو).

تبلیغ در گوگل

تفاوت های تبلیغ در گوگل و سئو

بحث مداوم این است که کدام یک از تبلیغ در گوگل (google adwords) و یا سئو برای جذب ترافیک بیشتر به سوی سایت، ارزش بیشتری دارد. با این حال بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) و گوگل ادوردز (به عنوان پرداخت به ازای کلیک شناخته شده است) به ذات و ماهیت کسب و کار شما بستگی دارد، اگر کسب و کار درست و کامل باشد هردوی این روش ها می تواند سایت شما را به صفحه ی اول موتورهای جستجو ببرد.

عملکرد تبلیغ در گوگل و سئو چگونه است؟

سئو با استفاده از تکنیک هایی که به معنای تنظیم با الگوریتم گوگل است، موجب می شود تا یک وب سایت رتبه بندی خوبی در موتورهای جستجو داشته باشد. بسیاری از این تکنیک ها با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، ارتباط دادن محتوا به سایت های مجاز و سایر سایت های مرتبط با استفاده از متا، توصیف می شود.
در آن سوی دیگر تبلیغ در گوگل روشی پولی است که در موتور جستجوی گوگل کار می کند که طبق آمار ۲/۳ از جستجوهای جهانی در گوگل صورت می گیرد، در حالی که در کشور ما این آمار بیشتر از ۲/۳ است. پرداخت کلیکی در گوگل ادوردز یعنی اینکه به ازای هر نفر که بر روی تبلیغ شما کلیک کند و وارد سایت شود، باید به گوگل مبلغی پرداخت کنید که وابسته به رتبه آگهی است.

محل نمایش سایت توسط تبلیغ در گوگل و سئو:

سایت هایی که در اول آدرس خود عبارت زرد رنگ Ad را دارند سایت هایی می باشند که توسط گوگل ادوردز به صفحه اول رسیده اند و سایت های دیگر توسط سئو به این رتبه رسیده اند.

تبلیغ در گوگل

هزینه در تبلیغ در گوگل و سئو

۱٫ سئو

در ابتدا، شما احتمالا می خواهید در مورد قیمت و هزینه هایی که ممکن است اتفاق بیفتد بدانید. سئو به جز زمان و تلاش، رایگان است ولی باید طریقه ی کار با سئو را آموخته باشید. برای انجام سئو به درستی، باید این کار را خوب انجام دهید و از بهترین تکنیک های SEO برای وب سایت خود استفاده کنید. اما در هر مرحله ای که سایت شما رشد می کند (با توجه به رقبای خود)، نیاز به تلاش و وقت بیشتر نسبت به اول کار دارید. ممکن است زمانی شما تخصص لازم برای این کار را نداشته باشید و یا زمان لازم برای این کار را در اختیار ندارید، در این گونه حالت ها می توانید این کار را به متخصصان سئو بسپارید و آنها در قبال دریافت هزینه از شما رتبه ی سایت شما را بهبود می بخشند.

۲٫ تبلیغ در گوگل

برخلاف سئو، تبلیغ در گوگل برای جذب ترافیک به گونه ای دیگر عمل می کند. همانطور که در بالا ذکر شد، تبلیغ در گوگل از سیستم پرداخت کلیکی استفاده می کند، به این معنی که شما باید یک بودجه ایده آل در دسترس داشته باشید. اگر بخواهیم ساده تر بگوییم: برای بدست آوردن مشتری های بیشتر باید بیشتر هزینه کنید. به طور مثال شما با فروش وسیله ای ۲۰ هزار تومن سود به دست می آورید و اگر بخواهید از تبلیغ در گوگل برای فروش احناس خود استفاده کنید برای هر فروش باید دو هزار تومن هزینه کنید، در اینجا کاملا واضح است که به نفع شما است چون فروش بیشتر و سود کمی کمتر بدست می آورید که اصول تجارت می باشد. به عنوان مثال شما در زمان عادی خود ۱۰۰ فروش داشته اید ولی در زمان استفاده از تبلیغ در گوگل ۱۵۰ یا ۲۰۰ فروش در ماه خواهید داشت.

مزیت های تبلیغات در گوگل

تبلیغ در گوگل

تعداد نمایش ها و تبدیل ها:

اگر از لحاظ بازگشت سرمایه بخواهیم مقایسه کنیم، هر دوی این روش ها به مقدار کافی یازدید کننده ها و مشتری ها را بالا می برند ولی تفاوت در اینجاست که:

اگر زمان کوتاهی دارید تبلیغ در گوگل بهترین گزینه برای شما می باشد. به طور مثال فروش ویژه ی بهاره دارید و یا مقداری از اجناس خود را، سریعا می خواهید که بفروشید و یا خدماتی ارائه می دهید که می خواهید سریعا داوطلب های ان را جمع آوری کنید. ولی اگر زمان طولانی در اختیار دارید سئو می تواند برای شما سودمند باشد. یعنی صاحب تجارتی هستید که مادام العمر ارائه ی خدمات و فروش دارد مثل ایران خودروف نوکیا، سامسونگ و یا سایت های خبری. حتی اگر شما در صفحه ی اول هستید ولی جایگاه اول را ندارید برای رسیدن به جایگاه اول می توانید در مقطعی از زمان از تبلیغ در گوگل استفاده کنید.


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

هادی حبیبی
هادی حبیبی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. علاقه من در زمینه های تبلیغات اینترنتی و روش های نوین بازاریابی است.

دیدگاه ها بسته شده است