تنظیمات لوکیشن در تبلیغات گوگل

تنظیمات لوکیشن

معرفی تنظیمات لوکیشن در گوگل ادز

تنظیمات لوکیشن در تبلیغات گوگل، یکی از امکانات بسیار کاربردی است. زیرا بسیاری از کسب و کارها فقط قادر به ارائه خدمات در محدوده ی خاصی از جغرافیا می باشند. در گوگل ادز می توانید کشور، شهر، منطقه شهری و حتی دایره ای به شعاع دلخواه از محیط خدماتی شما باشد.

به عنوان مثال برای یک کتابفروشی در میدان انقلاب می توانید محدوده ای به شعاع ۵ کیلومتر به مرکز میدان انقلاب تعریف کنید و یا هر شعاع دلخواه دیگر. ولی باید گفت متاسفانه این امکان برای کاربران ایرانی قابل استفاده نیست.

نمونه ای دیگه ای از تنطیمات لوکیشن در تبلیغ گوگل می تواند این مورد باشد که به عنوان مثال شما صاحب یک فست فود در شهر اهواز هستید، نمایش دادن تبلیغات شما برای کاربری، که در شهر مشهد کلمۀ کلیدی “سفارش پیتزا” وارد کرده است، مفید نخواهد بود.
شاید از خود بپرسید که هیچ راهی برای استفاده از این امکان فوق العاده تبلیغ گوگل نمی باشد، در جواب باید گفت چرا یک راه وجود دارد که هم از دست ربات هایی که کلیک اضافه (Invalid keywords) بر روی تبلیغ گوگل انجام می دهند خلاص می شوید و کاربران ایرانی را می توانید مورد هدف قرار دهید که در ادامه به آموزش تصویری آن پرداخته ایم.

آموزش تصویری تنظیم لوکیشن:

برای شروع وارد اکانت گوگل ادز شوید و سپس کمپین مورد نظر خود را انتخاب کنید و در سربرگ Setting و روی قسمت Location کلیک می کنیم. در تنظیمات لوکیشن سه قسمت مختلف وجود دارد:

تنظیمات لوکیشن

  • هدف:(Targeted)

می توانید محدوده جغرافیایی مورد نظر خود را در این قسمت انتخاب کنید. معمولا برای کسب و کارهایی مورد استفاده قرار می گیرد که در خارج از کشور فعالیت دارند که هم می توانند منطقه انتخاب کنند و هم محدوده.

برای انتخاب موقعیت جغرافیایی مورد هدف دو روش وجود دارد:
۱٫ انتخاب محل به صورت مستقیم: در این حالت کشور و یا شهر مورد نظر خود را انتخاب می کنید. برای اینکار در کادری که در تصویر مقابل هم مشاهده می کنید نام محل مورد نظر خود را تایپ کنید و از نوار باز شده محل مورد نظر خود را انتخاب کنید. (توجه داشته باشید که کشور ایران در لیست وجود ندارد.)

موقعیت مکانی نمایش تبلیغ


۲٫ انتخاب محل به صورت یک دایره به شعاع دلخواه به مرکز یک نقطه ی دلخواه: زمانی که میخواهید فقط افرادی که در شعاع دلخواهی از شما قرار دارند، تبلیغات شما را ببینند باید از این قسمت استفاده نمایید. به عنوان مثال می توانید افرادی را مورد هدف قرار دهید از در شعاع ۱ کیلومتری از محل فروشگاه شما باشند.

برای اینکار محل مورد نظر را در کادر مربوطه وارد کنید و از قسمت سمت راست گزینه مایل یا کیلومتر را انتخاب کرده و عدد مورد نظر را وارد و در نهایت گزینه ی SAVE را انتخاب کنید.

(داخل ایران را می توان انتخاب کرد ولی بعد از انتخاب تبلیغ نمایش نخواهد داشت. این موضوع می تواند نشانگر این باشد که مشکل انتخاب ایران در حال رفع شدن است.)
انتخاب لوکیشن در گوگل ادز


  • حذف شده: (Excluded)

حذف کردن کشورها

در این قسمت می توانید کشورها و مناطقی که مورد هدف نیست را حذف کنید. برای اینکار اسم کشورها و یا شهرهایی که مورد هدف نیست را وارد می کنیم و آنها را انتخاب می کنیم.

در آخر بر روی Save کلیک می کنیم. کشورهایی که وارد کردیم مانند تصویر زیر باید قرمز رنگ شده باشند. با اینکار از ورود افراد اضافی جلوگیری کرده اید.


  • آمار ورودی (Georaphic report)

در این قسمت می توانید آمار محدوده ی جغرافیایی افرادی که وارد سایت شده اند را مشاهده کنید. بر روی گزینه Geographic report کلیک کنید.

در این صفحه آمار محدوده ی جغرافیایی مخاطبان مشخص است و مانند تصویر هر کشوری که نخواستید را می توانید انتخاب و حذف کنید. همچنین می توانید کشوری را که خواستید مورد هدف قرار دهید. همچنین در ستون Bid adj می توانید درصد نمایش را در کشورهای مختلف کم و یا زیاد کنید.
آمار محل تبلیغ

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

2 دیدگاه ها

  1. نیلوفر گفت:

    با این توضیحات پس برای ایران نمیشه گزینه اول رو انتخاب کرد و فقط باید کشورهایی رو که نمیخوایم تبلیغ مارو ببینن حذف کنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.