تنظیمات لوکیشن در تبلیغات گوگل

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
تنظیمات لوکیشن
فهرست محتوی

معرفی تنظیمات لوکیشن در گوگل ادز

تنظیمات لوکیشن در تبلیغات گوگل، یکی از امکانات بسیار کاربردی در تبلیغات اینترنتی است. زیرا بسیاری از کسب و کارها فقط قادر به ارائه خدمات در محدوده ی خاصی از جغرافیا می باشند. در گوگل ادز می توانید کشور، شهر، منطقه شهری و حتی دایره ای به شعاع دلخواه از محیط خدماتی شما باشد.

به عنوان مثال برای یک کتابفروشی در میدان انقلاب می توانید محدوده ای به شعاع 5 کیلومتر به مرکز میدان انقلاب تعریف کنید و یا هر شعاع دلخواه دیگر. ولی باید گفت متاسفانه این امکان برای کاربران ایرانی قابل استفاده نیست.

نمونه ای دیگه ای از تنطیمات لوکیشن در تبلیغ گوگل (google ads) می تواند این مورد باشد که به عنوان مثال شما صاحب یک فست فود در شهر اهواز هستید، نمایش دادن تبلیغات شما برای کاربری، که در شهر مشهد کلمۀ کلیدی “سفارش پیتزا” وارد کرده است، مفید نخواهد بود.
شاید از خود بپرسید که هیچ راهی برای استفاده از این امکان فوق العاده تبلیغ گوگل نمی باشد، در جواب باید گفت چرا یک راه وجود دارد که هم از دست ربات هایی که کلیک اضافه  (Invalid keywords) بر روی تبلیغ گوگل  انجام می دهند خلاص می شوید و کاربران ایرانی را می توانید مورد هدف قرار دهید، نتیجه این عمل برای شما صرفه جویی در شارژ اکانت گوگل ادوردز شما میباشد. که در ادامه به آموزش تصویری آن پرداخته ایم.

آموزش تصویری تنظیم لوکیشن در اکانت گوگل ادز

برای شروع وارد اکانت گوگل ادز شوید و سپس کمپین مورد نظر خود را انتخاب کنید و در سربرگ Setting و روی قسمت Location کلیک می کنیم. در تنظیمات لوکیشن سه قسمت مختلف وجود دارد:

تنظیمات لوکیشن

  • هدف:(Targeted)

می توانید محدوده جغرافیایی مورد نظر خود را در این قسمت انتخاب کنید. معمولا برای کسب و کارهایی مورد استفاده قرار می گیرد که در خارج از کشور فعالیت دارند که هم می توانند منطقه انتخاب کنند و هم محدوده.

برای انتخاب موقعیت جغرافیایی مورد هدف دو روش وجود دارد:
1. انتخاب محل به صورت مستقیم: در این حالت کشور و یا شهر مورد نظر خود را انتخاب می کنید. برای اینکار در کادری که در تصویر مقابل هم مشاهده می کنید نام محل مورد نظر خود را تایپ کنید و از نوار باز شده محل مورد نظر خود را انتخاب کنید. (توجه داشته باشید که کشور ایران در لیست وجود ندارد.)

موقعیت مکانی نمایش تبلیغ

2. انتخاب محل به صورت یک دایره به شعاع دلخواه به مرکز یک نقطه ی دلخواه: زمانی که میخواهید فقط افرادی که در شعاع دلخواهی از شما قرار دارند، تبلیغات شما را ببینند باید از این قسمت استفاده نمایید. به عنوان مثال می توانید افرادی را مورد هدف قرار دهید از در شعاع 1 کیلومتری از محل فروشگاه شما باشند.

برای اینکار محل مورد نظر را در کادر مربوطه وارد کنید و از قسمت سمت راست گزینه مایل یا کیلومتر را انتخاب کرده و عدد مورد نظر را وارد و در نهایت گزینه ی SAVE را انتخاب کنید.

(داخل ایران را می توان انتخاب کرد ولی بعد از انتخاب تبلیغ نمایش نخواهد داشت. این موضوع می تواند نشانگر این باشد که مشکل انتخاب ایران در حال رفع شدن است.)

انتخاب لوکیشن در گوگل ادز

حذف کردن کشورها

  • حذف شده: (Excluded)

در این قسمت می توانید کشورها و مناطقی که مورد هدف نیست را حذف کنید. برای اینکار اسم کشورها و یا شهرهایی که مورد هدف نیست را وارد می کنیم و آنها را انتخاب می کنیم.

در آخر بر روی Save کلیک می کنیم. کشورهایی که وارد کردیم مانند تصویر زیر باید قرمز رنگ شده باشند. با اینکار از ورود افراد اضافی جلوگیری کرده اید.

آمار محل تبلیغ

  • آمار ورودی (Georaphic report)

در این قسمت می توانید آمار محدوده ی جغرافیایی افرادی که وارد سایت شده اند را مشاهده کنید. بر روی گزینه Geographic report کلیک کنید.

در این صفحه آمار محدوده ی جغرافیایی مخاطبان مشخص است و مانند تصویر هر کشوری که نخواستید را می توانید انتخاب و حذف کنید. همچنین می توانید کشوری را که خواستید مورد هدف قرار دهید. همچنین در ستون Bid adj می توانید درصد نمایش را در کشورهای مختلف کم و یا زیاد کنید.

فیلم آموزشی تعیین محل جغرافیایی برای تبلیغ

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفر باش که امتیاز میده به این مقاله)
Loading…

مقالات آموزشی
2
دیدگاه بگذارید
avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
Notify of
نیلوفر
کاربر مهمان
نیلوفر

با این توضیحات پس برای ایران نمیشه گزینه اول رو انتخاب کرد و فقط باید کشورهایی رو که نمیخوایم تبلیغ مارو ببینن حذف کنیم

رضا محمدی
Admin
رضا محمدی

بله دقیقا همینطوره متاسفانه