تنظیمات لوکیشن

تنظیمات لوکیشن

معرفی تنظیمات لوکیشن در تبلیغات گوگل

تنظیمات لوکیشن در تبلیغات گوگل، یکی از امکانات بسیار کاربردی است. زیرا بسیاری از کسب و کارها فقط قادر به ارائه خدمات در محدوده ی خاصی از جغرافیا می باشند. در گوگل ادز می توانید کشور، شهر، منطقه شهری و حتی دایره ای به شعاع دلخواه از محیط خدماتی شما باشد. به عنوان مثال برای یک کتابفروشی در میدان انقلاب می توانید محدوده ای به شعاع ۵ کیلومتر به مرکز میدان انقلاب تعریف کنید و یا هر شعاع دلخواه دیگر. ولی باید گفت متاسفانه این امکان برای کاربران ایرانی قابل استفاده نیست.

نمونه ای دیگه ای از تنطیمات لوکیشن در تبلیغ گوگل می تواند این مورد باشد که به عنوان مثال شما صاحب یک فست فود در شهر اهواز هستید، نمایش دادن تبلیغات شما برای کاربری، که در شهر مشهد کلمۀ کلیدی “سفارش پیتزا” وارد کرده است، مفید نخواهد بود .
شاید از خود بپرسید که هیچ راهی برای استفاده از این امکان فوق العاده تبلیغ گوگل نمی باشد، در جواب باید گفت چرا یک راه وجود دارد که هم از دست ربات هایی که کلیک اضافه برروی تبلیغ گوگل انجام می دهند خلاص می شوید و کاربران ایرانی را می توانید مورد هدف قرار دهید که در ادامه به آموزش تصویری آن پرداخته ایم.

آموزش تصویری تنظیم لوکیشن:

برای شروع وارد اکانت گوگل ادز شوید و سپس کمپین مورد نظر خود را انتخاب کنید و در سربرگ Setting و  روی قسمت Location کلیک می کنیم :

تنظیمات لوکیشن

در تنظیمات لوکیشن سه قسمت مختلف وجود دارد:

  • هدف:(Targeted)

می توانید محدوده جغرافیایی مورد نظر خود را در این قسمت انتخاب کنید. معمولا برای کسب و کارهایی مورد استفاده قرار می گیرد که در خارج از کشور فعالیت دارند که هم می توانند منطقه انتخاب کنند و هم محدوده.

  • حذف شده: (Excluded)

در این قسمت می توانید کشورها و مناطقی که مورد هدف نیست را حذف کنید. برای اینکار اسم کشورها و یا شهرهایی که مورد هدف نیست را وارد می کنیم و آنها را انتخاب می کنیم. در آخر برروی Save کلیک می کنیم. کشورهایی که وارد کردیم مانند تصویر زیر باید قرمز رنگ شده باشند. با اینکار از ورود افراد اضافی جلوگیری کرده اید.

حذف کردن کشورها

  • آمار ورودی (Georaphic report)

در این قسمت می توانید آمار محدوده ی جغرافیایی افرادی که وارد سایت شده اند را مشاهده کنید. برروی گزینه Geographic report کلیک کنید. در این صفحه آمار محدوده ی جغرافیایی مخاطبان مشخص است و مانند تصویر هر کشوری که نخواستید را می توانید انتخاب و حذف کنید. همچنین می توانید کشوری را که خواستید مورد هدف قرار دهید.

آمار محل تبلیغ

همچنین در ستون Bid adj می توانید درصد نمایش را در کشورهای مختلف کم و یا زیاد کنید.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: آموزش گوگل ادوردز 


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

2 دیدگاه ها

  1. نیلوفر گفت:

    با این توضیحات پس برای ایران نمیشه گزینه اول رو انتخاب کرد و فقط باید کشورهایی رو که نمیخوایم تبلیغ مارو ببینن حذف کنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.