تکنیک های انتخاب کلمات کلیدی

تکنیک های انتخاب کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی مهم ترین بخش گوگل ادوردز (تبلیغات گوگل) می باشد زیرا جذب مشتری و جذب ترافیک از طریق کلمات کلیدی انجام می شود. لذا در انتخاب کلمات کلیدی باید دقت فراوانی شود. پیش از انتخاب کلمات کلیدی تمامی نکات انتخاب آن را باید یاد بگیرید. تکنیک های انتخاب کلمات کلیدی در گوگل ادوردز را در این مقاله آورده ایم تا شما با رعایت این تکنیک ها مناسب ترین کلمات کلیدی را برای کمپینتان انتخاب کنید.

انتخاب کلمات کلیدی

۱٫ مانند مشتری خود فکر کنید

برای انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب، اولین تکنیک از تکنیک های انتخاب کلمات کلیدی، را مانند مشتریان خود فکر کردن، معرفی می کنیم، چون امری بسیار مفید و کارآمد می باشد و رعایت نکردن آن موجب شکست در بازار رقابت خواهد شد.

بدین ترتیب که شما برای انتخابی درست باید خود را جای مشتریانی که از محصولات و سرویس های شما استفاده خواهند کرد، فرض کنید و ببینید که آنها چه چیزی را در ارتباط با آگهی شما جستجو می کنند. به طور مثال در فروشگاه لوازم الکترونیکی فرضی افرادی که می خواهند موبایل بخرند چه چیزی را جستجو می کنند. به طور کلی شخصیت هایی را به عنوان مشتریان خود فرض کنید.

تکنیک های انتخاب کلمات کلیدی

۲٫ به سامان دهی کلمات کلیدی خود توجه کنید

دومین تکنیک از تکنیک های انتخاب کلمات کلیدی این است که، موضوع کلمات کلیدی هر کمپین شما، هم محور و یکسان باشد. به طور مثال در فروشگاه فرضی اگر یک کمپین با عنوان موبایل دارید، کلمات کلیدی می تواند به این صورت باشد: موبایل صفر. موبایل کارکرده. لوازم جانبی موبایل و… . می بینید که همه ی کلمات کلیدی با هم ارتباط موضوعی دارد و همگی مربوط به موبایل است.

 

۳٫ کاملا تخصصی و دقیق باشد

سومین تکنیک از تکنیک های انتخاب کلمات کلیدی این است که، دقت داشته باشید کلمات کلیدی شما جامع نباشد یعنی اینکه شامل دسته ی زیادی از خدمات یا اجناس نشود به طور مثال در فروشگاه فرضی، کلمه ی کلیدی موبایل اصلا کارا نمی باشد چون شامل بسیاری از خدمات می باشد، مانند تعمیر، فروش، نو، کارکرد و …… پس دقت داشته باشید که دقیق باشد.

۴٫ استفاده از google keyword planner

آموزش کیورد پلنر در پنل جدید گوگل ادز

کیبورد پلنر

استفاده از این محصول گوگل ادز، شما را در انتخاب کلمات کلیدی بسیار یاری خواهد کرد که در مطلب بعدی کارکردن با آن را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

 

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

با عضویت در کانال تلگرام تاپ ادورت از آخرین اخبار و تخفیفات تاپ ادورت باخبر شوید.

عضویت

 

هادی حبیبی
هادی حبیبی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. علاقه من در زمینه های تبلیغات اینترنتی و روش های نوین بازاریابی است.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با ما