رتبه آگهی در گوگل

رتبه سایت چیست؟

تعیین رتبه تبلیغ گوگل

رتبه‌ واقعی که برای یک تبلیغ در گوگل در نظر گرفته می‌شود، با شاخص “رتبه آگهی” تعیین می شود. زیرا گوگل بر اساس مزایده عمل می کند. سیستم مزایده در تبلیغات در گوگل ( گوگل ادوردز ) به گونه ای است که زمانی که شخصی عبارتی را در گوگل سرچ می کند، آن عبارت را با کلمات کلیدی مختص آن عبارت تطبیق می دهد. در نتیجه سیستم مزایده باید هزاران تبلیغی که شامل این کلمات کلیدی می باشد را دسته بندی کند. این دسته بندی با کمک رتبه تبلیغ گوگل، صورت می گیرد. به طور کلی یعنی در هنگام سرچ، شما و رقیبانتان در یک مزایده  اینترنتی قرار می گیرید و تبلیغی که رتبه تبلیغ گوگل بهتری داشته باشد، جایگاه بهتری در نتایج نسبت به رقبا پیدا خواهد کرد.

رتبه تبلیغ گوگل

پیشنهاد CPC چیست؟

CPC حداکثر قیمتی است که شما در تنظیمات به هر کلمه کلیدی اختصاص می دهید. این مقدار، هزینه ایست که شما حاضرید به ازای هر کلیک بر روی تبلیغ گوگل خودتان پرداخت کنید؛ اما قیمت نهایی پرداخت شده نیست.

نمره کیفیت چیست؟

نمره کیفیت توسط گوگل مشخص می شود و معیار آن براساس مرتبط و مفید بودن تبلیغ برای جستجو کننده است. در اصل براساس CTR (نسبت کلیک به بازدید)، کیفیت صفحات فرود و مرتبط بودن کلمات کلیدی با این صفحات، می باشد.

رتبه آگهی چیست؟

معیاری می باشد که رتبه و جایگاه تبلیغ را مستقیما تعیین می کند، همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید رتبه آگهی از حاصل ضرب CPC در نمره کیفیت آگهی به دست می آید.

نکته مهم و قابل توجه این است که شما بابت هر کلیکی که دریافت می کنید هزینه می پردازید، نه تعداد بازدیدها.

محاسبه هزینه واقعی پرداخت

رتبه آگهی در گوگل

در واقع در اینجا یک عدد به عنوان CPC واقعی معرفی می شود که از مقدار CPC، که شما وارد نموده اید کمتر می باشد، در واقع آن عددی که شما به عنوان CPC وارد کرده اید ماکزیمم مقدار هزینه ای است که شما به ازای هر کلیک پرداخت خواهید کرد.

نحوه محاسبه CPC واقعی در شکل آمده است.

روشهای دیگر مزایده:

۱٫ CPM: براساس نمایش می باشد.

۲٫ CPA: براساس اقدام به عمل می باشد یعنی مثلا اگر خرید انجام شد.

منبع : Google Ads basics


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

مطالب آموزشی تبلیغات در گوگل

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.