ساخت کمپین گوگل ادوردز

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
ساخت کمپین گوگل ادوردز
فهرست محتوی

ساخت کمپین گوگل

ادوردز

در این مقاله با ساخت کمپین گوگل ادوردز به صورت تصویری و فیلم آموزشی آشنا خواهیم شد. بعد از خرید اکانت گوگل ادوردز به صورت رایگان از تاپ ادورت با ورود به اکانت، با تصویر زیر روبه رو خواهید شد. قصد داریم برای آموزش ساخت کمپین یک تبلیغ برای شرکت خودمان بسازیم. این مراحل را گام به گام با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.ساخت کمپین گوگل ادز

 

نگاهی کلی به بودجه کمپین گوگل ادوردز

گوگل ادوردز (تبلیغات گوگل) به شما اجازه می دهد که با مدیریت کمپین گوگل ادوردز، بودجه روزانه کمپین خود را در هر زمانی تعیین کنید. بودجه روزانه شما متوسط هزینه ای است که شما می خواهید در هر یک از روزهای ماه صرف کنید. با یک مثال ساده این موضوع را توضیح می دهیم: فرض کنید بودجه روزانه را 1 دلار قرار داده اید، در نتیجه در ماه 30 دلار هزینه خواهید کرد.

گوگل در یک روز خاص با توجه به میزان سرچ ممکن است بیش از 1 دلار تا حد 1.2 دلار از موجودی شارژ اکانت را مصرف کند، ولی هزینه ی یک ماه در مجموع به هیچ وجه عوض نخواهد شد و همان 30 دلار خواهد بود. اگر یک کمپین با یک تاریخ شروع و پایان خاص ایجاد کنید، می توانید بودجه کمپین را برای کل مدت فعالیت کمپین، تنظیم کنید.

چگونگی تصمیم گیری در مورد بودجه کمپین (بودجه روزانه)

در گوگل ادوردز، بودجه کمپین (بودجه روزانه) براساس اهداف تبلیغات و مقدار هزینه ای که می توانید در یک روز صرف کنید، تنظیم می شود. باید ببینید در ماه چه مقدار می توانید برای تبلیغات در گوگل هزینه کنید، این مقدار را بر 30 تقسیم کنید و در نهایت بودجه روزانه خود را تنظیم کنید.

چه موقع از بودجه کل کمپین استفاده کنیم؟

هنگامی که شما می دانید که چقدر می توانید هزینه کنید، می توانید بودجه کل تبلیغات را تنظیم کنید. در حال حاضر، بودجه کل تبلیغات فقط برای کمپین های ویدئویی با تاریخ و زمان خاصی در دسترس است. هنگام ایجاد یک کمپین ویدئویی جدید، گزینه “Budget total budget” را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که وقتی یک کمپین ایجاد می شود، نمی توانید نوع بودجه را تغییر دهید.

AdWords برای صرفه جویی و همچنین مصرف بهینه بودجه به صورت هوشمند عمل می کند. و با در نظر گرفتن میزان جستجو و حجم ترافیک در روزهای مختلف عملکرد کمپین تبلیغاتی را بهینه می کند. به عنوان مثال، کمپین ویدئویی شما در روزهای دوشنبه و سه شنبه نمایش بیشتری نسبت به آخر هفته دارد، پس گوگل ادوردز بیشتر بودجه را در روزهای دوشنبه و سه شنبه مصرف خواهد کرد.

تغییرات بودجه چگونه تاثیر می گذارد؟

هنگامی که بودجه کمپین روزانه را تغییر دهید، این تنظیمات را بلافاصله در حساب خود مشاهده خواهید کرد. بر اساس زمانی که بودجه خود را ویرایش می کنید، چهار حالت رخ خواهد داد: «نکته مهم: دقت نمایید که زمان نمایش را براساس کشوری که حساب شما در یکی از بانک های آن می باشد، تنظیم کنید».

Mid-day: کمپین ها معمولا حدود 50 درصد بودجه خود را در نیمه اول روز و باقیمانده را در نیمه دوم روز مصرف می کنند. با این حال، اگر تقاضای تبلیغاتی شما در اوایل روز بیشتر باشد، ممکن است 70٪ بودجه روزانه را صبح مصرف کنید. فرض کنیم بودجه را در عرض ظهر افزایش بدهید، در این حالت ممکن است 50 درصد اضافه بودجه کمپین روزانه خود را در بعدازظهر مصرف کنید. اگر بودجه کمپین را مقدار قابل توجهی کاهش دهید، ممکن است نمایش در ادامه روز به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

Multiple times a day: بر اساس بالاترین بودجه روزانه ای که تعیین کرده اید، هزینه ها را می پردازید.

Mid-month: وقتی که بودجه خود را در طول ماه تغییر دهید، هزینه های شما برای بقیه ماه از میانگین بودجه روزانه جدید شما، که در روزهای باقیمانده در ماه افزایش می یابد، تجاوز نمی کند. به عنوان مثال، بودجه روزانه 5 دلار است و تا 24 فروردین شما 113 دلار مصرف کرده اید. در همان روز، بودجه روزانه خود را به 10 دلار تغییر می دهید. حداکثر هزینه ماه فروردین برای شما خواهد بود: 183 =(10*7) + 113

Multiple times a month: همان محاسبات برای تغییر بودجه در اواسط ماه، استفاده می شود.

آموزش ساخت کمپین گوگل ادز به صورت گام به گام

1.انتخاب منوی campaigns برای ساخت اولین کمپین

بر روی campaigns کلیک کنید. این کلید در نوار سمت چپ نمایان است. سپس مانند تصویر زیر بر روی علامت + و یا New campaign کلیک کنید.

ساخت گوگل ادز

2. انتخاب بستر نمایش گوگل ادز

با توجه به تجربه تاپ ادورت بهتر است گزینه اول یا همان search را انتخاب کنید. در مقاله انتخاب محل نمایش تبلیغ گوگل فرق بین گزینه های موجود توضیح داده شده است. اما به صورت مختصر می توان گفت که قسمت Search همان قسمتی است که در سرچ عادی گوگل و در بین لینک ها مشاهده می گردد.

قسمت Display عموما مربوط می شود به تبلیغاتی که به صورت عکس و در کناره صفحه نمایان می شوند. Shopping برای تبلیغات در Google Shop، قسمت Video برای تبلیغات ویدئویی در یوتیوب و در نهایت Universal App برای تبلیغات اپلیکیشن در فضای Google Play مورد استفاده قرار می گیرند. محل نمایش گوگل ادز

3. انتخاب هدف برای تبلیغات گوگل

بعد از انتخاب بستر نمایش باید هدف از تبلیغات را تعیین نمود. چهار نوع هدف می توانید انتخاب کنید:

  • فروش
  • رسیدن به اهداف خاص
  • جذب ترافیک وب سایت
  • کمپین بدون هدف

هدف تبلیغات گوگل

نکته مهم: برای نمونه، ما کمپین بدون هدف را انتخاب می کنیم. البته گزینه Website Traffic نیز گزینه مناسبی است، اما بر حسب تجربه ما زمانی که هدف گذاری خاصی تعیین نشود معمولا نتیجه بهتری حاصل می گردد. چراکه عموم تنظیمات بایستی به صورت دستی وارد شده و در نتیجه می توان کنترل بهتری بر روی تنظیمات داشت.

4. انتخاب راه جذب مشتری در گوگل ادوردز

جذب مشتری از سه راه می توانید جذب مشتری کنید که با توجه به تحریم های ایران، تنها می توانید گزینه اول را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه آدرس وب سایت خود را در این قسمت وارد کنید و دکمه continue را بزنید.

5. انتخاب نام کمپین گوگل ادوردز

در این قسمت از ساخت کمپین گوگل ادوردز باید نام کمپین خود را وارد کنید. این نامگذاری صرفا برای مدیریت بهتر اکانت بوده و تاثیری بر روی عملکرد اکانت نخواهد داشت. می توانید در این قسمت هر نامی را انتخاب کرده و وارد نمایید. کمپین تبلیغ گوگل

6. انتخاب شبکه نمایش در تبلیغ گوگل

در این قسمت فقط گزینه اول را انتخاب کنید. شما با این کار به گوگل می گویید مایلید تبلیغات شما فقط در صفحه سرچ گوگل نمایش داشته باشد. شبکه نمایش گوگل ادز

7.انتخاب محدوده و محل نمایش تبلیغ گوگل

مرحله بعدی از ساخت کمپین گوگل ادوردز، انتخاب محدوده نمایش تبلیغ است. محدوده کشور ایران را نمی توان برای تبلیغات تعیین کرد زیرا تحریم ها اجازه نمی دهند، بنابراین باید تمامی کشور ها را انتخاب کنیم. برای صرفه جویی می توان برخی کشورها را حذف نمود که در مقاله تنظیمات لوکیشن توضیح داده شده است. تنظیمات لوکیشن تبلیغ گوگل

8. انتخاب زبان گوگل ادز

باید زبان های عربی و فارسی را علاوه بر انگلیسی به لیست اضافه نمود. اگر محل تبلیغتان کشور دیگریست؛ زبان مربوط به آن کشور را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که این مورد زبان سرچ را بیان نمی کند، بلکه منظور زبان تنظیم شده برای مرورگر است. انتخاب زبان گوگل ادز

9. تنظیم بودجه روزانه تبلیغ گوگل

پیش از این به معرفی ابزار Delivery Method پرداختیم. حال با این مفاهیم باید این تنظیمات را در این محل تعیین نمود. ما بودجه روزانه را ده دلار و Delivery Method را به صورت standard تعیین می کنیم تا بودجه در کل طول روز مصرف شود. این مورد را بعدا نیز می توانید تغییر دهید. بودجه تبلیغات گوگل

10. انتخاب روش پرداخت گوگل ادز

در قسمت بعد بر روی select a bid strategy directly کلیک کنید. در در نوار کشویی گزینه Manual CPC را انتخاب کنید تا هزینه ها تحت کنترل خود شما باشد. با انتخاب این گزینه شما می توانید قیمت ها را به دلخواه خود تغییر داده و کنترل نمایید. تبلیغات کلیکی

11. تنطیمات زمانبندی و افزونه های گوگل ادز

به دلیل حجیم بودن تنطیمات زمان و افزونه های تبلیغ این موارد به صورت مبسوط در مقاله های بعدی توضیح داده شده است. افزونه تبلیغات گوگلآموزش ساخت تبلیغات در اکانت گوگل ادوردز به شکلی تنطیم شده تا به سادگی بتوانید مطالب را یادگرفته و بر روی اکانت اعمال کنید. حال برروی دکمه Save and continue کلیک کنید.

 

12.ساخت افزونه های تبلیغات گوگل

در این قسمت می توان آیتم های مختلفی به تبلیغ اضافه نمود که در اصطلاح افزونه های تبلیغ در گوگل نامیده می شوند.

Location (موقعیت): آدرس محل کار زیر تبلیغ نشان داده می شود.

Sitelinks (لینک سایت): این افزونه به شما اجازه می دهد، تا لینک صفحات مرتبط خود را در تبلیغ ادوردز بیاورید.

Call (تماس): شماره تلفن شما زیر تبلیغ نشان داده خواهد شد.

App (برنامه): فرمت برنامه تلفن همراه شما اجازه می دهد یک لینک زیر آگهی خود اضافه کنید که مشتریان را به یک برنامه تلفن همراه در Google Play یا Apple Store App منتقل می کند. هر کلیک بر روی تبلیغ شما مشتریان را به وبسایت شما می برد.

Reviews (بررسی ها): بررسی ها می تواند یک نقل قول دقیق یا متناقض از یک منبع ثالثِ معتبر باشد که می تواند به تبلیغ اضافه شود. همچنین بررسی ها باید یک جایزه یا تقدیر خاص را برجسته نمایند؛ توصیف کلی محصولات یا خدمات مجاز شامل بررسی ها نمی شود.

Callouts (یادداشت ها): نمایش متن توصیفی مانند «حمل و نقل رایگان» یا «خدمات مشتری 24 ساعته» در زیر آگهی خود را برای تشویق مخاطب برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه شما ارائه می دهید.

Structured snippets (قطعه های ساختاری): برنامه هایی هستند که جنبه های خاص محصولات و خدمات شما را برجسته می کنند. ساخت کمپین گوگل ادوردزدر نهایت بعد از انجام تنظیمات ساخت کمپین گوگل ادوردز، مراحل انجام شده را ذخیره می نمائیم. ساخت کمپین گوگل ادوردز

فیلم آموزشی ساخت کمپین گوگل ادوردز

در این ویدیو به صورت بسیار ساده با مراحل ساخت کمپین گوگل ادوردز آشنا خواهید شد.

آشنایی با بخش کمپین گوگل ادز

در این فیلم آموزشی قسمت های مختلفی از ساخت کمپین گوگل ادز نمایش داده شده است.

0 0 vote
Article Rating
امتیاز به مقاله

سپاسگزاریم که با ارسال نظر ما را در ارائه خدمات بهتر یاری می کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 نظر, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading…
مقالات آموزشی مرتبط
اشتراک
Notify of
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
سهیل
سهیل
2019-08-03 11:18 ق.ظ

سلام بنظر شما بهتره برای هرکدوم از خدمات یک کمپین تعریف شه یا فقط یک کمپین باشه با تعدادی ادگروپ

رضا محمدی
Admin
2019-08-05 4:28 ب.ظ
Reply to  سهیل

برای هر سایت یک کمپین و برای خدمات مختلف آن سایت، گروه آگهی های متفاوت

Admin
2020-03-12 11:58 ق.ظ

امتیاز بینندگان:5 ستاره

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x