ساخت کمپین گوگل ادوردز

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
ساخت کمپین گوگل ادوردز

در این مقاله به صورت آموزش تصویری گام به گام و همچنین فیلم آموزشی تمامی موارد لازم برای ساخت کمپین اکانت گوگل ادز نمایش بیان شده است. با ما همراه باشید.

ساخت کمپین گوگل ادوردز در داشبورد جدید گوگل ادز

بعد از خرید اکانت گوگل ادوردز به صورت رایگان از تاپ ادورت با ورود به اکانت، با تصویر زیر روبه رو خواهید شد. ما قصد داریم یک تبلیغ برای شرکت خودمان بسازیم و این مراحل را گام به گام با هم جلو خواهیم رفت. ساخت کمپین گوگل ادز حال مراحل ساخت کمپین گوگل ادز را مرحله به مرحله به صورت تصویری برای شما شرح می دهیم:

1. بر روی campaigns کلیک کنید. این کلید در نوار سمت چپ نمایان است.

2. در تصویر زیر می توانید بر روی علامت + و یا New campaign کلیک کنید. ساخت گوگل ادز

3. انتخاب محل نمایش گوگل ادز

با توجه به تجربه های تاپ ادورت بهتر است گزینه اول یا همان search را انتخاب کنید. در مقاله انتخاب محل نمایش تبلیغ گوگل فرق بین گزینه های زیر توضیح داده شده است. اما به صورت مختصر می توان گفت که قسمت Search همان قسمتی است که در سرچ عادی گوگل و در بین لینک ها مشاهده می گردد.

قسمت Display عموما مربوط می شود به تبلیغاتی که به صورت عکس و در کناره صفحه نمایان خواهند شد. Shopping برای تبلیغات در Google Shop ، قسمت Video برای تبلیغات ویدئویی در یوتیوب و در نهایت Universal App برای تبلیغات اپلیکیشن در فضای Google Play مورد استفاده قرار خواهد گرفت. محل نمایش گوگل ادز

4. انتخاب هدف برای تبلیغات گوگل

بعد از انتخاب محل نمایش باید هدف از تبلیغات را تعیین نمود. چهار نوع هدف می توانید انتخاب کنید:

  • فروش
  • رسیدن به اهداف خاص
  • جذب ترافیک وب سایت
  • کمپین بدون هدف

هدف تبلیغات گوگلنکته مهم

برای نمونه ما کمپین بدون هدف را انتخاب می کنیم. البته گزینه Website Traffic نیز میتواند گزینه دیگری باشد که شما انتخاب میکنید اما بر حسب تجربه ما زمانی که هدف گذاری خاصی تعیین نشود معمولا نتیجه بهتری حاصل می گردد. چراکه عموم تنظیمات بایستی به صورت دستی وارد شده و در نتیجه می توان کنترل بهتری بر روی تنظیمات داشت.

5. انتخاب راه جذب مشتری در گوگل ادوردز

جذب مشتری از سه راه می توانید جذب مشتری کنید که با توجه به تحریم های ایران، باید گزینه اول را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه آدرس وب سایت خود را در این قسمت وارد کنید و دکمه continue را بزنید.

6. انتخاب نام کمپین گوگل ادوردز

در این محل از ساخت کمپین گوگل ادوردز باید نام کمپین خود را وارد کنید. این یک نامگذاری صرفا برای مدیریت بهتر اکانت شما بوده و تاثیری بر روی عملکرد اکانت شما نخواهد داشت. می توانید در این قسمت هر نامی را انتخاب کرده و وارد نمایید. کمپین تبلیغ گوگل 7. انتخاب شبکه نمایش در تبلیغ گوگل در این قسمت فقط گزینه اول انتخاب شده باشد. شما با این کار به گوگل گفته اید که تنها مایلید تبلیغات شما در صفحه سرچ گوگل نمایش داشته باشد. شبکه نمایش گوگل ادز

8. انتخاب محدوده نمایش تبلیغ گوگل

مرحله بعدی از ساخت کمپین گوگل ادوردز انتخاب محدوده است. محدوده کشور ایران را نمی توان برای تبلیغات تعیین کرد زیرا تحریم ها اجازه نمی دهد، بنابراین باید تمامی کشور هارا انتخاب کنیم.(برای صرفه جویی می توان برخی کشورها را حذف نمود که در مقاله تنظیمات لوکیشن توضیح داده شده است. تنظیمات لوکیشن تبلیغ گوگل

9. انتخاب زبان گوگل ادز

باید زبان های عربی و فارسی را به لیست اضافه نمود. اگر در محل ها و کشور های دیگر تبلیغ می دهید زبان های مربوط به آن کشور را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که این مورد زبان سرچ را بیان نمیکند. بلکه منظور زبان تنظیم شده برای مرورگر است. انتخاب زبان گوگل ادز

10. تنظیم بودجه روزانه تبلیغ گوگل

پیش از این به معرفی ابزار Delivery Method پرداختیم. حال با این مفاهیم باید این تنظیمات را در این محل تعیین نمود. ما بودجه روزانه را ده دلار و Delivery Method را به صورت standard تعیین می کنیم تا بودجه در کل طول روز مصرف شود. این مورد را بعدا نیز میتوانید تغییر دهید. بودجه تبلیغات گوگل

11. انتخاب روش پرداخت گوگل ادز

در قسمت بعد بر روی select a bid strategy directly کلیک کنید. در در نوار کشویی گزینه Manual CPC را انتخاب کنید تا هزینه ها تحت کنترل خود شما باشد. با انتخاب این گزینه شما میتونید قیمت هارا به دلخواه خود تغییر داده و کنترل نمایید. تبلیغات کلیکی

12. تنطیمات اضافی گوگل ادز

به دلیل حجیم بودن تنطیمات زمان، و افزونه ها در مقاله های بعدی توضیح داده شده است. افزونه تبلیغات گوگل این موارد را در مقاله های بعدی خواهیم گفت. آموزش های طوری تنطیم شده است تا به راحت ترین شکل کاملا آموزش ببینید. حال برروی دکمه Save and continue کلیک کنید.

نگاهی کلی به بودجه کمپین گوگل ادوردز

گوگل ادوردز (تبلیغات گوگل) به شما اجازه می دهد که با مدیریت کمپین گوگل ادوردز ، بودجه روزانه کمپین خود را در هر زمانی تعیین کنید. بودجه روزانه شما متوسط هزینه ای است که شما می خواهید در هر یک از روزهای ماه صرف کنید. حال با یک مثال ساده این موضوع را توضیح می دهیم: فرض کنید بودجه روزانه را 1 دلار قرار داده اید، در نتیجه در ماه 30 دلار هزینه خواهید کرد.

گوگل در یک روز خاص با توجه به میزان سرچ ممکن است بیش از 1 دلار تا حد 1.2 دلار هزینه کند، ولی هزینه ی یک ماه به هیچ وجه عوض نخواهد شد و همان مقدار 30 دلار خواهد بود. اگر یک کمپین با یک تاریخ شروع و پایان خاص ایجاد می کنید، می توانید بودجه کمپین را برای کل مدت فعالیت کمپین، تنظیم کنید. کل بودجه های کمپین در حال حاضر فقط برای کمپین های ویدئویی در دسترس است. در این مقاله تاپ ادورت نحوه تصمیم گیری درست در تعیین مقدار بودجه کمپین را توضیح می دهد.

چگونگی تصمیم گیری در مورد بودجه کمپین (بودجه روزانه)

در گوگل ادوردز، بودجه کمپین (بودجه روزانه) را براساس اهداف تبلیغات و مقدار هزینه ای که می توانید در یک روز صرف کنید، تنظیم نمایید. باید ببینید در ماه چه مقدار می توانید برای بودجه روزانه هزینه کنید، این مقدار را بر 30 تقسیم کنید در نهایت بودجه روزانه را به شما می دهد.

چه موقع از بودجه کل کمپین استفاده کنیم؟

هنگامی که شما می دانید که چقدر می توانید هزینه کنید، می توانید بودجه کل تبلیغات را تنظیم کنید. در حال حاضر، بودجه کل تبلیغات فقط برای کمپین های ویدئویی با تاریخ و زمان خاصی در دسترس است. هنگام ایجاد یک کمپین ویدئویی جدید، گزینه “Budget total budget” را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که وقتی یک کمپین ایجاد می شود، نمی توانید نوع بودجه را تغییر دهید.

AdWords در تلاش برای صرفه جویی در کل بودجه شما در طی مدت کمپین می باشد و با در نظر گرفتن روزهای ترافیک بیشتر و کمتری برای بهینه سازی عملکرد کمپین خود، تلاش خواهد کرد. به عنوان مثال، بگذارید بگوییم کمپین ویدئویی شما در روزهای دوشنبه و سه شنبه نمایش بیشتری نسبت به آخر هفته خواهد داشت پس گوگل ادوردز بیشتر بودجه را در روز های دوشنبه و سه شنبه، نسبت به روزهای آخر هفته مصرف خواهد کرد.

تغییرات بودجه چگونه تاثیر می گذارد؟

هنگامی که بودجه کمپین روزانه خود را تغییر دهید، این تنظیمات را بلافاصله در حساب خود مشاهده خواهید کرد. بر اساس زمانی که بودجه خود را ویرایش می کنید، چهار حالت رخ خواهد داد: نکته مهم: دقت نمایید که زمان براساس کشوری است که حساب شما در یکی از بانک های آن می باشد.

Mid-day: کمپین ها معمولا در حدود 50 درصد بودجه خود را در نیمه اول روز و باقیمانده در نیمه دوم روز صرف می کنند. با این حال، اگر تقاضای تبلیغاتی شما در اوایل روز بیشتر باشد، ممکن است 70٪ بودجه روزانه خود را در صبح صرف کنید. اگر یک تغییر بودجه را در عرض ظهر ایجاد کردید، ممکن است 50 درصد اضافه بودجه کمپین روزانه خود را در بعدازظهر صرف کنید. اگر بودجه کمپین را مقدار قابل توجهی کاهش دهید، ممکن است نمایش در ادامه روز به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

Multiple times a day: شما بر اساس بالاترین بودجه روزانه ای که برای آن روز تعیین کرده اید، هزینه ها را می پردازید.

Mid-month: وقتی که بودجه خود را در طول ماه تغییر دهید، هزینه های شما برای بقیه ماه از میانگین بودجه روزانه جدید شما، که در روزهای باقی مانده در ماه افزایش می یابد، تجاوز نمی کند. به عنوان مثال، بگذارید بگوییم که بودجه روزانه 5 دلار است و تا 24 فروردین شما 113 دلار صرف کرده اید. در همان روز، بودجه روزانه خود را به 10 دلار تغییر دهید. حداکثر هزینه ماه فروردین برای شما خواهد بود: 183 =(10*7) + 113

Multiple times a month: همان محاسبات برای تغییر بودجه در اواسط ماه، استفاده می شود.

ساخت افزونه های تبلیغات گوگل

در این قسمت می توان آیتم های مختلفی به تبلیغ اضافه نمود که در اصطلاح افزونه های تبلیغات در گوگل نامیده می شوند.

Location (موقعیت): آدرس محل کار زیر تبلیغ نشان داده می شود.

Sitelinks (لینک سایت): این موضوع به شما اجازه می دهد، لینکی را به محتوای عمیق تر و مرتبط تر در سایت خود قرار دهید.

Call (تماس): شماره تلفن شما زیر تبلیغ نشان داده خواهد شد.

App (برنامه): فرمت برنامه تلفن همراه شما اجازه می دهد یک لینک زیر آگهی خود اضافه کنید که مشتریان را به یک برنامه تلفن همراه در Google Play یا Apple Store App منتقل می کند. هر کلیک بر روی تبلیغ شما مشتریان را به وب سایت شما می برد.

Reviews (بررسی ها): بررسی ها می تواند یک نقل قول دقیق یا متناقض از یک منبع شخص ثالث معتبر باشد که می تواند به تبلیغ اضافه شود. همچنین بررسی ها باید یک جایزه یا تقدیر خاص را برجسته نمایند؛ توصیف کلی محصولات یا خدمات مجاز نیست.

Callouts (یادداشت ها): نمایش متن توصیفی مانند «حمل و نقل رایگان» یا «خدمات مشتری 24 ساعته» در زیر آگهی خود را برای تشویق مردم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه شما باید ارائه دهید.

Structured snippets (قطعه های ساختاری):برنامه هایی هستند که جنبه های خاص محصولات و خدمات شما را برجسته می کنند. ساخت کمپین گوگل ادوردز بعد از انجام تنظیمات ساخت کمپین گوگل ادوردز ، مراحل انجام شده را ذخیره می نمائیم. ساخت کمپین گوگل ادوردز

مرحله بعد – آموزش ساخت گروه تبلیغاتی گوگل ادوردز و تعریف کردن کلمات کلیدی

فیلم آموزشی ساخت کمپین گوگل ادوردز

آموزش ساخت کمپین گوگل ادز

در این قسمت بسیار ساده و روان مراحل ساخت کمپین گوگل ادز نمایش داده شده است

آشنایی با بخش کمپین گوگل ادز

در این فیلم آموزشی قسمت های مختلفی از ساخت کمپین گوگل ادز نمایش داده شده است.

فیلم آموزشی کلی ساخت کمپین گوگل ادز

(بخش هشتم فیلم های آموزش مرحله بندی شده گوگل ادوردز)

در این فیلم در مدت ده دقیقه به شما ساخت کمپین گوگل ادوردز آموزش داده خواهد شد. ساخت کمپین مهم ترین بخش ساخت اکانت گوگل ادوردز است زیرا بیشترین تنظیمات در ساخت کمپین گوگل ادوردز صورت می گیرد اعم از تنطیم بودجه، افزونه های تبلیغات گوگل، جدول نمایش تبلیغات گوگل، زبان و همچنین تنظیمات لوکیشن.

نکته ی بسیار مهم در زمان نمایش تبلیغات گوگل، این است که زمان ها را باید براساس کشوری که آدرس آن را در تنطیمات وارد کرده اید، تنطیم کنید. به نکته ی ذکر شده بسیار دقت کنید زیرا اشتباه بسیاری از مشتری های تاپ ادورت بوده است. نکته ی دیگر که باید ذکر شود این است که در تنطیمات واحد پول، واحد پولی کارت اعتباری بین المللی خود را وارد کنید.

مقالات آموزشی

2 پاسخ

  1. سلام بنظر شما بهتره برای هرکدوم از خدمات یک کمپین تعریف شه یا فقط یک کمپین باشه با تعدادی ادگروپ

    1. برای هر سایت یک کمپین و برای خدمات مختلف آن سایت، گروه آگهی های متفاوت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آموزش رایگان
  • مقالات آموزشی گوگل ادوردز
  • ویدئوهای آموزشی گوگل ادوردز
  • مقالات آموزشی سئو