ارزش طول عمر مشتری در تبلیغات گوگل

ارزش طول عمر مشتری

تبلیغات گوگل

تبلیغات در گوگل (گوگل ادوردز) یکی از گونه های تبلیغات اینترنتی می باشد که می توان از آن به عنوان تبلیغات ارزان یاد کرد. سیستم تبلیغات گوگل به گونه ای است که شما به ازای هر فردی که وارد سایت شما شود، مبلغی ناچیزی به گوگل پرداخت خواهید نمود. به طور کلی شما در ازای پیدا کردن مشتری پول پرداخت خواهید نمود. اما ارزش طول عمر مشتری برای تبلیغ در گوگل در چیست؟

 

 

معرفی ارزش طول عمر مشتری:

اجازه دهید با یک مثال به معرفی طول عمر مشتری یا همان LTV بپردازیم، فرض کنید شما در طول عمر هر مشتری به طور متوسط 100 دلار کسب می کنید، از طرفی هرینه های بدست آوردن مشتری برابر 60 دلار است. در نتیجه سود حاصل از خریدهای انجام شده در طول عمر یک مشتری برابر  40=60-100 دلار خواهد بود.

ارزش طول عمر مشتری برای تبلیغ در گوگل:

جهت بررسی و تحلیل ارزش طول عمر مشتری در تبلیغات گوگل برای سایت خود به مثال فوق توجه کنید. اگر هزینه های مذکور بیشتر از پول کسب شده از هر مشتری باشد، مثلاً 120 دلار هزینه. در اینصورت طول عمر یک مشتری برابر 20-=120-100 دلار خواهد بود و این یعنی ضرر. و نتیجه این سناریو چیزی جز ورشکستگی نخواهد بود.
ارزش طول عمر مشتری برای تبلیغ در گوگل

با مراجع به  customerlifetimevalue.co می توانید ارزش طول عمر مشتری در تبلیغات گوگل را برای خود محاسبه کنید.

بسیاری از شرکتها LTV خود را نمی دانند، به طوری که دقیق نمی دانند مقدار CPA مناسب برای آنها چند است.

فرض کنید مشتریان شما به مدت 6 ماه باقی بمانند و به طور مثال هر ماه 30 دلار هزینه کنند، پس LTV شما 180 دلار خواهد بود. در این سناریو شما در صورتی موفق خواهید بود که Google CPA شما، 100دلار باشد.

گاهی در تجارت الکترونیک ممکن است شما در ابتدای عمر یک مشتری، مقداری پول از دست بدهید. اما در ادامه کسب و کارتان و گرفتن سفارشات بعدی از مشتری به سوددهی مدنظر خود دست پیدا کنید. سایت آمازون قطعا می داند که چند نفر بعدا دوباره سفارش خواهند داد و ارزش میانگین هر سفارش را نیز می داند. بر این اساس آنها در می یابند که برای هر کسب چقدر باید هزینه کرد.

پیشنهاد: اگر شما هم به این مسائل توجه نکرده و از شاخص طول عمر مشتری خود خبر ندارید برای این منظور اقدام کنید یا با ما تماس بگیرید.

 

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خط ویژه پشتیبانی
۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
تیم پشتیبانی زنده تاپ ادورت

موقعیت مکانی شرکت در گوگل مپ