عدم گروه بندی کلیدواژه ها

کلیدواژه ها

تبلیغات گوگل

قبل از پرداختن به کلیدواژه تعریفی از تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) خدمت شما ارائه می دهیم. تبلیغات گوگل یک تبلیغات اینترنتی می باشد که به طور مزایده ای عمل می کند و شما با پرداخت مبلغی ناچیز، به ازای هر نفری که وارد سایت شما شود، در صفحه اول گوگل و لینک های اول نشان داده خواهید شد.

عدم گروه بندی کلیدواژه (ad group)

عدم گروهبندی کلیدواژه ها یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که شرکتها و اشخاص مرتکب می شوند. اجازه بدید کاملا شفاف برای شما توضیح بدهم، اگر خاطرتان باشد در قبلا ساختار گوگل ادز را برای شما معرفی نموده ایم. هنگامی که استراتژی های پرداخت گوگل ادز، تنظیم زمان نمایش تبلیغ،  نمایش گوگل ادز در دستگاه های مختلف محصولات شما یکسان است ولی دسته بندی آنها با هم فرق می کند، باید از چند گروه آگهی در یک کمپین استفاده کنید.

به عنوان مثال تاپ ادورت می خواهد تبلیغ کند، چهار دسته خدمات ساخت اکانت ادوردز، شارز اکانت ادوردز، مدیریت اکانت گوگل ادوردز و تبلیغات در بینگ را می خواهیم ارائه دهیم. در اینجا ما باید از چهار گروه آگهی مختلف استفاده کنید و کلیدواژه مربوط به هر دسته خدمات را درون آن گروه اگهی قرار دهید.

افزایش گروه آگهی موجب افزایش امتیاز کیفیت می شود که نتیجه ی آن افزایش امتیاز کیفی تبلیغ و کاهش هزینه های تبلیغات در گوگل می باشد. توجه داشته باشید که ویزگی تبلیغاتی محصولات باید یکی باشد به عنوان مثال اگر زمان نمایش مختلف باشد، باید در کمپین های جداگانه ساخته شود.

عدم گروه بندی کلیدواژه ها

با وجود این اشتباه چیزی که اتفاق می افتد این است که، محصولات و خدماتی به کاربر نمایش داده می شود که شاید مقصود و هدف او برای خرید آنها نباشد. کمپین های تبلیغاتی جهت نظم دادن به مجموعۀ تبلیغات های شما ارائه شده اند. باید توجه داشت که وقتی برای هر دسته از محصولات یا خدماتتان یک کمپین تبلیغاتی جدا تعریف می کنید، مدیریت این کمپین ها و گروههای تبلیغاتی و کلید واژه های مربوط به آنها  هم باید به صورت مجزا صورت گیرد.

راهکار مناسب برای گروه بندی کلیدواژه

از گروه های تبلیغاتی حتما استفاده نمایید زیرا در این صورت تبلیغ هایی از سایت شما به کاربر نشان داده می شود که آن را جستجو کرده اند و همچنین برای مدیریت اکانت بسیار مفید است زیرا دارای دسته بندی مناسب است و می توانید دقیق تر آمار را تحلیل نمایید. این کار علاوه بر کاهش هزینه افزایش نرخ تبدیل را نیز برای شما به دنبال خواهد داشت.


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.