عملکرد کلمات کلیدی

عملکرد کلمات کلیدی

کلمات کلیدی چگونه عمل می کنند؟

کلمات کلیدی نقش اصلی را در تبلیغات گوگل، برای جذب مشتری ایفا می کنند. پس قبل از شروع کار با گوگل ادوردز باید شناخت کامل از کلمات کلیدی داشته باشید تا در کسب و کار خود نهایت سود را بدست آورید. کلمات کلیدی شامل عباراتی می باشد که مشتریان شما جستجو می کنند و به طور مستقیم با تبلیغ شما ارتباط دارد.

عملکرد کلمات کلیدی:

برای جذب ترافیک از تبلیغات گوگل باید برای هر آگهی، چند کلمه کلیدی (keyword) تعریف کنید. وقتی کاربران اینترنتی عباراتی را در گوگل جستجو می کنند، این عبارات با کلمه کلیدی تبلیغ های مختلف مقایسه می شود و تبلیغ هایی که عبارت جستجو شده، شامل کلمات کلیدی آنها می باشد، برای کاربر نشان داده خواهد شد. تبلیغی بالاتر از همه نشان داده خواهد شد که دارای رتبه آگهی بالاتر باشد.

کلمات کلیدی

 

اهمیت کلمات کلیدی چه مقدار می باشد؟

کلمه کلیدی بسیار اهمیت دارد چون ارتباط مستقیم با میزان سود یا ضرر کمپین شما دارد، بنابراین در انتخاب کلمه ها باید بسیار دقت کرد و کلماتی را انتخاب کنید که بیشترین جستجو در گوگل و بیشترین ارتباط را با تبلیغ شما داشته باشد. به طور مثال در فروشگاه لوازم الکترونیکی فرضی اگر شما تعمیر موبایل ندارید باید عبارت ” تعمیر” را به عنوان کلمه ی کلیدی منفی (از انواع مختلف کلمات کلیدی می باشد) وارد کنید زیرا اگر با کلمه کلیدی تعمیر، بر روی تبلیغ شما کلیک کنند، دو پیامد مضر خواهد داشت:

۱٫ ایجاد هزینه برای شما بدون هیچ گونه درآمدی

۲٫ بدببن شدن افراد نسبت به سایت شما زیرا چیزی که دنبالش بودند را در سایت شما نیافتند.

کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

 

دقت در انتخاب کلمات کلیدی

یک اشتباه بزرگ که افراد مرتکب می شوند این است که فکر می کنند کلمات با معنی نسبتا معادل عملکرد یکسانی دارند که کاملا اشتباه است و ممکن است موجب شکست خوردن در رقابت گوگل شود. پس کاملا در انتخاب کلمه کلیدی باید دقت شود و بسیار تخصصی می باشد. به طور مثال در فروشگاه فرضی موبایل و تلفن همراه معنی یکسانی دارند، ولی عموم افراد موبایل را سرچ می کنند نه تلفن همراه، پس دقت زیاد لازمه ی پیروزی در این رقابت می باشد.

کلمات کلیدی


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.