تبلیغات ارزان و مزیت های گوگل ادوردز

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
مزیت های گوگل ادوردز
فهرست محتوی

تعریفی از گوگل ادز

بیش از گفتن اهمیت تبلیغات ارزان ، ابتدا تعریفی از آن ارائه می دهیم تا در ابتدا با آن آشنا شوید. تبلیغ در گوگل ابزاری است که تحت عنوان گوگل ادوردز وارد عرصه تبلیغات اینترنتی شده است. با استفاده از آن می توانید مشتریان بالقوه ی خود را با حضور در صفحه اول گوگل به دست آورید و بدین ترتیب درآمد اینترنی خود را با افزایش رتبه سایت بالا ببرید. شاید از خود بپرسید که چگونه ممکن است؟؟!! اجازه دهید با ذکر یک مثال توضیح دهیم.
فرض کنید یکی از لوازم خانگی منزل شما خراب شده و نیاز به تعمیر دارد. برای یافتن تعمیرکار راحت، سریع و ارزان ترین راه جستجو در گوگل است. وقتی در گوگل کلمه کلیدی تعمیر کار ماشین ظرفشویی را وارد می کنید بیش از ده سایت برای شما نمایش داده خواهد شد. طبیعتا برروی یکی از لینک های بالا کلیک کرده و سفارش خواهید داد. سایت هایی که در ابتدای صفحه اول گوگل حضور دارند با استفاده از تبلیغات گوگل و یا پشتیبانی ماهانه سئو توانسته اند اقدام به افزایش رتبه سایت خود کنند.

عملکرد تبلیغات گوگل

عملکرد تبلیغات گوگل به صورت پرداخت به ازای کلیک (پرداخت کلیکی) است، یعنی به ازای هر کاربری که وارد سایت شود، از شارژ اکانت ادوردز که در ابتدای شروع تبلیغات، مبلغی با پرداخت دلار حواله‌ ای صورت گرفته است کسر می گردد. با تکرار ورود کاربران به سایت از شارژ اولیه همچنان کسر شده تا صفر شود. پس از آن اکانت گوگل ادوردز مورد نظر مجددا شارژ می شود. این ابزار موجب افزایش چشمگیر مشتریان و همچنین شناخته شدن کسب و کار در میان آنها خواهد شد.

گوگل ادوردز برای استفادۀ تقریباً تمامی تجارت ها (چه بزرگ و چه کوچک) مناسب است. تجارت های کوچک را بر بستر گسترده تبلیغات اینترنتی به بازار معرفی می کند و موجب کسب درآمد اینترنتی برای آنها می شود. گوگل ادوردز همچنین برای تجارت های بزرگ نیز کارایی دارد، زیرا متواند آنها را به سود مضاعف برساند.

اهمیت تبلیغات در گوگل ( تبلیغات ارزان ):

حضور در صفحه ی اول گوگل مهم است زیرا طبق آمار بیش از 90 درصد بازدیدها مربوط به سایت هایی است که در صفحه ی اول حضور دارند. بدیهی است سایتی که بیشترین بازدید را داشته باشد، پتانسیل جذب بیشترین مشتری را خواهد داشت، حتی اگر محصولات و خدمات دیگر سایت ها از نظر قیمت و کیفیت مناسب تر باشد. لذا یکی از روش های کاربردی برای بهبود کسب و کار، حضور در صفحه ی اول گوگل خواهد بود و برای رسیدن به آن می توانید از گوگل ادوردز و یا به عبارتی دیگر تبلیغ در گوگل استفاده نمایید.

تبلیغات ارزان

آیا گوگل ادورز جزء تبلیغات ارزان محسوب میشود؟

دلیل اینکه گوگل ادوردز تبلیغات ارزانی تلقی می شود این است که شما به ازای هر کلیک که توسط مشتری انجام می گیرد، اندک مبلغ تعیین شده توسط خودتان را هزینه می کنید. به عبارت دیگر اگر کاربری وارد سایت شما شد، در آن صورت هزینه پرداخت خواهید کرد. یک سوال مهم : چرا تبلیغات گوگل ارزان تلقی می شود؟ حتما این مقاله را مطالعه کنید.

مزیت های گوگل ادوردز چیست؟

1- معرفی کسب و کار به جهان آنلاین مصرف کننده

در گام اول باید سایت شما به مصرف کننده ها معرفی شود. گوگل ادوردز با انتقال سایتتان به صفحه اول گوگل، این کار را به راحتی برای شما انجام می دهد. با این کار کسب و کارتان را به مصرف کننده ها معرفی می کنید.

2- نمایش سریع تبلیغات شما

یک قابلیت شگفت انگیز گوگل ادوردز این است که شما هر موقع که بخواهید می توانید حساب خود را فعال کرده و یا آن را غیر فعال نمایید. در نتیجه در کمترین زمان سایت شما به صفحه اول می رود و در یک لحظه می توانید آن را از صفحه اول بردارید.

3- مدیریت کلمات کلیدی

شما قادر خواهید بود برای هر صفحه از سایت خود تعداد زیادی کلمات کلیدی معرفی کنید. در طول زمان با توجه به آماری که گوگل ادوردز به شما می دهد میزان بودجه برای هر کلمه را جداگانه تنطیم نمایید. همچنین می توانید کلماتی که ترافیک خوبی جذب نکرده اند را تغییر داده و یا برای جذب ترافیک بیشتر مقدار PPC آن را افزایش دهید. با این کار می توانید از کلماتی که ترافیک خوبی جذب می کنند بیشتر استفاده کنید. مدیریت کلمات کلیدی نقش فراوانی در ارزان تلقی شدن تبلیغات در گوگل ادوردز دارد. پیشنهاد میکنیم حتما مقاله مدیریت اکانت گوگل ادوردز را از دست ندهید.

4- هدف قرار دادن چه کسانی، چه چیزی و چه مناطقی

با گوگل ادوردز شما این امکان را دارید افرادی که فکر می کنید مشتری شما خواهند شد را جدا کنید به طوری که تبلیغ گوگل فقط برای آن ها نمایش داده شود. حتی می توانید منطقه مورد علاقه خود که دوست دارید تبلیغ گوگل شما فقط در آن محل نمایش داده شود را انتخاب کنید. به طور شما مثال فروشگاه کفش در کرج دارید. می توانید با اعمال تنظیمات، کاری کنید که فقط افرادی که در کرج و یا حتی مناطقی از کرج و یا دایره ای به شعاع دلخواه از فروشگاه شما قرار دارند تبلیغ گوگل را ببینند. با این مزیت افزایش نرخ تبدیل اتفاق می افتد (افرادی که بر روی سایت شما کلیک می کنند بیشتر مشتری شما خواهند شد).

مواردی از جمعیت هدف شما:
– سن
– جنسیت
– وضعیت والدین
– میزان درآمد سرانه خانوار

مزیت های گوگل ادوردز

مواردی از تنظیمات لوکیشن:

1- شهر
2- کد پستی
3- کشور
4- استان
5- شهرداری
6- دانشگاه ها
7- فرودگاه ها
8- مراکز تجاری

5- انتخاب ساعت دقیق کار خود در گوگل ادوردز (تبلیغات ارزان)

شاید شما فقط در ساعات خاصی از شبانه روز فروش و یا ارائه خدمات دارید. در این صورت می توانید این ساعات را  در تنظیمات گوگل ادوردز وارد کنید؛ به طوری که فقط در آن ساعات تبلیغ گوگل شما نمایش داده شود.

6- نمایش تبلیغ برای دستگاه تلفن همراه

گوگل ادوردز به عنوان تبلیغی ارزان قادر به نمایش سایت شما برای موبایل می باشد. تعداد بازدیدها با موبایل را برای شما نشان می دهد و حتی با تنظیمات پیشرفته مزایده در گوگل ادوردز می توانید تبلیغ در گوگل را فقط برای موبایل نشان دهید.

7- تبلیغ در جای دلخواه شما

بسته به ماهیت کسب و کار، شما می توانید در هر شبکه ای که دوست دارید تبلیغ کنید. این تنظیمات در قسمت کمپین گوگل ادوردز قرار دارد.
مزیت گوگل ادوردز

مورد اول و دوم: 1. برای نمایش محتوا در وب سایت خود. 2. برای افرادی که به کسب و کار شما مربوط هستند، نشان داده می شود. مورد سوم: بازاریابی، نمایش و ویدئوهای تبلیغاتی 1. آگاهی از نام تجاری را ارتقا دهید و ترافیک بیشتری را با CPC پایین تر به دست آورید. 2. بازاریابی برای کسانی که در برخی موارد علاقه مند به کسب و کار شما هستند. مورد چهارم: 1. لیستی از تصاویر اجناس خود در فروشگاه های اینترنتی. 2. تبلیغ شما در دیگر شبکه ها نظیر جیمیل، یوتیوب و .. نشان داده می شود.

8- تعیین بودجه روزانه هزینه شده در گوگل ادوردز

می توانید حداکثر بودجه روزانه، که در گوگل ادوردز هزینه می شود را تعیین کنید. با این کار ممکن است تا بیست درصد از مبلغ تعیین شده در روز بیشتر هزینه شود؛ ولی در بودجه ماهانه شما هیچ تغییری ایجاد نمی کند. آن بیست درصد هم برای این است که در برخی از روزهای ماه آمار جستجو بالا است و گوگل ادوردز این کار را برای سود بیشتر شما انجام می دهد.
بودجه تبلیفات گوگل

9- امکان استفاده از افزونه های تبلیغات گوگل

افزونه های تبلیغات گوگل را می توانید در متن آگهی اضافه کنید که تاثیر فراوانی در جذب ترافیک دارد. انواع افزونه های تبلیغاتی در گوگل ادوردز عبارتند از: 1. افزونه مکان (Location Extension) 2. افزونه تماس تلفنی (Call Extension) 3. افزونه لینک های سایت (Sitelinks Extension) 4. افزونه تولیدات (Product Extension) 5. افزونه اجتماعی (Social Extensionn). به طور مثال با افزودن افزونه تماس تلفنی در آگهی، کاربر قادر است با کلیک بر روی آن به طور خودکار با شما تماس بگیرد.

10- ارائه گزارش مدت زمان جستجو توسط گوگل ادز

گوگل ادز آمار دقیق جستجو و کلیک سایت شما را به تفکیک کلمات کلیدی، ارائه می دهد. با آن کارهای زیر را می توانید انجام دهید: 1. تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و اضافه کردن آنها 2.تنظیم کردن تبلیغات 3. حذف کردن محتویات جستجو 4. اختصاص بودجه برای اجناس محبوب تر 5. شناسایی کلمات کلیدی منفی از جستجوهای نامربوط.

11- حذف کلمات کلیدی نامربوط

در گوگل ادوردز می توانید کلماتی که به کسب و کار شما ربط ندارد را حذف کنید. به طور مثال شما دارای فروشگاه کفش مردانه هستید؛ می توانید کلمه کلیدی “زنانه” را به عنوان کلمه کلیدی منفی وارد کرده تا تبلیغ شما برای کسانی که عبارت های زنانه را جستجو می کنند، نمایش داده نشود.

12- استفاده از ابزار گوگل کیبورد پلنر مزیتی عالی برای گوگل ادوردز

با گوگل کیبورد پلنر می توانید کلمات کلیدی مناسب و تخمین کلیک خوردن آنها را بدست آورید.

13- غیر فعال کردن کمپین، تبلیغ و کلمات کلیدی در هر زمان

هر موقع که بخواهید می توانید هر یک از کمپین ها، تبلیغ ها و یا کلمات کلیدی خود را غیر فعال کنید

14- امکان تعیین درصد نشان دادن تبلیغ در دستگاه های مختلف با استفاده از تبلیغات ارزان گوگل ادوردز

شما می توانید درصد نشان دادن تبلیغ در هر دستگاه را تعیین کنید. به طور مثال می توانید تعیین کنید که تبلیغ شما هفتاد درصد در رایانه، بیست درصد در موبایل و ده درصد در تبلت نشان داده شود.

15- پرداخت هزینه به ازای هر کلیک

هزینه در گوگل ادوردز (تبلیغات ارزان) به این طریق محاسبه می شود که به ازای هر کلیکی که آگهی شما دریافت می کند، شما هزینه ای اندک می پردازید. یعنی به ازای ورود هر یک نفر به سایت شما، هزینه پرداخت خواهید کرد که این یک ویژگی عالی گوگل ادوردز محسوب می شود.

16- ارائه نرخ تبدیل

گوگل ادوردز نرخ تبدیل آگهی ما را ارائه می دهد. به عبارت دیگر گزارش می دهد که چند درصد از افرادی که وارد سایت شده اند خرید کرده و یا سفارش داده اند. به این ترتیب شما این امکان را دارید که میزان سوددهی خود را بررسی کنید.

17- امکان درست کردن چندین کمپین و چندین آگهی به طور همزمان

اگر محصولات زیاد و یا خدمات زیادی دارید جای نگرانی نیست. برای هر محصول و یا هر یک از خدمات می توانید به هر تعدادی که مایل هستید تبلیغ درست کنید.

18- افزایش رتبه سایت شما

گوگل ادوردز با انتقال سایت شما به صفحه اول، خود به خود موجب افزایش رتبه سایتتان می شود؛ زیرا با اینکار میزان افزایش ترافیک سایت اتفاق می افتد. در نظر داشته باشید مهم ترین عامل افزایش رتبه سایت، ترافیک سایت می باشد.

19- امکان نمایش آگهی در روزهای خاصی از هفته

گوگل ادوردز می تواند تبلیغات شما را در روزهای خاصی از هفته نشان داده و یا در روزهایی بیشتر نمایش دهد. به عنوان مثال شما دارای رستوران بین راهی می باشید؛ با این مزیت این امکان را دارید که میزان نمایش سایت خود را برای مشتریان در روزهای تعطیل افزایش دهید

20- ارائه نمودارهای ساده برای بررسی عملکرد سایت

گوگل ادوردز دارای نمودارهای ساده ای است که با آن ها به راحتی می توان عملکرد کلی حساب ادوردز را بررسی نمود.

زمان تبلیغات گوگل

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفر باش که امتیاز میده به این مقاله)
Loading…

مقالات آموزشی
3
دیدگاه بگذارید
avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
Notify of
محمد اصل دهقان
کاربر مهمان
محمد اصل دهقان

بسیار مفید و عالی موفق باشید

علی حیدرآبادی
کاربر مهمان
علی حیدرآبادی

واقعا تبلیغات تو گوگل مفیده ولی خب برا مایی که تازه شروع کارمونه و هزینه هامون چندین برابره درآمدمونه پرداخت هزینه ها سخت و سنگینه اما به هر جهت از شفافیت خدماتتون و کیفیت و سرعت عملکردتون ممنونم

رضا محمدی
Admin
رضا محمدی

در شرکت ما شفافیت کامل مالی وجود داره تا افرادی عزیزی مثل شما که تازه شروع به کار می کنن خیالشون از بابت تبلیغات و جذب مشتری راحت باشه