تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

حذف کلی سایت از گوگل با Removal

  • حذف سایت از گوگل وب مستر تولز به چه صورت ممکن است؟
  • چطور می‌توان اطلاعات سایت کش شده را از داخل وب مستر حذف کرد؟
  • برای حذف دائم سایت از نتایج گوگل باید چه کرد؟

در این مقاله صحبت خواهد شد که حذف کامل ایندکس سایت از گوگل وب مستر تولز و یا حذف یک آدرس خاص به چه صورت ممکن است و به چه نکاتی در حین انجام این کار باید توجه داشت تا به سایت ضربه ای وارد نشود. همچنین خواهیم دانست که به چه صورت می‌تواند اطلاعات کش شده در گوگل را نیز پاک کرد.

حذف سایت از گوگل وب مستر تولز

ابزار Removals یکی از گزینه های کاربردی گوگل وب مستر تولز است که استفاده از آن نیاز به دقت بسیار زیادی دارد. در این گزینه شما می‌توانید کل وب سایت و یا لینک به خصوصی از وب سایت خود را حذف کنید. به عبارت دیگر شما با استفاده از این گزینه می‌توانید اقدام به پاک کردن ایندکس سایت خود کنید.

حذف صفحات از گوگل

پس از انتخاب گزینه Removal و انتخاب گزینه NEW Request صفحه ای برای شما باز می‌شود. در تب “Temporarily Remove URL” شما می‌توانید اطلاعات یک آدرس خاص و یا تمام اطلاعات مربوط به یک آدرس را از گوگل پاک کنید.

  • Remove this URL only: در این گزینه تنها آدرس درج شده حذف شده و یا کش آن پاکسازی خواهد شد.
  • Remove all URLs with this prefix: در این گزینه تمام آدرس هایی که با پیشوند این آدرس وجود دارد حذف شده یا کس آن پاکسازی خواهد شد.
  • نکته اول: انجام درخواست های این بخش طی یک یا چند روز انجام خواهد شد و بلافاصله تغییرات انجام نخواهد شد.
  • نکته دوم: پس از ثبت درخواست شما می‌توانید درخواست خود را کنسل کنید.
  • نکته سوم: درخواست ثبت شده شما به صورت دائمی نیست و تنها طی مدت 6 ماه معتبر خواهد بود. به منظور حذف دائمی باید صفحات مورد نظر خود را به صورت No index به گوگل تعریف کنید.

حذف کل صفحات سایت از گوگل

به منظور حذف کل سایت از گوگل کافی است که آدرس دامنه را در حالتی که گزینه Remove all URLs with this prefix انتخاب شده است را درخواست کنید. پس از بررسی و تایید نهایی تمام اطلاعات وب سایت از گوگل پاک خواهد شد.

حذف کش سایت از گوگل – Clear cached URL

شما در این گزینه می‌توانید اطلاعات کش شده در سیستم موتور جست و جوگر گو’ل را نیز از حافظه گوگل پاک کنید. با انتخاب تب “Clear Cached URL” شما می‌توانید اطلاعات کش شده در گوگل را پاک کنید تا در خزش یا همان کراول بعدی گوگل اطلاعات صفحه شما را مجددا بررسی نماید. به عبارت دیگر این گزینه زمانی به کار شما خواهد آمد که اطلاعات صفحه را به طور کلی تغییر داده اید و مد نظر دارید که گوگل صفحه شما را مجددا تحلیل و بررسی نماید.

در صورت پاک کردن کش یک url ، آن صفحه از نتایج گوگل حذف نخواهد شد بلکه تنها اطلاعات ذخیره شده از آن سایت در دیتابیس گوگل حذف خواهد شد.


منبع مقاله:
When NOT to use the URL removal tool

دیدگاهتان را بنویسید