کلمات کلیدی منفی

کلمات کلیدی منفی

یک امتیاز بزرگ گوگل ادوردز، امکان استفاده از کلمات کلیدی منفی در تبلیغات گوگل، است. کلمات کلیدی منفی عباراتی می باشد که با وارد کردن آنها به لیست کلمات کلیدی دیگر کاربرانی که آن عبارات را جستجو می کنند، تبلیغ شما را نخواهند دید. در نتیجه افراد اضافی به سایت شما وارد نمی شوند تا هزینه ای برای شما ایجاد کنند، زیرا می دانید که کاربرانی که این عبارات را جستجو می کنند مشتری شما نخواهند بود. ادوردز به شما اجازه می­ دهد تا از کلمات کلیدی منفی به عنوان راهی برای حذف کردن کلمات کلیدی که بازدهی خوبی برای محصول شما ندارد، استفاده کنید.

برای مثال، اگر شما صاحب یک فروشگاه الکترونیکی خرده فروشی که شامل کفش­های زنانه است، می باشید ولی در فروشگاه خود کفش های ورزشی ندارید. پس شما نمی ­خواهید که تبلیغ شما برای جستجو عبارت ” کفش ورزشی زنانه” نشان داده شود, ولی می­ خواهید برای جستحوی عبارت “کفش زنانه” تبلیغ شما نشان داده شود. بدین ترتیب, شما می­ توانید “ورزشی” را به عنوان یک کلمه کلیدی منفی قرار دهید, در نتیجه تبلیغ شما برای جستجوهایی که عبارت آنها شامل کلمه ­ی “ورزشی” باشد نشان داده نخواهد شد.

نحوه استفاده از کلمات کلیدی منفی

کلمات کلیدی منفی با کلیک روی “Negative Keywords” در زیر لیست کلمات کلیدی کمپین شما و یا گروه آگهی، معرفی می شوند.

استفاده از کلمات کلیدی منفی در تبلیغات گوگل

کلمات کلیدی منفی هم در کمپین و هم در سطح گروه تبلیغ می­ تواند قرار داده شود. بنابراین, اگر یک کلمه باید تنها از یک گروه آگهی خاص کنار گذاشته شود, می­ توانید آن را در سطح گروه حذف کنید, اما اگر می ­خواهید آن را از کل کمپین حذف کنید, این کار را می توانید به راحتی انجام دهید.

توصیه: برای پیدا کردن کلماتی که باید کنار گذاشته شود, شما نیاز به جستجو در گوگل آنالیز دارید چون اطلاعات مفصل­ تری در مورد کلمات کلیدی مورد جستجو به ما می­دهد. در گوگل انالیز روی “Acquisition” سپس “AdWords” و سپس “Matched search Queries” .

مرحله­ بعد روی “Query March Type” کلیک کنید و سپس بر روی “broad match” یا “phrase match”، برای نشان دادن عبارت دقیق کلمات کلیدی که مردم جستجو می­ کنند یا آنهایی که به خوبی تبدیل نمی­ شوند، کلیک کنید. هنگامی که عبارتی که تبدیل نمی­ شود را پیدا کردید, یک کلمه کلیدی­ منفی­، که بتواند آن کلمه­ کلیدی را از کمپین بدون حذف شرایط, به خوبی حذف کند را پیدا کنید.


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.