گوگل آنالیتیکس چیست؟

گوگل آنالیتیکس

 سایت چگونه مورد ارزیابی قرار می گیرد؟

در هر شغلی افراد عملکرد خود را بررسی می کنند و کاستی های شغل خود را برای بهتر شدن، برطرف می کنند. در سایت ها نیز چنین می باشد عملکرد شما در مرحله ی اول ترافیک و آمار بازدید سایت شما می باشد که با ابزار های مختلفی می توان آن را مشاهده نمود. در حقیقت روش ارزیابی سایت بررسی آمار بازدید سایت می باشد هر چه آمار بازدید بیشتر باشد سایت بهینه تر می باشد و دارای رتبه سایت بالاتری است. یکی از این ابزارهای نمایش آمار بازدید از سایت گوگل آنالیتیکس می باشد.

 

گوگل آنالیتیکس چیست؟

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) یک ابزار و سرویس شرکت گوگل می باشد که آمار بازدیدکنندگان یک سایت را نمایش می دهد. این ابزار مورد استفاده ی صاحبان سایت می باشد تا عملکرد سایت خود را بررسی کنند علاوه بر گوگل آنالیتیکس، با الکسا نیز می توان آمار ترافیک سایت را دید.

برخی از مواردی که گوگل آنالیتیکس نشان می دهد:

۱٫ بررسی و تحلیل ورودی ها.

۲٫ کاربرانی که وارد سایت شده اند.

۳٫ فعالیت های کاربرانی که وارد سایت شده اند.

۴٫ زمان حضور کاربران در سایت.

۵٫ مسیر خروجی آنها را نشان می دهد.

۶٫ کسانی که از سایت شما دیدن می کنند.

۷٫ مرورگر مورد استفاده کاربرانی که وارد سایت شما شده اند.

۸٫ محلی که کاربران حضور دارند.

۹٫ رزولوشن صفحه نمایش کاربران.

۱۰٫ زبان مورد استفاده ی کاربران.

و …

یکی از امکانات خوبی که ارائه می کند، هدف گذاری مشخص در بازه زمانی است که اگر شما این هدف گذاری را تعریف کنید، زمانی که به آن هدف برسید گزارشی به شما می دهد و اگر هم نرسید راه مانده یا همان درصد نزدیکی به هدف را ارائه می کند.

 

آیا ایرانیان می توانند از گوگل آنالیتیکس استفاده کنند؟

استفاده از این ابزار از تاریخ ۳۱/۳/۱۳۹۱ برای ایرانیان تحریم شده بود ولی از تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه با رفع تحریم ها علیه ایران استفاده از آن برای ایرانیان ممکن شد.
با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

هادی حبیبی
هادی حبیبی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. علاقه من در زمینه های تبلیغات اینترنتی و روش های نوین بازاریابی است.

دیدگاه ها بسته شده است

02166402942