گوگل آنالیتیکس چیست؟

گوگل آنالیتیکس

 سایت چگونه مورد ارزیابی قرار می گیرد؟

در هر شغلی افراد عملکرد خود را بررسی می کنند و کاستی های شغل خود را برای بهتر شدن، برطرف می کنند. در سایت ها نیز چنین می باشد عملکرد شما در مرحله ی اول ترافیک و آمار بازدید سایت شما می باشد که با ابزار های مختلفی می توان آن را مشاهده نمود. در حقیقت روش ارزیابی سایت بررسی آمار بازدید سایت می باشد هر چه آمار بازدید بیشتر باشد سایت بهینه تر می باشد و دارای رتبه سایت بالاتری است. یکی از این ابزارهای نمایش آمار بازدید از سایت گوگل آنالیتیکس می باشد.

گوگل آنالیتیکس چیست؟

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) یک ابزار و سرویس شرکت گوگل می باشد که آمار بازدیدکنندگان یک سایت را نمایش می دهد. این ابزار مورد استفاده ی صاحبان سایت می باشد تا عملکرد سایت خود را بررسی کنند علاوه بر گوگل آنالیتیکس، با الکسا نیز می توان آمار ترافیک سایت را دید.

برخی از مواردی که گوگل آنالیتیکس نشان می دهد:

1. بررسی و تحلیل ورودی ها.

2. کاربرانی که وارد سایت شده اند.

3. فعالیت های کاربرانی که وارد سایت شده اند.

4. زمان حضور کاربران در سایت.

5. مسیر خروجی آنها را نشان می دهد.

6. کسانی که از سایت شما دیدن می کنند.

7. مرورگر مورد استفاده کاربرانی که وارد سایت شما شده اند.

8. محلی که کاربران حضور دارند.

9. رزولوشن صفحه نمایش کاربران.

10. زبان مورد استفاده ی کاربران.

و …

یکی از امکانات خوبی که ارائه می کند، هدف گذاری مشخص در بازه زمانی است که اگر شما این هدف گذاری را تعریف کنید، زمانی که به آن هدف برسید گزارشی به شما می دهد و اگر هم نرسید راه مانده یا همان درصد نزدیکی به هدف را ارائه می کند.

آیا ایرانیان می توانند از گوگل آنالیتیکس استفاده کنند؟

استفاده از این ابزار از تاریخ 31/3/1391 برای ایرانیان تحریم شده بود ولی از تاریخ 25 اردیبهشت ماه با رفع تحریم ها علیه ایران استفاده از آن برای ایرانیان ممکن شد.


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خط ویژه پشتیبانی
۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
تیم پشتیبانی زنده تاپ ادورت

موقعیت مکانی شرکت در گوگل مپ