تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

  • دیجیتال مارکتینگ چیست؟
  • بازاریابی الکترونیک در دنیای امروزی چه نقش و جایگاهی دارد؟
  • آکادمی دیجیتال مارکتینگ چیست؟
  • آکادمی دیجیتال مارکتینگ چه چیزی آموزش می دهد؟
  • مدت زمان و هزینه شرکت در دوره های آکادمی دیجیتال مارکتینگ چقدر است؟
  • بازاریابی محتوایی چگونه انجام می شود؟
  • اصول بهینه سازی سایت کدامند؟
  • بازاریابی ایمیلی چگونه انجام میشود؟

در مقاله “آکادمی دیجیتال مارکتینگ”، پاسخ تمام سوال های فوق را خواهید یافت. در ادامه مطالبی درباره حوزه کسب و کار های الکترونیکی و اهمیت استفاده از شبکه های اجتماعی در کسب و کار ها ارائه خواهد شد.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در دنیای امروزه اکثر کسب و کارها به صورت دیجیتال و الکترونیکی در آمده است. هرچه کسب و کار شما بتواند با این فضاها تعامل بیشتری داشته باشد و سازگار باشد، یقینا سود آوری و جذب مشتری بهتر و بیشتر اتفاق می افتد.

قطعا در بین کسب و کار های پر سود امروزی، نمی توان حتی یک مورد را پیدا کرد که به نحوی به دیجیتال مارکتینگ مرتبط نباشد. پس حضور فعال و رشد در این حوزه یک اصل اساسی به شمار می آید.

لازم به ذکر است که مهم ترین مولفه برای حضور فعال در عرصه دیجیتال مارکتینگ، اینترنت است. با استفاده از این امکان می توان وارد فضای مجازی و وبسایت های مختلف شد. به مشتری به عرضه کند.

فعالیت در این حوزه نیازمند هزینه های هنگفت برای تبلیغات و بازاریابی ندارد و نسبت به بازاریابی های سنتی کار آمدتر و به صرفه تر است.

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.

اهمیت و جایگاه بازاریابی الکترونیک در دنیای امروزی

دنیای دیجیتال و شبکه های اجتماعی، تمام زندگی انسان ها را در بر گرفته اند. این امر به نحوی فراگیر است که بخش اعظمی از امور روزانه و عادی مردم به فضای مجازی گره خورده است.

به طور مثال یک فرد صبح که از خواب بیدار می شود، صبحانه ای را که با استفاده از گوشی موبایلش سفارش داده میل می کند. با تاکسی های آنلاین به محل کار خود می رسد. در آنجا از سیستم های الکترونیکی استفاده می کند. در کلاس آموزش مجازی شرکت می کند و در هنگام استراحت با دوستان خود در فضای مجازی به گپ و گفت می پردازد.

پس می توان نتیجه گرفت که یک کسب وکار زمانی می تواند در بین رقبا خودی نشان دهد که در امور دیجیتال مارکتینگ پیشرو باشد و حرفه ای عمل کند. لازمه ی این حرفه ای شدن و یادگیری اصول بازاریابی الکترونیکی، حضور در آکادمی دیجیتال مارکتینگ می باشد.

آکادمی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

یادگیری اصول دیجیتال مارکتینگ همانند دیگر علوم تخصصی، نیازمند آموزش و شرکت در دوره های حرفه ای می باشد. این حوزه تخصصی به دلیل نوین بودن، علاقه مندان بسیاری دارد.

این علاقه مندان می توانند با شرکت در آکادمی دیجیتال مارکتینگ، اصول، استراتژی ها، ابزار ها و حوزه های مختلف دیجیتال مارکتینگ را بشناسند.

علاقه مندان به حوزه ی بازاریابی الکترونیکی با شرکت در آکادمی دیجیتال مارکتینگ می توانند نحوه استفاده از ظرفیت های دنیای مجازی را فراگیرند.

اهمیت استفاده از آکادمی دیجیتال مارکتینگ

امروزه موسساتی که دوره ها و کارگاه های دیجیتال مارکتینگ برگزار می کنند بسیار زیاد دیده می شوند. دلیل این امر می تواند اهمیت استفاده از فضاهای مجازی برای ارائه محصولات و خدمات باشد.

آن جایی که در این فضاها می توان با صرف زمانی کوتاه و هزینه ای کم مشتریان بسیاری را به سمت کسب و کار خود جلب کرد، تعداد زیادی از مدیران شیوه های سنتی را فراموش کردند و به شرکت در این دوره ها روی آورده اند.

اهمیت شرکت در دوره های آکادمی دیجیتال مارکتینگ

سرفصل های دوره آکادمی دیجیتال مارکتینگ

ما در این مقاله به طور مختصر به عناوین و سرفصل های ارائه شده در یک آکادمی دیجیتال مارکتینگ می پردازیم. این سرفصل ها عبارت اند از:

یکی از اولین مباحثی که در آکادمی دیجیتال مارکتینگ به آن پرداخته می شود، ارائه استراتژی های دیجیتال مارکتینگ می باشد. این استراتژی ها به مدیران کسب و کارها کمک می کند که بتوانند متناسب با خواسته ها در جهت رسیدن به هدفشان گام بردارند.

برای به کار گیری این استراتژی ها در وهله ی اول می بایست مشخص نمود که هدفتان چیست و چه مقصدی را برای آینده کاری خود در نظر دارید.

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ تحت عناوین مختلفی ارائه می شوند. از جمله می توان به ایمیل مارکتینگ و بازاریابی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک اشاره نمود.

چگونگی بازاریابی محتوایی

همان طور که بیل گیتس هم اشاره کرده است به صراحت می توان گفت که محتوا پادشاه وب سایت است.

اگر شما در جهت تولید محتوای مطلوب و مفید گام برندارید، نه تنها مخاطب را با خود همراه نمی کنید بلکه کاربرانی هم که به صورت گذرا مطلبی از سایت شما را مطالعه کرده اند، مجاب به بازدید دوباره از سایت نمی کنید.

هزینه برای تولید محتوای مفید و بهینه را نمی توان “هزینه” دانست. بلکه این نوع هزینه ها را می توان به عنوان سرمایه گذاری برای اعتبار سایت و افزایش مخاطب دانست. شما با ارائه یک محتوای بهینه قادر خواهید بود محصول خود را پس از اینکه احساس نیاز در مشتری را بر انگیختید مجاب به خرید کنید.

یکی از معروف ترین و قدیمی ترین سیستم های مدیریت محتوا وردپرس می باشد. معمولا آموزش کار با وردپرس در آکادمی دیجیتال مارکتینگ ارائه می شود.

اصول بهینه سازی سایت

آکادمی دیجیتال مارکتیگ برای وبمستران و سئو کاران نیز مطالب مفیدی را ارائه می دهد. در این آکادمی ها روش ها و اصولی ذکر می شوند که با به کارگیری آن ها می توان تا حد مطلوبی به یک سایت بهینه و سئو شده دست یافت. از جمله این راه کار ها می توان به تولید محتوای سئو شده و بهینه اشاره کرد.

همچنین یکی از مهم ترین موضوعاتی که در این دوره های آموزشی ذکر می شود، ارائه ی راه کار هایی جهت افزایش سرعت سایت و افزایش میزان بازدید از سایت می باشد. استفاده از نکات ذکر شده می تواند تا حد چشمگیری رتبه سایت را در گوگل افزایش دهد.

 

بازاریابی ایمیلی

یکی از مهم ترین مباحثی که در آکادمی دیجیتال مارکتینگ به آن اشاره می شود، حوزه ی بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ  است. استفاده از ایمیل مارکتینگ می تواند یک راه موثر و زود بازده در افزایش ترافیک سایت و همچنین جذب مشتری بصورت مستقیم به شمار آید.

در این استراتژی بازاریابی شما می بایست به کاربران و بازدید کنندگان سایت خود ایمیل ارسال کنید. محتوای این پیغام ها می تواند حاوی اخبار کاری شما، اطلاعیه های مهم در حوزه ی فعالیت شما و یا محصولات جدید ارائه شده توسط کسب وکار شما باشد.

با ارسال این ایمیل ها بخشی از کاربران به مشتریان دائمی شما تبدیل خواهند شد. لازم به ذکر است که برای موفق شدن در زمینه ایمیل مارکتینگ رعایت اصول و قواعد آن الزامی است در غیر این صورت نه تنها به موفقیت نمی رسید بلکه مخاطب احساس بی اعتمادی نسبت به کسب وکار شما می کند.

مدت زمان دوره آکادمی دیجیتال مارکتینگ

بسته به نوع محتوایی که آموزش داده می شود، می تواند از چند ساعت تا چند ماه متغیر باشد.

هزینه شرکت در دوره های آکادمی دیجیتال مارکتینگ

این هزینه، بنا به میزان مهارت مربیان، ساعات آموزشی، امکانات نرم افزاری و سخت افزاری در دوره و… می تواند متغیر باشد. بنا به نیاز کارآموزان مباحث مختلفی را تحت عناوین متعدد ارائه می دهند.

از دیگر مباحثی که در آکادمی دیجیتال مارکتینگ عنوان می شود می توان به تاثیر موتور جست و جوی گوگل بر میزان ترافیک وب سایت، تبلیغات اینترنتی، تبلیغات در گوگل ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی، بازاریابی پیامکی ، بازاریابی غیر حضوری و… نیز اشاره نمود.

منبع مقاله: hubspot ، neilpatel

دیدگاهتان را بنویسید