آموزش استفاده از اپلیکیشن گوگل ادز

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
آموزش استفاده از اپلیکیشن گوگل ادز
فهرست محتوی

از آنجایی که هدف تاپ ادورت رضایت کامل مشتری می باشد و سعی دارد تا مشتری در تمام مراحل تبلیغات در گوگل (گوگل ادز) حضور داشته باشد، مقاله آموزشی مربوط به کار کردن با اپلیکیشن گوگل ادز را خدمت شما ارائه می دهد. دلیل اینکار استفاده ی بیش از 80 درصد مشتریان تاپ ادورت از موبایل برای مدیریت اکانت گوگل ادز خود می باشد. با اپلیکیشن گوگل ادز به راحتی می توانید در هر لحظه اکانت خود را متوقف و یا فعال کنید و همینطور تغییرات مد نظر خود را اعمال کنید.

آموزش استفاده از اپلیکیشن گوگل ادز

در اولین گام نحوه دسترسی به پنل گوگل ادز را خدمت شما آموزش می دهیم. برای دسترسی به پنل گوگل ادز نخست باید اکانت اختصاصی گوگل ادز را از تاپ ادورت به صورت رایگان تحویل بگیرید و ادامه روند را دنبال نمایید. در این مقاله ما آموزش کار با تمام قسمت های اپلیکیشن گوگل ادز را خدمت شما ارائه می دهیم. این آموزش به این صورت است که تمامی مراحل بر روی یک اکانت واقعی که در حال تبلیغ است، انجام می شود. تبلیغ مربوط به گروه معماری پاپینو و تبلیغ برای فروش کابینت ام دی اف می باشد.
توجه داشته باشید که از اپلیکیشن گوگل ادز برای مدیریت تبلیغات گوگل استفاده می شود و برای ساخت و تنطیمات اولیه از رایانه یا لب تاپ استفاده نمایید.
نکته مهم: توجه داشته باشید که اگر قبلا دسترسی به پنل گوگل ادز را تایید کرده اید نیازی به این مرحله نیست و صرفا باید اپلیکیشن را نصب کنید و وارد آن شوید. لینک دانلود اپلیکیشن گوگل ادز

مرحله اول: دسترسی به پنل گوگل ادز


دسترسی به پنل گوگل ادز

1. از منوی تلفن همراه خود وارد اپلیکیشن Gmail شوید. توجه داشته باشید که ایمیلی که برای دسترسی به پنل گوگل ادز به تاپ ادورت داده اید باید در این اپلیکیشن ثبت و وارد آن ایمیل شده باشید تا دسترسی به پیام های که به ایمیل ارسال می شود، داشته باشید.

google ads

2. بعد از ورود، یک ایمیل که از طرف Google ads برای شما ارسال شده است که می توانید ملاحظه کنید. برروی آن کلیک کنید و وارد شوید.

پنل گوگل ادز

3. بعد از وارد شدن به ایمیل، درخواست دسترسی به پنل گوگل ادز در میانه صفحه، یک کادر آبی رنگ با عبارت ACCEPT INVITATION وجود دارد که باید برروی آن کلیک نمایید.

گوگل ادز

4. حال برای ادامه ی روند دسترسی به پنل گوگل ادز باید روی عبارت continue کلیک نمایید.

اپلیکیشن گوگل ادز

اکنون شما دسترسی کامل با پنل اصلی گوگل ادز دارید و برای ادامه با موبایل باید اپلیکیشن گوگل ادز را دانلود نمایید که عموما بعد از مرحله آخر خود گوگل به شما پیشنهاد دانلود آن را می دهد.

بعد از دانلود و نصب، حال ایمیل و رمز خود را وارد نمایید و مدیریت اکانت گوگل ادز خود را آغاز کنید. لینک دانلود نرم افزار

مرحله دوم: معرفی فهرست اپلیکیشن گوگل ادز و مشاهده موجودی اکانت گوگل ادز


اپلیکیشن گوگل ادوردز

هنگامی که وارد اپلیکیشن گوگل ادز شدید میتوانید برای مشاهده فهرست و امکانات اپلیکیشن گوگل ادز برروی آیکون فهرست (سه خط) که در گوشه ی سمت چپ و بالا قرار دارد، کلیک کنید و فهرست که به صورت شکل زیر است را مشاهده نمایید.
نکته: دقت نمایید که اگر برروی تلفن همراه خود چند ایمیل وارد کرده اید، ایمیلی را انتخاب کنید که برای دسترسی به تاپ ادورت معرفی نموده اید.

Accounts

اگر نزد ما چند اکانت اختصاصی گوگل ادوردز داشته باشید در این محل می توانید اکانت مورد نظر خود را انتخاب کنید

Account overview

در این بخش میتوانید شمایی کلی از عملکرد اکانت خود را ملاحظه کنید که در بخش بعدی به طور کامل معرفی خواهد شود و خدمت شما توضیح می دهیم که هر داده مربوط به چه چیزی می باشد. البته برای مشاهده کامل تر می توانید از بخش overview با استفاده از رایانه ملاحظه کنید. اپلیکیشن گوگل ادز اطلاعات محدودتری را به شما ارائه می دهد.

Campaings

در این بخش میتوانید کمپین های تبلیغاتی خود را مشاهده کنید که هر کدام به تفکیک چه عملکردی داشته است. برای فعال کردن و غیر فعال کردن تبلیغ میتوانید از این بخش استفاده کنید که در مرحله های بعدی به طور کامل توضیح داده خواهد شد. و همچنین می توانید بودجه کمپین را تغییر دهید.

Recomendations

در این بخش میتوانید پیشنهادات گوگل برای بهتر شدن تبلیغ گوگل را مشاهده کنید.

Billing & payments

مهم ترین بخش فهرست این گزینه می باشد که در این بخش می توانید میزان شارژ باقی مانده و میزان شارژ انجام شده را ببینید. نحوه ی دیدن به این صورت است که باید بروی این گزینه کلیک نمایید تا بتوانید مبلغ باقی مانده و میزان شارژ انجام شده را ملاحظه کنید.

Settings

در این بخش تنطیمات کلی را میتوانید اعمال کنید که مربوط به ایمیل های نوتیفیکیشن (اعلام های گوگل) است، را تغییر دهید. حالت پیش فرض خوب است نیاز به تغییر آن نیست.

پیشنهاد میکنیم حتما از صفحه آموزش گوگل ادوردز در رایانه بازدید کنید.

مرحله سوم: معرفی بخش Account overview

در این بخش از اپلیکیشن گوگل ادز قادر خواهید بود خلاصه ای از عملکرد اکانت خود را ملاحظه کنید. مانند تعداد کلیک ها، هزینه و … که در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد.
نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشت بازه ی زمانی در گزارش گوگل ادز می باشد. در ابتدا باید انتخاب کنید که اطلاعات امروز را میخواهید یا دیروز، هفته ی گذشته و یا هز بازه زمانی دلخواه دیگر. برای انتخاب کافیست بر روی آیکون ویرایش (مداد) کلیک کنید و بازه ی زمانی دلخواه خود را برای دریافت گزارش انتخاب کنید. در این تضویر بازه ی زمانی 7 روز گذشته می باشد. در هر صفحه ای از اپلیکیشن گوگل ادز این گزینه وجود دارد که باید حواستان به آن باشد زیرا مشتریان تا به حال در این مورد بسیار دچار مشکل و گمراهی شده اند.


گزارش گوگل ادز

“گزارش کلیک و هزینه”

بعد از انتخاب بازه زمانی چهار پارامتر را باهم میتوانید بسنجید که به طور پیش فرض این چهار پارامتر، تعداد کلیک دریافتی، تعداد نمایش تبلیغ، میزان هزینه متوسط هر کلیک دریافتی و هزینه کل را می توانید ببینید. همچنین با کلیک بر روی آیکون نوار میتوانید پارامترهای دیگر را انتخاب کنید. از روی نمودار هم میتوانید میزان پراکندگی داده ها را در طول بازه ملاحظه کنید.


گوگل ادز

“تغییرات در عملکرد و عباراتی که با آن به تبلیغ رسیده اند”

در قسمت Biggest changes می توانید تغییرات در عملکرد اکانت گوگل ادز را مشاهده کنید و بخش مهمی که اپلیکیشن گوگل ادز در اختیار شما قرار می دهد، Searches می باشد. در این قسمت می توانید عباراتی که مشتریان با استفاده از آنها به تبلیغ گوگل شما رسیده اند را ملاحظه کنید. این عبارت ها بر اساس مورد های مختلفی همچون میزان نمایش و یا میزان کلیک میتوانند مرتب سازی شوند. یعنی کدام عبارات میزان نمایش بیشتری داشته است و یا کدام عبارات میزان کلیک بیشتری دریافت کرده است. عملکرد خیلی خوب یعنی کلماتی که بیشترین نمایش را داشته است، بیشترین کلیک را نیز دریافت کرده باشد.


نمایش گوگل ادز

“مشاهده سهم کلیک و نمایش تبلیغ در دستگاه های مختلف”

در این بخش از اپلیکیشن گوگل ادز قادر خواهید بود سهم هرکدام از دستگاه های رایانه، موبایل و تبلت را در میزان نمایش و یا کلیک های دریافتی خود را ببینید. به عنوان مثال در این تصویر ملاحظه می کنید که بیشتر مشتریان کابینت از موبایل استفاده کرده اند. چهار گزینه پایین تصویر در ادامه توضیح داده خواهد شد.

حال به مرحله بعدی می رویم

مرحله چهارم: معرفی بخش Campaings


کمپین گوگل ادز

بعد از انتخاب Campaings، کلیه کمپین های تبلیغاتی خود را می توانید ملاحظه کنید که داده ها و گزارشات مربوط به هر کمپین مقابل آن نمایش دارد. budger همان بودجه روزانه است که برای کمپین در نظر گرفته اید. حال هدف ما بررسی و اعمال تغییرات بروی کمپین کابینت آشپزخانه می باشد. برروی آن کلیک میکنیم و تصویر زیر را ملاحظه خواهیم کرد.

تبلیغات در گوگل
بعد از کلیک بروی کمپین مورد نظر خود مانند بخش Account overview اطلاعاتی کوتاه در مورد عملکرد کمپین انتخاب شده برای شما نمایش داده خواهد شد. برای اعمال تغییرات و مشاهده مشخصات کمپین کافیست برروی آیکون تنظیمات که در گوشه ی بالا و سمت راست قرار دارد، کلیک نمایید.

تنطیمات گوگل ادز
در این بخش فعال بودن یا نبودن کمپین، نام کمپین و.. قابل ملاحظه است. برای فعال کردن یا غیر فعال کردن کمپین، تعویض نام کمپین و تغییر بودجه روزانه کافیست برروی آیکون ویرایش (بالا سمت راست ) کلیک نمایید و میتوانید این سه تنطیمات را تغییر دهید. موارد دیگری که میتوانید بررسی کنید، محل نمایش گوگل ادز (Location)، برنامه زمان بندی تبلیغ گوگل (Ad schadule) و دستگاه های مختلف نمایش تبلیغ (Devices) است. تنطیمات Location در ایران تحریم است و. کارایی لازم را نخواهد داشت.

فعال کردن تبلیغ گوگل
برای غیر فعال کردن کافیست برروی آیکون آبی رنگ کلیک نمایید. دو تنطیمات دیگر را نیز به راحتی می توانید از این صفحه تغییر دهید. در آخر بروی گزینه save کلیک کنید تا تغییرات تنطیمات ذخیره شود.

تنطیم ساعت نمایش
اعمال تغییرات تنطیم نمایش تبلیغ برروی رایانه امکان پذیر است و در اپلیکیشن گوگل ادز فقط میتوان تبلیغ را در بازه های زمانی تعریف شده فعال یا غیرفعال نمود. اگر شما بخواهید میزان نمایش به عنوان مثال در روز یکشنبه بیشتر باشد. باید در ستون Bid adj مقابل روز یکشنبه بروی کلمه Add کلیک نمایید تا بتوانید سهم نمایش را در روز یکشنبه به صورت زیر افزایش و یا حتی کاهش دهید.

 

ساعت نمایش تبلیغ گوگل

هر روز حتما نباید فقط یک بازه ی زمانی داشته باشد بلکه نامحدود است به عنوان مثال می توانید سه بازه ی زمانی در طول روز معرفی نمایید. برای غیر فعال کردن تبلیغ گوگل در بازه ی دلخواه کافیست برروی آیکون آبی رنگ کلیک کنید تا تبلیغ در این بازه خاموش شود. برای راه اندازی دوباره کافیست برروی همین آیکون کلیک نمایید. در تصویر بالا ما سهم بازه زمانی خود را 20 درصد افزایش داده ایم. یعنی تبلیغ ما در این بازه زمانی بیست درصد بیشتر نمایش داده خواهد شد. و در آخر باید بروی گزینه Save کلیک نمایید.

به همین ترتیب می توان سهم نمایش را در دستگاه های مختلف افزایش یا کاهش داد. به عنوان مثال میزان نمایش را در موبایل افزایش داد. برای این کار کافی است در منوی Devices مقابل دستگاه مورد نظر در ستون Bid adj برروی گزینه Add کلیک نمایید و تغییرات دلخواه خود را مانند تصویر بالا اعمال کنید.

مرحله پنجم: معرفی بخش Adgroup

گروه آگهی

هر کمپین می تواند دارای یک یا چند گروه آگهی باشد که در این صفحه می توانید لیست آنها را مشاهده کنید. آمار متعلق به هر گروه آگهی را می توانید در جدول مقابل آن ملاحظه کنید.به طور مثال گروه اگهی کابینت ام دی اف در این اکانت 9 کلیک (در بازه زمانی امروز ) دریافت کرده است. برای مشاهده ی مشخصات هر گروه آگهی بر روی آن کلیک نمایید تا صفحه ای مانند تصویر زیر باز شود.

تنطیمات ادوردز

در بخش تنطیمات اطلاعاتی نظیر نام گروه آگهی، فعال بودن یا نبودن آن، قیمت پیش فرض (یعنی اگر کلمه کلیدی تعریف کنید و برای آن قیمتی پیشنهاد ندهید، قیمت آن کلمه همان قیمت پیش فرض گروه اگهی می باشد و نوع استراتژی پرداخت کمپین را ملاحظه خواهید کرد که مهمترین اطلاعات این صفحه می باشند.

آگهی در گوگل
در این صفحه می توانید گروه آگهی خود را فعال یا متوقف کنید و حتی اسم و قیمت پیش فرض آن را تغییر دهید.

توجه داشته باشید که در اپلیکیشن گوگل ادز فقط میتوان کلمات کلیدی اضافه یا کم کرد و دیگر ساختار گوگل ادوردز را نمی توان ساخت و یا حذف کرد، تنها باید آنها را متوقف یا فعال کرد.

.

مرحله ششم: معرفی بخش Keywords

کلمات کلیدی

تغییر مشخصات کلمه کلیدی و حذف کردن آن

مهم ترین بخش اپلیکیشن گوگل ادز Keywords می باشد زیرا اختیار ما در آن زیاد است. در این بخش علاوه بر تغییر تنظیمات کلمات کلیدی می توان انواع کلمات کلیدی را به پنل اضافه کرد و یا حتی آنها را حذف نمود، که در ادامه به آموزش آن پرداخته ایم.
لیست کلمات کلیدی را در این صفحه ملاحظه می کنید. به طور مثال ما میخواهیم کلمه کابینت ام دی اف را ویرایش و قیمت آن را تغییر بدهیم. (توجه داشته باشید که در حالت دستی میتوان تغییر داد، اگر اتوماتیک باشد از داخل اپلیکیشن گوگل ادز نمیتوان ان را تغییر داد.) بر روی کلمه کابینت ام دی اف کلیک می کنیم و وارد آن می شویم.

معرفی کلمات کلیدی

برای اعمال تغییرات کافیست برروی آیکون ویرایش کلیک نمایید که با صفحه ای مانند تصویر زیر روبه رو خواهید شد.

کلمات کلیدی

  • برای فعال کردن و غیر فعال کردن کلمه کلیدی باید از آیکون آبی رنگ استفاده نمایید.
  • درکادر بالا می توانید کلمه کلیدی را تغییر دهید.
  • همچنین از میان سه نوع مختلف کلمه کلیدی می توانید یکی را انتخاب کنید. معرفی انواع کلمات کلیدی
  • برای تغییر در قیمت هم می توانید قیمت پایین صفحه را تغییر دهید. در اکانت های مربوط به تاپ ادورت واحد پولی دلار امریکا می باشد.
  • از گزینه REMOVE KEYWORD میتوانید برای حذف کلمات کلیدی استفاده نمایید.

در آخر باید برروی گزینه Save کلیک نمایید.

کلمات کلیدی

معرفی کلمات کلیدی

در اپلیکیشن گوگل ادز علاوه بر تغییرات کلمات کلیدی میتوانید کلمات جدید را معرفی کنید و کلمات اضافی را حذف نمایید. برای اضافه کردن کافیست برروی گزینه + در صفحه Keywords کلیک نمایید. (پایین و سمت راست صفحه نمایش) بعد از کلیک صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

افزودن کلمه کلیدی

تعداد کل کلمات در بالا نمایش داده شده است. حال ما میخواهیم “کابینت ترکیه” را به کلمات کلیدی خود اضافه کنیم. علامت ” مربوط به نوع کلمه کلیدی است. برای اضافه کردن کلمه برروی گزینه Add a keyword کلیک کنید.

Keyword

  • کلمه کلیدی جدید خود را در کادر بالا وارد کنید.
  • نوع کلمه کلیدی خود را انتخاب کنید و تیک آبی رنگ بالای صفحه را بزنید. برای وارد کردن کلمات کلیدی منفی از رایانه استفاده نمایید.

مرحله هفتم: معرفی بخش Ads

تبلیغ گوگل

در اپلیکیشن گوگل ادز فقط قادر به مشاهده اطلاعات تبلیغ گوگل و فعال/متوقف کردن آن خواهید بود. متن تبلیغ را نمیتوان در اپلیکیشن گوگل ادز تغییر داد و باید از رایانه برای اینکار استفاده نمود.

تبلیغ در گوگل

بعد از کلیک بروی گزینه Ads با تصویر بالا مواجه خواهید شد. در این بخش اختیارات زیادی نخواهید داشت، فقط قادر به فعال/متوقف کردن تبلغ در گوگل استفاده کرد. برای اینکار برروی تبلیغی که میخواهید غیر فعال و یا فعال کنید، کلیک نمایید و سپس قادر به ملاحظه ی اطلاعات آن تبلیغ خواهید بود. برای فعال/متوقف کردن برروی گزینه ویرایش کلیک کنید. حال با صفحه ای مانند تصویر زیر روبه رو خواهید شد. با کلیک برروی آیکون آبی رنگ می توانید تبلیغ خود را فعال یا متوقف کنید.
  • برای معرفی و ساخت افزونه های تبلیغاتی گوگل مانند افزونه تماس، افزونه callout و … باید از رایانه استفاده کرد زیرا افزونه ها را نمیتوان در اپلیکیشن گوگل ادز معرفی کرد و یا حتی تغییر داد.
  • توجه داشته باشید که اپلیکیشن گوگل ادز بیشتر برای مدیریت سریع و کسب گزارشات سریع است و برای دسترسی به تمامی امکانات گوگل ادوردز باید از رایانه استفاده نمود.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفر باش که امتیاز میده به این مقاله)
Loading…

مقالات آموزشی
4
دیدگاه بگذارید
avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
Notify of
بابک رئوفی
کاربر مهمان
بابک رئوفی

آیا میتوان یک تبلیغ در اپلیکیشن ساخت؟

علی پارسا
Admin

خیر در اپلیکیشن تبلیغ را فقط میتوان مدیریت کرد (ساخت و ویرایش در رایانه صورت میگیرد.)

امیر دهقانی پور
کاربر مهمان
امیر دهقانی پور

با آی پی ایران هم میشه از این اپلیکیشن استفاده کرد؟

علی پارسا
Admin

خیر. با آی پی ایران وارد هیچکدامیک از پلتفرم های گوگل ادز نمیتوان شد