آموزش ساخت افزونه های تبلیغ

آموزش ساخت افزونه های تبلیغ

انواع افزونه های تبلیغاتی گوگل ادوردز (ad extensions)

یکی از گام های اصلی در ساخت کمپین گوگل ادوردز (تبلیغات گوگل) ایجاد افزونه های تبلیغ (ad extensions) می باشد، با توجه به افزونه های تبلیغ (تبلیغات در گوگل) می توان عملکرد تبلیغ را گسترش و بهبود داد. همچنین اگر بعد از ساخت کمپین تمایل به ایجاد افزونه های تبلیغ داشته باشید، می توان این افزونه را به کمپین خود اضافه کنید.

با افزونه های تبلیغ می توان اطلاعاتی مثل آدرس، شماره تلفن، لینک های اضافی، پیوند به دانلود برنامه موبایل و همچنین تایید شبکه های اجتماعی و بررسی های محصولات خود را اضافه کنید، در این مقاله به معرفی افزونه ها می پردازیم.

در ادامه تک تک افزونه های تبلیغات گوگل را برای شما معرفی خواهیم کرد.

مراحل ایجاد افزونه تبلیغ بعد از ساخت کمپین

۱٫ در اکانت خود تب کمپین را انتخاب کنید.

۲٫ وارد آگهی ها شوید.

۳٫ بر روی تب EXTENSIONS کلیک کنید.

۴٫ حال برای افزودن افزونه تبلیغاتی در گوگل ادز بر روی CREATE AD EXTENSION کلیک کنید. البته بر روی علامت + بزرگی هم که در صفحه وجود دارد می توانید کلیک کنید.

افزونه تبلیغاتی

 

۱٫ افزونه سایت لینک (Sitelink extensions)

یکی از بهترین افزونه های تبلیغات گوگل که باعث افزایش شدید شاخص CTR و بازدید سایت می شود، افزونه سایت لینک است. این افزونه به این صورت عمل می کند که کاربر با کلیک بر روی آن به راحتی می تواند وارد صفحه دلخواه از سایت شما شود، بدون نیاز به گشتن در داخل سایت. این مورد تاثیر فراوانی در جذب مشتری دارد زیرا کاربر چیزی را که می خواهد به راحتی در مقابل خود می بیند و سریعا می تواند راه خود را انتخاب کند. به عنوان مثال اگر سایت فروشگاه لوازم الکترونیکی دارید از این افزونه به عنوان یکی از افزونه های تبلیغات گوگل می توانید استفاده کنید، به گونه ای که برگه های موبایل، لب تاپ،تبلت و … همگی در تبلیغ نشان داده شوند تا کاربر مستقیم به آن قسمت از سایت که می خواهد برود. دقت نمایید که لینکی که در افزونه سایت لینک وارد می کنید، با صفحه فرود تبلیغ باید متفاوت باشد تا نمایش داده شود. از یک تا شش مورد می توانید سایت لینک تعریف نمایید. برای هر گروه آگهی و یا کمپین می توانید افزونه سایت لینک جدا تعریف کنید.

افزونه های تبلیغات گوگل

افزونه سایت لینک

۱٫  در این محل می توانید انتخاب کنید که افزونه به کدام یک از اکانت، کمپین، و گروه آگهی اضافه شود.

۲٫ در اینجا می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید افزونه جدید بسازید و یا از قبلی ها استفاده کنید.

۳٫ عنوان سایت لینک را در این محل وارد کنید.

۴٫ توضیحات قسمت اول را در این محل وارد کنید.

۵٫ توضیحات قسمت دوم را در این محل وارد کنید.

۶٫ آدرس صفحه مورد نظر را وارد کنید. صفحه ای به جز صفحه فرود

بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی SAVE کلیک کنید.

نحوه نمایش تبلیغ با افزونه سایت لینک در گوگل بصورت زیر می باشد. در سمت راست تبلیغ با استفاده از افزونه لینک سایت نمایش داده شده است  و تصویر سمت چپ تبلیغ بدون استفاده از افزونه تبلیغاتی می باشد.

آموزش افزونه تبلیغات sitelink

۲٫ افزونه تماس (Call extensions)

افزونۀ تماس تلفنی به این صورت عمل می کند که یک گزینۀ تماس در کنار تبلیغات گوگل نمایش داده می شود، که کاربر بسیار ساده و سریع با فشردن آن، با شرکت شما تماس خواهد گرفت. این نوع از افزونه های تبلیغات گوگل، بسیار توصیه می شود زیرا عموما کاربران راه های کوتاهتر را انتخاب می کنند و همچنین ممکن است کاربران بدون وارد شدن به سایت با شما تماس بگیرند که نتیجه ی آن یافتن مشتری در سریع ترین زمان می باشد. به این دلیل است که افزونه تماس تلفنی در بین افزونه های تبلیغات گوگل بسیار مطرح است. همچنین مزیت این افزونه در این است که مشتری در همان لحظه که به کمک شما نیاز دارد، سریعا با شما تماس خواهد گرفت.

این افزونه تنها زمانی نمایش داده می شود که کاربر با دستگاه موبایل وارد گوگل شده باشد. و وقتی کاربر از طریق افزونۀ تماس تلفنی با شما تماس می گیرد ، از حساب بانکی شما همان هزینۀ یک کلیک کسر می شود.

استفاده از این افزونه برای کسانی پیشنهاد می شود که سود تجارت آنها بر پایه تماسهای تلفنی مشتریان است

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: نحوه اضافه کردن افزونه تماس در تبلیغ گوگل 

مراحل ایجاد افزونه تماس (Call extensions)

۱٫  اگر در کشوری به جز ایران هستید می توانید اطلاعات را مانند تصویر زیر تکمیل کنید. ولی اگر در ایران هستید مقاله افزونه تماس گوگل ادز در ایران را مطالعه فرمایید.

افزونه تماس گوگل ادز

نحوه نمایش تبلیغ با افزونه سایت لینک در گوگل بصورت زیر می باشد. در سمت راست تبلیغ با استفاده از افزونه تماس نمایش داده شده است  و تصویر سمت چپ تبلیغ بدون استفاده از افزونه تبلیغاتی می باشد.

آموزش افزونه تبلیغات Call

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: نحوه معرفی افزونه تماس در ایران

۳٫ افزونه ساختار برجسته (Structured snippet extension)

برای معرفی محصولات و خدمات ویژه از این افزونه استفاده می کنند. در این افزونه باید چهار محصول و خدمات پرطرفدار خود را معرفی کنید. ولی باید یک عنوان برای این چهار مورد انتخاب کنید این عنوان باید از جنس: برند، دوره، مدرک، کاتالوگ خدمات، مدل، استایل و… باشد. نکته مهم این است که عنوانی به فارسی وجود ندارد و شما باید عنوان را به زبان انگلیسی انتخاب کنید. محل نمایش افزونه ساختار برجسته را در تصویر زیر خواهید دید.

افزونه ساختار برجسته

افزونه یادداشت ها (Callouts)

افزونه callout یکی از افزونه های تبلیغات گوگل ادز هست که با اضافه کردن آن می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تبلیغ خود به مشتری نمایش دهید و علاوه بر آن هزینه های تبلیغ گوگل خود را کاهش دهید زیرا یکی از راه های کاهش هزینه ها در تبلیغات گوگل (گوگل ادز) استفاده کردن از افزونه های تبلیغ گوگل است. نمایش افزونه callout به این صورت است که، متنی که در افزونه callout وارد می کنید، در ادامه ی متن تبلیغ ظاهر خواهد شد و متن تبلیغ شما را افزایش خواهد داد.

به بیانی دیگر با افزودن افزونه Callouts می توان نوشته توصیفی به تبلیغ خود اضافه نمود. نوشته های توصیفی می تواند شامل خدماتی باشد که شرکت شما را از سایر رقبا متمایز می کند، از جمله متن های توصیفی می توان به «حمل و نقل رایگان» یا «خدمات مشتری ۲۴ ساعته» اشاره نمود.

گوگل استفاده از افزونه callout را پیشنهاد می دهد زیرا هم موجب کاهش هزینه ها خواهد شد و هم اطلاعات بیشتری را در اختیار مشتری می توانید قرار دهید.

مراحل ایجاد افزونه (Callouts)

افزونه یادداشت گوگل ادز

۱٫  در این محل می توانید انتخاب کنید که افزونه به کدام یک از اکانت، کمپین، و گروه آگهی اضافه شود.

۲٫ در اینجا می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید افزونه جدید بسازید و یا از قبلی ها استفاده کنید.

۳٫ در این محل یادداشت خود را باید وارد کنید.

۴٫ در انتها برروی SAVE کلیک کنید.

نحوه نمایش تبلیغ با افزونه Callouts در گوگل بصورت زیر می باشد. در سمت راست تبلیغ با استفاده از افزونه یادداشت نمایش داده شده است.

آموزش افزونه تبلیغات Callouts

افزونه مکان (Location extension)

ساده ترین راه برای اینکه به مشتری بگویید محل فعالیتتان کجاست، افزونۀ مکان است. بدون استفاده از کلمات و با نقشه آدرس خود را به مشتری می رسانید. این افزونه برای کسب و کارهایی بسیار مناسب می باشد، که نیاز دارند تا مشتری محل کار آنها را بشناسد مانند رستوران ها، فروشگاه ها و ..

استفاده از این افزونه برای محدوده های داخل ایران قابل استفاده نمی باشد.

افزونه های تبلیغات گوگل

افزونه پیام (Message extension)

وقتی نیاز دارید که کاربران بعد از دیدن تبلیغ گوگل شما، به شما پیام دهند می توانید از این افزونه استفاده نمایید. ولی در نظر داشته باشید که استفاده کردن از افزونه پیام نیازمند شماره موبایلی به غیر از اپراتورهای ایران می باشد.

افزونه مکان وابسته (Affiliate location extension)

اگر دارای فروشگاه های زنجیره ای و یا شعب مختلف خدماتی هستید، برای اینکه کاربران بتوانند نزدیکترین شعبه شما را پیدا کنند، می توانید از این افزونه استفاده نمایید. با استفاده از این افزونه کاربرانی که از تلفن همراه استفاده می کنند، نزدیک ترین شعبه شما را زیر تبلیغ خواهند دید و با اشتراک گذاری آن در google map می توانند به راحتی به نزدیکترین شعب شما مراجعه نمایند.

افزونه اپلیکیشن (App extension)

اگر در کسب و کار خود دارای اپلیکیشن هستید و می خواهید که این اپلیکیشن را برای مشتریان خود مورد نمایش قرار دهید، بهتر است از این افزونه استفاده نمایید. کاربرانی که از موبایل استفاده می کنند لینک دانلود اپلیکیشن شما را در زیر تبلیغ خواهند دید و با کلیک برروی آن می توانند اپلیکیشن موبایل شما را دانلود نمایند.

افزونه اپلیکیشن گوگل ادز

مطالب مرتبط برای مطالعه بیشتر: آموزش استفاده از اپلیکیشن گوگل ادز 

افزونه هدیه (promotion)

برای معرفی تخفیف های ویژه ی خود و هدیه هایی که برای مشتریان خود در نظر دارید، می توانید از این افزونه ی تبلیغاتی استفاده نمایید.

وارد کمپینی شوید که می خواهید برای آن افزونه هدیه تعریف کنید، سپس گروه آگهی مد نظر خود را انتخاب نمایید. حال برروی گزینه Ads & extentions  کلیک کنید و از نوار بالای صفحه گزینه Extentions  را انتخاب نمایید. برروی آیکون آبی رنگ در بالای صفحه کلیک کنید و برروی گزینه Promotion extention کلیک نمایید.

افزونه هدیه

افزونه تخفیف

  1. در این محل باید انتخاب کنید که برای چه سطحی می خواهید افزونه را اضاه کنید.
  2. در این قسمت می توانید عنوان تخفیف را انتخاب کنید که به دلیل زبان غیر ایرانی بودن none را انتخاب کنید تا عبارتی نمایش داده نشود.
  3. در این محل باید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید که English بهترین گزینه می باشد.
  4. در این سطر ابتدا گزینه Percent discount را انتخاب کنید و سپس درصد تخفیف مورد نظر خود را وارد کنید.
  5. عبارت مد نظر خود را وارد کنید.
  6. آدرس صفحه ای که میخواهید با کلیک به آن صفحه مراجعه کنند را وارد کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.