آموزش ساخت افزونه های تبلیغ

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
آموزش ساخت افزونه های تبلیغ
فهرست محتوی

انواع افزونه های تبلیغاتی گوگل ادوردز (ad extensions)

یکی از گام های اصلی در ساخت کمپین گوگل ادوردز (تبلیغات گوگل) ایجاد افزونه های تبلیغ (ad extensions) می باشد، با افزونه های تبلیغ گوگل می توان عملکرد تبلیغ را گسترش و بهبود داد. اگر بعد از ساخت کمپین تمایل به ایجاد افزونه های تبلیغ داشته باشید، می توانید این افزونه ها را به کمپین خود اضافه کنید.
با افزونه های تبلیغ می توان اطلاعاتی مثل آدرس، شماره تلفن، لینک های اضافی، پیوند به دانلود برنامه موبایل و همچنین تایید شبکه های اجتماعی و بررسی محصولات را به تبلیغ خود اضافه کنید، در این مقاله به معرفی این افزونه ها می پردازیم.
در ادامه تک تک افزونه های تبلیغات گوگل را به شما معرفی خواهیم کرد.

مراحل ایجاد افزونه های تبلیغ بعد از ساخت کمپین

1. در اکانت خود تب کمپین را انتخاب کنید.
2. وارد آگهی ها شوید.
3. بر روی تب EXTENSIONS کلیک کنید.
4. حال برای افزودن افزونه تبلیغاتی در گوگل ادز بر روی CREATE AD EXTENSION کلیک کنید. البته بر روی علامت + بزرگی که در صفحه وجود دارد نیز می توانید کلیک کنید.

افزونه تبلیغاتی

 افزونه سایت لینک (Sitelink extensions)

یکی از بهترین افزونه های تبلیغات گوگل که باعث افزایش شدید شاخص CTR و بازدید سایت می شود،عملکرد این افزونه به این صورت است که کاربر با کلیک بر روی آن به راحتی می تواند مستقیما وارد صفحه دلخواه خود شود. این افزونه تاثیر فراوانی در جذب مشتری دارد زیرا کاربر چیزی را که می خواهد به راحتی در مقابل خود می بیند و سریعا می تواند راه خود را انتخاب کند.

به عنوان مثال اگر سایت فروشگاه لوازم الکترونیکی دارید از این افزونه به عنوان یکی از افزونه های تبلیغات گوگل می توانید استفاده کنید، به گونه ای که برگه های موبایل، لب تاپ،تبلت و … همگی در تبلیغ نشان داده شوند تا کاربر مستقیم به آن قسمت از سایت که می خواهد برود. دقت نمایید لینکی که در افزونه سایت لینک وارد می کنید، باید با صفحه فرود تبلیغ متفاوت باشد. از یک تا شش مورد برای هر گروه آگهی و یا کمپین می توانید سایت لینک تعریف نمایید.

افزونه سایت لینک

افزونه سایت لینک

1.  در این محل انتخاب می کنید که افزونه به کدام یک از اکانت، کمپین، و گروه آگهی اضافه شود.
2. در اینجا انتخاب می کنید که می خواهید افزونه جدید بسازید و یا از قبلی ها استفاده کنید.
3. عنوان سایت لینک را در این محل وارد کنید.
4. توضیحات قسمت اول را در این محل وارد کنید.
5. توضیحات قسمت دوم را در این محل وارد کنید.
6. آدرس صفحه مورد نظر را وارد کنید. صفحه ای به جز صفحه فرود
بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی SAVE کلیک کنید.
نحوه نمایش تبلیغ با افزونه سایت لینک در گوگل بصورت زیر می باشد. سمت راست تبلیغ با استفاده از افزونه لینک سایت و تصویر سمت چپ تبلیغ بدون استفاده از افزونه تبلیغاتی می باشد.

 افزونه تماس (Call extensions)

افزونۀ تماس تلفنی به این صورت عمل می کند که یک گزینۀ تماس در کنار تبلیغات گوگل نمایش داده می شود، که کاربر بسیار ساده و سریع با فشردن آن، با شرکت شما تماس خواهد گرفت. این نوع از افزونه های تبلیغات گوگل، بسیار توصیه می شود زیرا عموما کاربران راه های کوتاهتر را انتخاب می کنند و همچنین ممکن است کاربران بدون وارد شدن به سایت با شما تماس بگیرند که نتیجه ی آن یافتن مشتری در سریع ترین زمان می باشد. به همین دلیل افزونه تماس تلفنی در بین افزونه های تبلیغات گوگل بسیار مطرح است. همچنین مزیت این افزونه در این است که مشتری در همان لحظه که به کمک شما نیاز دارد، سریعا با شما تماس خواهد گرفت.

این افزونه تنها زمانی نمایش داده می شود که کاربر با دستگاه موبایل وارد گوگل شده باشد. و وقتی کاربر از طریق افزونۀ تماس تلفنی با شما تماس می گیرد، از حساب بانکی شما همان هزینۀ یک کلیک کسر می شود.

استفاده از این افزونه برای کسانی پیشنهاد می شود که سود تجارت آنها بر پایه تماسهای تلفنی مشتریان است.

مراحل ایجاد افزونه تماس (Call extensions)

1.  اگر در کشوری به جز ایران هستید می توانید اطلاعات را مانند تصویر زیر تکمیل کنید. ولی اگر در ایران هستید مقاله افزونه تماس گوگل ادز در ایران را مطالعه فرمایید.

افزونه تماس گوگل ادز

نحوه نمایش تبلیغ با افزونه سایت لینک در گوگل بصورت زیر می باشد. در سمت راست تبلیغ با استفاده از افزونه تماس نمایش داده شده است  و تصویر سمت چپ تبلیغ بدون استفاده از افزونه تبلیغاتی می باشد.

افزونه تماس گوگل ادز

 افزونه ساختار برجسته (Structured snippet extension)

برای معرفی محصولات و خدمات ویژه از این افزونه استفاده می شود. در این افزونه باید چهار محصول و خدمات پرطرفدار خود را معرفی کنید. ولی باید یک عنوان برای این چهار مورد انتخاب کنید این عنوان باید از جنس: برند، دوره، مدرک، کاتالوگ خدمات، مدل، استایل و… باشد. نکته مهم این است که عنوانی به فارسی وجود ندارد و شما باید عنوان را به زبان انگلیسی انتخاب کنید. محل نمایش افزونه ساختار برجسته را در تصویر زیر خواهید دید.
نحوه افزودن ساختار برجسته

افزونه های تبلیغ

افزونه یادداشت ها (Callouts)

افزونه callout یکی از افزونه های تبلیغات گوگل ادز است که با اضافه کردن آن می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تبلیغ خود به مشتری ارائه دهید و علاوه بر آن هزینه تبلیغ گوگل خود را کاهش دهید زیرا یکی از راه های کاهش هزینه ها در تبلیغات گوگل (گوگل ادز) استفاده کردن از افزونه های تبلیغ گوگل است. نمایش افزونه callout به این صورت است که، متنی که در افزونه callout وارد می کنید، در ادامه ی متن تبلیغ ظاهر خواهد شد و متن تبلیغ شما را افزایش خواهد داد.

به بیانی دیگر با افزودن افزونه Callouts می توان یک یا چند نوشته توصیفی به تبلیغ خود اضافه نمود. نوشته های توصیفی می تواند شامل خدماتی باشد که شرکت شما را از سایر رقبا متمایز می کند، از جمله متن های توصیفی می توان به «حمل و نقل رایگان» یا «خدمات مشتری 24 ساعته» اشاره نمود.

گوگل استفاده از افزونه callout را پیشنهاد می دهد زیرا علاوه بر اینکه توضیحات تبلیغ شما را افزایش می دهد، موجب کاهش هزینه تبلیغات نیز خواهد شد.

مراحل ایجاد افزونه (Callouts)

افزونه یادداشت گوگل ادز

1-  در این محل می توانید انتخاب کنید که افزونه به کدام یک از اکانت، کمپین، و گروه آگهی اضافه شود.
2- در اینجا می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید افزونه جدید بسازید و یا از قبلی ها استفاده کنید.
3- در این محل یادداشت خود را باید وارد کنید.
4- در انتها برروی SAVE کلیک کنید.
نحوه نمایش تبلیغ با افزونه Callouts در گوگل بصورت زیر می باشد. در سمت راست تبلیغ با استفاده از افزونه یادداشت نمایش داده شده است.
افزونه یاداشت ها

افزونه مکان (Location extension)

ساده ترین راه برای اینکه به مشتری بگویید محل فعالیتتان کجاست، افزونۀ مکان است. بدون استفاده از کلمات و با نقشه آدرس خود را به مشتری می رسانید. این افزونه برای کسب و کارهایی بسیار مناسب است، که باید مشتری محل کار آنها را بشناسد مانند رستوران ها، فروشگاه ها و ..

استفاده از این افزونه برای محدوده های داخل ایران قابل استفاده نمی باشد.

افزونه های تبلیغات گوگل

افزونه پیام (Message extension)

وقتی نیاز دارید که کاربران بعد از دیدن تبلیغ گوگل شما، به شما پیام دهند می توانید از این افزونه استفاده نمایید. ولی در نظر داشته باشید که استفاده کردن از افزونه پیام نیازمند شماره موبایلی به غیر از اپراتورهای ایران می باشد.

افزونه مکان وابسته (Affiliate location extension)

اگر دارای فروشگاه های زنجیره ای و یا شعب مختلف خدماتی هستید، برای اینکه کاربران بتوانند نزدیکترین شعبه شما را پیدا کنند، می توانید از این افزونه استفاده نمایید. با استفاده از این افزونه کاربرانی که از تلفن همراه استفاده می کنند، نزدیک ترین شعبه شما را زیر تبلیغ خواهند دید و با اشتراک گذاری آن در google map می توانند به راحتی به نزدیکترین شعب شما مراجعه نمایند.

افزونه اپلیکیشن (App extension)

اگر در کسب و کار خود دارای اپلیکیشن هستید و می خواهید که این اپلیکیشن را برای مشتریان خود نمایش دهید، بهتر است از این افزونه استفاده نمایید. کاربرانی که از موبایل استفاده می کنند لینک دانلود اپلیکیشن شما را در زیر تبلیغ خواهند دید و با کلیک برروی آن می توانند اپلیکیشن موبایل را دانلود نمایند.
معرفی اپلیکیشن
افزونه اپلیکیشن گوگل ادز

افزونه هدیه (promotion)

برای معرفی تخفیف های ویژه ی خود و هدیه هایی که برای مشتریان در نظر دارید، می توانید از این افزونه ی تبلیغاتی استفاده نمایید.
وارد کمپینی شوید که می خواهید برای آن افزونه هدیه تعریف کنید، سپس گروه آگهی مد نظر خود را انتخاب نمایید. حال برروی گزینه Ads & extentions  کلیک کنید و از نوار بالای صفحه گزینه Extentions  را انتخاب نمایید. برروی آیکون آبی رنگ در بالای صفحه کلیک کنید و برروی گزینه Promotion extention کلیک نمایید.

افزونه تخفیف

  1. در این محل باید انتخاب کنید که برای چه سطحی می خواهید افزونه را اضافه کنید.
  2. در این قسمت می توانید عنوان تخفیف را انتخاب کنید که به دلیل زبان غیر ایرانی بودن none را انتخاب کنید تا عبارتی نمایش داده نشود.
  3. در این محل باید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید که English بهترین گزینه می باشد.
  4. در این سطر ابتدا گزینه Percent discount را انتخاب کنید و سپس درصد تخفیف مورد نظر خود را وارد کنید.
  5. عبارت مد نظر خود را وارد کنید.
  6. آدرس صفحه ای که می خواهید با کلیک به آن صفحه مراجعه شود را وارد کنید.

افزونه تخفیف گوگل ادز

فیلم آموزشی آموزش ساخت افزونه های تبلیغ گوگل

 

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفر باش که امتیاز میده به این مقاله)
Loading…

مقالات آموزشی
4
دیدگاه بگذارید
avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
Notify of
صادق
کاربر مهمان
صادق

سلام ، کدوم یکی از این افزونه ها بهتره؟ منظورم اینه اگه کدومش و استفاده کنیم نتیجه بهتری میگیریم؟

لیلا سرابی
Editor

سلام هرکدوم از افزونه ها کارکرد خودشون رو دارن و هرکدوم به نوعی کیفیت تبلیغ شمارو افزایش میدن پیشنهاد میشه از همه افزونه ها استفاده کنید و بطور خاص از افزونه تماس استفاده کنید

الهه
کاربر مهمان
الهه

سلام
ممنون از توضیحات جامعتون کلیک روی این افزونه ها هم هزینه کم‌میکنه؟

لیلا سرابی
Editor

سلام ممنون و خوشحالیم که مطالب براتون مفید بوده. بله کلیک بر روی افزونه ها هم یک کلیک محسوب شد و از شارژ شما کم میشه