تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

رپورتاژ آگهی چیست؟

در این نوشته قصد داریم درباره کلیت مفهوم رپورتاژ آگهی مطالبی را برای شما ارائه دهیم. امید است با مطالعه این مقاله در زمینه چگونگی نوشتن یک رپورتاژ آگهی و تاثیر ریپورتاژ بر میزان سئو سایت مطالبی را بیاموزید.

رپورتاژ چیست؟

رپورتاژ از لحاظ لغوی که ریشه فرانسوی نیز دارد؛ به معنی گزارش می‌باشد. معادل انگلیسی این لغت report می‌باشد. یکی از راه‌های تبلیغات و معرفی زمینه فعالیت هر کسب و کار، استفاده از رپورتاژ آگهی است.

رپورتاژ در واقع متنی است در رابطه با کسب و کار شما و اخباری از مجموعه اتفاقاتی که در زمینه کاری شما در حال اتفاق می‌باشد. این نوشته‌ها می‌بایست در سایت‌های خبری پر بازدید و هم چنین سایت‌های مرتبط با حیطه کاری تان انتشار یابد. با انتشار رپورتاژ آگهی در سایت‌های پر بازدید خبری، تاحد بسیار زیادی ترافیک سایت شما افزایش خواهد یافت.

لازم به ذکر است که هزینه رپورتاژ آگهی متناسب با سایتی که رپورتاژ در آن منتشر می‌شود، متفاوت است. از نظر گرداننده‌های سایت هزینه رپورتاژ آگهی در مدت زمان کوتاهی باز خواهد گشت و در واقع نوعی سرمایه گذاری برای سایت به شمار می‌آید.

رپورتاژ آگهی

تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت

امروزه اغلب سئو کاران معتقد اند استفاده از رپورتاژ آگهی می‌توان به عنوان مهم ترین عامل تاثیر گذار بر سئوی سایت نام برد. زمانی که شما از رپورتاژ استفاده می‌کنید در واقع لینک سایت شما در سایت‌های معتبر با اتوریتی بالا یا به اصطلاح گوگل سایت‌های follow نمایش داده می‌شود.

این امر خود می‌تواند تاثیر به سزایی در بهبود رتبه سایت شما داشته باشد. چرا که سایت‌های معتبر در نزد گوگل و سایر موتور‌های جست و جو از اعتبار بالایی بر خوردار اند.

با انتشار رپورتاژ در سایت‌های معتبر و پر ترافیک در ظرف مدت زمان کوتاهی خیل عظیمی از کاربران به سمت مشاهده صفحات سایت شما خواهند شتافت.

تاثیر رپورتاژ آگهی بر برندینگ

امروزه افراد بسیار زیادی در زمینه کسب وکار‌های دیجیتالی در حال فعالیت هستند. اکثر این افراد برای معرفی و شناساندن محصول خود به کاربران نیازمند یک فضای امن و مناسب می‌باشند.

اینترنت به عنوان یک فضای امن و مناسب شناخته می‌شود. این فضا توسط تبلیغات‌های آنلاین و دیجیتال مارکتینگ تجهیز شده است و قادر است در مدت زمان کوتاهی برند مورد نظر را به شهرت و محبوبیت بالایی در نزد مخاطبین برساند.

رپورتاژ در واقع نوعی تبلیغات اینترنتی به شمار می‌آید. به صراحت می‌توان گفت که استفاده از رپورتاژ آگهی می‌تواند یکی از تاثیر گذار ترین روش‌های تبلیغات آنلاین باشد.

این روش قادر است ظرف مدت زمان کوتاهی شهرت سایت شما و کسب و کارتان را چندین برابر کند. باید به این نکته نیز توجه داشت که هر رپورتاژی این چنین تاثیر گذاری را ندارد، بلکه برای نوشتن یک رپورتاژ مناسب می‌بایست از یک تیم تخصصی و حرفه‌ای در زمینه خبر نگاری، تولید محتوا، مشاور بازاریابی و …. کمک گرفت.

نکته دیگری که توجه به آن از اهمیت بالایی برخوردار است، این است که تمام سایت‌های خبری صلاحیت انتشار رپورتاژ آگهی را ندارند. پس می‌بایست از سایت هایی استفاده نمود که معتبر بوده و سن دامنه و اعتبار دامنه سایتشان در حد مطلوبی قرار داشته باشد.

از دیگر نکات قابل توجه در زمینه انتشار رپورتاژ یا همان تبلیغات آنلاین، توجه به محتوای سایت انتشار دهنده رپورتاژ است. شما باید دقت داشته باشید که متن آگهی را در سایت هایی با محتوای مرتبط با نوع کسب و کارتان انتشار دهید.

رپورتاژ آگهی

ویژگی‌های یک رپورتاژ خوب

یک رپورتاژ آگهی می‌بایست از استاندارد هایی برخوردار باشد تا بتوان صفت خوب و مناسب را به آن نسبت داد. در ادامه به تشریح چندین مورد از ویژگی‌های یک رپورتاژ مناسب خواهیم پرداخت.

تیتر رپورتاژ

نوشتن یک تیتر جذاب از اصلی ترین بخش‌های نوشتن یک رپورتاژ آگهی خوب می‌باشد. زیرا اولین بخشی که یک خواننده با آن مواجه می‌شود تیتر یک نوشته می‌باشد. تیتر جذاب و تاثیر گذار این قابلیت را دارد که مخاطب را وادار به همراهی و خواندن ادامه مطلب کند. هر چه در نوشتن تیتر یک رپورتاژ آگهی بیشتر دقت کنید احتمال خوانده شدن متن توسط کاربران بیشتر است.

شناخت مخاطب

زمانی که شروع به نوشتن متن یک آگهی می‌کنید باید توجه داشته باشید که مخاطب این پیام چه افرادی و با چه سلیقه‌ای هستند. اگر می‌خواهید که یک محصول صنعتی را در یک سایت معتبر و رسمی ارائه دهید بهتر است از کلمات و عبارات علمی و دقیق در رابطه با آن محصول بنویسید. اما اگر قرار است یک خوراکی را تبلیغات کنید می‌توانید با نوشتن یک متن صمیمی و دوستانه مخاطب را با خود همراه سازید و توجه او را جلب نمایید.

استفاده از کلمات شفاف

یکی دیگر از مواردی که به هنگام نوشتن یک رپورتاژ آگهی خوب توجه به آن ضروری است، استفاده از کلمات و اصطلاحات شفاف و بدون تکلف در متن است. این کلمات باید به گونه‌ای باشند که خواننده در زمان خواندن متن به طور کامل مفهوم آن را درک کند و هیچ گونه ابهامی در ذهنش شکل نگیرد. سعی کنید از کلمات دشوار و غیر مصطلح در نوشتن آگهی استفاده نشود. چرا که این اتفاق ارتباط مخاطب با متن را کاهش می‌دهد.

عدم تفصیل در نوشتن

متن رپورتاژ باید به گونه‌ای نوشته بشود که مخاطب از خواندن آن خسته نشود و آن را رها نسازد. هدف از نوشتن یک آگهی ارائه توضیحات کلی در رابطه با محصول و یا کالای تولید شده می‌باشد. قرار نیست در رپورتاژ آگهی مقاله‌ای طولانی و مفصل در رابطه با کم و کیف یک محصول ارائه شود.

انواع رپورتاژ آگهی

یک رپورتاژ آگهی همانند هر مقاله و یا نوشته دیگری می‌بایست دارای ساختار و چارچوب خاصی باشد. ساختار هر رپورتاژ آگهی بسته به نوع آن متغیر و متنوع است.

اغلب افراد این گونه تصور می‌کنند که رپورتاژ فقط در قالب نوشته متنی قابل انتشار است. اما باید گفت که این گونه نیست؛ یک رپورتاژ می‌تواند تصویری، خبری، دفاعیه و … باشد. به طور مثال در رپورتاژ آگهی به صورت تصویری یک عکس از محصولات شرکت به نمایش در می‌آید که این عکس می‌بایست از جذابیت بالایی برخوردار باشد تا در اولین برخورد مخاطب با آن توجه او را جلب نماید.

در رپورتاژ‌های تصویری اغلب توصیه می‌شود که از رنگ‌های شاد و جذاب در تصویر گری‌ها استفاده شود.

گاهی اوقات پیش می‌آید که بحرانی برای شرکت و یا کسب و کار شما پیش می‌آید. در این زمان شرکت دچار یک سری مسائل و موضوعات مختلف و پیچیده می‌شود که می‌بایست با ارائه یک رپورتاژ دفاعیه توضیحاتی به مخاطب بدهد.

یکی دیگر از انواع رپورتاژ آگهی، نوع خبری آن است. در این نوع رپورتاژ هدف اصلی ارائه دهنده تبلیغات با خبر سازی مشتریان و کاربران از محصول و فعالیت‌های جدید شرکت می‌باشد.

رپورتاژ آگهی که به صورت خبری انتشار می‌یابند، می‌توانند سهم بسیار زیادی در نزدیک سازی مخاطب با نوع کسب و کار و حیطه فعالیت شما ایجاد نماید.

دیدگاهتان را بنویسید