تنظیم زمان نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز

تنظیم زمان نمایش تبلیغ

در پنل تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) می توان، تنظیم زمان نمایش تبلیغ گوگل را متناسب با کسب و کار و مشتریان انجام داد. بیشتر کسب وکارها در بخش های خاصی از روز بیشترین مشتری را جذب می کنند،و یا در این ساعات از شبانه روز مشغول به کار هستند، این موضوع بدین معنی است که اگر تبلیغ خود را به گونه ای فعال سازی کنید که متناسب با ساعت اوج جذب مشتری باشد، بهترین نتیجه را دریافت خواهید کرد.

برخی از شرکت ها، مانند شرکت هواپیمایی ممکن است در طول شبانه روز مشتری جذب کنند در نتیجه تبلیغات 24 ساعته در گوگل برایشان حائز اهمیت است. همچنین برخی از شرکت ها ممکن است فقط در بخش خاصی از روز مشتری جذب کنند،

بنابراین این شرکت ها باید در ساعت های خاصی تبلیغات خود را فعال کنند تا در صورت تماس مشتریان با آنها، پاسخگویی انجام شده و هزینه تبلیغات آنها سوخت نگردد. تنظیم زمان نمایش تبلیغ گوگل، برای کنترل هزینه ها در ساعت‌هایی که جذب مشتری کمتری دارید و یا زمان هایی که نیازی به رتبه خیلی بالا در نتایج گوگل ندارید مفید است.

تنظیم ساعت و روز در تبلیغات گوگل

مراحل تنظیم زمان نمایش تبلیغ گوگل بعد از ساخت کمپین گوگل ادوردز، بصورت زیر می باشد.

به عنوان مثال ما می خواهیم که تاپ ادورت همه روزه از ساعت 9 صبح الی 6 بعد از ظهر تبلیغات در گوگل داشته باشد. حال باهم گام به گام جلو خواهیم رفت.

1. در نخستین گام بایستی از ستون کناری در داشبرد اکانت خود ، گزینه Ad Schedule را انتخاب کنید.

آموزش نظیم زمان نمایش تبلیغ گوگل

2. تب Ad schedule را انتخاب کنید. با کلیک بر روی دکمه آبی رنگ با ظاهر یک مداد شما به قسمت ورودی ساعت های نمایش اکانت خود وارد می شوید.

آموزش نظیم زمان نمایش تبلیغ گوگل

3. شما در این قسمت بایستی زمان ها و روزهایی که مد نظر دارید تا تبلیغ شما نمایش داشته باشد را تنظیم کنید. توجه کنید که در صورت انتخاب All days زمان مورد نظر شما برای تمامی روزها تنظیم خواهد شد. در صورتی که مد نظر دارید تا در روزهای خاصی ، ساعات خاصی تبلیغ شما نمایش داشته باشد حتما به صورت روزانه تنظیمات را انجام دهید.

توجه کنید که در زمان ورود حتما باید کمپین مورد نظر خود را انتخاب کنید. به عبارت دیگر شما جدول زمان بندی را حتما به کمپین خود اختصاص خواهید داد از این رو برای هر کمپین باید جدول زمان بندی جداگانه تنظیم کنید.


ad-schedule

زمان تنظیم شده از طرف شما ممکن است چیزی نباشد که شما فکر میکنید !!! اما چگونه؟!

نکته بسیار مهم

حتما در هنگام تنظیم اکانت به قسمت پایین صفحه توجه کنید. در این قسمت اختلاف زمانی که اکانت شما بر اساس آن تنظیم شده ذکر شده است. به طور مثال در اینجا اختلاف زمانی ذکر شده برابر با 3.00+ است. توجه کنید که اختلاف زمانی ایران-تهران در 6 ماه اول سال برابر 4.30+ و در 6 ماه دوم سال برابر 3.30+ است. در نتیجه برای اینکه تبلیغ شما بر اساس زمان تهران نمایش داده شود باید این اختلاف زمانی را در نظر گرفته و در هنگام تنظیم ساعت ، در آن اعمال کنید.

ad-schedule

مثال مهم

در 6 ماه اول سال هستیم، پس اگر زمان مورد نظر شما 4.30 باشد ، باید شما زمان را برابر با 3.00 وارد کنید. این بدان معناست که هر زمانی که مد نظر دارید ، 1.30 ساعت آن را به عقب تر ببرید و آن را در اکانت اعمال کنید. پس اگر شما ساعت 7.00 صبح به وقت ایران را مد نظر دارید بایستی که عدد وارد شده را برابر 5.30 صبح قرار دهید. هرچه امتیاز کیفیت تبلیغ در گوگل بالاتر بوده و به 10 نزدیک تر باشد ، شما هزینه کمتری برای هر کلیک پرداخت خواهید کرد!

ad-schedule

اطلاعات موجود در جدول زمان بندی

در تب کناری از تب تنظیمات ، گزینه Day & Hour مشاهده می گردد. در این تب شما می توانید تعداد کلیک های دریافتی خود را بر اساس ساعات مشخص از طول روز مشاهده کنید. به طور مثال در اینجا و در قسمت فلش سبز رنگ مشاهده میکنید که طی روز چهارشنبه و در ساعت 6 الی 7 بعد از ظهر (البته به وقت اکانت، اختلاف زمانی را در نظر بگیرید) شما چه تعداد کلیک دریافت کرده اید و چه تعداد نمایش داشته اید.


ad-schedule
در تب بعدی با عنوان Day شما مشاهده میکنید که طی هر کدام از روزهای هفته چه تعداد کلیک و یا ورودی داشته اید.
ad-schedule
در تب آخر نیز شما مشاهده میکنید که در هر بازه زمانی چه تعدادی ورودی خواهید داشت. به طور مثال در این شکل شما مشاهده میکنید که در ساعت 6 الی 7 بعد از ظهر البته به وقت محلی، چه تعداد کلیک دریافت کرده اید. لازم به ذکر است که این عدد جمع تمامی روزها را در ساعت ذکر شده بیان می کند.
تنظیم زمان نمایش تبلیغ گوگل

بر اساس این اطلاعات آماری شما می توانید جدول زمان بندی خود را بهینه تر تکمیل نمایید. این بدان معناست که شما بر اساس آمار مشاهده میکنید که در چه ساعاتی و در چه روزهایی مشتریان بیشتری را در دسترس خواهید داشت. از این رو برنامه زمانی تبلیغ خود را برای این بازه های زمانی تنظیم می کنید.

تغییر قیمت در بازه زمانی دلخواه

یکی از اصلی ترین نکاتی که با تنظیم جدول زمان بندی می توان مشخص نمود این است که شما در هر بازه زمانی خاصی می توانید هزینه در نظر گرفته شده به ازای هر کلمه کلیدی را به میزان خاصی به صورت درصدی افزایش و یا کاهش دهید.

مثال مهم

شما می توانید تنظیم کنید که هزینه کلیک های شما در ساعت 16 الی 18 بعد از ظهر روز دوشنبه به میزان 40 درصد افزایش پیدا کند و یا در ساعت 6 الی 8 صبح 25 درصد کاهش پیدا کند. این موضوع در جدول زمان بندی امکان پذیر است. تنها کافیست از ستون Bid adj. بر روی خط تیره و مداد کلیک کنید تا میزان کاهش و یا افزایش قیمت را مشخص کنید. بر این اساس شما می توانید با انتخاب گزینه increase درصد افزایش و با انتخاب گزینه decrease درصد کاهش قیمت را مشخص نمایید.


ad-schedule


 

امیر محمودی
امیر محمودی
فارغ التحصیل رشته ی نرم افزار از دانشگاه تهران هستم و از سال 1397 با تیم حرفه ای تاپ ادورت شروع به همکاری نموده ام. سعی دارم تا تمامی اطلاعات مفید در مورد تبلیغات گوگل و سئو سایت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم.

6 دیدگاه ها

 1. فائزه صقائی گفت:

  خوشمان امد

  • رضا محمدی گفت:

   در صورت بروز هر گونه مشکل در اکانت گوگل ادودرز و یا نیاز به مشاوره رایگان در زمینه تبلیغات در گوگل، از همین طریق در خدمتتان خواهیم بود. سپاسگزارم…

 2. علیرضا گفت:

  عالیی بود مث همیشه

  • رضا محمدی گفت:

   خیلی ممنون. شما مقاله مربوط به تنظیم زمان نمایش تبلیغ برای تبلیغات گوگل را مطالعه فرمودید. همچنین میتوانید مقالات بیشتر در زمینه آموزش گوگل ادوردز را در همین وبسایت دنبال کنید.

 3. جعفری گفت:

  سلام
  تفاوت 6 ماهه دوم رو هم لطفا با مثال بگید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خط ویژه پشتیبانی
۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
تیم پشتیبانی زنده تاپ ادورت

موقعیت مکانی شرکت در گوگل مپ
پشتیبانی زنده تاپ ادورت