تنظیم زمان نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
تنظیم زمان نمایش تبلیغ

در پنل تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) می توان، تنظیم زمان نمایش تبلیغ گوگل را متناسب با کسب و کار و مشتریان انجام داد. بیشتر کسب وکارها در بخش های خاصی از روز بیشترین مشتری را جذب می کنند،و یا در این ساعات از شبانه روز مشغول به کار هستند، این موضوع بدین معنی است که اگر تبلیغ خود را به گونه ای فعال سازی کنید که متناسب با ساعت اوج جذب مشتری باشد، بهترین نتیجه را دریافت خواهید کرد.

برخی از شرکت ها، مانند شرکت هواپیمایی ممکن است در طول شبانه روز مشتری جذب کنند در نتیجه تبلیغات 24 ساعته در گوگل برایشان حائز اهمیت است. همچنین برخی از شرکت ها ممکن است فقط در بخش خاصی از روز مشتری جذب کنند،

بنابراین این شرکت ها باید در ساعت های خاصی تبلیغات خود را فعال کنند تا در صورت تماس مشتریان با آنها، پاسخگویی انجام شده و هزینه تبلیغات آنها سوخت نگردد. تنظیم زمان نمایش تبلیغ گوگل، برای کنترل هزینه ها در ساعت‌هایی که جذب مشتری کمتری دارید و یا زمان هایی که نیازی به رتبه خیلی بالا در نتایج گوگل ندارید مفید است.

تنظیم ساعت و روز در تبلیغات گوگل

مراحل تنظیم زمان نمایش تبلیغ گوگل بعد از ساخت کمپین گوگل ادوردز، بصورت زیر می باشد.

به عنوان مثال ما می خواهیم که تاپ ادورت همه روزه از ساعت 9 صبح الی 6 بعد از ظهر تبلیغات در گوگل داشته باشد. حال باهم گام به گام جلو خواهیم رفت.

1. در نخستین گام بایستی از ستون کناری در داشبرد اکانت خود ، گزینه Ad Schedule را انتخاب کنید.

آموزش نظیم زمان نمایش تبلیغ گوگل

2. تب Ad schedule را انتخاب کنید. با کلیک بر روی دکمه آبی رنگ با ظاهر یک مداد شما به قسمت ورودی ساعت های نمایش اکانت خود وارد می شوید.

آموزش نظیم زمان نمایش تبلیغ گوگل

3. شما در این قسمت بایستی زمان ها و روزهایی که مد نظر دارید تا تبلیغ شما نمایش داشته باشد را تنظیم کنید. توجه کنید که در صورت انتخاب All days زمان مورد نظر شما برای تمامی روزها تنظیم خواهد شد. در صورتی که مد نظر دارید تا در روزهای خاصی ، ساعات خاصی تبلیغ شما نمایش داشته باشد حتما به صورت روزانه تنظیمات را انجام دهید.

توجه کنید که در زمان ورود حتما باید کمپین مورد نظر خود را انتخاب کنید. به عبارت دیگر شما جدول زمان بندی را حتما به کمپین خود اختصاص خواهید داد از این رو برای هر کمپین باید جدول زمان بندی جداگانه تنظیم کنید. [divider height=”30″] ad-schedule [divider height=”30″]

زمان تنظیم شده از طرف شما ممکن است چیزی نباشد که شما فکر میکنید !!! اما چگونه؟!

نکته بسیار مهم

حتما در هنگام تنظیم اکانت به قسمت پایین صفحه توجه کنید. در این قسمت اختلاف زمانی که اکانت شما بر اساس آن تنظیم شده ذکر شده است. به طور مثال در اینجا اختلاف زمانی ذکر شده برابر با 3.00+ است. توجه کنید که اختلاف زمانی ایران-تهران در 6 ماه اول سال برابر 4.30+ و در 6 ماه دوم سال برابر 3.30+ است. در نتیجه برای اینکه تبلیغ شما بر اساس زمان تهران نمایش داده شود باید این اختلاف زمانی را در نظر گرفته و در هنگام تنظیم ساعت ، در آن اعمال کنید.

ad-schedule

مثال مهم

در 6 ماه اول سال هستیم، پس اگر زمان مورد نظر شما 4.30 باشد ، باید شما زمان را برابر با 3.00 وارد کنید. این بدان معناست که هر زمانی که مد نظر دارید ، 1.30 ساعت آن را به عقب تر ببرید و آن را در اکانت اعمال کنید. پس اگر شما ساعت 7.00 صبح به وقت ایران را مد نظر دارید بایستی که عدد وارد شده را برابر 5.30 صبح قرار دهید. هرچه امتیاز کیفیت تبلیغ در گوگل بالاتر بوده و به 10 نزدیک تر باشد ، شما هزینه کمتری برای هر کلیک پرداخت خواهید کرد!

ad-schedule

اطلاعات موجود در جدول زمان بندی

در تب کناری از تب تنظیمات ، گزینه Day & Hour مشاهده می گردد. در این تب شما می توانید تعداد کلیک های دریافتی خود را بر اساس ساعات مشخص از طول روز مشاهده کنید. به طور مثال در اینجا و در قسمت فلش سبز رنگ مشاهده میکنید که طی روز چهارشنبه و در ساعت 6 الی 7 بعد از ظهر (البته به وقت اکانت، اختلاف زمانی را در نظر بگیرید) شما چه تعداد کلیک دریافت کرده اید و چه تعداد نمایش داشته اید. [divider height=”30″] ad-schedule [divider height=”20″] در تب بعدی با عنوان Day شما مشاهده میکنید که طی هر کدام از روزهای هفته چه تعداد کلیک و یا ورودی داشته اید. [divider height=”30″] ad-schedule [divider height=”10″] در تب آخر نیز شما مشاهده میکنید که در هر بازه زمانی چه تعدادی ورودی خواهید داشت. به طور مثال در این شکل شما مشاهده میکنید که در ساعت 6 الی 7 بعد از ظهر البته به وقت محلی، چه تعداد کلیک دریافت کرده اید. لازم به ذکر است که این عدد جمع تمامی روزها را در ساعت ذکر شده بیان می کند. [divider height=”10″] تنظیم زمان نمایش تبلیغ گوگل [divider height=”10″]

بر اساس این اطلاعات آماری شما می توانید جدول زمان بندی خود را بهینه تر تکمیل نمایید. این بدان معناست که شما بر اساس آمار مشاهده میکنید که در چه ساعاتی و در چه روزهایی مشتریان بیشتری را در دسترس خواهید داشت. از این رو برنامه زمانی تبلیغ خود را برای این بازه های زمانی تنظیم می کنید.

تغییر قیمت در بازه زمانی دلخواه

یکی از اصلی ترین نکاتی که با تنظیم جدول زمان بندی می توان مشخص نمود این است که شما در هر بازه زمانی خاصی می توانید هزینه در نظر گرفته شده به ازای هر کلمه کلیدی را به میزان خاصی به صورت درصدی افزایش و یا کاهش دهید.

مثال مهم

شما می توانید تنظیم کنید که هزینه کلیک های شما در ساعت 16 الی 18 بعد از ظهر روز دوشنبه به میزان 40 درصد افزایش پیدا کند و یا در ساعت 6 الی 8 صبح 25 درصد کاهش پیدا کند. این موضوع در جدول زمان بندی امکان پذیر است. تنها کافیست از ستون Bid adj. بر روی خط تیره و مداد کلیک کنید تا میزان کاهش و یا افزایش قیمت را مشخص کنید. بر این اساس شما می توانید با انتخاب گزینه increase درصد افزایش و با انتخاب گزینه decrease درصد کاهش قیمت را مشخص نمایید.

[divider height=”10″]

ad-schedule

[divider height=”10″]

منبع: Google ، wordstream

فیلم آموزشی زمانبندی تبلیغات

مقالات آموزشی

6 پاسخ

  1. تشکر از شما بابت مطلب خوبتون. در نتیجه انجام این تنظیمات ممکنه که اشکالات خاصی در خود اکانت رخ بده؟ چون من نمایش تبلیغم بعد از انجام ی سری از تنظیمات به هم ریخت و دیگه نمایشی نداشت.

    1. در صورت بروز هر گونه مشکل در اکانت گوگل ادودرز و یا نیاز به مشاوره رایگان در زمینه تبلیغات در گوگل، از همین طریق در خدمتتان خواهیم بود. سپاسگزارم…

  2. عالیی بود مث همیشه ، فقط ممنون میشم در رابطه با بهینه سازی تبلیغ به منظور کاهش هزینه هر کلیک و همینطور افزایش جایگاه نمایش تبلیغ هم راهنمایی کنید که چه کاری باید انجام بدیم

    1. خیلی ممنون. شما مقاله مربوط به تنظیم زمان نمایش تبلیغ برای تبلیغات گوگل را مطالعه فرمودید. همچنین میتوانید مقالات بیشتر در زمینه آموزش گوگل ادوردز را در همین وبسایت دنبال کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.