رد تبلیغ گوگل ادوردز (Malicious or Unwanted Software)

رد تبلیغ

حل مشکل Malicious or Unwanted Software

اگر شما در حال مطالعه این مقاله هستید باید بگویم که با مشکلی خطرناک و جدی مواجه شده اید.!!! یکی از دلایلی که ممکن است گوگل ادوردز شما را مجاز به انجام تبلیغات نداند مشکلات موجود در ساختار سایت شماست که در اصطلاح با ارور Malicious or Unwanted Software شناخته می شود. این مورد معمولا در هنگام تایید تبلیغ شما (Ads) نمایان شده و در قسمت دلیل رد تبلیغ ظاهر می گردد. در اصطلاح تبلیغات شما Disapprove شده است!

شما با مطالعه این مقاله می توانید در صورت دیس اپرو شدن تبلیغتان، اقدام به رفع مشکل کنید و در غیر این صورت می توانید با کارشناسان ما به عنوان پارتنر رسمی گوگل در ارتباط باشید.

محتوی مخرب یا بدافزار چیست؟

“بد افزار مخرب هر نرم افزاری کامپیوتری یا موبایل هستند که به طور خاص برای آسیب رساندن به رایانه، دستگاه تلفن همراه، نرم افزاری که در حال اجرا است و یا کاربران آن مورد استفاده قرار می گیرد. بدافزارها رفتار مخربی را نشان می دهند که می تواند شامل نصب نرم افزار بدون رضایت کاربر و نصب نرم افزارهای مضر مانند ویروس ها باشد.”

در حقیقت، بسیار بعید است که صفحه فرود شما واقعاً حاوی بدافزار یا نرم افزاری باشد که در بالا توضیح داده شد. گفته می شود، روند پیچیده گوگل برای کشف محتوای مخرب یا بدافزار کاملاً خودکار است! این اطلاعات از سازمانهای معتبری که محتوای مخرب و بدافزار را ردیابی می کنند، جمع آوری شده، سپس سایت شما را بر اساس این ضوابط اسکن می کند.

به بیانی ساده تر وب سایت شما دارای کدی است که شما یا پلاگین های مورد استفاده شما و یا فرد دیگری !!! در یک صفحه یا صفحات متعددی از وب سایت شما قرار داده است.

شما پاسخ گوگل را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

علل احتمالی عدم تأیید تبلیغات Google Ads

 • در صورت ایمن بودن صفحه فرود (https)، URL های خروجی در صفحه فرود نباید از http استفاده کنند.
 • تصاویر بر روی هاستی که Google Ads تأیید نمی کند، میزبانی شده اند.
 • تغییر مسیرها در دامنه صفحه فرود یا URL صفحه وجود دارد. (ریدایرکت شدن صفحه فرود)
 • یکی از افزونه های وردپرس (Plugin) توسط گوگل مخرب تلقی می شود. (حتما پلاگین ها یا افزونه های خود را از منابع معتبر تهیه کنید)
 • اسکریپت های سفارشی (Custom script) اضافه شده به صفحه فرود، به محتوای خارجی ارجاع شده توسط گوگل ارجاع می دهند.
 • شما بارگیری های خودکار (دانلود خودکار) را در صفحه فرود گنجانده اید: بارگیری نرم افزار فقط زمانی شروع می شود که کاربر با کلیک بر روی دکمه بارگیری با برچسب واضح و با رضایت اجازه بارگیری را بدهد. (دانلود خودکار برای کاربر)
 • شما زمینه هایی را وارد کرده اید که بازدید کننده را به سمت ارائه اطلاعات حساس سوق می دهد. (نرم افزار یا هیچ کدی نباید اطلاعات حساس مانند جزئیات بانکی را بدون رمزگذاری مناسب جمع کند.)
 • ارائه غلط مطالب مورد انتظار، به عنوان مثال: تبلیغی که فقط حاوی کلمات “دانلود” یا “پخش” بدون شناسایی نرم افزاری است که برای آن تبلیغ شده است.
 • دکمه “پخش” که منجر به بارگیری می شود.
 • تبلیغی که از ظاهر و احساس وب سایت ناشر تقلید می کند و وانمود می کند محتوا را ارائه می دهد (برای مثال فیلم) اما در عوض منجر به یک نرم افزار غیر مرتبط می شود.
 • لینک دهی از طرف سایت شما به سایت های دارای لینک های مخرب
 • استفاده از افزونه های ناشناس و غیر معتبر

راه حل اول: تماس تلفنی با مرکز پشتیبانی گوگل

به عنوان یک راه حل فوق العاده توصیه میکنیم که با مرکز گوگل ادوردز تماس تلفنی برقرار کنید و دلیل را مستقیما از آنها جویا شوید. پس از تماس تلفنی و تایید هویت شما (با ارسال کد تایید به ایمیل شما) مشکل را بررسی کرده و پاسخ را برای شما ایمیل می کنند. توجه کنید که ایمیلی که اکانت بر روی آن قرار گرفته است از طرف گوگل مورد تایید است و نه آدرس ایمیل های دیگر.

نکته مهم: پیشنهاد میکنیم حتما با مرکز آمریکا ارتباط برقرار کنید چراکه سایر مراکز چندان پاسخگویی خوبی ندارند. این موضوع به خصوص در مرکز امارات و ترکیه مشهود است.

راه حل دوم: ارسال تیکت پشتیبانی و یا ایمیل به گوگل

شما می توانید با استفاده از سیستم تیکتینگ خود گوگل درخواست بازبینی را برای گوگل ارسال کنید. بدی این راه این است که زمان بر بوده و معمولا چندان پاسخگویی خوبی در این روش مشاهده نمی شود.

با طی کردن مراحل زیر از داخل خود پنل نیز می توانید درخواست بررسی را به گوگل اعلام کنید.

 • به صفحه ی Ads & Extensions بروید.
 • در ستون “Status” تبلیغ مورد نظر، می توانید دلیل ساسپند شدن را ببینید. با قرار دادن نشانگر موس بر روی وضعیت “Disapproved”، لینکی که سیاست های گوگل را توضیح می دهد ظاهر خواهد شد.
 • در تبلیغتان یک آیکون مداد خواهید یافت. روی آن کلیک کنید.
 • مطابق با قوانین ادوردز، تبلیغ را تغییر دهید.
 • بر روی گزینه “Save” کلیک کنید.
 • اگر پس از تغییر ادز، باز هم تایید نشده است، باید بر روی گزینه ی “Submit my ads” از بخش “Dismissed” کلیک کنید.

مطالعه موارد بیشتر در رابطه به اصلاح درخواست بازبینی در این قسمت.

راه حل سوم: جست و جو در مرکز Google Support

شما پاسخ بسیاری از سوالات خود را در این قسمت می توانید پیدا کنید. البته مطالبی که در این قسمت بیان شده است مواردی بوده که قبلا برای سایرین اتفاق افتاده و در حال حاضر پاسخ آن از طرف گوگل و سایر کاربران مطرح می گردد. روند شناسایی بدافزار نیز پیشنهاد می گردد که حتما مطالعه شود.
مرکز سوالات مشتریان و پشتیبانی Google Support
معمولا بررسی موارد توسط گوگل ۱ روز زمان می برد. در طی این زمان بردبار باشد. البته گاها مشاهده شده که دو روز کاری نیز این بررسی زمان برده است در نتیجه نگران این موضوع نباشید.

اصلاح و درخواست بازبینی مجدد توسط گوگل

راه حل چهارم: بررسی ایرادات موجود در گوگل وب مستر

وضعیت سایت خود را در کنسول جستجوی Google بررسی کنید. اگر قبلاً از کنسول جستجو استفاده نکرده اید، URL وب سایت خود را وارد کرده و برای دیدن وضعیت آن، روی “افزودن یک ویژگی” کلیک کنید. لازم است تا تأیید کنید که مالک سایت هستید. بدین منظور شما می توانید مقاله آموزش وب مستر تولز را مطالعه کنید. اگر کنسول جستجو هیچ مشکلی را گزارش نکرد، سایت شما همچنان می تواند دارای مشکلات امنیتی باشد که توسط Google Ads تشخیص داده شده است. با مدیر وب سایت یا ارائه دهنده میزبانی وب خود مشورت کنید و از ابزارهایی مانند Stop Badware برای تحقیق بیشتر استفاده کنید.

بررسی فایل های وب سایت

به جهت کسب اطمینان از عدم تزریق کدهای مخرب به داخل وب سایت شما پیشنهاد می کنیم تمامی فایل های وب سایت خودتان را بررسی کنید و کد داخل آنها را یک به یک داخل چک کننده های کدهای ویروسی بررسی کنید تا از سالم بودن آنها اطمینان کسب کنید. همچنین می توانید از وب سایت هایی نظیر pcrisk.com ، sucuri.net ، rescan.pro استفاده کنید.

راه حل ششم: کمک از تاپ ادورت !!!

با توجه به اینکه در موارد زیادی مشکل Malicious or Unwanted Software را برای مشتریان مجموعه تاپ ادورت حل کرده ایم، می توانیم با تکیه بر تجربیات تیم خود در راه حل مشکل تبلیغتان، در کنار شما باشیم. تاپ ادورت پارتنر رسمی گوگل بوده و با ارتباط با دفاتر پشتیبانی گوگل مشکل وب سایت یا نرم افزار شما را مشخص کرده و آن را حل خواهیم کرد.

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.