انتخاب محل نمایش تبلیغ گوگل

انتخاب محل نمایش تبلیغ گوگل

انتخاب محل نمایش تبلیغ گوگل

انتخاب محل نمایش تبلیغ در گوگل (گوگل ادوردز) کاملاً به کسب و کار شما و همچنین هدف تجارتتان بستگی دارد زیرا در محیط های متعدد می توانید تبلیغ گوگل را انجام دهید. برای تبلیغ چند راهکار وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از: ۱- تبلیغ در شبکه جستجو ۲- تبلیغ در شبکه نمایش برای این که بتوانید به راحتی محل نمایش تبلیغ گوگل را انتخاب کنید باید سازوکار هر کدام از این شبکه ها را به درستی بدانید.

شبکه جستجو گوگل (Google Search Network displays)

شبکه جستجو به عنوان انتخاب محل نمایش تبلیغ گوگل به این صورت عمل می کند: زمانی که افراد مختلف در موتور جستجوی گوگل محصولات و یا خدمات مورد نیاز خود را جستجو می کنند، تبلیغ گوگل شما را نمایش می دهد.

شبکه نمایش گوگل (Google Display Network displays)

شبکه نمایش به عنوان انتخاب محل نمایش تبلیغ گوگل به این صورت عمل می کند: زمانی که افراد در سایت های مرتبط با گوگل مانند یوتیوب، گوگل مپ و .. جستجو می کنند، تبلیغ شما را خواهند دید. این روش معمولاً برای کسب و کارهایی مناسب است که نیاز به رونمایی از طرح های خود و یا انجام فعالیت برند سازی دارند. (البته با توجه به فیلتر بودن یوتیوب در ایران برای مشتریانی که می خواهند در ایران تبلیغ گوگل را انجام دهند، این روش توصیه نمی شود. هرچند مشکلی برای انجام آن از طرف مجموعه تاپ ادورت وجود ندارد.)

محل نمایش تبلیغ گوگل را در هنگام ساخت کمپین باید انتخاب کنید. در ادامه هر یک از این محل ها به تفصیل مورد بحث قرار می گیرد.
محل نمایش تبلیغ گوگل

فرمت های تبلیغ گوگل

فرمت های تبلیغاتی به شما امکان می دهد که چگونگی ارتباط کسب و کار خود، با مشتریان بالقوه را انتخاب کنید. در این بخش، فرمت های تبلیغاتی موجود در هر شبکه را معرفی خواهیم کرد. شبکه گوگل می تواند شما را با مشتریان بالقوه در لحظه ای که به شما نیاز دارند، مرتبط کند – مانند جستجوی محصول، خواندن یک وبلاگ در مورد صنعت شما، یا تماشای یک ویدیو مرتبط در YouTube و جستجو خدمات شما. با انتخاب قالب صحیح تبلیغ برای کمپین خود، اطمینان حاصل  می کنید که تبلیغ گوگل شما در آن لحظه، برای یک مشتری خاص مناسب است.


۱- تبلیغ متنی (Text ads)

رایج ترین نوع تبلیغات در گوگل است. تبلیغ شما شامل یک عنوان توصیفی، آدرس وب سایت و متن توصیفی است. کجا می توانید نشان دهید؟

 • شبکه جستجو – Search Network
 • جستجوگرها – Search Partners
تبلیغ متنی گوگل

2- تبلیغ گوگل همراه افزونه های تبلیغاتی گوگل (Ads with extensions)

افزونه های تبلیغات گوگل اطلاعات بیشتری از شما به کاربر می دهد، مانند: اطلاعات تماس، آدرس و… . کجا می توانند نشان داده شوند؟

 • شبکه جستجو – Search Network
 • شبکه نمایش (بسته به افزونه تبلیغاتی) – Display Network
افزونه های تبلیغاتی

پیشنهاد مطالعه: آموزش استفاده از افزونه های تبلیغاتی

3- Responsive ads

این نوع تبلیغ گوگل با صفحات سایت ها و اپلیکیشن های مختلف سازگاری دارد. کجا می توانند نشان داده شوند؟
 • شبکه نمایش – Display Network
Responsive ads

4- Shopping ads

علاوه بر یک تصویر، تبلیغات خرید، حاوی اطلاعات مربوط به محصول و قیمت گذاری است، به طوری که کاربران احساس قوی از محصول شما را، قبل از کلیک بر روی تبلیغ دارند. کجا می توانند نشان داده شوند؟

 • Google Shopping (در کشورهای انتخاب شده)
 • جستجوی گوگل – Google Search
 • وب سایتهای شریک Google، از جمله YouTube و جستجوی تصویر در برخی کشورها
Shopping ads

5- تبلیغ تصویری گوگل

تبلیغات تصویری توجه مردم را در هنگام مرور وب سایت ها در Google Display Network جذب می کنند. کجا می توانند نشان داده شوند؟

 • شبکه جستجو* – Search Network
 • شبکه نمایش – Display Network

* تبلیغات تصویری در شبکه های شریک جستجو نشان داده می شوند، اما نه در شبکه جستجوی گوگل.

تبلیغ تصویری گوگل

6- تبلیغ ویدئویی گوگل

یک تبلیغ ویدیویی مستقل در داخل یک ویدیو دیگر اجرا میشود. کجا می توانند نشان داده شوند؟
 • شبکه جستجو * – Search Network
 • شبکه نمایش – Display Network

* تبلیغات ویدئویی در شبکه های شریک جستجو نشان داده می شوند، اما نه در شبکه جستجوی گوگل.

تبلیغ ویدئویی گوگل

7- تبلیغات اپلیکیشن

تبلیغات اپلیکیشن مشتریان شما را به یک نرم افزار دانلود اپلیکیشن برای دانلود اپلیکیشن شما، هدایت می کند. کجا می توانند نشان داده شوند؟

 • شبکه جستجو – Search Network
 • شبکه نمایش – Display Network
تبلیغات اپلیکیشن

8- تبلیغات تماس گوگل

تبلیغات تماس به مشتریان اجازه می دهد تا با کلیک بر روی تبلیغ گوگل به طور مستقیم با شما تماس حاصل کنند. کجا می توانند نشان داده شوند؟

 • شبکه جستجو – Search Network
تبلیغات تماس گوگل

9- تبلیغات رسانه ای قوی

تبلیغات رسانه ای قوی جذب فرمت های تبلیغاتی می شوند که اغلب شامل انیمیشن یا انواع دیگر می باشند. کجا می توانند نشان داده شوند؟

 • شبکه نمایش – Display Network
تبلیغات رسانه ای قوی
 • محل نمایش تبلیغ گوگل

  به شهر تاپ ادورت خوش آمدید. در این جا ما دو مشتری داریم، کای یک تعمیرکار و کارین طراح کیف های دستی. آنها میخواهند از طریق گوگل مشتری جذب کنند.
 • تبلیغات گوگل

  شبکه گوگل چیست؟ شبکه Google به دو قسمت تقسیم می شود: شبکه جستجو و شبکه های نمایشی - از انواع سایت هایی که مشتریان شما می توانند تبلیغات شما را ببینند.
 • گوگل ادوردز

  کای بسیار طرفدار شبکه ی جستجوی گوگل است زیرا افرادی که به دنبال تعمیرکار شیروانی و نقاش هستند به راحتی با جستجو در گوگل او را پیدا خواهند کرد. این کار با تعریف کلمات کلیدی کسب و کار کای در تبلیغات گوگل انجام می شود و زمانی که افراد این کلمات را در گوگل جستجو میکنند کای را بالاتر از همه خواهند دید.
 • تبلیغ گوگل ارزان

  از آنجا که در شبکه جستجو تبلیغ در سایت ها و پلتفرم های مختلف نمایش داده می شود. او دوست دارد که تبلیغ در تمامی دستگاه های ارتباطی نشان داده شود.
 • شبکه نمایش تبلیغ گوگل

  از سوی دیگر کارین تمایل به استفاده از شبکه نمایش را دارد و میخواهد تا طرح های او در سایت های غنی مانند یوتیوب به نمایش گذاشته شود.
 • شبکه جستجو گوگل

  به علاوه، او می تواند مکان ها، موضوعات و مخاطبان را برای آگهی هایش انتخاب کند - همه سفارشی هایی که به راحتی جذب می شود.
 • تبلیغات گوگل ارزان

  چیزی که او درباره شبکه نمایش می داند این است که تبلیغاتش میتواند به بسیاری از مشتریان بالقوه در سایتهای Google مانند YouTube، Blogger و Gmail و همچنین میلیونها وبسایت دیگر در سراسر جهان نمایش داده شود.

اسلایدر آموزشی

مریم داورزنی
مریم داورزنی
اندازه واقعی آمــوزش یافتگی تو، آن چیزی نیست که می دانی. بلکه این است که چطور دانسته هایت را با دیگران سهیم شوی. حدود سه سالی میشه که کارم را با ادوردز و مارکتینگ شروع کردم. خوشحالم که همراه با تاپ ادورت آنچه آموخته ام رو در اختیار شما قرار می دهم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.