تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

گوگل ادوردز در ایران

 • گوگل ادوردز در ایران (گوگل ادز در ایران) آیا جایگاهی دارد؟!
 • می توان از تبلیغات گوگل ادز در ایران استفاده نمود؟
 • اثر تحریم‌ها بر عملکرد گوگل ادز چه بوده؟
 • میزان هزینه تبلیغات گوگل در ایران چگونه است؟
 • چگونه می‌توان پرداخت به گوگل ادز را انجام داد؟

به این سوالات در این مقاله پاسخ خواهیم داد.

تبلیغات گوگل ادرودز در ایران

شاید شما هم بارها با اصطلاح تبلیغ در گوگل مواجه شده باشید و برایتان این سوال به وجود آمده باشد گوگل ادز در ایران به چه صورت انجام می‌شود؟

گوگل به عنوان پر بازدیدترین موتور جستجو روزانه کاربران زیادی را به خود جذب می‌کند. با توجه به تعداد کاربران این موتور جستجو، تبلیغات در بستر گوگل بسیار ارزشمند و پر سود خواهد بود. زمانی که شما یک عبارت را در گوگل جستجو می‌کنید؛ صفحات و سایتهای مختلفی به عنوان نتیجه جستجو برای شما نمایش داده می‌شوند. صفحاتی که مرتبط با عنوان جستجو شده شما هستند.

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.

برای قرار گرفتن در لیست سایت‌هایی که در صفحه اول و در نتیجه جستجوی کلمات مرتبط به نمایش در می‌آیند؛ می‌بایست ماه‌ها بطور مداوم روی سئو و کیفیت صفحات کار کرد تا به این جایگاه یعنی صفحه اول گوگل رسید. گوگل ادوردز یک روش هوشمند از سوی گوگل برای تبلیغ است که کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن با پرداخت هزینه در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

علامت مشخصه وبسایت‌هایی که با استفاده از تبلیغات گوگل یا گوگل ادز در صفحه اول جستجوی گوگل قرار دارند حروف Ad و یا کلمه آگهی در ابتدای آدرس سایت است.

به طور کلی در پاسخ به پرسش “تبلیغات در گوگل چیست؟” باید گفت ابزاری که به وسیله آن می‌توان مشتریان بالقوه را در بستر اینترنت جذب نمود. تبلیغات گوگل در پلتفرم‌های مختلف مانند:

 • نتایج جستجو
 • سایت‌های مرتبط با گوگل
 • یوتیوب
 • افزایش نصب اپلیکیشن
 • تبلیغ سایت‌های فروشگاهی


چگونه از ایران در گوگل تبلیغ دهیم؟

بعد از آنکه فهمیدیم تبلیغات در گوگل چیست باید بدانیم که آیا در ایران می‌توان از آن استفاده کرد؟ اصول کلی برای انجام تبلیغات گوگل در ایران نیز مشابه سایر کشورهاست، با این تفاوت که برای انجام تبلیغات در گوگل و شارژ اکانت گوگل ادز مانند سایر کشورها نمی توان مستقیما اکانت ادوردز را شارژ کرد؛ چرا که تحریم‌های موجود که شامل تحریم‌های مالی و بانکی نیز هستند این امکان را از کاربران ایرانی سلب کرده اند.

تاپ ادورت به عنوان پارتنر رسمی گوگل با داشتن حسابهای حقیقی و رسمی ارزی می‌تواند در کمترین زمان ممکن اکانت گوگل ادوردز مشتریان را به صورت کاملا مطمئن شارژ کند. بنابراین حتی با وجود تحریم‌های مالی مشکلی از بابت ساخت و تبلیغ در گوگل برای مشاغل ایرانی وجود ندارد. برای اطلاع از جزییات نوع و نحوه عملکرد تبلیغات گوگل ادوردز و انجام تبلیغات با کارشناسان ما در تاپ ادورت تماس بگیرید.

آیا گوگل ادوردز در ایران تفاوتی با دیگر کشورها دارد؟

در ابتدا باید خیال شما مخاطبان عزیز را راحت کنیم که از لحاظ نحوه و نوع عملکرد تبلیغ هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد. صاحبان مشاغل در ایران نیز با وجود تحریم‌ها می‌توانند مانند کاربران کشورهای دیگر از گوگل ادوردز به صورت هدفمند با بازدهی بالا استفاده کنند و درآمد خود را افزایش دهند. تحریم‌ها مشکلاتی نیز به وجود آورده اند که البته برای رفع همه این مشکلات راهکارهایی وجود دارد. در ادامه به چند محدودیتی که به دلیل تحریم‌ها سر راه تبلیغات در گوگل در ایران وجود دارد اشاره می‌کنیم:

 • عدم امکان شارژ با واحد پولی ریال؛ این مساله با استفاده از حساب‌های ارزی حل شده و مشکل و مانعی جهت استفاده از این تبلیغات محسوب نمی شود.
 • نمایش نداشتن تبلیغ با دامنه ir در ایالات متحده آمریکا (این مساله مشکل حادی را ایجاد نخواهد کرد چرا که عموما سایت‌هایی با دامنه ir دارای جامعه هدف ایرانی بوده و نیازی به نمایش تبلیغشان در محدوده جغرافیایی ایالات متحده آمریکا ندارند).
 • عدم امکان انتخاب لوکیشن کشور ایران برای نمایش تبلیغ ادوردز: درست است که با این محدودیت نمی توان تبلغات را به صورت هدفمند و دقیق در ایران اجرا کرد، اما راهکار این مشکل هم محدود کردن نمایش تبلیغ در سایر کشورهاست و به این ترتیب نمایش تبلیغ؛ محدود به آی پی‌های داخل ایران خواهد بود.
 • عدم امکان وارد کردن شماره تماس به صورت مستقیم برای ایران؛ این مساله هم با افزودن یک کد اسکریپت به تبلیغ و استفاده از افزونه تماس حل خواهد شد.

موارد دیگری را نیز می‌توان در ارتباط با محدودیت‌های ناشی از تحریم ذکر کرد که البته در مورد هیچ یک جای نگرانی وجود نداشته و برای هر کدام راه حلی وجود دارد که همکاران ما در تاپ ادورت در هر زمینه ای به شما مشاوره خواهند داد.

تحریم‌های گوگل چه تاثیری بر روی کسب و کارهای ایرانی دارند؟

با توجه به رشد و گسترش استفاده از اینترنت در کشورمان تبلیغات در گوگل؛ به عنوان یک شیوه تبلیغاتی سریع، پربازده، مطمئن سکوی پرتاب بسیاری از کسب و کارهای کوچک در ایران بوده است. این تبلیغات بدون نیاز به سرمایه زیاد مناسب برای هر نوع کسب و کاری بوده و به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا با کمک گرفتن از بستر اینترنت به راحتی کالا و خدماتشان را در معرض نمایش گذاشته و مشتریان خود را جذب کنند.

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم تنها تفاوت اصلی و قابل تامل در تبلیغات گوگل در ایران همان بحث شارژ اکانت و انتخاب لوکیشن تبلیغ به صورت دقیق است که راهکارهایی نیز برای رفع این محدودیت‌ها وجود دارد که به آنها اشاره شد.

دیدگاهتان را بنویسید