قوانین تبلیغات گوگل

قوانین تبلیغات گوگل

قوانین تبلیغات گوگل

در این مقاله مجموعه قوانین تبلیغات گوگل که باید در ساخت اکانت گوگل ادوردز و ساخت آگهی گوگل رعایت کنید را در خدمت شما قرار داده ایم. با رعایت این نکات اکانت گوگل ادوردز (تبلیغات گوگل) معلق یا ساسپند نخواهد شد و در محیطی امن به کار خود ادامه خواهید داد.

 

مجموعه قوانین تبلیغات گوگل

محتوای ممنوع در گوگل ادز

 1. کالا های تقلبی: در گوگل ادوردز (google adwords) فروش کالاهای تقلبی ممنوع است. کالاهای تقلبی کالاهایی هستند که دارای لوگو و یا خصوصیات متفاوت از کالای اصلی می باشند.
 2. محصولات یا خدمات خطرناک: گوگل ادز اجازه تبلیغ در گوگل برای کالاها و یا خدماتی که برای کاربران آنلاین و آفلاین، موجب خطر است را نمی دهد.
 3. ترویج رفتار نادرست: گوگل به صداقت و عدالت اهمیت می دهد، بنابراین اجازه نمی دهد که محصولات یا خدماتی را طراحی کنیم که قادر به انجام رفتارهای نادرست باشند.
 4. محتوای نامناسب: گوگل به تنوع و احترام به دیگران اهمیت می دهد و در تلاش برای جلوگیری از محتویات مغایر با آن است. بنابراین گوگل اجازه نمی دهد، تبلیغات یا مقصد هایی که محتوای تکان دهنده ای دارند یا تبلیغ نفرت، عدم تحمل، تبعیض یا خشونت را نمایش می دهد، تبلیغ کنند.

اقدامات ممنوع در گوگل ادوردز

در قوانین تبلیغات گوگل یک سری اقدامات است که نباید آن ها را انجام دهید:

 1. سوء استفاده از تبلیغات اینترنتی: گوگل می خواهد تبلیغات در سراسر شبکه گوگل مفید، متنوع، مناسب و امن برای کاربران باشد. گوگل اجازه نمی دهد آگهی ها، محتوا یا مقصدهایی که مخرب هستند، فرایندهای بررسی آگهی های گوگل را نادیده بگیرند. گوگل این موضوع را بسیار جدی دنبال می کند.
 2. جمع آوری داده ها و استفاده از آنها: گوگل می خواهد کاربران اعتماد کنند که اطلاعات مربوط به آنها مورد احترام و مراقبت مناسب قرار می گیرد. به همین ترتیب، شرکای تبلیغاتی گوگل نباید این اطلاعات را نادیده بگیرند و یا آن را برای اهداف نامشخص یا بدون اقدامات امنیتی مناسب جمع آوری کنند.
 3. ارائه اطلاعات نادرست: گوگل نمی خواهد که کاربران با آگهی هایی که ارائه می کنند اشتباه بگیرند، بنابراین گوگل تلاش می کند که واضح و صادقانه باشد و اطلاعاتی را ارائه می کند که کاربران تصمیمات آگاهانه بگیرند. گوگل اجازه نمیدهد تبلیغات یا مقصدهایی که قصد دارند کاربران را با حذف اطلاعات مربوطه یا اطلاعات گمراه کننده در مورد محصولات، خدمات یا کسب و کار، فریب دهند.

 

مقررات تبلیغ در گوگل

محدودیت محتوا در گوگل ادوردز

در قوانین تبلیغات گوگل فروش برخی اقلام و برخی خدمات ممنوع است از محدودیت به قوانین محلی برمیگردد. یعنی در برخی از کشور ها و محل ها ممکن است تبلیغ نشان داده نشود، مانند:

 1. محتوای بزرگسالان: تبلیغات گوگل باید به تنظیمات کاربر احترام بگذارند و قوانین را رعایت کنند، بنابراین ما انواع خاصی از محتوای بزرگسال را در تبلیغات و مقصد اجازه نمی دهیم. برخی از انواع تبلیغات و مقصد های بالغ گرا مجاز هستند، اگر افراد زیر سن قانونی را هدف قرار ندهند.
 2. الکل: اگر مخالفت با قوانین محلی نباشد و همچنین افراد زیر سن قانونی را هدف قرار نداده باشند، منعی برای تبلیغ در گوگل وجود ندارد.
 3. حق چاپ: گوگل از قوانین حق تکثیر محلی حمایت میکند و از حقوق دارندگان حق نسخه برداری حمایت میکند. اگر شما از لحاظ قانونی مجاز به استفاده از محتوا حق نسخه برداری هستید، درخواست صدور گواهینامه برای تبلیغ کنید. اگر محتوایی غیر مجاز را مشاهده می کنید، یک شکایت مربوط به حق نسخه برداری ارسال کنید.
 4. شرطبندی و قمار: این مورد نباید با قوانین محلی مغایرت داشته باشد.
 5. بهداشت و درمان و دارو: گوگل به دنبال مقررات تبلیغاتی برای مراقبت های بهداشتی و پزشکی اختصاص داده است، بنابراین گوگل انتظار دارد که تبلیغات و مقصد ها، از قوانین مناسب و استانداردهای صنعت پیروی کنند. برخی از مطالب مربوط به مراقبت های بهداشتی در همه جا قابل انتشار نیست، در حالی که دیگران تنها می توانند تبلیغ کنند، اگر تبلیغ کننده با گوگل، گواهی داشته باشد و فقط کشورهای تایید شده را هدف قرار دهد. مقررات محلی را برای مناطقی که مایل به هدف هستید را بررسی کنید.
 6. محتوای سیاسی: گوگل انتظار دارد که تبلیغات و مقصد های سیاسی با قوانین محلی و مبارزات انتخاباتی در هر منطقه ای که هدف آن تبلیغات قرار دارد، مطابقت داشته باشند.
 7. خدمات مالی: گوگل می خواهد که کاربران اطلاعات کافی برای تصمیم گیری های مالی آگاهانه را داشته باشند. برای اهداف این سیاست، محصولات و خدمات مالی را در نظر می گیرد که مربوط به مدیریت و سرمایه گذاری پول است، از جمله مشاوره شخصی.
 8. علائم تجاری: رعایت قوانین علائم تجاری نیز یکی از قوانین گوگل ادوردز ، می باشد.
 9. الزامات قانونی: علاوه بر رعایت قوانین تبلیغات گوگل ، قوانین محلی که تبلیغ گوگل در آنجا نمایش داده خواهد شد را باید رعایت کند.

 

تبلیغ گوگل

قوانین گوگل ادوردز و شرایط فنی

برای اینکه کاربران ارتباط بیشتری با تبلیغ برقرار کنند، گوگل یک سری شرایط فنی را معرفی کرده است:

 1. عنوان تبلیغ: به منظور ارائه یک تجربه کاربری با کیفیت، Google الزام کرده است که تمام آگهی ها، افزونه های تبلیغات گوگل و مقصد ، با استانداردهای حرفه ای و عنوان مطابقت داشته باشد. بهینه سازی متن تبلیغات گوگل
 2. الزامات صفحه فرود: گوگل می خواهد مصرف کنندگان در هنگام آگهی روی یک کلیک تجربه خوبی داشته باشند، بنابراین مقصد های تبلیغاتی باید منحصر به فرد برای کاربران باشد. بهینه کردن صفحه فرود
 3. الزامات فنی: برای کمک به حفظ تبلیغات واضح و کاربردی، تبلیغ کنندگان باید از الزامات فنی گوگل برخوردار باشند.
 4. الزامات فرم تبلیغ: در هنگام استفاده از گوگل ادوردز، تنها می توانید از قالب خاصی که گوگل معرفی کرده است، استفاده کنید.

آموزش نوشتن آگهی گوگل

مطالب اموزشی گوگل ادوردز

فیلم های اموزشی گوگل ادوردز

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

 

هادی حبیبی
هادی حبیبی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. علاقه من در زمینه های تبلیغات اینترنتی و روش های نوین بازاریابی است.

دیدگاه ها بسته شده است

02166402942