تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

نحوه اتصال گوگل آنالیتیکس به گوگل ادز

 • اتصال گوگل آنالیتیکس به گوگل ادز چطور ممکن است؟
 • چه لزومی در اتصال اکانت گوگل ادز به اکانت گوگل آنالیز وجود دارد؟
 • مزایای اتصال این دو اکانت در چیست؟
 • آیا نیاز به ایجاد دسترسی خاصی وجود دارد؟

به این موارد در این مقاله خواهیم پرداخت.

اتصال گوگل آنالیتیکس به گوگل ادز

گوگل آنالیتیکس یکی از ابزارهای تحلیل و بررسی ورودی های سایت است که با آن می توانید سئو سایت خود را بررسی کرده و آنرا بهبود بخشید. یکی از ابزارهای گوگل آنالیتیکس، بررسی آمار گوگل ادز (تبلیغات در گوگل) است.

در این قسمت گوگل آنالیتیکس ورودی های سایت شما را از گوگل ادز دریافت می کند و سپس آنها را مورد بررسی قرار می دهد و در نهایت نتایج آن را در اختیار شما قرار خواهد داد. برای رسیدن به این منظور نیاز است که اتصال گوگل آنالیتیکس به گوگل ادز انجام بپذیرد.

نکته ی مهمی که باید توجه داشته باشید این است که شما باید اکانت اختصاصی گوگل ادز داشته باشید. پنل های فارسی قابلیت اتصال به گوگل آنالیتیکس را ندارند. همچنین علاوه بر آن توجه داشته باشید که اغلب دسترسی ها در گوگل ادوردز معمولا به صورت standard است.

در این صورت توجه کنید که بایستی به اکانت گوگل ادز خود دسترسی admin داشته باشید. برای این منظور کافیست به شرکت طرف قرارداد تبلیغات گوگل خود بفرمایید تا دسترسی شما را از حالت standard به حالت admin تبدیل نمایند.

 

مراحل اتصال گوگل آنالیتیکس به گوگل ادز

1. وارد اکانت گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) شوید.

2. در نوار سمت چپ و پایین صفحه بر روی admin کلیک کنید. در ادامه بر روی Google Ads Linking کلیک کنید.

join google analytics to google ads

3. در صفحه جدید بروری ان دکمه کلیک نمایید. در این مرحله شما می توانید اکانت های گوگل ادزی که به ایمیل شما متصل است را مشاهده کنید.

وصل کردن گوگل آنالیتیکس به گوگل ادز

4. انتخاب اکانت مورد نظر

تمامی اکانت هایی که به آن ها دسنرسی admin دارید در این قسمت قابل مشاهده می باشد که باید اکانت مورد نظر خود را از میان آنها انتخاب کنید. پس از انتخاب دکمه continue را بزنید.

بعد از اتمام مراحل گوگل آنالیتیکس شما به اکانت گوگل ادز وصل شده است و می توانید اکانت ها را  در ستون Account، تغییر و یا حذف کنید.

فعال سازی اشتراک اطلاعات ادوردز

در آخرین و مهم ترین مرحله شما بایستی به اکانت گوگل ادوردز خود رفته و اطلاعات جمع آوری شده را به اشتراک بگذارید. برای این منظور ابتدا بر روی Tools & Settings کلیک کرده و در ادامه بر روی Linked accounts کلیک کنید.

فعال سازی اشتراک اطلاعات ادوردز

در این قسمت شما باید محیطی که قصد دارید اکانت گوگل ادز شما به آن متصل شود را بایستی انتخاب کنید. برای این منظور بر روی گزینه DETAILS از قسمت Google Analytics کلیک کنید.

اتصال گوگل ادز به آنالیتیکس

در ادامه شما وارد محیطی خواهید شد که اکانت هایی را مشاهده میکنید که بر روی ایمیل شما و در داخل پنل گوگل آنالیتیکس وجود دارد. بر روی گزینه Edit ، همانند تصویر زیر، اکانت مربوطه را انتخاب کنید.

پنل گوگل آنالیتیکس

پس از کلیک بر روی این گزینه حتما هر دو گزینه Link و Import site metrics را فعال نمایید تا اطلاعات شما از اکانت گوگل ادز به اکانت گوگل آنالیتیکس انتقال پیدا کند.

Import site metrics

4 دیدگاه دربارهٔ «نحوه اتصال گوگل آنالیتیکس به گوگل ادز»

 1. این کار چه کمکی به ما میکنه؟! منظورم اینه اصلا چرا باید اتصال اکانت گوگل ادز به گوگل آنالیز انجام بشه؟

  پاسخ
  • شما با اتصال گوگل آنالیز به ادوردز خودتون میتونید مسیر هایی که کاربر طی کرده ، از چه طریقی وارد شده و در ادامه چه فعالیتی در چه مدت زمانی انجام داده رو میتونید مشاهده کنید

   پاسخ
 2. ممنون از مقاله خوبتون ، ی سوال ، این اتصال مشکلی برای اکانت گوگل ادز یا گوگل آنالیز ایجاد نمیکنه؟ مثلا به هم بریزن یا چیزی؟

  پاسخ
  • تشکر از شما ، خیر ، قبلا مشکلاتی ایجاد میشد در نتیجه اتصال اکانت گوگل ادز به اکانت گوگل آنالیتیکس ، ولی امروزه دیگه این مشکل وجود نداره

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید