تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

مزایای تبلیغات در یوتیوب چیست؟

هزینه تبلیغ یوتیوب می تواند برای کمپانی ها فواید زیادی داشته باشد، مخصوصا اگر هسته تجارتی شما مربوط به فروش محصولات باشد. زیرا مجبور نیستید که قسمت های زیادی را درگیر کنید، و اینکه مجبور نیستید هزینه گزافی را که برای تبلیغات دیگر می پردازند را در این گونه تبلیغات پرداخت کنید، مثل تبلیغاتی که در پلتفرم شبکه های اجتماعی است. اما تبلیغ یوتیوب روی فرمت محتواهای مختلف با راهی کاملا متفاوت نسبت به جذب افراد تمرکز می کند. اگر مخاطب شما تبلیغ ویدئویی را ترجیح دهد، بهتر است که از تبلیغ در یوتیوب استفاده کنید تا از مزایای تبلیغات در یوتیوب بهره مند شوید.

مزایای تبلیغات در یوتیوب

1. دسترسی همگانی در سطح جهان

یوتیوب بالغ بر 1 بیلیون کاربر دارد و بالای 1 بیلیون نفر در ماه به طور فعال از یوتیوب استفاده می کنند، در نتیجه تبلیغات در یوتیوب پتانسیل دسترسی به درصد بالایی از افراد را دارد که ممکن است به تبلیغ شما علاقمند باشند.

ویدیو های یوتیوب روزانه به طور میانگین 4 تریلون و 950 بیلیون بار بازدید میشوند!

2. هدفمندی در تبلیغات

یوتیوب به عنوان بخشی از قلمروی گوگل، منبع پرباری از اطلاعات است که فقط فیسبوک می تواند با آن رقابت کند. این اطلاعات برای هر نوع علاقه و ترجیح فردی وجود دارد که به افراد کمک می کند تا بتوانند با تبلیغ یوتیوب هدف گزاری کنند. دقت کنید که هدف خود را بیش از حد بهینه سازی نکنید تا دسترسی دیگران به شما محدود نشود.

هدفمندی در تبلیغات

3. دریافت اطلاعات از طریق تبلیغات یوتیوب

از مزایای تبلیغات در یوتیوب این است که گزارشات دریافتی در کمپین های تبلیغاتی به صورت عمیق، نه تنها اطلاعات زیادی را در اختیار افراد قرار می دهند، بلکه می تواند تعاملات زیادی را با افراد جدید نیز ایجاد کنند. باید مخاطبی را که با محتوای شما ارتباط برقرار می کند را بشناسید. قبل از اینکه از شما چیزی بخرند، باید ببینید که علاقه مخاطب شما بیشتر به کدام سمت می رود. مطالعه در رابطه با تبلیغات گوگل و تجزیه تحلیل نیز می تواند اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.

4. جذب کاربر به سایت خود

بعد از اینکه شخصی از سایت شما بازدید می کند و نسبت به تجارت شما علاقه نشان می دهد، نباید منتظر بمانید تا دوباره به وبسایت شما برگردند. باید با آنها پیوندی عمیق ایجاد کنید. اینکه بتوانید کاربران را نشانه گزاری کنید و علایق آنها را بررسی کنید، کمک زیادی به تبلیغات شما می کند. در نتیجه می توانید آن ها را زودتر به وبسایت خود برگردانید، اعتمادی بین خود و آن ها ایجاد کنید و با امید، در آینده یک فروش بالا را تجربه کنید.

5. انعطاف پذیری تبلیغات یوتیوب

از دیگر مزایای تبلیغات در یوتیوب میتوان به این موضوع اشاره کرد که تبلیغات یوتیوب (youtube ads) یک تبلیغ ایستا و ثابت نیست. بلکه به طور مداوم در حال تغییر است، بنابراین می توانید تبلیغات خود را به صورت پایدار در آنجا بسازید. همچنین می توانید هدف خود را تغییر دهید، برای آن دوباره برنامه ریزی کنید، تبلیغ را کپی کنید و… البته باید مطمئن شوید که از بیشترین میزان بودجه خود برای تبلیغات استفاده کنید و برای تبلیغات خود هزینه کنید تا مخاطبان بیشتری جذب کنید.

پویایی تبلیغات در یوتیوب

راهکارها و ترفندهای تبلیغات در یوتیوب

با وجود گزینه های بسیار متنوع در تبلیغات یوتیوب می توانید راه و روش های متنوعی را برای تبلیغ و ارتباط برقرار کردن با مشتری انتخاب کنید. البته سخت است که در تبلیغات یوتیوب همیشه یک سر و گردن از بقیه بالاتر بمانید. در این قسمت راهکارها و ترفندهایی را به شما آموزش می دهیم تا کمک کند که در این راه موفق شوید.

جذب کاربر در تبلیغات

 

قدرت نفوذ در جذب مخاطب

محتوای خود را فقط برای نشان داده شدن تبلیغ در طول ویدئو نسازید. بازاریابی کردن با مردمی که وبسایت شما را دیده اند، باید به گونه ای باشد که خود آن افراد، باعث شوند تا افراد بیشتری به وبسایت شما سر بزنند. در نتیجه باید همیشه بهتر از بقیه عمل کنید و در فکر مخاطبان، قدرت نفوذ داشته باشید.

اضافه کردن شماره تماس

یکی دیگر از راهکارهای یوتیوب، اضافه کردن فاکتورهای تعاملی مثل تماس گرفتن با مرکز تبلیغات می باشد. این ویژگی به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا دچار سردرگمی نشوند. اگر قرار باشد که این افراد در کانال شما ثبت نام کنند، یا بخواهند که دوباره به وبسایت شما برای خرید محصولات سر بزنند، بهتر است که امکان تماس مستقیم با شما را داشته باشند.

تعیین کنید که دقیقا از تبلیغات خود چه انتظاری دارید؟

قبل از اینکه کمپین خود را راه اندازی کنید، و یا قبل از اینکه تبلیغ را ساخته و یا کپی کنید، نیاز دارید که تصمیم بگیرید دقیقا چه چیزی از این کمپین می خواهید و دوست دارید که موفقیت شما در چه جهتی باشد. اگر 500 دلار در کمپین خرج کرده باشید، به چه تعداد واحد برای فروش نیاز دارید تا بتوانید سود به دست بیاورید؟ قبل از اینکه کمپین به موفقیت مد نظر شما برسد، هزینه تبلیغ یوتیوب شما چقدر خواهد بود؟ اهداف می تواند در مورد فروش، بازدید از وبسایت، ثبت نام در سایت، عضو شدن در کانال و … باشد. بنابراین موفقیت در این امر از دید هرکس متفاوت است.

مزایا تبلیغات

تعداد دفعات نمایش تبلیغ خود برای کاربر را تعریف کنید

ترفند فراموش شده در تبلیغ در یوتیوب، همان درپوش تنظیم کننده مربوط به دفعات بازدید است. بسته به میزان مخاطبان، میزان دفعات بازدید آن ها امری ضروری است تا بتوان آمار خوب و دقیقی از پیشرفت داشت. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا تعداد دفعاتی که تبلیغ شما به یک شخص خاص نشان داده می شود را محدود کنید. از این ویژگی استفاده کنید تا باعث کلافه کردن مخاطب نشوید و برند شما عاملی برای به وجود آوردن احساس منفی در مخاطب نباشد.

پیام خود را شخصی سازی کنید

تبلیغات جزئی از زندگی روزانه هرکدام از ما هستند اما فقط تبلیغاتی که از وجود آن ها آگاه هستیم. تبلیغاتی را در یوتیوب ایجاد کنید که فریبنده هستند و برای مخاطب شما مناسب می باشد تا بتواند او را به برند شما متصل سازد. وفاداری به برند تدریجی اتفاق می افتد.

برای محتوای خاص زمان تعیین کنید

افراد احساسات قوی نسبت به مسائل مختلف در زندگی دارند. برندهایی که این احساسات را به اشتراک می گذارند، راحت تر می توانند بین خودشان و مخاطب ارتباط برقرار کنند. طرفداران فوتبال آمریکایی هر سال زندگی می کنند تا به سوپربول در آمریکا برسند. بنابراین برای این رویداد بیلبورد های تبلیغاتی را در سطح شهر، تبلیغات آنلاین و یا تلویزیونی می سازند.

این برندها به این زمان خاص در سال توجه ویژه ای می کنند، زیرا دقیقا می دانند که در این روز از سال دقیقا مخاطبان آن ها کجا هستند. این مخاطبان در این موقع از سال روبروی تلویزیون و یا هر وسیله الکتریکی دیگر نشسته اند و در حال شنیدن، تماشا کردن و منتظر ماندن برای این رویداد می باشند. اینکه به مخاطبانتان نشان دهید که با آن ها علایق مشترک دارید، به ان ها کمک می کند که بتوانند برند شما را به بخشی از زندگی خود تبدیل کنند.

کمپین ها را برای هر مخاطب قسمت بندی کنید

ترفند نهایی یوتیوب در مورد تقسیم بندی است. کمپین ها گاهی اوقات می توانند بسیار جامع باشند و هرکسی را مخاطب قرار دهند. اگر محتوای شما بیش از حد مبهم است، سخت است که افراد را تشویق به فعالیت کنید یا اینکه برند شما را به یاد بیاورند. پس در مورد مخاطب تبلیغات خود فکر کنید و با جریان فکری کاربر پیش بروید، بدین صورت که کمپین ها را برای هر دسته از مخاطب بخش بندی کنید تا هرکس به بخش مربوط و مورد علاقه خود سر بزند.

تبلیغات در یوتیوب: آری یا خیر؟

در وهله اول احساس غوطه ور شدن در تیلغات یوتیوب را می کنید. اما فرمت های متنوع یوتیوب به بازاریابان، ابزار مناسب و قدرتمندی می دهد تا بتوانند به هدف خود برسند.  چیزی که مهم است، این است که 80 درصد از ترافیک سایت شما مربوط به محتوای ویدئویی سال 2019 باشد تا ارزش وبسایت و یا برند شما را اثبات کند.

تجربه شما از تبلیغات در یوتیوب چیست؟ پاسخ هایتان را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.


منبع: oberlo

دیدگاهتان را بنویسید