تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

راه‌های تعیین قیمت تبلیغات گوگل

  • راه‌های تعیین هزینه تبلیغات در گوگل چیست و چگونه می‌توان قیمت بهینه کلمات کلیدی را مشخص نمود؟
  • استراتژی‌های پر کاربرد در تبلیغات در گوگل چیست؟
  • نحوه انجام تنظیمات در استراتژی‌های مختلف گوگل ادز چیست؟

جایگاه بهینه در گوگل و دو دیدگاه مرتبط با آن

در مقاله‌ای که پیش رو دارید میخواهیم در رابطه با تعیین قیمت تبلیغات گوگل صحبت کنیم. بعد از مطالعه این مقاله میتوانید تصمیم بگیرید که از چه راهی بهینه ترین مبلغ برای تبلیغات خود را بدست آورید و چگونه آن راه در تنظیمات اکانت خود اعمال کنید. همراه ما باشید. پیش از توضیح تعیین قیمت تبلیغات گوگل در بهینه ترین رتبه گوگل، دو دیدگاه به صورت زیر وجود دارد:

  1. بهبود نام تجاری
  2. کسب بهینه ترین نتیجه

1. بهبود نام تجاری

اگر هدف شما بهبود نام تجاریتان است، پس حضور در رتبه اول یا دوم گوگل، شما را به هدفتان می‌رساند. زیرا طبق آمار %50.4 درصد از کاربران اینترنت فقط به سایتی مراجعه می‌کنند که در رنک اول جستجو قرار گرفته باشد. همان طور که می‌دانید دو راه برای قرار گرفتن در جایگاه اول وجود دارد:

  1. تبلیغات در گوگل
  2. سئو

برای حضور در رنک اول و دوم باید هزینه زیادتری نسبت به حالتی که می‌خواهید در جایگاه سوم به بعد باشید، پرداخت کنید.

رتبه سایت

2. بهینه ترین نتیجه و رتبه گوگل

اما اگر هدف شما کسب بهینه ترین نتیجه است، گاهی بهتر است که در رتبه سوم تا پنجم از صفحه اول گوگل باشید و این بهینه ترین رتبه گوگل برای شما خواهد بود.

آیا این حقیقت دارد؟ آیا ممکن است که گاهی رتبه سوم تا پنجم بهتر از رتبه‌های اول و دوم باشد؟ جواب مثبت است. مردم تمایل دارند که روی سایت‌ها، در رتبه­‌های اول و دوم کلیک کنند تا ببینند از کالا یا خدمات مورد نظر راضی هستند یا نه. اما وقتی وارد سایت‌های رتبه سوم تا پنجم (و یا احتمالاً پایین­تر) می­‌شوند، دقیقاً زمانی است که آنها در سایت‌های رتبه اول و دوم به هدفشان نرسیده ­اند و در سایت­‌های پایین تر به جستجوی خود ادامه داده اند. همینطور شما برای حضور در جایگاه سوم هزینه کمتری نیاز دارید نسبت به اینکه در جایگاه اول باشید.

بنابراین در کنار ایستادن (رتبه سوم به پایین­تر) به عنوان یک فیلتر عمل می‌­کند، تنها افرادی که واقعا به دنبال یک نتیجه بهتر خواهند بود روی آگهی شما کلیک و از سایت شما خرید خواهند کرد.

معرفی استراتژی‌های پرکاربرد و نحوه تغییر قیمت در آنها

در ابتدا نحوه تغییر قیمت در دو استراتژی کمپین گوگل ادوردز که پرکاربرد است را برای شما توضیح می‌دهیم تا ابتدا با نحوه تغییر قیمت آشنا شوید و سپس راهکارهای فنی و تجربی برای تعیین قیمت تبلیغات گوگل که بیشترین بازدهی را داشته باشد، برای شما شرح خواهیم داد.

چنانچه مایل هستید تا خودتون کمپین تبلیغاتی خودتون رو به درسته مدیریت و رهبری کنید پیشنهاد می کنیم حتما در “دوره آموزش گوگل ادز” شرکت کنید.

Manual CPC

در این استراتژی قیمت هر کلمه به صورت دستی وارد می‌شود و از سایر کلمات جدا می‌باشد. برای تغییر قیمت در این استراتژی باید وارد اکانت شده و سپس برروی گزینه Keywords در ستون سمت چپ کلیک نمایید.

تغییر قیمت تبلیغ گوگل

در مقابل هرکلمه‌ای که خواستید قیمت آن را تغییر بدید، برروی ستون Max CPC روی قیمت کلیک کنید تا پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز شود. در اینجا می‌توانید قیمت مورد نظر خود را وارد کنید.

قیمت کلمه کلیدی

بعد از وارد کردن قیمت در قسمت Set a manual bid برروی Save کلیک کنید تا تنطیمات شما ذخیره شود.

Maximum Clicks

استراتژی دوم که بیشترین کاربرد را دارد ماکزیمم کلیک می‌باشد. در این استراتژی گوگل با توجه به حداکثر مقدار مجازی که برای کلمات تعریف کرده اید، قیمتی را برای کلمات در نظر می‌گیرد به این صورت که بیشترین کلیک را با توجه به بودجه روزانه دریافت کنید. در این استراتژی برای هرکمپین می‌توان یک حداکثر قیمت تعیین کرد که این قیمت برای تمامی کلمات یکسان می‌باشد.

برای تغییر قیمت باید وارد کمپین مورد نظر شد و از نوار سمت چپ گزینه Setting را انتخاب نمود.

استراتژی ماکزیمم کلیک

در صفحه باز شده از قسمت Bidding برروی گزینه Maximum clicks کلیک نمایید تا بتوانید حداکثر میزان قیمت را تغییر دهید.

تغییر قیمت گوگل ادز

حال با نحوه تغییر قیمت در گوگل ادز آشنا شده اید و نوبت به تعیین قیمت تبلیغات گوگل می‌باشد که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

راه‌های تعیین قیمت تبلیغات گوگل

اینکه در چه جایگاهی عملکرد بهتری دریافت کنید کاملا مرتبط به کسب و کار شما می‌باشد. معمولا یافتن جایگاه برتر با تجربه به دست می‌آید یعنی باید تست کنید و در بازه‌های زمانی مختلف ببینید که چه جایگاهی برای شما مناسب خواهد بود. تاپ ادورت جایگاه دوم و سوم در موتور جستجو گوگل را در تبلیغات پیشنهاد می‌کند زیرا طبق تجربه بیشترین بازدهی را این دو جایگاه داشته است.

قیمت لینک دوم:

قیمت در گوگل ادز به صورت مزایده‌ای تعیین می‌شود. قیمت ثابتی برای کسب و کارها وجود ندارد. آموزش به دست آوردن قیمت مناسب برای هر کسب و کار

1- تست کردن دستی تبلیغ گوگل ادوردز

وقتی تازه اکانت خود را راه اندازی کرده اید، بهترین راه برای تعیین قیمت تبلیغات گوگل، تست کردن به صورت دستی است زیرا هنوز داده و آمار کافی برای انجام راه‌های دیگر ندارید. در این حالت قیمت‌های مختلف را قرار می‌دهید و با جستجوی کلمه کلیدی تبلیغ گوگل خود، جایگاه تبلیغ خود را مشاهده خواهید کرد.

دلیل عدم نمایش تبلیغ
با جستجوی زیاد گوگل شما را ربات شناسایی کرده و تبلغاتان را بالای صفحه و حتی در کل صفحه نمایش نمیدهد.رتبه تبلیغ را با توجه به تبلیغهای بالاتر تعیین کنید

2- keyword planner

ین دو روش نیاز به داده و آمار گوگل نداشتند ولی برای استفاده از روش‌های دیگر نیاز است تا اکانت شما مدتی فعالیت کند و داده‌های مورد نیاز را جمع آوری شود.

3- bid simultor

تعیین قیمت تبلیغات گوگل با این روش، مخصوص کمپین‌هایی می‌باشد که استراتژی پرداخت در آنها به صورت دستی می‌باشد. هنگامی که می‌خواهید قیمت پیشنهادی برای یک کلمه را تغییر دهید، در پنجره باز شده گوگل پیشنهاد‌هایی برای حضور در صفحه اول و در لینک‌های بالا می‌دهد که با استفاده از این اعداد می‌توانید تصمیم گیری کنید. دقت کنید که این آمار بسیار دقیق نیست.

قیمت کلمه کلیدی

4- keywords bids

یک راه خوب برای تعیین قیمت تبلیغات گوگل در اکانت‌هایی که مدتی از فعالیت آنها گدشته است، استفاده از قیمت‌های پیشنهادی جایگاه‌های مختلف تبلیغات در گوگل می‌باشد. در این روش شما سه قیمت پیشنهادی گوگل برای حضور در:

  • صفحه اول گوگل
  • لینک‌های بالای صفحه اول
  • لینک اول در صفحه اول

را به ستون‌های خود اضافه کنید و از روی این آمار قیمت مناسب خود را انتخاب نمایید. برای مشاهده این سه عدد، وارد صفحه کلمات کلیدی شوید و برروی آیکون columns کلیک کنید.

قیمت پیشنهادی گوگل ادز

از سربرگ Attributes سه گزینه‌ای که در تصویر ملاحظه می‌کنید را انتخاب نمایید. حال شما قیمت برای سه جایگاه مختلف در گوگل ادز را در ستون‌ها خواهید دید.

قیمت لینک اول

5- Performance planner

راه پنجم تعیین قیمت تبلیغات گوگل این روش می‌باشد که با آن می‌توانید وضعیت آینده تبلیغات خود را ببینید.

6- Auction insights

راه آخر تعیین قیمت تبلیغات گوگل، مقایسه خود را رقبا می‌باشد. با این روش می‌توانید عملکرد خود را نسبت به رقبا بررسی کنید.

تا به اینجا تعیین قیمت تبلیغات گوگل برای کلمات را آموختید و می‌توانید قیمت مناسب برای جایگاه دلخواه خودتان را تعیین کنید. توجه داشته باشید با توجه به مزایده‌ای بودن سیستم تبلیغات گوگل، قیمت‌ها همیشه ثابت نخواهند بود.

فیلم آموزشی بهینه سازی کلمات کلیدی

دیدگاهتان را بنویسید