تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

هشت مورد از بهترین شبکه‌های تبلیغات کلیکی (PPC)

برترین شبکه‌ های تبلیغات کلیکی

هیچ دو شبکه تبلیغاتی‌ کاملا شبیه به هم نیستند. همین تفاوت‌هاست که فرصت دسترسی به طیف گسترده‌ای از مشتریان و مخاطبان بالقوه با رفتاری متنوع در محیط آنلاین را پیش‌روی تبلیغ‌کنندگان قرار می‌دهد.

می‌پرسید کدام شبکه تبلیغاتی PPC برای کسب‌وکار شما مناسب است؟ به احتمال زیاد، از میان پلتفرم‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، چند پلتفرم به دردتان می‌خورد! در این قسمت، شما با شبکه‌ های تبلیغاتی PPC زیر آشنا خواهید شد:

 • گوگل ادز
 • بینگ ادز
 • ادرُل
 • یاهو جِمنای
 • فیسبوک
 • لینکدین
 • توییتر
 • پینترست
پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.

شبکه تبلیغاتی گوگل ادز(Google Ads)

گوگل ادز، اولین مورد از مجموع هشت شبکه‌ تبلیغاتی PPC برتری است که در این مقاله معرفی می شود.  تبلیغات در گوگل، به دلیل حجم بالای جستجوها در موتور جستجوی گوگل و تعداد زیاد وبسایت‌ها در شبکۀ نمایش گوگل (GDN)، محبوب‌ترین شبکۀ آگهی است.

به گفتۀ گوگل «گوگل ادز آگهی‌های شبکه نمایش را در بیش از 2 میلیون وبسایت و بیش از 650 هزار اپلیکیشن نمایش می‌دهد. بنابراین مخاطب شما هر کجا که باشد، می‌توانید آگهی‌ خود را به او نشان دهید.» روزانه بیش از 3/5 میلیارد جستجو در گوگل انجام می‌شود.

محل نمایش آگهی گوگل ادوردز‌: موتور جستجوی گوگل، درون وب در GDN، خرید، اپلیکیشن‌های موبایل و یوتیوب.

موبایل: پوشش گستردۀ موبایل در جستجوها، وب سایت‌های عضو GDN و اپلیکیشن‌ها

شکل آگهی: به صورت متن، تصویر، ریسپانسیو و همچنین در قالب ویدئو

شیوۀ قیمت‌گذاری: به صورت پرداخت به ازای هر کلیک (CPC) محاسبه می شود؛ که در آن قیمت بر مبنای رقابت و کیفیت آگهی تعیین می‌شود. در GDN پرداخت به ازای هر 1000 نمایش (CPM) هم امکان‌پذیر است.

توصیه: معمولا CPC گوگل ادز برای کلیدواژه‌های جستجو بالا است. بنابراین سعی کنید برای استفاده از این شبکه تبلیغاتی پر مخاطب، خلاق باشید و کمپین‌های شبکه نمایشی بسازید؛ به طوری که به کلیدواژه‌های جستجوی کاربران بسیار مرتبط باشند. اگر نمی‌توانید، شاید بهتر باشد از سایر پلتفرم‌ها استفاده کنید! برای مثال میتوانید از گوگل ادسنس نیز استفاده کنید و با ایجاد تبلیغات در سایت خود نیز درآمد کسب کنید.

بینگ ادز(Bing Ads)

در بین شبکه های تبلیغاتی، سهم موتور جستجوی بینگ از جستجوهای دسکتاپی رشد سریع‌تری نسبت به گوگل داشته و به 145 میلیون جستجو رسیده است، گرچه هنوز با گوگل فاصله دارد.

بینگ ادز ابزارهایی در اختیار تبلیغ‌کنندگان قرار داده که بتوانند کمپین‌های خود را از گوگل ادز به بینگ ادز منتقل کنند و راحت‌تر کار خود را در بینگ شروع کنند.

مایکروسافت، با همکاری اختصاصی با سرویس جستجوی یاهو، تقویت جستجوهای آوایی، و دسترسی به داده‌های لینکدین، همگام با پیشرفت تکنولوژی‌های تبلیغاتی، به دنبال کسب فرصت‌های بیشتر برای ورود به بازار تبلیغات است.

محل نمایش آگهی‌: موتورهای جستجو، گنجاندن آگهی در محتوای بومی در MSN، outlook.com، برازر Edge و سایت‌های همکار برگزیده و باکیفیت.

موبایل: جستجوی موبایل در Bing Network

شکل آگهی: به صورت متن برای جستجو، به صورت ریسپانسیو برای تبلیغات بومی

شیوۀ قیمت‌گذاری: به صورت پرداخت به ازای هر کلیک (CPC) محاسبه شده؛ که در آن قیمت بر مبنای رقابت و کیفیت آگهی تعیین می‌شود.

توصیه: گرچه بینگ ادز به شما اجازه می‌دهد کمپین‌های خود را از گوگل ادز مستقیما وارد بینگ ادز کنید، اما عدم بهینه‌سازی و تنظیم درست آگهی‌هایتان برای پلتفرم بینگ ادز و استفاده و تکرار همان آگهی‌های کمپین گوگل ادز، می‌تواند کار اشتباهی باشد.

حتما قیمت‌های پیشنهادی‌تان را تغییر دهید (معمولا باید کمتر کنید)، نوع انطباق کلیدواژه‌ها را تصحیح کنید و افزونه‌های آگهی خاص بینگ ادز را اضافه کنید.

ادرُل(AdRoll)

این شبکه تبلیغاتی برای هدف‌گیری مجدد طراحی شده و از بیش از 34 میلیون سیگنال برای پیش‌بینی‌های بازاریابی برای هدف‌گیری استفاده می‌کند. ادرل به عنوان یک شبکه تبلیغاتی، از Facebook Exchange، گوگل، ایمیل و بسیاری دیگر از بازارها و تبادلات بهره می‌برد.

محل نمایش آگهی‌: وبسایت‌ها

موبایل: هدف‌گیری مجدد برای موبایل و دستگاه‌های نمایش مختلف

شکل آگهی: آگهی‌های وب، آگهی‌های وب پویا، آگهی‌های وب بومی، آگهی‌های فیسبوک، آگهی‌های اینستاگرام، ایمیل

شیوۀ قیمت‌گذاری: حداقل هزینۀ ماهانه که از 300 دلار شروع می‌شود.

توصیه: یکی از ضروریات برای هر کسب‌وکاری، خصوصا برای تجارت الکترونیک، برای هدف‌گیری مجدد مشتریان با محصولاتی است که قبلا دیده‌اند.

یاهو جِمِنای (Yahoo Gemini)

آگهی‌های جستجو و بومی، در سرویس‌های متعلق به یاهو و شبکۀ Oath متشکل از یاهو، AOL و دیگر وبسایت‌های زیرمجموعۀ آن دو، مثل هاف‌پست و تامبلر نمایش داده می‌شوند.

بینگ ادز مایکروسافت اعلام کرد در سه‌ماهۀ اول 2019، همکاری گسترده‌ای با وریزن مدیا آغاز کرده است. در این راستا امکان سرویس‌دهی بینگ ادز به ترافیک جستجوی یاهو فراهم شده است.

این ترافیک شامل جستجوهای پلتفرم‌های Oath Ads (که پیش‌تر با نام یاهو جمنای شناخته می‌شد) و دیگر شرکای یاهو است.

محل نمایش آگهی‌: جستجو، جستجوی موبایل، محتوای بومی

موبایل: جستجوی موبایل

شکل آگهی: متن، تصویر، ویدئو، نصب اپلیکیشن، پست تامبلر، آگهی چرخشی (Carousal)، آگهی ایمیلی

شیوۀ قیمت‌گذاری: به صورت پرداخت به ازای هر کلیک (CPC) که در آن قیمت بر مبنای رقابت و کیفیت آگهی تعیین می‌شود.

توصیه: بهترین کاربرد یاهو در آگهی‌های بومی است و برای مخاطبانی است که محصولات یاهو را مصرف می‌کنند.

فیسبوک(Facebook)

فیسبوک، به عنوان پرطرفدارترین شبکۀ اجتماعی در جهان، ماهانه 2میلیارد نفر کاربر دارد. با گزینه‌هایی که فیسبوک در اختیار شما می‌گذارد، می‌توانید با دقت بسیار زیادی بر اساس ویژگی‌های جمعیت‌شناختی، علائق و رفتارهای کاربران، مخاطبانتان را هدف بگیرید.

محل نمایش آگهی‌: فیسبوک، اینستاگرام، مسنجر و Audience Network در اپلیکشین‌های موبایل

موبایل: همۀ متعلقات موبایلی فیسبوک و Audience Network

شکل آگهی: ویدئو، عکس، تصاویر چرخشی، اسلایدشو، بوم (موبایل). Audience Network در موبایل از فرمت‌های مختلف ویدئویی و نمایشی پشتیبانی می‌کند مثل ویدئوی بومی، بینابینی، جایزه‌ای و in-stream.

شیوۀ قیمت‌گذاری: تبلیغ‌کننده بر مبنای انجام هر بار عمل موردنظرش توسط بینندۀ آگهی، پول پرداخت می‌کند. هزینه بر مبنای قیمت پیشنهادی، نرخ عمل پیش‌بینی‌شده و کیفیت آگهی تعیین می‌شود.

توصیه: بهترین کاربرد فیسبوک برای هدف‌گرفتن دقیق مخاطبان بر مبنای خصوصیات جمعیت‌شناختی است. چنین سطحی از هدف‌گیری از طریق گوگل یا بینگ به راحتی امکان‌پذیر نیست.

آگهی‌های فیسبوک بیشتر شبیه آگهی‌های نمایش عمل می‌کنند، اما مدیران ماهر و باتجربه می‌توانند از این آگهی‌ها، بهترین تبدیل‌ها را به دست بیاورند.

لینکدین(LinkedIn)

لینکدین، که حالا متعلق به مایکروسافت است، جزء هشت شبکه تبلیغاتی برتر است. این شبکه اجتماعی گنجینه‌ای از اطلاعات و مخاطبان ارزشمند برای تبلیغ‌کنندگان است که بتوانند افراد حرفه‌ای را هدف بگیرند.

بیش از 500 میلیون نفر عضو لینکدین هستند که می‌توان آن‌ها را با محتوای مربوط به مشاغل و حرفه هدف‌گیری کرد، موضوعاتی مثل عنوان شغلی، ارشدیت، شرکت‌ها و بسیاری از این دست برای آن‌ها جذاب هستند.

محل نمایش آگهی‌: لینکدین، Linkedin Audience Network که از ده‌ها هزار سایت موبایل تشکیل شده است، اپلیکیشن موبایل و تبادل آگهی.

موبایل: اپلیکیشن لیندکین و Linkedin Audience Network

شکل آگهی: آگهی‌های متنی و تصویری در لینکدین، آگهی‌های بومی در سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایLinkedin Audience Network

شیوۀ قیمت‌گذاری: مدل CPC بر مبنای رقابت و ارتباط آگهی با جستجوها، CPM، پرداخت بر مبنای ارسال (CPS)

توصیه: یکی از تاکتیک‌های مؤثر در لینکدین، انتشار نکات و توصیه‌های مفید و ارزشمند، وایت‌پیپرها و دیگر محتواهایی است که مستقیما به صنعتی که کاربر در آن فعالیت می‌کند، مربوط باشند.

توییتر(Twitter)

توییتر ماهانه 330 میلیون کاربر فعال دارد. این پلتفرم به عنوان یکی از برترین شبکه های تبلیغاتی گزینه‌های متعددی برای رساندن پیام‌های تبلیغاتی به این حجم از کاربران در اختیار ما قرار داده است.

خلاف بسیاری از پلتفرم‌ها، آگهی‌های توییتر کاملا محدود به توییتر هستند و خبری از شبکۀ شرکای دیگر نیست. شاید بتوان گفت توییت‌های تبلیغاتی یکی از انعطاف‌پذیرترین گونه های  آگهی هستند زیرا می‌توانند شامل هر ترکیبی از متن و هرنوع رسانه‌ای که مطابق قوانین و سیاست‌های کلی توییتر هست، باشند.

محل نمایش آگهی‌: twitter.com و اپلیکیشن توییتر

موبایل: آگهی‌ها در فید اپلیکیشن توییتر قرار می‌گیرند

شکل آگهی: توییت‌های پروموت‌شده (متن و یا تصویر، گیف، ویدئو)، حساب‌های پروموت‌شده، روندهای پروموت‌شده

شیوۀ قیمت‌گذاری: توییت‌ها و حساب‌های پروموت‌شده به صورت CPC، روندهای پروموت‌شده توسط نمایندۀ فروش توییتر بررسی و مدیریت می‌شوند.

توصیه: تبلیغ در توییتر باید همگام با یک استراتژی قدرتمند در توییتر پیش برود. از سویی پروموت‌کردن یک حساب می‌تواند فالوئرهای جدید ایجاد کند و از سوی دیگر یک توییت‌ها و محتوای توییتری قوی می‌تواند به بهترین نتایج منجر شود.

پینترست(Pinterest)

آخرین شبکه تبلیغاتی که در این مقاله معرفی می شود پینترست است. تعداد کاربران فعال پینترست ماهانه به 200 میلیون می‌رسد که روندها، ایده‌ها و محصولات مختلفی را جستجو می‌کنند و بسیاری از آن‌ها قصد خرید دارند.

درصد اعظمی از کاربران پینترست زنان هستند (70درصد) و درآمد خانوار 40 درصد از آن‌ها 100 هزار دلار است.

محل نمایش آگهی‌: Pinterest.com و اپلیکیشن پینترست

موبایل: آگهی‌ها در فید اپلیکیشن پینترست قرار می‌گیرند

شکل آگهی: پین‌های تبلیغاتی (Promoted pins)، پین‌های تبلیغاتی تک‌لمسی (one-tap)، پین‌های تبلیغاتی ویدئویی، پین‌های سینمایی، پین‌های تبلیغاتی مخصوص اپلیکیشن.

شیوۀ قیمت‌گذاری: برای پین‌های تبلیغاتی CPC، نصب اپلیکیشن، برای پین‌های تبلیغاتی ویدئویی CPM.

توصیه: جستجوهای پینترست عام‌تر و کلی‌تر از گوگل هستند. بنابراین قبل از شروع کار با پینترسنت، کلمات کلیدی موردنظرتان را بررسی و در پینترست جستجو کنید.

یک حضور قوی و حساب‌شده در پینترست نتایج بهتری برای شما به ارمغان می‌آورد زیرا باعث کاهش اتلاف وقت شما در پینترست و صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.

منبع مقاله

4 دیدگاه دربارهٔ «هشت مورد از بهترین شبکه‌های تبلیغات کلیکی (PPC)»

 1. سلام وقتتون بخیر ؛ میخواستم ببینم برای تبلیغات در شبکه های دیگه مثل فیسبوک و اینا باید مـثل گوگل ادورز ؛ اکانت بگیرم ؟ و اینکه شما فروش اکانت شو دارید یا خیر ؟

  پاسخ
  • امروزه دیگه واقعا یک سایت مرجع وجود نداره ، به ندرت سایتی مثل دیجی کالا میتونه کانون توجه قرار بگیره ، پیشنهاد میکنیم برای خودتون یک وب سایت طراحی کنید و با انجام تبلیغات بر روی اون کار انجام بدید و فروش داشته باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید