استراتژی های پرداخت گوگل ادز

در سیستم گوگل ادز چندین روش برای پرداخت هزینه وجود دارد که آنها را استراتژی های پرداخت گوگل ادز می نامند. در این مقاله ما سعی داریم تا تمامی استراتژی های پرداخت گوگل ادز را به شما عزیزان معرفی کنیم تا با آگاهی بیشتر بتوانید اکانت خود را مدیریت و هزینه ها را کاهش دهید. در ادامه به معرفی استراتژی های پرداخت در گوگل ادز می پردازیم.

انواع استراتژی های پرداخت گوگل ادز

Manual CPC

پرکاردبردترین استراتژی پرداخت گوگل ادز، Manual CPC می باشد. این استراتژی به معنی تنطیمات دستی است، یعنی شما به صورت دستی هزینه هر کلیک را در تبلیغ گوگل وارد می کنید. باید توجه داشت که هر مقداری که وارد کنید گوگل کمی بیشتر از نفر قبلی از حساب شما کسر خواهد کرد. اجازه بدید با یک مثال موضوع را کاملا روشن کنم: فرض کنید رقیب شما رقم 5 سنت را بر روی تبلیغ خود قرار داده است، حال شما قیمت 50 سنت را بر روی تبلیغات خود قرار می دهید. در حوزه ی کاری شما هم فقط شما و رقیبتان وجود دارید، در نتیجه گوگل از حساب شما برای هر کلیک رقمی در حدود 6 یا 7 سنت کسر خواهد کرد نه 50 سنتی که شما پیشنهاد داده اید.

Maximize clicks

ماکزیمم کلیک دومین استراتژی پرداخت گوگل ادز هست که طرفداران زیادی دارد. نحوه عملکرد این استراتژی به این صورت است که شما بودجه روزانه و بیشترین هزینه ای که برای هر کلیک می خواهید پرداخت کنید را وارد می کنید و گوگل با توجه به بودجه و هزینه ی هر کلیک جایگاه تبلیغ شما را به گونه ای قرار می دهد که بیشترین کلیک را دریافت کنید.

Target CPA

پرداخت به ازای انجام عمل خاص. در این استراتژی شما تعیین می کنید که هر موقع یک عمل خاص در سایت رخ داد (مانند پرداخت یا سفارش محصول) از حساب شما هزینه کسر شود. در این حالت هزینه ی هر عمل بالا می باشد و عموما به صرفا نیست.

Target ROAS

شما می‌توانید کمپین را طوری تنظیم کنید که با توجه به بودجه، نرخ بازگشت سرمایه هدف‌تان را دریافت کنید. مثلا می‌توانید با تنظیم 10٪ به گوگل اجازه دهید که تا یک دهم قیمت هر محصول (یا سود محصول) بودجه را مصرف کند تا یک محصول به فروش برسد.

Maximize conversions

این استراتژی براساس بیشترین نرخ تبدیل محاسبه می شود.

Target impression share

در این استراتژی تعیین می کنید که می خواهید دائم در لینک اول باشید و یا در صفحه اول. دقت داشته باشید که حضور در لینک اول می تواند هزینه های شما را به طور زیادی افزایش دهد پس این استراتژی را با دقت و بررسی زیاد انتخاب کنید.

Target outranking share

زمانی که رقیب شما دائما در لینک اول می باشد و شما می خواهید جای او را بگیرید، در این وضعیت از این استراتژی باید استفاده کرد و تعیین نمود که میخواهید چند درصد جایگاه او را بگیرید.

Enhanced CPC

در این استراتژی گوگل بر اساس نرخ بازگشت و تبدیل کمپین شما، هزینه را تعیین می کند. تاپ ادورت استفاده از این استراتژی را پیشنهاد نمی کند.

آموزش نحوه تعیین و تغییر استراتژی مالی

برای تعیین هرکدام از این استراتژی ها باید در زمان ساخت کمپین، در قسمت Bidding بر مبنای نوع خدمات استراتژی پرداخت خود را انتخاب کنید.

انتخاب استراتژی مالی

برای تغییر استراتژی مالی انتخاب شده روی کمپین مورد نظر خود کلیک کنید تا کمپین باز شود، سپس وارد گزینه setting در نوار سمت چپ شوید. با تصویر زیر مواجه می شوید و از قسمت Bidding وارد شده روی فلش کنار گزینه کلیک کنید و استراتژی مالی را (Change bid startegy) تغییر دهید.

تغییر استراتژی مالی

اشتراک
Notify of
guest
4 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
آرمان حسینی
آرمان حسینی
2020-03-12 1:46 ب.ظ

سلام خسته نباشید
استراتژی هایی که خود گوگل پیشنهاد میده رو پیاده کنیم ۸یل نه

لیلا سرابی
لیلا سرابی
2020-03-12 2:23 ب.ظ

سلام خیلی ممنون
اساسا پیشنهادات گوگل برای ارتقای کیفیت تبلیغ و بهینه شدن تبلیغ هست اما در ارتباط با استراتژی های مالی در صورتی که از بازدهی استراتژی مالیتون راضی هستید تغییرش ندید چرا که پیشنهادات مالی لزوما با بالاتر رفتن هزینه ها همراه هستن

علی
علی
2020-03-14 3:40 ق.ظ

سلام توضیحاتتون خیلی تکمیل بود ممنونم
اینکه بخوام در لینک اول قرار بگیرم و بدونم چه هزینه پرداخت میشه برای هر کلیک رو از کجا بفهمم؟

لیلا سرابی
لیلا سرابی
2020-03-15 12:30 ب.ظ
Reply to  علی

سلام خواهش میکنم و خوشحالیم که مفید واقع شده مطالبمون.
برای اینکه قیمت کلی واژه هاتون رو در بیارید میتونید از کیورد پلنر استفاده کنید تا هزینه هر کلیک رو بطور تقریبی برای شروع به دست بیارید و خود اکانت هم بعد از اینکه چند روز کار کنه اطلاعاتی رو در اختیار شما قرار میده که با توجه به اونها میتونید هزینه های تعیین شده تون رو تغییر بدید