سئو کلاه سیاه
  • سئو کلاه سیاه چیست ؟
  • سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه سفید چه تفاوتی دارند؟
  • نمونه تکنیک های سئو کلاه سیاه کدامند؟
  • سئو کلاه خاکستری چیست ؟
  • سئو کلاه سیاه یا سفید؟ کدام یک بهتر است؟

در این مقاله قصد داریم در مورد سئو کلاه سیاه مطالب مفصل و مفیدی برای شما ارائه دهیم و پاسخ سوالات فوق را نیز بطور کامل در اختیار شما قرار دهیم. امید است با مطالعه این مقاله با موضوعاتی پیرامون سئو کردن سایت آن هم با روش های غیر معمول بیشتر آشنا شوید.

سئو کلاه سیاه چیست ؟

سئو کلاه سیاه اقداماتی برخلاف راهنمایی های موتور جستجو می باشد که برای افزایش امتیاز سایت در موتور جستجو مورد استفاده قرار می گیرد. تکنیک های سئو کلاه سیاه نمی تواند همه مشکلات فرد جستجو کننده را حل کند و اغلب با پنالتی یا جریمه از موتورهای جستجو روبرو خواهد شد. تکنیک های کلاه سیاه شامل عملکرد انباشتن کلمات کلیدی، پنهان کردن، و استفاده از شبکه های لینک خصوصی می باشد.

قرار گرفتن در نتایج جستجو برای رشد تجاری هر کسب وکاری، بسیار لازم و حیاتی است اما بهینه سازی برای موتور جستجو می تواند از طریق راه غلط یا صحیح انجام شود. هنر تیره سئوی کلاه سیاه یک روش غلط است زیرا سئوی کلاه سیاه با بیشتر با الگوریتم های موتور جستجو درگیر است، تا حل مشکل کاربران.

این روش سئو ، به جای کسب “حق رتبه بالا” در صفحات نتایج موتورهای جستجوگر ، از تکنیک های مشکوک برای رسیدن به آن استفاده می کند. استفاده مداوم از تکنیک های سئو کلاه سیاه احتمالاً به جای بهبود رتبه سایت شما در موتورهای جستجو به آن آسیب می رساند.

هدف موتورهای جستجو مانند Google ارائه بهترین نتایج در هنگام تکمیل یک جستجو است. گوگل می خواهد اطمینان حاصل کند که نتایج ارائه شده شامل مطالب اسپم نباشد و کاربران تجربه جستجوی خوبی داشته باشند. به همین دلیل بطور خودکار از طریق الگوریتم ها یا اقدامات دستی ، سایت هایی که مشکوک به استفاده از تکنیک های کلاه سیاه هستند، شناسایی و جریمه میکند.

الگوریتم های موتور جستجو مدام در حال پیشرفت می باشد، به همین دلیل است که که باید از این روش به هر قیمتی دوری کنید. سئو کلاه سفید یک روش بسیار بهتر برای بهینه سازی موتور جستجو خواهد بود. این یک راهبرد اخلاقی است که از طریق مفاهیم و راهنمایی های تنظیم شده توسط موتورهای جستجو کار می کند. سئوی کلاه سفید شامل تولید محتوای با کیفیت و ساخت تجربه کاربری بهتر برای مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت است.

مقایسه و تفاوت سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید

سئو کلاه سیاه مخالف دستورالعمل های تعیین شده توسط موتورهای جستجو است و آنها را برای دستیابی به رتبه های بالاتر دستکاری می کند. استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه می تواند باعث حذف سایت شما از نتایج موتور جستجو یا کاهش رتبه آن شود. سئو کلاه سفید یک روش اخلاقی برای انجام سئو با ایجاد محتوای با کیفیت و تجربه کاربری خوب است.

این مقاله تکنیک های سئوی کلاه سیاه را شرح می دهد، بنابراین می توانید با مطالعه ادامه مقاله می توانید مطمئن شوید که در تدوین استراتژی سئوی سایت خود ، تا حد امکان از سئوی کلاه سیاه دوری کرده اید.

سئو کلاه سیاه

 تکنیک های کلاه سیاه در سئو

انباشتن کلمات کلیدی

انباشتن کلمات کلیدی یک تکنیک سئوی کلاه سیاه است که با پر کردن محتوا از کلمات کلیدی نامربوط تلاش دارد هرطور که شده امتیاز صفحه را در صفحات نتایج جستجو بالا ببرد. اضافه کردن انواع چندگانه کلمات کلیدی در جایی که هیچ ارزشی ندارد، باعث ایجاد یک تجربه بد برای کاربر می شود. همچنین باعث می شود تا صفحه شما بعنوان صفحه ای با نمایش داده های بی ربط شناخته شود.

گوگل، انباشتن کلمات کلیدی را اینگونه شرح می دهد:

  • لیستی از شماره تلفن هایی که هیچ نامی ندارند که به آن ها ارزش بدهند.
  • باکس هایی پر از نام شهر ها و ایالت ها برای کسب رتبه بالاتر در آن ها
  • تکرار کلمات یا اصطلاحات آنقدر زیاد باشد که به نظر غیر طبیعی برسد.

مثال تکنیک انباشتن کلمه کلیدی

در این قسمت نمونه ای از انباشتن کلمات کلیدی را به شما نشان می دهیم که مربوط به یک نرم افزار بازاریابی برون مرزی است:

ما در حال فروش نرم افزار بازاریابی برون مرزی هستیم. نرم افزار بازاریابی برون مرزی  چیزی است که ما می فروشیم. اگر به دریافت نرم افزار بازاریابی برون مرزی فکر می کنید با یکی از مشاوران نرم افزار بازاریابی برون مرزی ما در تماس باشید. ”

قطعا شما هم با ما موافق هستید، این پاراگراف کاملا از قوانین سوء استفاده کرده است. کاملا معلوم است که فقط قصد امتیازگیری از گوگل دارد و گوگل نیز آن را تشخیص می دهد.در این روش همچنین یک واژه را با مترادف های مختلف، بارها و بارها تکرار می کنند، بدون اینکه مفهوم مهمی را برسانند.

می توانید با انجام تحقیقات کلمه کلیدی دریابید افراد چه چیزی را بیشتر جستجو می کنند، اما استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در محتوا اصلا ایده خوبی نیست. به جای اینکه محتوای خود را با کلمات کلیدی نامربوط پر کنید، روی تولید یک محتوای کاربردی تمرکز کنید که کلمات کلیدی آن واقعا مربوط به تیتر محتوا است.

پنهان سازی

پنهان سازی به این معناست که یک قسمت از محتوا به کاربر نشان داده شود که با محتوای نشان داده شده در موتور جستجو کاملا متفاوت است. وبسایت هایی که از سئوی کلاه سیاه استفاده می کنند، این کار را انجام می دهند تا محتوای آن ها برای مفاهیم مختلف و نامربوطشان امتیاز بگیرند. وبسایت های اسپم اغلب این کار را انجام می دهند و با استفاده از ربات هایی سعی می کنند که خود را از دید موتور جستجو پنهان کنند.

سازماندهی محتوا برای گروه های مختلف کاربران کاملا قابل قبول است. به طور مثال؛ ممکن است که وقتی کاربری با موبایل از وبسایت شما استفاده می کند، سایز وبسایت کاهش پیدا کند. همچنین ممکن است که زبان صفحه بر اساس کشوری که کاربر در آن وجود دارد، تغییر کند. انتشاردهنده هایی مانند Forbes یا Inc ممکن است تبلیغاتی را که در یک صفحه ظاهر می شود برای تأمین اعتبار محتوای خود تغییر دهد. این نمونه ها کاملا قابل قبول هستند. تا زمانی که فقط محتوایی که روی نتایج جستجو ظاهر می شود را تغییر ندهید، مشکلی وجود نخواهد داشت.

از آنجایی که هیچ قانون سریع و دقیقی برای تعیین چیزهایی که قابل قبول است و یا نیست، وجود ندارد، توصیه میکنیم که از خودتان سوال کنید آیا تکنیکی که استفاده میکنید مشکل کاربر را حل میکند یا به تقاضای او پاسخ می دهد؟ اگر پاسختان مثبت است، یعنی کار قابل قبولی انجام داده اید. بنابراین باید ربات های گوگل را یک کاربر درنظر بگیرید.

اگر کنجکاو هستید بدانید که چگونه گوگل وب سایت شما را می بیند ، می توانید از ابزار fetch as google استفاده کرده و آن را با آنچه کاربران می بینید مقایسه کنید.

ریدایرکت ها

ریدایرکت به معنای هدایت کاربر به url یا آدرس وبی متفاوت از آنچه ابتدا روی آن کلیک کرده ، است.سئوی کلاه سیاه از تکنیک ریدایرکت برای هدفی استفاده می کند که برای آن ساخته نشده اند. این مورد هم مانند پنهان سازی، ممکن است شامل ریدایرکت در موتور جستجو برای یک صفحه و ریدایرکت کاربران به صفحات دیگر باشد.

مثلا، ریدایرکت یک صفحه بسیار معتبر با تعداد زیادی لینک دهنده به صفحه نامربوط دیگر ، میتواند  برای تقویت یا حفظ جایگاه آن در نتایج جستجو انجام شود. تغییر مسیر 301 بیشتر اعتبار یک صفحه را به صفحه دیگر منتقل می کند. این بدان معناست که شخصی که از سئوی کلاه مشکی استفاده می کند،  می تواند فقط برای دستکاری نتایج جستجو از ریدایرکت استفاده کند.

تغییر مسیر یا ریدایرکت فقط باید برای هدفی که طراحی شده است، استفاده شود. مثلا برای ادغام دو تکه محتوا یا هنگامی که دامنه سایت تغییر کرده است .استفاده از JavaScript برای هدایت کاربران در بعضی مواقع نیز قابل قبول است. به عنوان مثال ، LinkedIn هنگام ورود به سیستم ، شما را به پروفایل کامل شخصی هدایت می کند ، نه اینکه نسخه عمومی یک نمایه کاربران را هنگام ورود به سیستم به شما نشان دهد. از طرف دیگر باید از تغییر مسیرهای بیهوده جلوگیری کرد. آنها دستورالعمل های موتورهای جستجو مانند Google و Yandex را نقض می کنند.

سئو کلاه سیاه

محتوای بی کیفیت

تولید محتوای بی کیفیت که برای جستجوگر هیچ فایده ای ندارد، یک رویه رایج در سئو کلاه سیاه است. با این روش محتوایی از وب سایت دیگری توسط یک ربات یا یک شخص ربوده می شود. در گذشته موتورهای جستجوگر مانند Google در تشخیص مطالب کپی شده خوب عمل نمی کردند. اما بروزرسانی الگوریتم گوگل پاندا در سال 2011 این مشکل را برطرف کرد و رتبه بسیاری از سایت های دارای محتوای کپی شده درنتایج جستجو فوراً افت شدیدی کردند. از آن زمان ، گوگل در شناخت محتوای تکراری و با کیفیت پایین بسیار پیشرفت کرده است.

اضافه کردن کلمات کلیدی نامرئی به محتوای سایت نیز یک اقدام ممنوعه است. برخی وب سایتهایی که ازSEO کلاه مشکی استفاده می کنند، این کار را با ساختن متن به همان رنگ پس زمینه صفحه انجام می دهند. این بدان معنی است که صفحه ممکن است در نتایج جستجو برای آن دسته از کلید واژه های نامرئی ظاهر شود ، حتی اگر هیچ محتوای قابل مشاهده در مورد آنها در صفحه وجود نداشته باشد. وقتی یک کاربر روی نتیجه کلیک کرده و فکر می کند موضوع مورد نظر خود را یافته است ، هیچ یک از مطالب مورد نظر خود را پیدا نمی کند زیرا کلمات کلیدی نامرئی هستند. اگر محتوایی برای کمک به کاربر، تولید و منتشر کنید نیازی نیست چیزی را در آن پنهان کنید.

bait and switch

“bait and switch” یکی دیگر از تکنیک های کلاه سیاه است و به معنای راهنمایی غلط موتورهای جستجو می باشد.این تکنیک شامل ایجاد محتوا پیرامون موضوعی است که می خواهید در آن افزایش رتبه داشته باشید. هنگامی که صفحه در نتایج موتور جستجو به رتبه موردنظر رسید، محتوا به چیز دیگری تبدیل می شود. این یک تجربه کاربری منفی را برای جستجو کنندگان ایجاد می کند زیرا محتویاتی که برای دیدن آنها کلیک می کنند دیگر وجود ندارد. این روشها کاربران و موتورهای جستجو را فریب می دهد و روش خوبی برای انجام سئو نیست.

نوشتن یک محتوای اورجینال و باکیفیت یک بخش مهم در سئوی کلاه سفید می باشد. این کار نه تنها به جلوگیری از پنالتی یا جریمه کمک می کند، بلکه وبسایت شما را به یک فضای خاص تر تبدیل خواهد کرد. تولید یک محتوای باکیفیت، اعتماد را در مخاطبان مورد هدف به وجود می آورد و باعث جذب کاربران و مشتریان بیشتری خواهد شد.

لینک های پولی

موتورهای جستجو مثل گوگل، به شدت خرید و فروش لینک را ممنوع می کنند. انها در وبسایت خود اظهار کرده اند هر لینکی که برای افزایش امتیاز صفحه به کار می رود، باید طبق قوانین وب مستر گوگل عمل کند. این قوانین شامل فرستادن یک وبسایت با محصولات رایگان و تبادل با لینک می باشد. اگر در مورد اینکه تبادل شما برای گوگل قابل قبول است یا خیر، مطمئن نیستید، سرپرست تیم وب مستر گوگل پیشنهاد می دهد که از راهنماه های FTC استفاده کنید. باید از پرداخت پول برای لینک یا محتوا از هر سایتی خودداری کنید. گوگل از کاربرانش می خواهد که نمونه هایی از افراد را که لینک خرید و فروش می کنند به آن ها معرفی کند. آن ها اعلام کرده اند که در صورت پی بردن به این موضوع، هم فروشنده و هم خریدار را جریمه می کنند.

**اگر قبل از اینکه بدانید خرید لینک جزء تکنیک های سئوی کلاه سیاه است، لینکی را خریده اید، باید هرچه سریع تر آن ها را حذف کنید. همچنین اگر خودتان قادر نیستید از طریق وب مستر این کار را انجام دهید،  می توانید از ابزار disavow link استفاده کنید. این ابزار به گوگل اطلاع می دهد که هنگام محاسبه امتیاز صفحه، این خطای شما را نادیده بگیرد.

سوء استفاده از اسنیپت های ساختاری (rich snippet)

دیتای ساختاری به عنوان اسکیما و rich snippet نیز شناخته می شوند. دیتای ساختاری به شما اجازه می دهد که چگونگی نمایش دادن محتوای خود را روی صفحات نتایج موتور جستجو تغییر دهید. همچنین باعث می شود تا محتوای شما متمایز از رقیبانتان باشد و وضعیت دقیق تری را از صفحات نتایج جستجو در اختیارتان قرار دهد. می توان دیتای ساختاری را به صفحه ای اضافه کرد که یک پادکست، دستورالعمل، کتاب یا محصولات و خدماتی را نمایش می دهد. الگوهای مروری(Review)، احتمالا یکی از رایج ترین انواع دیتای ساختاری می باشند.

سئو کلاه سیاه شامل ارائه اطلاعات نادرست در داده های ساختاری برای فریب موتورهای جستجو و کاربران است. به عنوان مثال ، شخصی که از سئوی کلاه سیاه استفاده می کند، می تواند پنج ستاره جعلی برای محتوای سایت خود ثبت کند تا در صفحات نتایج جستجو جایگاه بهتری کسب کند. این یکی از تکنیک هایی است که با ریسک بالایی همراه است زیرا موتورهای جستجوگر مانند Google کاربران را ترغیب می کنند تا وب سایت هایی را که از داده های ساختاری جعلی استفاده می کنند ، گزارش کنند.

این اقدام باعث می شود تا اعتماد از صفحه شما از بین برود و اطلاعات دقیقی روی صفحه تان ظاهر نشود. در حقیقت به شدت پیشنهاد می کنیم که اضافه کردن دیتای ساختاری را از راه سئوی کلاه سفید انجام دهید.

اگر اطلاعات کامل و دقیقی را در صفحه قرار داده باشید و به کاربران کمک کنید، پس اصلا جای نگرانی برای شما وجود ندارد. گوگل قوانینی را برای اضافه کردن دیتای ساختاری در وبسایت شما قرار داده است و همچنین یک ابزار کمک کننده برای آزمایش دیتای ساختاری در اختیارتان می گذارد.

اسپم کامنت بلاگ

همانطور که از نام آن پیداست ، این روش کلاه سیاه شامل لینکی به وب سایت شما در نظرات وبلاگ است. این تکنیک این روزها کمتر استفاده می شود و علت آن هم این است که گوگل، الگوریتم هایش را آپدیت کرده است. اکثر وبلاگ های معتبر اکنون بطور پیش فرض پیوندهایی را که در نظرات وبلاگ ها ایجاد می شوند، nofollow در نظر می گیرند. این بدان معناست که موتورهای جستجوگر پیوند را دنبال نمی کنند و ارزشی برای آن ها قائل نمی شوند.

اگر چه که تعداد افرادی که از این تکنیک استفاده می کنند، کاهش پیدا کرده است، اما هنوز هم دسته ای افراد هستند که این خدمات را پیشنهاد می دهند. کامنت گذاشتن در وبلاگ، با لینک هایی در وبسایت شما، یک راه اسپمی برای گرفتن لینک ها در وبسایت است و ما به شدت از این تکنیک دوری می کنیم.

اگر شما دارای یک نشریه یا انجمن هستید که اجازه نظر دهی را به کاربران می دهد، باید اطمینان حاصل کنید که بخش نظرات شما توسط رباتها یا افراد غیرمجازقابل استفاده نیست. موتورهای جستجو مانند Google صفحات حاوی هرزنامه را از نتایج جستجو حذف یا کاملاً حذف می کنند. استفاده از ابزارهای ضد اسپم مانند ابزار reCAPTCHA رایگان Google یکی از راههای کاهش خطر تولید محتوای اسپم است.

مزرعه لینک

مزرعه لینک یک وب سایت یا مجموعه وب سایتهایی است که فقط به منظور ایجاد لینک ساخته شده اند. هر وب سایت به سایت یا سایت هایی که می خواهند در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشند ، لینک می دهد. موتورهای جستجو علاوه بر فاکتورهای دیگر، وب سایت ها را با مشاهده تعداد پیوندهایی که به آن ها ایجاد شده است، رتبه بندی می کنند. سئوی کلاه سیاه با استفاده از مزارع پیوندی و ایجاد تعداد زیادی بک لینک در آن ها، از این فاکتور سوء استفاده می کند.

مزارع پیوند اغلب دارای محتوای کم کیفیت و تعداد زیادی لینک هستند.  پیوندها معمولاً حاوی کلمه کلیدی (بعنوان انکر تکست)هستند. موتورهای جستجوگر مانند گوگل می توانند مزارع پیوند را به راحتی تشخیص دهند بنابراین باید از استفاده از آنها دوری کرد. در عوض ، باید از تکنیک های سئوی کلاه سفید مانند ایجاد محتوای مفید ، نمودارها ، داده ها ، مصاحبه ها یا هر محتوای دیگری استفاده کنید که به شما امکان می دهد با گذشت زمان بک لینک های طبیعی را بدست آورید.

شبکه های وبلاگ خصوصی

شبکه‌ های وبلاگ خصوصی، گروهی از وبسایت های معتبر می باشند که برای ساختن لینک ها مورد استفاده قرار می گیرد. این وبسایت ها شبیه به لینک های اجاره ای عمل می کنند. هر کدام از این سایت های شبکه ای به سایت هایی که می‌ خواهند رتبه آن ها در نتایج جستجوی گوگل ارتقا یابد، لینک می دهند. اما خودشان به یکدیگر لینک نمی دهند.

تسئو کارهایی که مایل به ایجاد یک شبکه خصوصی هستند ، به طور معمول دامنه های منقضی شده ای را که قبلاً به رتبه خوبی در موتور جستجو رسیده اند، خریداری می کنند. آنها محتوایی شبیه به آنچه قبل از انقضا ، روی این دامنه ها منتشرشده بودند، می نویسند و لینک هایی به سایت خودشان ایجاد می کنند. آنها امیدوارند موتورهای جستجو متوجه نشوند که آنها شبکه ای از وب سایت ها را کنترل می کنند تا وبسایت خود را به رتبه بالاتری در نتایج جستجو برسانند.

موتورهای جستجو در شناسایی PBN ها هوشمند شده اند و اگر از PBN استفاده می کنید ، سایت شما با جریمه شدیدی مواجه خواهد شد. به جای تلاش برای چرخاندن وب سایت های جعلی ، بر ایجاد محتوای باکیفیت در دامنه خودتان متمرکز شوید. محتوای شما باید مخصوص سایت خودتان باشد. در نتیجه اعتبار سایت شما افزایش پیدا می ‌کند و لینک های معتبر دریافت خواهید کرد.

نمونه هایی از سئوی کلاه سیاه

Groupon’s Bait and Switch

گروپون به انجام تکنیک Bait and Switch  طعمه و تغییر متهم شد. Bait and Switch  با گروه گروپون یکی از تبلیغات را انجام داد اما وب سایت کوپن مدت ها بعد از پایان یافتن این تبلیغات به تبلیغ در گوگل ادامه داد. وقتی کاربران روی صفحه Groupon کلیک کردند ، هیچ تخفیفی در آن محتوا یافت نشد. این طعمه و سوئیچ در یک تبلیغ کلیکی یا PPC اتفاق افتاده اما اغلب در نتایج ارگانیک نیز اتفاق می افتد.

J.C. Penney’s Black Hat Links

J.C. Penney در صدر نتایج جستجو گرفت اما برای تعداد زیادی از کلمات کلیدی از “شلوار جین لاغر”  گرفته تا “دکوراسیون منزل” . . .خرده فروشان این برند می ‌توانستند در فصل‌ های تعطیل نیز فروش خوبی داشته باشند. آن ها اجرای جذاب خود در صفحه نتایج جستجو را مدیون استفاده از تکنیک های ساخت لینک، با سئوی کلاه سیاه بودند که از زیر رادار گوگل در رفته بود.

بالغ بر 2000 بک لینک فقط توسط Doug Pierce  کشف شد. این لینک ها حاوی انکر تکست با تعداد زیادی کلمات کلیدی بودند که   J.C Penney قصد داشت در آن ها افزایش رتبه داشته باشد. بسیاری از این لینک ها روی وبسایت هایی پیدا می‌ شدند که هیچ ارتباطی با به سایت آنها نداشتند .موضوعات این وبسایت‌ ها طیف های گسترده ای از کازینو گرفته تا خودرو داشتند. J.C. Penney.  در مصاحبه با نیویورک تایمز اعلام کرد که هیچ مسئولیتی در قبال لینک های پیدا شده در این وبسایت ندارد.

گوگل تایید کرد که فعالیت های J.C Penney  کاملاً خلاف قوانین وب مستر بوده و اظهار کرد که . J.C Penney   یک جریمه بزرگ از گوگل دریافت کرد که باعث شد که موقعیت آن تا 70 درصد در گوگل افت کند.

اسپم تولیدی کاربر Sprint’s

در سال 2013 ، یک کاربر به نام ردلگ، پستی را در وب مستر گوگل منتشر کرد و توضیح داده Sprint از اخطار Google در مورد اسپم های ایجاد شده توسط کاربر در وب سایت خود اخطار دریافت کرده است. مت کاتس گوگل درباره این موضوع اظهار نظر كرد كه می تواند مشاهده كند كه اكثر اسپم ها از وب سایت حذف شده است. وی توضیح داد كه شركت باید “… سعی كند تا در شناسایی اسپم ها سریع تر عمل کند یا به دنبال راهی باشد تا انتشار کامنت را برای ربات ها و تولید کننده های اسپم سخت کند”

لینک های فروشی Forbes

Forbes یک پست در انجمن گوگل  وب مستر منتشر کرد و خواستار کمک در رابطه با دریافت اخطار نقض پیوند از گوگل شد. در این اطلاعیه از Forbes خواسته شده بود پیوندهای غیر طبیعی را از محتوای سایت خود حذف کند. گوگل همچنین تایید کرد که این اتفاق چندین بار رخ داده است. سپس هشدار داد که لینک های پولی را هر چه سریع تر از روی صفحه امتیازگیری بردارند، وگرنه جریمه می شوند. تک کرانچ گزارش کرد که Forbes  شروع به برداشتن لینک های پولی بعد از دریافت جریمه در سال 2011 کرد.

لینک های پولی گوگل کروم

حتی گوگل هر از گاهی در سئو اشتباه می کند. آنها پیوندی follow را در یک پست اسپانسردار درباره Google Chrome درج کردند. این اقدام سئو کلاه سیاه محسوب می شود زیرا پیوند به عنوان بخشی از مطالب حمایت شده توسط این شرکت درج شده است. تیم وبمستر Google Spam یک جریمه برای آدرس www.google.com/chrome اعمال کرد. بنابراین گوگل کروم به مدت 60 روز رتبه خود را از دست داد و نشان سیاه روی گوگل کروم باعث شد که موقعیت آن در نتایج جستجو برای کلمه “browser”  تا حد زیادی افت کند.

سئو کلاه سیاه

چرا باید از تکنیک های سئوی کلاه سیاه دوری کنید

اگرچه سئو کلاه سیاه غیرقانونی نیست ، اما دستورالعملهای مربوط به وبمستر تعیین شده توسط موتورهای جستجو را نقض می کند. به عبارت دیگر، مخالف قوانین موتور جستجو است. این بدان معناست که اگر به سئوی کلاه سیاه مشغول هستید، باید انتظار جریمه های سنگین گوگل را داشته باشید. دریافت مجازات از موتورهای جستجو باعث می شود رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو پایین بیاید یا بدتر، کاملاً حذف شود. بنابراین وب سایت شما ترافیک کمتری به دست می آورد و درنهایت مشتری کمتری نیز خواهد داشت.

موتورهای جستجو در شناسایی و کشف تکنیک های کلاه سیاه پیشرفت بسیاری کرده اند. این روزها گوکل می تواند تکنیک های سئوی کلاه سیاه را هرچه سریع تر حدس بزند و آن ها را شناسایی کند. در نتیجه حتماً باید از آنها دوری کنید. سئوی کلاه سیاه نه تنها مشکل جستجو کننده را حل نمی کند، بلکه برای موتور جستجو نیز فایده ‌ای نخواهد داشت. استفاده از تکنیک های سئوی کلاه سیاه ممکن است که باعث افزایش و پیشرفت های کوتاه مدت شود اما در بلند مدت، آسیب جبران نشدنی به وبسایت شما وارد می کند.

سئو کلاه خاکستری چیست ؟

سئوی کلاه خاکستری شامل تکنیک های مشکوک به کلاه سیاه است. اگرچه آنها شیوه های ممنوع موتورهای جستجو نیستند ، اما گاهی اوقات غیر اخلاقی بوده و ممکن است که در آینده کاملاً ممنوع اعلام شوند. سئوی کلاه خاکستری شامل تکنیک هایی می شوند طبق قوانین وب مستر ممنوع نیستند اما کمی مشکوک اند. بسیاری از تکنیک های کلاه خاکستری با گذشت زمان بعنوان سئوی کلاه سیاه اعلام شدند.

خطوط تار سئوی کلاه خاکستری

احتمالاً بتوانید سئوی کلاه خاکستری را به راحتی پیدا کنید، زیرا بین بعضی از انواع کلاه سفید و کلاه سیاه وجود دارد. اگر درمورد کلاه سایه یا سفید بودن یک تکنیک سئویی شک دارید، احتمالا یک تکنیک سئوی کلاه خاکستری است.

چگونه از سئوی کلاه ‌سیاه دوری کنیم؟

بدون شک سئوی کلاه سیاه جزو اقدامات پرریسکی است که ارزش امتحان کردن ندارد. در این قسمت از مقاله روشهای دوری از سئوی کلاه سیاه را معرفی کردیم.

با کاربران و موتورهای جستجو به یک روش رفتار کنید. با هدایت مجدد آنها به صفحه دیگر ، از “پنهان سازی”  یا فریب خزنده های موتور جستجو، خودداری کنید. همیشه روی حل مشکلات کاربر تمرکز کنید و یک تجربه کاربری مطلوب خلق کنید.

همیشه و همیشه محتواهای اورجینال مربوط به سایت خود و با کیفیت تولید کنید. محتوای شما نباید به گونه‌ ای باشد که تکرار بیهوده کلمات کلیدی اتفاق افتاده باشد. هرگز کپی برداری نکنید، زیرا با این کار محتوای شما کاملا بی ارزش می شود و قوانین تولید محتوای گوگل می ‌تواند در این زمینه کمک بسیار زیادی به شما بکند.

هنگام افزودن داده های ساختاری به سایت خود، قوانین را رعایت کنید. مطمئن شوید هنگام افزودن اسکیما ، داده ها را بصورت دقیق وارد کنید تا کاربران گمراه نشوند.

هرگز به خرید و فروش لینک نپردازید. به یاد داشته باشید تنها پرداخت پول جز سئوی کلاه سیاه محسوب نمی شود بلکه ارائه محصولات بصورت رایگان و در ازای دریافت لینک نیز ممنوع است. اگر مطمئن نیستید که تبادل شما اخلاقی و یا غیر اخلاقی است، می ‌توانید از قوانین موجود در این زمینه کمک بگیرید. همچنین می توانید از یک مشاوره در زمینه لینک های پولی گوگل کمک گرفته و با او مشورت کنید.

از تنظیم شبکه وبلاگ شخصی برای لینک گرفتن بیشتر خودداری کنید. وبسایت و محتوای شما باید کاملا خاص و منحصر بفرد باشد. در چنین حالتی می تواند به طور طبیعی و قانونی، لینک های معتبری دریافت کند. در نتیجه نباید از لینک های تقلبی استفاده کنید که هرگز عاقبت خوبی نخواهند داشت.

همیشه در مورد مطالعه قوانین وب مستر به روز باشید تا از جدیدترین تکنیک های سئوی کلاه سیاه با خبر بوده و آن ها را انجام ندهید. در این قسمت قوانین مربوط به گوگل، یاهو و یاندکس در اختیار شما قرار داده شده است.

پس جستجو و یا تحقیق بعدی شما هرگز نباید سوالی این چنینی باشد: “چگونه باید از شر پنالتی یا جریمه گوگل خلاص شوم؟” اگر لازم است سوال کنید تکنیکی سئوی کلاه سیاه است یا خیر ، آن را کلاه سیاه حساب کنید. استراتژی سئوی کلاه سفید راهبرد بسیار بهتری برای بهینه سازی موتور جستجو می باشد و در طولانی مدت می تواند موجب پیشرفت وبسایت شما شوند؛ بدون اینکه هیچ جریمه و یا پنالتی دریافت کنید. پس برای ارتقا و کسب امتیاز در موتورهای جستجو هم که شده، هرگز از سئوی کلاه سیاه استفاده نکنید.

منبع مقاله : hubspot

اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments