تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

آژانس برندینگ چیست؟

 در این مقاله قصد داریم در مورد آژانس برندینگ مطالب جامع و کاملی ارائه دهیم. امید است با مطالعه ی این مطالب اطلاعات مفیدی در زمینه ی شرکت و گروه برندینگ، برند سازی، اهمیت برند، چگونگی برند سازی و مزایای یک برند خوب بدست آورید.

برند چیست؟ گروه برندینگ در ایران چگونه به شما کمک می کند؟

برند نام تجاری یک محصول و یا خدمت به شمار می آید. این نام می بایست نشان دهنده ی کلیت و ماهیت کار باشد. نام تجاری یا همان برند، تنها به این معنی نیست که تجارت شما در بین رقبایتان منحصر به فرد است. بلکه برند یک نشانه از شما در حیطه ی فعالیتتان می باشد.

این برند است که برای شما اعتبار ایجاد می کند و باعث شناسایی راحت تر محصول شما از محصول رقیب توسط کاربر می شود.

در انتخاب برند می بایست حساسیت های خاصی به خرج داد؛ چرا که اگر برند به خوبی انتخاب شود می تواند یک تصویر ذهنی از کار شما برای شنونده به تصویر کشد.

برند لزوما نباید یک طرح یا لوگو باشد. گاهی یک صدا یا آوا می تواند برند کار شما به حساب بیاید. چگونگی انتخاب برند و نحوه ی انتقال مفاهیم آن به مشتری توسط آژانس برندینگ محقق می شود.

برند چیست

آژانس برندینگ چیست؟

آژانس برندینگ در واقع موسسه و گروهی است که شما را در انتخاب، ایجاد و توسعه ی برند خود یاری و مشورت می دهد. برند سازی شامل مراحلی است که بسیار تخصصی می باشند.

آژانس برندینگ باکمک در ایجاد کردن یک برند محبوب در بین کاربران و حتی رقبا، گامی بلند در جهت پیشرفت تجارت شما و افزایش سود آوری شما بر می دارد.

اصولا آژانس برندینگ از استراتژی های برند سازی در جهت ایجاد و توسعه ی یک برند کمک می گیرد. در ادامه به توضیح این استراتژی ها می پردازیم.

استراتژی های برندینگ چیست؟

طوفان فکری برند سازی
از مهم ترین کار های یک آژانس برندینگ استفاده از استراتژی های برند سازی در فرایند ایجاد و توسعه ی یک برند می باشد. این استراتژی ها عبارت اند از:

طوفان فکری

یک آژانس برندینگ تخصصی در اولین گام برای ایجاد یک برند، ایده هایی را که می توانند یک نام شایسته و مناسب برای معرفی کسب و کار شما باشند، جمع آوری می کنند.

مرحله ی بعد از این طوفان فکری، انتخاب بهترین ایده از میان ایده های ارائه شده است. این مرحله از اهمیت بسیار خاصی برخوردار است چراکه پایه و اساس اولیه ی برند در این مرحله مشخص می شود.

نحوه ی ارائه ی برند

در این استراتژی شما می بایست مشخص نمایید که قرار است پیام برند شما از چه طریق به گوش مخاطب برسد.

آیا تمایل دارید از طریق تبلیغات اینترنتی به معرفی محصول خود بپردازید و یا اینکه می خواهید از طریق بازاریابی در شبکه های اجتماعی در فیسبوک، اینستاگرام و… به انجام این کار بپردازید. بهترین بستر تبلیغ در اینترنت، گوگل میباشد که با استفاده از تبلیغات گوگل میتوانید از این امکان بهره مند شوید.

در مقیاس های بزرگتر می توانید از تبلیغات تلویزیونی و رادیویی استفاده نمایید.

مشخص کردن پیام برند از استراتژی های آژانس برندینگ

در این استراتژی آژانس برندینگ به شما کمک می کند تا برندی بسازید که پیام و محتوای آن بسیار جذاب و گیرا باشد. تمام تلاش آژانس برندینگ این است که نامی برای تجارت شما برگزیند که در ذهن مخاطب نفوذ کند و ماندگار بماند. این نام تجاری هرچه ساده تر و خوش آوا تر باشد، یقینا تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت.

مراحل برند سازی توسط آژانس برندینگ در ایران

یک آژانس برندینگ حرفه ای زمانی که اطلاعات کافی را در رابطه با کسب و کار شما و چگونگی توسعه ی یک برند در آن حوزه را بدست آورد، می بایست برند سازی را آغاز نماید. در ادامه به تشریح مراحل برند سازی توسط آژانس برندینگ می پردازیم.

طراحی لوگو

از مهم ترین اقدامات آژانس برندینگ، طراحی لوگو است چرا که لوگو در واقع هویت برند محسوب می شود. در این مرحله طراحان با استفاده از اطلاعاتی که صاحبان کسب و کار و مدیران راجع به نوع فعالیت و هدف کسب وکار به دست آورده اند دست به طراحی لوگو می زنند.

این طراحی ها می بایست بسیار خلاقانه و چشم نواز با رنگ های جذاب باشد. هرچه از طرح های ساده تر برای طراحی لوگو استفاده شود شانس ثبت شدن این لوگو در ذهن مشتری بیشتر می شود.

طراحی برند آژانس برندینگ

انتخاب شعار برای برند

آژانس برندینگ یک شعار متناسب با لوگوی برند شما طراحی می کند. در انتخاب شعار تبلیغاتی باید به این نکته توجه کرده که مکمل لوگوی برند باشد تا تاثیر گذاری آن دو چندان شود. شعار های ارائه شده توسط تیم آژانس برندینگ، کوتاه و آهنگین می باشند. نکته ی مهم این است که آژانس برندینگ می بایست به طور دقیق با تمامی جوانب کسب و کار مورد نظر آشنایی داشته باشد تا بتواند بهترین نام تجاری و شعار را برای آن برگزیند.

در انتخاب شعار باید به این نکته نیز توجه شود که کلامی غیر واقعی و اغراق آمیز گفته نشود بلکه هر آنچه هست با بیانی شیوا و دلنشین برای مخاطب عرضه شود. در اینصورت است که تبلیغات موثر واقع می شود.

ارائه ی برند

در این مرحله آژانس برندینگ، نام تجاری طراحی شده را در معرض دید مخاطبان قرار می دهد. این اتفاق به این صورت است که نام تجاری و لوگوی طراحی شده برای عده ای به نمایش گذاشته می شود. سپس از این افراد خواسته می شود که احساس خود را نسبت به این نام بیان کنند. این اتفاق خود یک آزمون و خطا برای درصد درستی انتخاب نام تجاری توسط آژانس برندینگ می باشد.

توسعه برند

در این مرحله آژانس برندینگ با تحلیل یافته های خود از احساسات جامعه ی هدف نسبت به نام تجاری و لوگوی مشخص شده، تصمیمات نهایی را اتخاذ می کند. اگر نتایج حاصله مثبت بود اقدام به همگانی سازی و توسعه ی برند می کند. در غیر این صورت می بایست مراحل قبل تکرار شوند تا نتایج مطلوب حاصل گردنند.

نتیجه ی این اقدامات دستیابی به یک برند است که می تواند به عنوان شناسنامه ی یک کار شناخته شود. هرچه دقت و ظرافت بیشتری در انتخاب این نام تجاری بیشتر باشد، به تبع ماندگاری این برند در ذهن مشتری بیشتر است.

نکات مهم جهت انتخاب یک نام تجاری خوب

آژانس برندینگ ها به شما نکاتی را گوش زد می کنند که رعایت و توجه به آن ها می تواند شما را در داشتن یک نام تجاری و برند مناسب یاری دهد. یکی از این نکات مهم توجه به نشان تجاری است. به زبان ساده نشانه ی تجاری همان لوگو یا طرح انتخابی برای شناسایی بهتر محصول است.

پیام برند یکی دیگر از مواردی است که موجب می شود که کسب وکار شما به صورت بهتر و رسا تری برای مشتری معرفی شود. به عبارت دیگر پیام برند یک جمله ی کوتاه و شفاف است که کلیت فعالیت و کار شما را بیان می کند. به طور مثال برند امرسان توسط جمله ی زیبا، جادار و مطمئن توضیح داده شده است.

آژانس برند

باید به این نکته توجه کرد که یک نام تجاری و یا برند به تنهایی نمی تواند حافظ اعتبار یک کسب و کار به شمار آید. بلکه تمام اعمال و رفتاری که مشتری از فروشنده و کارمندان شما می بیند می تواند تاثیر زیادی در اعتبار بخشیدن به کسب و کار داشته باشد.

به طور مثال نحوه ی صحبت کردن کارمندان شما در پشت تلفن با مشتری، در شکل گیری یک تصویر ذهنی مثبت و یا منفی از جو کار و فعالیت شما موثر است. توجه داشته باشید که آنچه در شعار تجاری خود به آن اشاره کرده اید توسط رفتار شما و کارمندانتان نقض نشود. در صورت بروز این اتفاق اعتماد مشتری نسبت به برند از بین می رود و صاحب آن کسب و کار را یک دروغگو به شمار می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید