دسترسی به اکانت تبلیغات گوگل ادوردز

اگر شرکت من برند معروفی داشته باشد آیا باقی شرکت ها میتوانند از نام شرکت من به عنوان تبلیغ استفاده کنند؟ آیا تبلیغات برند دیگری خلاف قوانین است؟ چگونه میتوانم  با نام برند دیگران تبلیغات انجام دهم؟

در مزایده تبلیغات برند چه کنیم؟

اگر شما دارای برند معروفی باشید ممکن است وقتی در گوگل نام برند خود را جستجو می کنید چند سایت را بالای سایت خود ملاحظه کنید که تبلیغات برند شما را به گوگل ادز انجام داده اند. یعنی وقتی مشتری نام برند شما را در گوگل سرچ می کند بین 1 تا 4 سایت را بالاتر از سایت شما خواهد دید که با استفاده از تبلیغات در گوگل (گوگل ادز) به این جایگاه رسیده اند.

ممکن است از خود بپرسید آیا خلاف قوانین نیست؟؟ باید بگویم که طبق قوانین گوگل ادوردز افراد میتوانند از تبلیغات برند برای کلمات کلیدی استفاده کنند اما از برند دیگران نمی توانند در متن تبلیغات استفاده کنند. اجازه دهید با ذکر یک مثال توضیح دهم. به عنوان مثال ما کلمه ظریف بار را در گوگل سرچ کرده ایم و مشاهده کردیم که چهار سایت اول، سایت های متفرقه هستند و سایت ظریف بار که در رتبه اول سئو می باشد ولی در صفحه اول گوگل در رتبه پنجم قرار گرفته است. (جایگاه تبلیغات گوگل چهار سایت در بالای صفحه اول گوگل و چهار سایت پایین صفحه اول گوگل است.)

تبلیغات برند

چگونه می توان با تبلیغات برند خودمان توسط دیگران مقابله کرد؟

بدون شک اگر برند معروفی داشته باشید چنین مشکلی برای شما پیش خواهد آمد. اگر از برند شما فقط برای کلمات کلیدی استفاده نموده اند این موضوع مغایر با قوانین تبلیغات گوگل نمی باشد ولی اکر از نام برند شما در متن تبلیغ استفاده نموده اند می توانید از موضوع را به گوگل گزارش دهید. برای گزارش استفاده تبلیغات برند شما در متن تبلیغ می توانید از فرم گزارش تخلف گوگل ادز استفاده نمایید.

رقیب من از نام تجاری بنده در کلمات کلیدی خود استفاده کرده است چه کنم؟

در اینجا ما پیشنهادهایی می دهیم که در تبلیغات برند خود پیروز شوید:

  • حالا که رقیب از تبلیغات گوگل استفاده کرده و جایگاه شما را گرفته بهتر است که شما هم از تبلیغات گوگل استفاده نمایید. با توجه به اینکه رقیب نمی تواند از نام برند در متن تبلیغات استفاده نماید پس حتما تبلیغ شما دارای امتیاز کیفیت بالاتری بوده و در نتیجه با هزینه خیلی کمتری بالاتر از رقیب خواهید بود.
  • از هزینه پیشنهادی بالا استفاده کنید. به عنوان مثال شما در لینک اول مبلغ 2 دلار پیشنهاد داده اید. در این حالت رقیب شما می بیند که با هزینه های خیلی زیادی باید جایگاه شما را بگیرد که اصلا به صرفه نخواهد بود. شاید بپرسید که چطور برای من به صرفه است؟؟!!!! همانطور ک قبلا گفته ایم سیستم تبلیغات در گوگل به صورت مزایده ای عمل می کند و هزینه ای که از شما کسر می شود کمی بیشتر از هزینه ی پشینهادی رقیب بعدی شما خواهد بود.

اجازه بدهید با ذکر یک مثال موضوع را کاملا روشن کنم. شما هزینه 2 دلار پیشنهاد داده اید و رقیب شما هزینه 10 سنت را پیشنهاد می دهد در این مزایده گوگل ادوردز برای هر مشتری از حساب شما 2 دلار کسر نخواهد کرد بلکه حدود 10 تا 15 سنت کم خواهد کرد. این موضوع یک ویژگی خیلی خوب دارد که در تبلیغات برند شما رقیبی نمی تواند نزدیک شما شود.

تبلیغات نام تجاری

  • از افزونه های تبلیغاتی گوگل استفاده نمایید تا هم هزینه های شما کاهش یابد و هم جایگاه بیشتری از نظر مساحت از صفحه اول گوگل اشغال نمایید تا رقبای شما کمتر دیده شوند.
  • در متن از عناوین شعبه اصلی، معتبر، تنها نمایندگی و … که اصالت شما را نشان می دهد، استفاده نمایید.
  • سعی کنید دامنه های نام تجاری خود را خریداری کنید مانند com, net, ir, و..
  • با سازمان رقیب تماس برقرار کرد و سعی کنید آنها را نسبت به اشتباهشان آگاه کنید.

پیشنهاد تاپ ادورت برای کسانیکه می خواهند از برند دیگران استفاده کنند

سوالی که ابتدا باید از شما بپرسم این هست که آیا دیده اید کسی از برند دیگران استفاده کند و به موفقیت زیادی رسیده باشد؟؟ استفاده از تبلیغات برند دیگران ممکن است در کوتاه مدت دارای سود باشد ولی در بلند مدت قطعا سود زیادی نخواهد داشت و پایدار نیست. سعی کنید کسب و کار خودتان را برند سازی کنید. همانطور که کسب و کارهای دیگر از برند سازی سود کسب کرده اند قطعا شما هم می توانید. برند سازی نام تجاری خود شاید در کوتاه مدت سود نداشته باشد ولی در بلند مدت مانند کسب و کارهای معروفی که مشاهده می کنید حتما دارای سود فراوان خواهد بود.

اشتراک
Notify of
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
قاسمی
قاسمی
2019-08-03 11:39 ق.ظ

تنها راه این هست که ما هم برای برندی که سالها براش زحمت کشیدیم تبلیغ کنیم و مجددا هزینه صرف کنیم…