آموزش ساخت کانال تلگرام

آموزش ساخت کانال تلگرام

آموزش ساخت کانال تلگرام

یکی دیگر از ویژگی های این برنامه امکان ساخت کانال تلگرام  است. یک کانال تلگرام به مجموعه ای گفته می شود که در آن اعضا صرفا مخاطب مطالب نوشته شده هستند و قابلیت ایجاد پست برای اعضا وجود ندارد. در ایجاد و یا ساخت کانال هیچ محدودیتی برای افزودن اعضاء وجود ندارد و مدیریت کانال کار بسیار آسانی است زمانی که شما اقدام به ساخت کانال می کنید کاربران در کانال هیچ متنی نمی توانند ارسال کنند و فقط می توانند پیام هایی که مدیر در کانال منتشر می کند را ببینند، در واقع کانال یک راه ارتباطی یک طرفه است. این نکته را در نظر داشته باشید که برای ساخت کانال ، اپلیکیشن تلگرام شما باید بروز باشد. از جمله مزیت های کانال تلگرام میتوان به این موارد اشاره کرد: امکان حذف مطلب توسط مدیر کانال، در نظر گرفتن چند مدیر(ادمین) برای یک کانال، غیر قابل مشاهده بودن اعضا و اطلاعات آنها، عدم نمایش ترک گروه اعضا ، ایجاد لینک عمومی و منحصر به فرد ، ایجاد بستری برای تبلیغات در تلگرام و… .

آموزش ساخت کانال تلگرام بصورت تصویری

_در مرحله اول باید تلگرام خود را بروز کرده و وارد منوی تلگرام خود شوید و گزینه New Channel را انتخاب کنید مطابق شکل زیر.

گزینه Description: در این قسمت می توانید توضیحات بیشتر در مورد کانال خود بنویسید. به عنوان مثال خط مشی و یا قوانین کانال و… 

– در صفحه بعد ، دو گزینه نمایش داده میشود،Public channel و Private Channel که گزینه اول برای ساخت کانال عمومی و گزینه دوم برای ساخت کانال خصوصی مورد استفاده قرار میگیرد.پس از انتخاب نوع کانال مورد نظر، در پایین صفحه Invite link لینک کانال را در این قسمت وارد می کنیم و تیک بالای صفحه را می زنیم. البته به این نکته توجه داشته باشید که در حالت عمومی لینک توسط شما وارد می شود ولی در حالت خصوصی لینک توسط تلگرام داده می شود .
_ در مرحله آخر یک صفحه¬ی جدید برای شما باز می شود که در اینجا شما می¬توانید از لیست Contact خود افراد مورد نظرتان را به کانال جدید دعوت کنید و درنهایت تیک بالای صفحه را بزنید. بعد از افزودن اعضا (Add کردن) ، افرادی به کانال دعوت می شوند که می توانید برای کاربران خود مطالب ، عکس ، فایل ، فیلم و… را ارسال کنید.

عملیات ساخت کانال به پایان رسید ، کانال شما ساخته شد و می توانید از آن استفاده کنید.

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خط ویژه پشتیبانی
۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
تیم پشتیبانی زنده تاپ ادورت

موقعیت مکانی شرکت در گوگل مپ