افزونه تماس در تبلیغ گوگل

افزونه تماس

چگونه به تبلیغ گوگل افزونه تماس اضافه کنیم؟

افزایش امتیاز کیفی تبلیغ باعث کاهش هزینه و افزایش رتبه تبلیغ گوگل ادز خواهد شد. یکی از موثرترین راهکارها برای افزایش این امتیاز، استفاده از انواع افزونه‌های تبلیغ گوگل است. افزونه تماس تبلیغات در گوگل یا Call extension یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین افزونه‌ها است. با استفاده از این افزونه می‌توانید شماره تماس ثابت یا همراه خود را کنار متن تبلیغ خود اضافه کنید. اما استفاده از این افزونه تماس در ایران بدلیل تحریم‌ها با موانعی رو به رو است و برای استفاده از آن باید از ترفندهای خاصی استفاده شود که در این مقاله به آن اشاره شده است.

تنظیمات نمایش شماره تلفن ایران در تبلیغات گوگل ادوردز

۱٫ از نوار بالا گزینه TOOLS را انتخاب کنید. (آیکون آچار)
۲٫ در زیربرگ باز شده بر روی Scripts کلیک کنید.
افزونه تماس گوگل ادز

۳٫ بر روی آیکون Add کلیک کنید.
اسکریپت
۴٫ در کادر موجود تمامی کدهارا پاک کنید و کد افزونه تماس (در زیر برایتان قرار داده ایم) را وارد نمایید. در مقابل فلش اول باید شماره تماس را وارد کرد، دقت کنید که شماره تماس حتما باید ۱۱ رقمی باشد. در مقابل فلش دوم true برای نمایش در موبایل و false برای عدم نمایش در موبایل می باشد. سپس بر روی Preview کلیک می کنیم. (کمی باید صبر کرد)
افزونه تماس گوگل ادز

این کد را چطور می توان به دست آورد؟؟

برای به دست آوردن کد مورد نظر کافی است فایل (کد اسکریپت لازم برای افزونه) را دانلود کنید.

۵٫ یک نوار زرد رنگ در پایین صفحه نمایان می شود که باید بر روی AUTHORIZE کلیک کنید تا بتوانید ایمیل را تایید کنید. در صفحه باز شده ایمیل خود را انتخاب کنید و بر روی ALLOW کلیک کنید.
افزونه تبلیغ گوگل۶٫ حال در پایین صفحه و در قسمت راست بر روی RUN کلیک کنید. در صفحه جدید باز شده منتظر بمانید تا عبارت Finished successfully در ستون Status باشید.
اسکریپت افزونه تماس
حال کد اسکریپت افزونه تماس آماده می باشد و حالا باید به سراغ اضافه کردن افزونه تماس برویم.

۷٫ در قسمت جستجو در نوار بالا عبارت campaign را بنویسید و وارد کمپین بشوید.

گوگل ادز

۸٫ از نوار کناری ads & extension را انتخاب کنید و در صفحه جدید از نوار بالا گزینه EXTENSION را انتخاب کنید و بروی آیکون آبی رنگ + کلیک کنید. حال گزینه Call extension را انتخاب کنید.
call extension
تنطیمات را مطابق شکل انجام داده و SAVE را بزنید. (هر کد اسکریپتی که بنویسید یک شماره به شماره های بالا اضافه میشه که باید شماره مورد نظر خودتون را در اینجا انتخاب کنید.) در اینجا افزونه تماس شما در تبلیغ گوگل فعال می شود.

مریم داورزنی
مریم داورزنی
اندازه واقعی آمــوزش یافتگی تو، آن چیزی نیست که می دانی. بلکه این است که چطور دانسته هایت را با دیگران سهیم شوی. حدود سه سالی میشه که کارم را با ادوردز و مارکتینگ شروع کردم. خوشحالم که همراه با تاپ ادورت آنچه آموخته ام رو در اختیار شما قرار می دهم.

2 دیدگاه ها

  1. ناشناس گفت:

    سلام
    حتما باید همین کد باشه؟ اصلا حتما باید با این کد انجام بشه؟ نمیشه مستقیم افزونه تماس وارد کرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.