آموزش تغییر نوع کلمه کلیدی در تبلیغات گوگل

آموزش تغییر نوع کلمه کلیدی در تبلیغات گوگل

فهرست عناوین

تعریف کلمه کلیدی

قبل از پرداختن به راه های تغییر نوع کلمه کلیدی ، بهتر است نخست یک تعریف از اهمیت کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل را ارائه دهیم. کلمات کلیدی، مهم ترین بخش تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) می باشد که وظیفه آن جذب ترافیک به سوی سایت و یا شبکه های اجتماعی می باشد.

عملکرد کلمات کلیدی

عملکرد کلمات کلیدی به این گونه است که هر تبلیغ گوگل، برای خود دارای چند کلمه کلیدی است، که معرف آن تبلیغات گوگل می باشد. زمانی که فردی در موتور جستجو گوگل، عبارتی را جستجو می کند، گوگل این عبارت را با توجه به انواع کلمات کلیدی، با کلمات کلیدی مختلف مقایسه می کند و تبلیغ هایی که کلمات کلیدی آنها با عبارت جستجو شده، رابطه داشته باشند را براساس امتیاز کیفیت در تبلیغات گوگل، نمایش خواهد داد.

تغییر نوع کلمه کلیدی

راه اول، معرفی کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل، با استفاده از علامت های مختص هر کلمه کلیدی، که در مقاله انواع کلمات کلیدی معرفی شده است، می باشد. این راه در مرحله ی تعریف کلمات کلیدی امکان پذیر است. بعدها ممکن است نیاز پیدا کنید تا نوع کلمات را تغییر دهید و یا اینکه راهی کاملا مطمئن برای تغییر را بخواهید امتحان کنید، که در راه دوم شرح داده شده است.

راه دوم، تغییر نوع تک تک کلمات می باشد و می توانید هر زمان که نیاز داشته باشید، نوع کلمه کلیدی را تغییردهید. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنیم:

۱٫ وارد اکانت تبلیغات گوگل خود شوید.

۲٫ کمپینی که می خواهید بر روی آن تغییر کلمات را اعمال کنید، انتخاب کنید.

۳٫ گروه آگهی و تبلیغی که می خواهید  کلیدواژه آن را تغییر دهید، انتخاب کنید.

۴٫ به تب keyword  مراجعه کنید و بر روی آن نماد ویرایش در کنار کلمه مورد نظر کلیک کنید.

کلمه کلیدی گوگل ادز

 

۵٫ حال یک صفحه ی جدید برای ما باز خواهد شد که می توانید در آن کلمه کلیدی را تغییر دهید. در این صفحه نمی توانید نوع کلمه کلیدی مد نظر خود را انتخاب کنید.

تبلیغات در گوگل ادز

بعد از تغییر بر روی دکمه SAVE کلیک کنید.

در قسمت فوقانی نوع کلمه کلیدی در زمان حال است و در قسمت پایینی، می توانید نوع کلمه کلیدی جدید را انتخاب کنید.

 

 

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.