آموزش تغییر نوع کلمه کلیدی در تبلیغات گوگل

آموزش تغییر نوع کلمه کلیدی در تبلیغات گوگل

تعریف کلمه کلیدی

قبل از پرداختن به راه های تغییر نوع کلمه کلیدی ، بهتر است نخست یک تعریف از کلمات کلیدی و اهمیت آنها در تبلیغات گوگل را ارائه دهیم. کلمات کلیدی، مهم ترین بخش تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) می باشد که وظیفه ی آن جذب ترافیک به سوی سایت و یا شبکه های اجتماعی می باشد.

عملکرد کلمات کلیدی

عملکرد کلمات کلیدی به این گونه است که هر تبلیغ گوگل، برای خود دارای چند کلمه کلیدی است، که معرف آن تبلیغات گوگل می باشد. زمانی که فردی در موتور جستجو گوگل، عبارتی را جستجو می کند، گوگل این عبارت را با توجه به انواع کلمات کلیدی، با کلمات کلیدی مختلف مقایسه می کند و تبلیغ هایی که کلمات کلیدی آنها با عبارت جستجو شده، رابطه داشته باشند را براساس امتیاز کیفیت آنها، نمایش خواهد داد.

تغییر نوع کلمه کلیدی

راه اول برای تغییر نوع کلمه کلیدی ، معرفی کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل، با استفاده از علامت های مختص هر کلمه کلیدی، که در مقاله انواع کلمات کلیدی معرفی شده است، می باشد. این راه در مرحله ی تعریف کلمات کلیدی امکان پذیر است. بعدها ممکن است نیاز به تغییر نوع کلمه کلیدی پیدا کنید و یا اینکه راهی کاملا مطمئن برای تغییر نوع کلمه کلیدی را بخواهید امتحان کنید، که در راه دوم شرح داده شده است.

راه دوم برای تغییر نوع کلمه کلیدی ، اعمال تغییر نوع کلمه کلیدی برای تک تک کلمات کلیدی می باشد و می توانید هر زمان که نیاز داشته باشید، تغییر نوع کلمه کلیدی را اعمال کنید. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنیم:

۱٫ وارد اکانت تبلیغات گوگل خود شوید.

۲٫ کمپینی که می خواهید بر روی آن تغییر نوع کلمه کلیدی را اعمال کنید، انتخاب کنید.

۳٫ گروه آگهی و تبلیغی که می خواهید بر روی آن تغییر نوع کلمه کلیدی را اعمال کنید، انتخاب کنید.

۴٫ به تب keyword  مراجعه کنید و کلمه کلیدی مد نظر خود که می خواهید بر روی آن نماد ویرایش در کنار کلمه مورد نظر کلیک کنید.

کلمه کلیدی گوگل ادز

 

 

۵٫ حال یک صفحه ی جدید برای ما باز خواهد شد که می توانید در آن تغییر نوع کلمه کلیدی، را اعمال کنید. در این صفحه نمی توانید نوع کلمه کلیدی مد نظر خود را انتخاب کنید.

تبلیغات در گوگل ادز

بعد از تغییر بر روی دکمه SAVE کلیک کنید.

 

 

 

در قسمت فوقانی نوع کلمه کلیدی در زمان حال است و در قسمت پایینی، می توانید نوع کلمه کلیدی جدید را انتخاب کنید.

انواع کلمات کلیدی

برای شناختن ابزارهای یافتن کلمه کلیدی مقاله کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ را مطالعه کنید.

 


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.