تبلیغات تجاری

هدف از ارائه ی این مقاله توضیح در رابطه با تبلیغات تجاری و انواع آن است. امیدواریم با مطالعه ی مباحث ارائه شده در این نوشته پاسخ سوالات خود را در زمینه ی تبلیغات تجاری دریافت کنید.

تاریخچه تبلیغات

در گذشته های نه چندان دور که رسانه های جمعی کمتر در دسترس بودند و امکان استفاده از آن ها برای تمام افراد جامعه وجود نداشت، مدیران برای رساندن پیام خود به گوش مخاطبانشان باید هزینه های زیادی متقبل می شدند. اما باز هم نمی توانستند جمع کثیری از جامعه هدف خود را پوشش دهند و آن ها را نسبت به محصول جدید خود آگاه سازند. در آن دوران مدیرانی موفق تر عمل می کردند که از روابط عمومی بالا و ارتباطات بیشتری بر خوردار بودند.

در گذشته تبلیغ کننده ها برای شناساندن کالا یا خدمت خود به مخاطبان، از روش های سنتی و رو در رو با مخاطب استفاده می کردند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن دنیای دیجیتال در بستر اینترنت، دسترسی به شبکه های ارتباط جمعی برای هر کسی در هر سن و سالی و در اقصی نقاط جهان مقدور است. در عصر دیجیتال به راحتی می توان پیام خود را در قالب یک تبلیغات تجاری به گوش میلیون ها نفر رساند. شناساندن پیام خود به جامعه ی وسیعی از مخاطبان کاراتر و ارزشمند تر از صرف هزینه های زیاد برای تبلیغات سنتی است.

تعریف تبلیغات های تجاری

متخصصان حوزه ی تبلیغات تعاریف متعدد و مختلفی برای تبلیغات تجاری ارائه داده اند. یکی از این تعاریف به این صورت است که می گوید: تبلیغات پیام هایی به صورت دیداری و یا گفتاری است که می توان آن ها را با پرداخت وجه در رسانه های ارتباط جمعی انتشار داد و توجه جامعه هدف را به سمت خود و برند خود جلب کرد.

در تعریف دیگر این طور آمده است که : تبلیغات یکی از پنج عامل ارتباطات است. به وسیله ی تبلیغات می توان مردم را ترغیب به خرج کردن پول خود برای کالای مورد نظر کرد. چهار عامل دیگری که برای ایجاد ارتباط عنوان شده است فروش، توسعه ی فروش، انتشارات و وسایل توزیع است.

تعریف تبلیغات تجاری

 

محقق دیگر در کتاب موارد و متون تبلیغات این طور بیان داشته است که؛ تبلیغات تجاری فعالیتی در جهت بازاری کردن محصولات است و هدف آن آگاه ساختن مردم از خدمات و کالا های ارائه شده می باشد. از نگاه  او تبلیغات هم چنین در به شهرت رساندن کالا و افزایش فروش آن نیز موثر است.

اهداف تبلیغات تجاری

مدیران کسب و کار ها اکثرا بر این باور اند که تبلیغات فقط از این جهت دارای اهمیت است که منجر به فروش بیشتر کالا و یا خدمات می شود. اما باید گفت که افزایش میزان فروش محصول تنها یکی از کارکرد ها و اهداف تبلیغات است. هر نوع تبلیغی فارغ از جنس و جامعه ی هدفی که مورد توجه قرار می دهد می تواند دارای چندین هدف مختلف و گوناگون باشد.

در ادامه به توضیح و تشریح برخی از اهداف تبلیغات تجاری می پردازیم:

شرح ویژگی های محصول جدید

گاهی اوقات لازم است تبلیغات تجاری با هدف آگاه ساختن مشتری از محصول جدید صورت گیرد. جامعه ی هدفی که در این نوع تبلیغات تجاری مورد توجه قرار می گیرند معمولا مشتریان وفادار به آن برند و آن کسب و کارند.

تبلیغات برای شناساندن مصول جدید رغبت مخاطبانی که به مشتری تبدیل می شوند را دو چندان می کند. چرا که افراد زمانی که دانش کافی نسبت به موضوعی داشته باشند نه تنها خود با انگیزه و اشتیاق دست به آن کار می زنند بلکه افراد دیگری را نیز با خود همراه می سازند.

گسترش بازار

یکی دیگر از کارکرد های تبلیغات تجاری گسترش بازار هدف و به اصطلاح بازار سازی برای محصول است. با انجام تبلیغات موثر می توان افرادی که با نوع و جنس کسب و کار ما آشناییت ندارند را تا حد زیادی آگاه ساخت.

گاهی اوقات در برخی از کسب و کار ها مشتریان به دلیل بعد مکانی که با تولید کننده ی محصول و یا ارائه دهنده ی کالا دارند، آگاهی چندان زیادی نسبت به آن محصول ندارند. در این حالت هدف تبلیغات می بایست بازار سازی و گسترش آن باشد.

می بایست بسیار دقت داشت که وعده های تو خالی به مشتریان داده نشود. چرا که باعث سلب اطمینان و اعتماد مخاطبان می شود. به طور مثال اگر شما ارائه دهنده ی محصولی هستید که به سرعت فساد پذیر است و منقضی می گردد، بهتر است تمرکز خود را بازار های محلی قرار دهید نه گسترش بازار.

 

آموزش نحوه ی استفاده از کالا

کالا هایی که جدید اند و در ساخت آن ها ابداعی صورت گرفته است، اکثرا با پس زدن مخاطب رو به رو می شوند. دلیل عمده ی این اتفاق عدم  آگاهی کاربر و یا مخاطب جامعه ی هدف از نحوه ی استفاده آن محصول است. هنگامی که مخاطب یک کالا را در قفسه های فروشگاه می بیند زمانی دست به خرید آن میزند که نام آن برند و یا تعریف آن را قبلا شنیده باشد.

استفاده از برخی کالا ها نیازمند آموزش است. بیشتر مدیران تصمیم می گیرند که با انتشار و ارائه ی بروشور ها به همراه محصول نحوه ی استفاده از کالا را برای کاربر آسان کنند. اما باید به این نکته توجه داشت که انجام تبلیغات تجاری به منظور آموزش نحوه ی استفاده از کالا یک مرحله قبل از خرید محصول است. به عبارت دیگر ارائه ی بروشور بعد از خرید انجام می شود اما می توان با ارائه ی یک ویدئو نحوه ی کار با کالا را به مشتری آموخت و او را ترغیب به خرید نمود. این نوع آموزش ها اکثرا در نمایشگاه ها اتفاق می افتد و هم می تواند برای صنایع B2B (بیزنس به بیزنس: کالای نهایی بیزنس اولی به عنوان مواد اولیه بیزنس دومی) و B2C (بیزنس به مشتری: کالای نهایی بیزنس به دست مصرف کننده نهایی می رسد) مورد استفاده قرار گیرد.

 

برندینگ

از دیگر تاثیرات مثبت و کارکرد های تبلیغات تجاری، شناساندن برند و افزایش آگاهی مشتری نسبت به برند مورد نظر است. تبلیغات با هدف برندیگ برای کسب و کار هایی مورد استفاده است که به تازگی شروع به کار کرده اند و نیاز دارند که نام خود را در ذهن مخاطب به ثبت برسانند. اما توصیه می شود در مراحل ابتدایی شروع کار تمام تمرکز خود را بر روی برندینگ معطوف نکنید چرا که برای انجام این کار می بایست هزینه های بسیاری متحمل شد. اگر به نتیجه ی مطلوب دست نیابید عمل شما توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

برندینگ برای کسب و کار های بزرگ نیز مورد اهمیت قرار می گیرد. چرا که در دنیای امروزه آن قدر تعداد رقبا زیاد هست که با اندکی  غفلت می توانند سهم بازار را از آن خود کنند. پس به موضع برندینگ و اهمیت آن همواره می بایست توجه کرد و سعی در ثبت برند خود در ذهن مشتری داشت.

پیام یک تبلیغات تجاری خوب

در موارد بالا به اهداف یک تبلیغات تجاری خوب اشاره شد. دیدیم که یک تبلیغات می تواند چندین هدف را دنبال کند. اما لازم است بدانید که تبلیغاتی موثر است که یک پیام داشته باشد و با همان بتواند به اهداف متعدد مورد نظر خود جامه عمل بپوشاند.

نکته: زمانی که پیام های دریافتی از سوی یک تبلیغ برای مخاطب متعدد و زیاد باشد، او نه تنها ترغیب به خرید نمی شود بلکه به دلیل تعدد پیام ها دچار سردر گمی می شود.

بزرگان حوزه ی تبلیغات همواره تاکید دارند که در تبلیغات های خود سعی نکنید چندین پیام را به خورد مخاطب دهید. آن ها این عمل را ضد تبلیغ می دانند و آن را به عنوان آفت یک کسب و کار به شمار می آورند.

امروزه موارد متعددی از تبلیغات تجاری دیده می شوند که سراسر اغراق و بزرگ نمایی هستند. مخاطب این نوع تبلیغات را به سادگی می شناسد و پس می زند. بهتر است برای تاثیر گذاری بیشتر تبلیغات خود تنها به یک ویژگی خاص از محصول خود اشاره داشته باشید نه اینکه تمام ویژگی های آن را کنار هم بچینید و عنوان کنید.

اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments