تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

تولید محتوای شبکه های اجتماعی

در این نوشته قصد داریم در رابطه با تولید محتوای شبکه های اجتماعی و تاثیر آن بر ذهن مخاطب و شناساندن بهتر محصول به مشتری مطالبی را ارائه دهیم. امید است با مطالعه ی این متن اطلاعات مفید و کاملی در این زمینه کسب نمایید.

تاثیر محتوای شبکه ی اجتماعی بر زندگی

امروزه اگر به صورت موشکافانه به بررسی سبک زندگی خود بپردازیم، می بینیم که بیش از 80 درصد از امور عادی و روزانه ی ما به شبکه های اجتماعی و فضای مجازی گره خورده است. این ارتباط بسیار نزدیک بین زندگی انسان و دنیای دیجیتال می تواند فواید و مضرات بسیاری را به دنبال داشته باشد.

مدیران شبکه های اجتماعی به نحوی در حال فعالیت اند که بتوانند محتوایی آماده سازند که هر فرد با هر میزان از درک و شعور مجذوب این فضا شود.

طبق آمار بدست آمده این طور می توان بیان کرد که فضای شبکه های اجتماعی می تواند بر ذهن یک نوزاد چند روزه تا یک فرد 80 ساله تاثیر بگذارد و جذابیت خاص خود را دارا باشد. پس این طور می توان نتیجه گرفت که بستر و ظرفیت بالای شبکه های اجتماعی توان ارائه ی محصولات و خدمات تولید شده هر نوع کسب و کاری را دارد.

در واقع با تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و صرف وقت و هزینه برای گسترش این فضا می توان گامی بلند جهت سبقت گرفتن از سایر رقبا برداشت.

تاثیر محتوای شبکه اجتماعی بر جذب مخاطب

پیش تر هم درباره ی رابطه ی نزدیک شبکه های اجتماعی و زندگی های امروزی مطالبی عنوان شد. طبق آمار بدست آمده تاثیر پذیری انسان ها برای تغییر روش زندگی از طریق شبکه های اجتماعی در سال های اخیر رشد چشم گیری داشته است.

این موضوع به این علت است که فضای وب یک فضا و در دسترس در هر محیطی است. به طبع هر چه میزان دسترسی انسان به چیزی آسان تر باشد، علاقه مندی او برای استفاده از امکانات و تجهیزات آن فضا بیشتر می شود.

مهم ترین و تاثیر گذار ترین ابزار که یک فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ می تواند از آن برای جذب مخاطب استفاده کند، تولید محتوا در شبکه های اجتماعی است. به همین دلیل تاکید بر تولید محتوای بهینه و تاثیر گذار بخش بسیار مهم یک کسب و کار دیجیتالی است.

کارشناسان حوزه ی دیجتال مارکتینگ معتقد اند که سوشال مدیا ها اغلب در زمان هایی مورد استفاده کاربران قرار می گیرند که افراد در حال استراحت کردن می باشند. اگر محتوای ارائه شده در این زمان ها به صورت سرگرم کننده و مفرح طراحی و تولید شده باشد، می تواند مخاطب را به خوبی با خود همراه سازد.

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.

نکات لازم برای تولید محتوای شبکه های اجتماعی

سوشال مدیا یا همان شبکه های اجتماعی در دسترس، هر یک دارای ویژگی های مخصوص خود می باشند. در ادامه قرار است چندین نکته مهم که رعایت آن تا حد چشم گیری می تواند سبب موفقیت در حوزه ی دیجیتال مارکتیگ شود را عنوان کنیم. این موارد عبارت اند از:

استفاده از تیتر های جذاب

همه ی ما می دانیم که هر چیزی برای بهتر دیده شدن نیازمند یک ویترین می باشد. حال یک محتوای متنی را تصور کنید. ویترین یک مقاله ی متنی می تواند همان تیتر بندی ها باشد. هر چه در انتخاب عباراتی که در نوشتن تیتر استفاده می شود بیشتر دقت شود، نتیجه ی حاصله پر بار تر خواهد بود.

تیتر یک نوشته یا پارگراف باید به گونه ای باشد که نشان دهد در مورد چه موضوع و مفهومی قرار است مطلبی ارائه شود. دقت داشته باشید که در نوشتن تیتر بیشتر از 25 کارکتر استفاده نشود. تیتر می بایست کوتاه و در عین حال جذاب و گیرا باشد.

ایجاد امکان به اشتراک گذاری محتوا

کاربران شبکه های اجتماعی افرادی هستند که تمایل دارند در زمان کوتاهی به اطلاعات زیادی دست یابند. این افراد بعد از اینکه محتوایی را در یک شبکه اجتماعی مطالعه می کنند، برایشان دشوار است که به ابتدای متن بازگشته و مطلبی را که مطالعه کرده اند را برای دیگر دوستانشان به اشتراک بگذارند.

از همین رو برای راحتی کاربران توصیه می شود که حد الامکان دکمه های اشتراک گذاری مقالات را  در قسمت انتهایی و پایانی متون خود قرار دهید. این کار باعث می شود که زیادی از کاربرانی که تمایل به اشتراک گذرای محتوا در دیگر شبکه های اجتماعی داشتند، از کارشان منصرف نشوند.

 

تولید محتوای زمان بندی شده

یکی از استراتژی های تولید محتوای شبکه های اجتماعی، انتشار پست ها و مقالات زمان بندی شده است. این کار باعث می شود مخاطب خود را با ریتم کاری شما هماهنگ کند. در ذهن مخاطب این تصور شکل می گیرد که صفحه ای که در حال دنبال کردن آن است، برای تمام روز او برنامه چیده است.

شکل گیری این احساس بسیار  ارزشمند است چرا که بزرگ ترین گام در اعتماد سازی و همراه کردن مخاطب با خود همین امر است.

به طور مثال توصیه می شود در تایم هایی پست های اینستاگرام و تلگرام را انتشار دهید که تشخیص می دهید مخاطب در حال چک کردن این فضا است و محتوا ی ارائه شده توسط شما را از دست نخواهد داد.

به طور مثال اگر یک پست اینستاگرامی را در ساعت اولیه ی روز انتشار داده اید، سعی کنید در طول روز یک استوری از پست انتشار یافته جهت یادآوری مخاطب برای مطالعه آن مطلب درنظر بگیرید.

همچنین توصیه می شود برای یادآوری مجدد محتوای تولید شده ی قدیمی تر که ممکن است مخاطبان جدید از وجود آن بی اطلاع باشند، آن ها را بروز رسانی و ویرایش کرده و مجددا انتشار دهید.

 

استفاده از تصاویر مرتبط و جذاب

اغلب انسان ها از هوش تصویری و بصری بالایی برخوردار اند. همین ویژگی می تواند به عنوان یک ایده برای تولید محتوای در شبکه های اجتماعی به صورت تاثیر گذار باشد.

توصیه می شود در مقالات از تصاویر و عکس های مرتبط با متن محتوا استفاده شود. این عکس ها هر چه ساده تر بتوانند مفهوم را بیان کنند و یا توضیحی از متن را ارائه دهند به تبع تاثیر گذار تر اند.

تحقیقات نشان داده است که انتشار عکس ها همراه با محتوای متنی حدود 90 درصد از مخاطبان را ترغیب به نشان دادن واکنش می کند. این واکنش می تواند در قالب یک پیام یا کامنت به دست مدیران صفحات می رسد.

زمان و تاریخ

مقایسه نحوه ی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی مختلف

هر یک از شبکه های اجتماعی بسته به نوع فعالیت و فضایی که در اختیار کاربر می گذراند، مخاطبان خاص خود را دارا هستند. صاحبان کسب و کار نیز می بایست مخاطبان خاص خود را بشناسند و قادر باشند که تشخیص دهد در چه فضاهایی می توان این مخاطبان را بهتر پیدا کرد و همراه ساخت.

به طور مثال اگر کسب و کار شما در حیطه ی مباحث پزشکی می باشد، می بایست مطالب علمی و چارچوب بندی شده ارائه دهید. این مطالب بهتر در قالب مقالات مدون بر روی صفحات وب سایت ارائه شوند.

حال اگر زمینه ی فعالیت یک کسب و کار در حوزه ی موسیقی است، به نظر می رسد که در شبکه هایی از قبیل لینکدین نمی توان مخاطب این حوزه را پیدا کرد. پس بهتر است از محیط هایی همچون تلگرام و یا اینستاگرام جهت ارائه فایل و یا ویدئوی تصویری استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید