ابزار Delivery Method

ابزار Delivery Method

معرفی ابزار Delivery Method

ابزار دلیوری متود یا همان Delivery Method ابزاری است که مشخص می کند، تبلیغ گوگل شما با توجه به بودجه روزانه ای که اختصاص داده اید، طبق چه برنامه ای در صفحه اول گوگل نمایش داده شود . برای اینکار گوگل ادوردز دو گزینه در مقابل شما قرار داده است:

۱) Standard Delivery Method

این گزینه (اد دلیوری استاندارد) با استفاده از نتایج قبلی کمپین تبلیغ شما مشخص می کند که، تبلیغاتتان هر چند دفعه یک بار که توسط کاربران جستجو می شود، در صفحه اول گوگل نمایش داده شود (یکبار درمیان، دوبار درمیان و …). با انتخاب این گزینه مطمئن خواهید بود که بودجه روزانه تبلیغات شما مثلا ساعت ده صبح به پایان نخواهد رسید و تبلیغات شما تا انتهای هر روز فعال است، ولی با نمایش چند در میان.

به بیانی دیگر با انتخاب این حالت تبلیغ شما به گونه ای خواهد بود که در کل بازه زمانی طول روز تبلیغ شما نمایش داشته باشد. به طور مثال ۱/۳ هزینه طی صبح ، ۱/۳ هزینه ظهر و ۱/۳ باقی مانده در شب.

۲) Accelerated Delivery Method

با انتخاب این گزینه، هر بار که کلمه کلیدی مربوط به کمپین تبلیغات شما توسط کاربران جستجو می شود، سایت شما در گوگل نمایش داده خواهد شد. به معنای دیگر در این حالت تبلیغ شما مداوم نشان داده میشود تا مقدار شارژ روزانه و یا شارژ کلی به پایان برسد.

نحوه تنظیم Delivery Method

همانطور که در بحث ساخت کمپین گوگل ادوردز بیان شد در هنگام ساخت کمپین می توان این گزینه را همانند آنچه در شکل زیر نمایش داده شده است تنظیم نمود.

Delivery Method

همچنین پس از ساخت کمپین میتوان از قسمت تنظیمات اقدام به ویرایش تنظیمات نمود. این مورد در شکل زیر نمایش داده شده است

Delivery Method

یک نکته مهم

یکی از دلایل اصلی نمایش نداشتن تبلیغ شما در بازه زمانی طول روز می تواند تنظیم اد دلیوری در حالت استاندارد باشد. در این حالت بودجه روزانه شما به گونه ای تقسیم می شود که شما در بازه های مختلف ۲۴ ساعت طول روز نمایش داشته باشید. حال اگر شما تعداد کلیک مورد نظر در صبح را دریافت کرده باشید و هزینه آن کسر شده باشد دیگر برای صبح نمایش نخواهید داشت. همانطوری که بالاتر شرح داده شد هزینه روزانه شما تقسیم بندی شده و در بازه های مختلفی از طول روز نمایش خواهید داشت.

منبع: پشتیبانی گوگل

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

2 دیدگاه ها

  1. سارا گفت:

    به نظرم رو حالت استاندارد خیلی حالت ایده آلی نیست میشه جدول زمانی تعریف کرد که تو هر ساعتی که خواستیم نمایش داشته باشیم ولی نمایشمون تو اون ساعات یکسره باشه نه اینکه چند دقیقه باشه بعدش نباشه اینجوری اگه تبلیغ مشکل پیدا کنه و نمایش نداشته باشه آدم فک میکنه بخاطر زمانبندیه و پیگیر وضعیت اکانتش نیست البته این نظر منه بر اساس تجربه خودم
    ممنون از توضیحاتتون

    • رضا محمدی گفت:

      در حالت استاندارد باید بودجه مناسب خودتون را قرار بدهید تا نمایش دائمی داشته باشید. این بودجه بعد از چند روز امتحان توسط خود شما به دست خواهد امد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.