در این مقاله قرار است در رابطه با غیرفعالسازی تبلیغات موبایلی که اغلب برای کاربران آزار دهنده هستند، مطالبی را عنوان کنیم. امید است راه کار هایی که جهت غیر فعال کردن تبلیغات ارائه شده است، برای شما مفید واقع شوند.

اهمیت تبلیغات موبایلی

امروزه به دلیل در دسترس بودن گوشی های تلفن همراه و استفاده از موبایل های هوشمند توسط تمام اقشار جامعه، بستری مناسب برای تبلیغات فراهم آمده است. انتشار تبلیغات در گوشی های همراه آن هم با استفاده از بازاریابی پیامکی و یا پاپ آپ هایی که به هنگام وب گردی  در موتور های جست و جو نمایش داده می شوند همگی جزیی از تبلیغات موبایلی اند.

طبق تحقیقات صورت گرفته این طور می توان نتیجه گرفت که تا چندین سال پیش این قبیل تبلیغات که به صورت تبلیغات پاپ آپ برای مخاطب ارسال می شدند، بسیار مثمر ثمر بودند و باعث افزایش بازدید سایت می شدند. اما امروزه به دلیل تعدد این قبیل اس ام اس ها و مشغله زیادی که افراد دارند، این پیامک ها را آزار دهنده می دانند. اکثر افراد به دنبال راه کار هایی جهت غیر فعال کردن تبلیغات موبایلی هستند.

غیر فعال کردن تبلیغات موبایلی

چند روش راحت برای غیر فعال کردن تبلیغات موبایلی

برای غیرفعالسازی تبلیغات موبایلی چندین راه کار وجود دارد. در ادامه به ارائه چندین مورد از این روش ها می پردازیم. این موارد عبارت اند از :

غیر فعالسازی تبلیغات موبایلی از طریق مرورگر اندروید

این روش یکی از ساده ترین روش های حذف تبلیغات اینترنتی گوشی می باشد. استفاده از این روش برای گوشی های اندرویدی توصیه می شود. برای غیر فعال کردن ابتدا می بایست صفحه ی مرور گر خود را باز کنید. سپس از منوی سمت راست بالای صفحه وارد قسمت تنظیمات شوید. حال می بایست به بخش advance رفته و گزینه ی بلاک پاپ آپ را فعال نماییم. بعد از انجام این مراحل دیگر هیچ گونه تبلیغات پاپ آپی به هنگام سرچ کردن در موتور جست و جو مشاهده نخواهید کرد.

غیر فعال کردن تبلیغات در گوگل کروم

غیرفعالسازی تبلیغات موبایلی از طریق مرور گر کروم کار ساده ای می باشد. برای انجام این کار می بایست صفحه ی مرور گر را باز کنید. سپس با انتخاب گزینه ی setting از منوی سمت راست و بالای صفحه بر روی گزینه ی site setting کلیک کنید و سپس به بخش پاپ آپ وارد شوید. در حالت پیش فرض موتور جست و جوی کروم تبلیغات های پاپ آپ به صورت غیر فعال می باشند. اما اگر مشاهده کردید که این قسمت فعال است می توانید با استفاده از روش ذکر شده تبلیغات ها را غیر فعال نمایید.

غیرفعالسازی تبلیغات موبایلی در گوگل کروم

فعال کردن گزینه ی دیتا سرور

یکی از راه هایی که برای مسدود کردن تبلیغات موبایلی مورد استفاده قرار می گیرد، فعال کردن گزینه ی دیتا سرور در مرور گر کروم می باشد. فعال کردن این گزینه به منزله ی این است که مرور گر شما از داده ی کمتری استفاده نماید. به همین دلیل است که پس از فعال کردن آن دیگر تبلیغات های پاپ آپ برای شما به نمایش در نمی آیند. یکی دیگر از مزایای فعال کردن این است که باعث می شود حجم  اینترنت مصرفی شما بسیار کاهش یابد. درست است که فعال کردن گزینه دیتا سرور مزایای زیادی دارد اما در نظر داشته باشید که دسترسی شما را برای مشاهده ی عکس ها و ویدئو ها محدود می کند.

نرم افزار های بلاک کننده تبلیغات موبایلی

نرم افزار های زیادی جهت غیرفعالسازی تبلیغات موبایلی آزار دهنده  وجود دارند. یکی از نرم افزار های خوب برای انجام این کار، نرم افزار ad- block plus می باشد. شما می توانید این نرم افزار را بر روی مرور گر کروم خود نصب نمایید. برای راه اندازی این نرم افزار لازم است ابتدا آن را نصب کنید و سپس کدی که به شماره موبایلتان ارسال می شود در قسمت مشخص شده وارد کنید. این کد می بایست در قسمت تنظیمات پراکسی وای فای گوشی همراه شما وارد شود. بعد از وارد کردن کد در قسمتی که عنوان شد، بر روی گزینه ی سیو کلیک کرده تا نصب به اتمام رسد.

استفاده از این نرم افزار کمی مشکل است. به همین دلیل توصیه می شود از روش های قبلی که تشریح شد استفاده نمایید.

غیر فعال کردن تبلیغات پیامکی( همراه اول)

خیلی از بازاریابان از طریق ارسال پیامک مشتریان خود را از اخبار روز کسب و کار خود مطلع می کنند. این گونه پیامک ها اغلب برای کاربر آزار دهنده اند و اکثر کاربران در صدد متوقف کردن آن ها هستند. برای انجام این کار چندین روش موجود است. اگر سیم کارت همراه اول دارید، می توانید با ارسال عدد یک به شماره 8999 تبلیغات موبایلی و پیامکی تلفن همراه خود را متوقف سازید. یک روش دیگر غیر فعالسازی تبلیغات موبایلی این است که کد دستوری *8999# و یا کد *800# را شماره گیری نمایید. اگر هیچ کدام از این روش ها کار ساز نبود می توانید با شماره ی 9990 تماس بگیرد و مشکل خود را بیان کنید تا پیگیری کنند. توجه داشته باشید که با غیر فعال کردن این قبیل پیامک ها دیگر هیچ گونه پیامکی از سمت بانک ها و یا موسسات دولتی دریافت نخواهید کرد. این امر ممکن است شما را دچار مشکل کند پس با دقت دست به این اقدام بزنید.

غیر فعال کردن تبلیغات پیامکی ( ایرانسل)

کاربرانی که از سیم کارت های ایرانسل استفاده می کنند، برای غیرفعالسازی تبلیغات موبایلی می توانند از چندین روش استفاده کنند. روش اول این است که کد دستوری *800# را شماره گیری نمایید. در این صورت منویی شامل سه گزینه برای شما باز خواهد شد. گزینه ی سوم مربوط به قطع پیامک تبلیغاتی می باشد. با فرستادن عدد سه و تایید آن دیگر هیچ پیامکی از سمت مراکزی با شماره ی 1000 ، 2000  و … دریافت نخواهید کرد. هم چنین برای غیر فعال کردن سرویس هایی که با فرستادن پیامک مبلغی از شارژ شما کم می شود، می توانید از کد دستوری که در بالا ذکر شد استفاده نمایید و آن ها را برای همیشه غیر فعال سازید.

غیر فعال کردن تبلیغات موبایلی

تاثیر تبلیغات بر نرخ پرش کاربر

مدیران وب سایت ها که اغلب به دنبال کسب درآمد از طریق فضای در دسترس خود می باشند، تمایل زیادی به استفاده از تبلیغات در وب سایت های خود دارند. درست است که اگر فضایی از وب سایت خود را برای انتشار بنر های تبلیغاتی و یا نمایش پاپ آپ در نظر بگیرید به سودی خوبی خواهید رسید؛ اما در نظر داشته باشید که اگر این تبلیغات ها بیش از حد باشند برای کاربر آزار دهنده اند. به عبارت دیگر ممکن است با انجام تبلیغات به سود برسید اما این سود کوتاه مدت خواهد بود چرا که اگر کاربر از شما ناراضی باشد و در صدد غیر

فعالسازی تبلیغات موبایلی خود برآید ، جلب اعتماد دوباره ی او کار بسیار سختی خواهد بود. اگر کاربر به هنگام ورود به یک وب سایت به دلیل زیاد بودن وآزار دهنده بودن تبلیغات های پاپ آپ دست به ترک سایت بزند، نرخ پرش آن وب سایت بسیار زیاد خواهد شد. این اتفاق موجب تنزل رتبه سایت در شاخص الکسا می شود.

توجه به این موارد جزیی خود تاثیر زیادی بر برندینگ شما خواهد داشت. اگر بتوانید همزمان با این که کار تبلیغات قبول می کنید، برای سلیقه و حوصله کاربر ارزش قائل شوید قطعا در این بازی برنده خواهید بود.

اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments