تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

مقایسه دلار و درهم در تبلیغات گوگل

  • در این مقاله به تفاوت های دلار و درهم در تبلیغات گوگل خواهیم پرداخت.
  • تاپ ادورت مدعی این موضوع است که دلار آمریکا نرخ به صرفه‌تری نسبت به سایر واحدهای پولی است.
  • طبق داده‌های گوگل ثابت خواهیم کرد که دلار و درهم در تبلیغات گوگل تقریبا تفاوتی با یکدیگر ندارند اما به هر حال تفاوتی وجود دارد.

در این مقاله تعداد کلیک های یک اپلیکیشن مشخص که در دو اکانت دلاری و درهمی تبلیغ شده است، باهم مقایسه خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا گفته خود را برای شما ثابت کنیم.

تفاوت دلار و درهم در تبلیغات گوگل

گوگل در این مقاله بیان کرده که دلار و درهم و سایر ارزها در گوگل ادوردز تفاوت خاصی ندارد. همچنین گوگل اعلام کرده که تمامی ارزها در نهایت به یک واحد پولی مشخص تبدیل خواهند شد. از نظر تاپ ادورت این ارز پایه همان دلار آمریکا است.

نکته جالب تر و مهم تر این است که گوگل بیان کرده که محاسبات قیمت را تا 6 رقم اعشار بعد از صفر (0.000001) برای رقابت گوگل ادز محاسبه خواهد کرد.

حال ما میخواهیم با اطلاعات بدست آمده از تبلیغ یک اپلیکیشن واحد در دو اکانت دلاری و درهمی به صورت جداگانه، این موضوع را بررسی کنیم.

آمار کلیک یک اپلیکیشن در دو اکانت مجزا

برای اینکه قیمت کلیک، کمترین عدد ممکن بوده و تغییرات کم در واحدهای پولی کوچکتر مانند درهم نیز روشن شود، نصب اپلیکیشن را برای موضوع مورد تحلیل انتخاب کردیم. برخی مشتریان گمان می کنند که چون واحد درهمی کوچکتر از دلار آمریکا بوده و قابلیت ایجاد تغییرات کم در قیمت را دارا بوده، در نتیجه واحد پولی اکانت درهمی بهتر از دلاری است.

به طور مثال از دید این گونه مشتریان : کمترین واحد درهمی برابر 0.01 درهم است و کمترین واحد دلاری نیز 0.01 دلار. کاملا بدیهی و مشخص است که تغییرات 0.01 به 0.02 درهم بسیار کمتر از 0.01 به 0.02 دلار است.

حال دو نمونه از آمار نصب را مقایسه میکنیم. تصویر زیر متعلق به اکانت درهمی است.

خب الان نوبت به یکم بازی با ریاضیه!

 

مقایسه دلار و درهم در تبلیغات گوگل

اگر تعداد کلیک ها (8560 عدد) را در میانگین هزینه هر کلیک (0.03 درهم) ضرب کنیم حاصل برابر 256.8 درهم خواهد شد، ولی در تصویر مشاهده میکنید که هزینه کل برابر 282 درهم است !!!

8560 * 0.03 = 256.8

یعنی هزینه هر کلیک از 0.03 درهم بیشتر بوده در واقعیت!!! هزینه واقعی هر کلیک:

282 / 8560 = 0.033

در واقع هزینه هر کلیک 0.033 درهم بوده که گوگل با توجه به محدودیت کاراکتر 0.03 نمایش داده است.

حال به سراغ اکانت گوگل ادز دلاری میرویم که برای همان اپلیکیشن راه اندازی شده است.

فرق ارز ها در تبلیغ گوگل

تعداد کلیک ها (173 عدد) اگر در میانگین هزینه هر کلیک (0.01 دلار)، ضرب کنیم نتیجه برابر 1.74 دلار است. ولی در تصویر مشاهده می شود که هزینه کل برابر 1.47 دلار است. یعنی هزینه هر کلیک از 0.01 دلار کمتر بوده در واقعیت!!!

هزینه هر کلیک 0.0085 دلار بوده که گوگل با توجه به محدودیت کاراکتر 0.01 نمایش داده.

قیمت دقیق هرکلیک مشخص شد، حال باید وارد مقایسه این دو حالت با یکدیگر شویم:

مقایسه هزینه کلیک دو اکانت در واحد یکسان

در این قسمت واحد پولی دلار را به درهم تبدیل میکنیم تا ببینیم کدام اکانت هزینه کلیک کمتری داشته است. نرخ تبدیل دلار به درهم 3.67 است.

تبدیل دلار به درهم

اگر هزینه کلیک اکانت دوم که 0.0085 بوده را در 3.67 ضرب کنیم، نرخ 0.031195 درهم خواهد شد. یعنی هزینه هر کلیک در اکانت دوم با تبدیل دلار به درهم برابر 0.031195 درهم است. یادآوری میکنیم که هزینه هر کلیک در اکانت اول برابر 0.033 درهم بوده است.

نتیجه میگیریم اکانت دلاری به صرفه تر و ارزانتر از اکانت درهمی است.

آمار نصب یک اپلیکیشن در دو اکانت مجزا

حال میخواهیم بازه بزرگتر و تعداد نصب را مقایسه کنیم تا تیر خلاص را بر پیکر این موضوع بزنیم.

برای ثابت کردن ارزانتر بودن دلار، یک اپلیکیشن را در یک اکانت دلاری و سه اکانت درهمی تبلیغ کردیم. حالا نتایج را برای شما شرح خواهیم داد.

مصرف 120 دلار در مقابل 440 درهم که از نظر ارزش با هم هم تراز هستند، یعنی 120 دلار معادل با 440 درهم است.

ارزهای رایج در تبلیغات گوگل

120 دلار 8733 نصب برای این اپلیکیشن داشته است. هزینه و تعداد کلیک نیز در تصویر مشخص است. در ادامه آمار مربوط به سه اکانت درهمی که همین اپلیکیشن را تبلیغ کرده است نمایش داده شده است.

(نصب اپلیکیشن پایین ترین قیمت کلیک در تبلیغات را داراست حتی اگر اپلیکیشن هم فرق کند، اعداد باز به همین مقدار خواهد بود).

اکانت درهمی گوگل ادز

440 درهم در اکانت بالا 8004 نصب دریافت کرده است.

اکانت درهمی گوگل ادز

440 درهم در اکانت بالا 7024 نصب دریافت کرده است.

دلار و درهم در تبلیغات گوگل

440 درهم در اکانت بالا 7313 نصب دریافت کرده است.

پس تعداد نصب اپلیکیشن و یا نرخ کلیک برای تبلیغات سایت برای دلار و درهم در تبلیغات گوگل یکسان نیست و باتوجه به داده های بالا ثابت شد که دلار در حقیقت ارزانتر از درهم خواهد بود و صرفه بیشتری نسبت به درهم دارد.

دلیل آن هم این مورد است که گوگل تمامی واحد های پولی را به دلار تبدیل می کند و این تبدیل یک کارمزد برای در پی خواهد شد که موجب برتری دلار بر ارز های دیگر شده است.

2 دیدگاه دربارهٔ «مقایسه دلار و درهم در تبلیغات گوگل»

  1. آقا دمتون گرم!!! ما همیشه درهمی شارژ میکردیم ولی بعد توصیه شما با دلار شارژ کردیم و واقعا خیلی به صرفه تر بود.
    اصلا اون نرخ تبدیل دلار به درهم برکتو از ادوردز میبره بخدا 😅

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید