دامین آتوریتی چیست؟

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
دامین آتوریتی
فهرست محتوی

در این نوشته قصد داریم تا درمورد دامین آتوریتی یا اعتبار دامنه مطالبی را برای شما عنوان نماییم. همچنین قرار است راه های افزایش دامین اتوریتی را نیز برای شما برشماریم. امید است با مطالعه ی توصیه های ارائه شده در این مقاله، بتوانید رتبه ی سایت خود را ارتقا دهید.

سایت موز

دامین آتوریتی چیست؟

دامین آتوریتی یا همان اعتبار دامنه، یک مولفه است که شرکت ماز برای مشخص نمودن اعتبار و میزان محبوبیت سایت در بین کاربران ارائه داده است. در زبان لاتین به دامین اتوریتی به اختصار DA می گویند. در واقع قدرت سایت توسط دامین آتوریتی تحلیل و آنالیز می گردد. پس از انجام تحلیل و بررسی های لازم بر روی سایت، در نهایت عددی بین یک تا صد توسط دامین اتوریتی ارائه می شود. هرچه این عدد ارائه شده بزرگتر باشد و به صد نزدیکتر باشد، نشان از این قضیه است که سایت شما در بین موتور های جست و جو رنک بالاتری دارا است.

هرچه یک سایت در رنکینگ بالاتر باشد، اعتبار و ارزش سایت بالا تر خواهد بود. در اغلب اوقات بالا بودن رنک سایت نشان دهنده ی بهینه بودن سایت و یا داشتن استاندارد های سئو می باشد. سایتی که دارای ارزش و اعتبار بیشتری باشد، در بین موتور های جست و جو به عنوان اولین پیشنهادها به کاربر ارائه می شود و به تبع می تواند میزان محبوبیت و بازدید بیشتری کسب کند.

پیج آتوریتی چیست؟


پیج آتوریتی و دامین آتوریتی

برای بدست آوردن میزان پیج اتوریتی ابتدا می بایست اعتبار یک صفحه ی خاص از کل سایت را انتخاب کرد. در مرحله ی بعد باید ارزش و اعتبار آن صفحه را در مقایسه با استاندارد ها بدست آورد. پیج آتوریتی همانند دامین اتوریتی یک عدد بین یک تا صد برای صفحه از سایت ارائه می دهد.

هرچه این عدد اعلام شده بیشتر باشد، به طبع اعتبار صفحه بیشتر می باشد. اغلب صفحات اصلی وب سایت ها بالا ترین میزان پیج آتوریتی را به خود اختصاص می دهند. همان طور که از تعاریف مشخص است، از مجموع پیج اتوریتی های یک سایت، دامین اتوریتی یا اعتبار دامنه ی سایت محاسبه می شود.

یکی از راه های بهبود پیج اتوریتی در صفحات سایت، استفاده از لینک های صفحه است. به طور مثال اگر شما از صفحاتی که اعتبار بالایی دارند به صفحه ی خود لینک بزنید، می توانید ارزش و اعتبار صفحه ی خود را نیز را ارتقا دهید.

محاسبه ی دامین آتوریتی

شرکت ماز (moz) یکی از اصلی ترین شرکت های فعال در حوزه ی دامین آتوریتی است. برای محاسبه ی دامین اتوریتی یا همان اعتبار دامنه می بایست از سایت moz.com استفاده نماییم. یکی از ابزار های کارآمد برای اعتبار دامنه نیز استفاده از ابزار moz bar می باشد. این ابزار ها با در نظر گرفتن عوامل متعددی سایت شما را رتبه بندی می کنند. الگوریتم رتبه بندی در گوگل نیز به همین صورت است که با در نظر گرفتن 200 عامل متعدد رتبه و ارزش و اعتبار سایت را تعیین می نماید.

لازم به ذکر است که بگوییم؛ مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر رتبه ی اعتبار دامنه ی سایت، سئوی کلی سایت است.

عوامل تاثیر گذار بر بهبود دامین اتوریتی

راه کار های بسیار زیادی جهت افزایش میزان عدد دامین آتوریتی یک سایت موجود است. در ادامه به توضیح و تشریح برخی از این عوامل می پردازیم. این موارد عبارت اند از:

تولید محتوای سئو شده

محتوای ارائه شده در یک سایت مهم ترین جزء مجموعه ی یک سایت است. طوری که گفته می شود محتوا به عنوان پادشاه یک سایت است. این میزان اهمیت نشان می دهد که می بایست هزینه و دقت بسیاری جهت تولید باکیفیت محتوا صرف کرد. محتوای ارائه شده باید به قدری جذاب باشد که مخاطب را جذب کند و یا او را مجاب سازد که لینک صفحه را به دوستان و آشنایان خود معرفی نماید. به صراحت می توان گفت که تولید و ارائه ی محتوای با کیفیت و جذاب می تواند اصلی ترین عامل بر افزایش ترافیک سایت و بهبود دامین اتوریتی یک وب سایت گردد.

تولید محتوای سئو شده

داشتن بک لینک های با کیفیت و معتبر

یکی از موثر ترین عواملی که بر بهبود دامین آتوریتی می تواند تاثیر بگذارد، استفاده از بک لینک های مرتبط با سایت است. بک لینک های معتبر را می توانید با پرداخت هزینه تهیه و خریداری کنید. بعضی از وب مستران این طور تصور می کنند که اگر سایتشان دارای بک لینک های متعدد و زیادی باشد، اعتبار دامنه ی آن ها به همان میزان بالا می رود. اما لازم به ذکر است که بگوییم این تصور کاملا اشتباه می باشد. اگر یک سایت بک لینک های با کیفیت اما با تعداد کم هم دارا باشد، می تواند دامین آتوریتی خوبی در بین سایر رقبا و موتور های جست و جو دارا باشد.

سعی کنید بک لینک های خود را از لینک هایی که قدمت و اعتبار بالایی در گوگل دارند، بگیرید. چرا که توجه گوگل و دیگر موتور های جست و جو به این سایت ها بیشتر از سایرین است.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

هر چه سایت شما توسط شبکه های اجتماعی در دسترس بیشتر معرفی شود، کاربران بیشتری با سایت شما آشنا می شوند و از محتوای ارائه شده توسط سایت بازدید می کنند. هر چه میزان بازدید از یک سایت بیشتر باشد، رتبه سایت در رنکینگ جهانی جایگاه بهتری را به خود اختصاص خواهد داد. یکی از توصیه هایی که به مدیران سایت می شود، داشتن فعالیت موازی در شبکه های اجتماعی است. چراکه این فعالیت مستمر و مناسب در این حیطه می تواند به مستقیم بر بهبود سایت شما و اعتبار دامنه ی آن بیافزاید.

میزان جست و جوی کاربران

از دیگر مولفه های اساسی که در تعیین و بهبود اعتبار دامنه ی یک سایت یا همان دامین آتوریتی موثر است، میزان جست و جوی سایت شما توسط کاربران در بین موتور های جست و جو می باشد. هر چه میزان جست و جوی کاربر و در نهایت بازدید او از سایت بیشتر باشد، نشان از این قضیه است که محبوبیت سایت شما در بین کاربران بسیار است. این محبوبیت خود دلیلی بر بالا بودن میزان دامین آتوریتی سایت شما می باشد.

توجه به سئوی داخلی و خارجی

سئو کاران برای بهبود سئو داخلی سایت می بایست اعمال متعددی انجام دهند. برخی از این اعمال عبارت اند از: لینک سازی داخلی سایت، توجه به آدرس صفحه، انجام عوامل بهبود دهنده ی سرعت سایت از جمله بهینه سازی عکس ها و تصاویر سایت، توجه به کلمات وعبارات کلیدی به کار گرفته شده در متن و ….

رعایت چند نکته ی دیگر نیز می تواند در بهبود سئو ی داخلی سایت و در نهایت دامین اتوریتی موثر باشد. به طور مثال توجه به عناوین و تیتر های به کار رفته در متن و استفاده از کلمات کلیدی در این تیتر ها، استفاده از کلمات هم خانواده با کلمه کیدی در متن و بولد کردن آن ها، نوشتن توضیح متا درباره متن و محتوای تولید شده به صورتی که کلیت محتوا را بیان کند.

عوامل تاثیر گذار بر سئو ی خارجی اغلب در کنترل ما نمی باشد. اما می شود با استفاده از راه کارهایی کنترل آن را به دست گرفت و رنک سایت خود را در بین سایر سایت ها در موتور جست و جو ارتقا داد.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفر باش که امتیاز میده به این مقاله)
Loading…

مقالات آموزشی
دیدگاه بگذارید
avatar
  اشتراک  
Notify of